10/10
Gabriella54 2009 dec. 29. - 11:59:56 10/10
(82/302)
Nagyon megrázó film, fantasztikus alakításokkal, szerintem maga a film is megérdemelte volna Oscar-bácsit, de a két kedvencem így is megkapta!
10/10
Ferenczhalmi Ferdinánd 2009 nov. 20. - 09:36:28 10/10
(81/302)
Nagyon jó film, jó karakterekkel. Néha kicsit vontatott, de ennek is megvan az oka. A filmet úgy néztem meg, hogy nem is tudtam ki rendezte és úgy is ugyanez a vélemyémen volt. Eastwood tud valamit....
joshsword 2009 okt. 30. - 09:33:04
(80/302)
Észrevette valaki, hogy az öreg italboltos (akinél egy régebbi lövöldözés folyamán nyomoznak) Eli Wallach! (A Hét mesterlövész; A jó a rossz és a csúf; stb,)
9/10
Egy Átlagon felüli Srác 2009 okt. 06. - 19:15:06 9/10
(79/302)
Én nem olvastam a könyvet, de valahol sejteni lehetett, hogy nem Dave a gyilkos. Túl egyszerû lett volna. A befejezés annyira nem tetszett, ezért 9/10.
nusrath 2009 szept. 15. - 12:17:44 Előzmény kenee
(78/302)
Jó film!! szerintem tim robins megérdemelten kapta meg a mellékszereplõknek járó oscart, nyagyot alakított itt!! sean penn kicsit tényleg úgy tünt, mint aki tuljáccaná kissé a szerepét, de nem kritizálom õ is nagyon jó volt!
de tim robinsnak van egy filmje amit kb már nem is tudom hogy miért de csak a feléig láttam régebben, pont akkor kellet valamiért abba hagynom, amikor a lgizgalmasabb volt. A JÁTÉKOS a film címe és ha jol emlékszem Robert Altman rendezte, és nagyon jónak tûnt. nem tudná valaki azt megmondani hogy hol lehetne beszerezni?? vagy nincs meg vkinek? elõre is kössz.
7/10
kenee 2009 szept. 01. - 22:06:35 7/10
(77/302)
7/10
Nem egy nagy szám... Ennék sokkal jobb thrillerek is vannak!
9/10
boogeymanjoe 2009 júl. 11. - 01:23:22 9/10
(76/302)
Értékelésem:
Kevés olyan filmet látok (sajnos), aminél úgy érzem, hogy minden egyes szereplõ a "helyén van". A Titokzatos folyó kapcsán viszont pont ezt éreztem: valamennyi filmbéli karakterrõl elmondható, hogy azok egy igen sokat tapasztalt rendezõ keze irányítása alatt születtek meg. Ha nincs Eastwood, nem látunk ilyen filmet!
Rendkívüli precizitásról árulkodik a mû, már-már helyenként felesleges jeleneteket is felfedezhetünk, de szerencsére ez nem megy a kárára.
A rendezés, a színészvezetés, a történet mind olyan elemei az alkotásnak, melyekben nem, vagy csak alig találunk kivetnivalót. A összkép briliáns, az Oscarok megérdemeltek, a cselekmény mindvégig követhetõ és logikus, abba szervesen beleillenek az egyes szereplõk motivációi. Egy szó, mint száz: látni kell!

Értelmezésem:
A most következõ sorokat csak az olvassa, aki már látta a filmet, mivel a végére is erõsen ki fogok térni.
A film hossza, az egyes jeleneteknél való idõhúzás teljes mértékben indokolt Eastwood filmjében. Ez ahhoz szükséges, hogy megértsük a szereplõk motivációit, különösen a központi figura, Jimmy esetében. A film mindvégig arra apellál, hogy Sean nyomozóval együtt mi is megtaláljuk a gyilkost, aki nagy valószínûséggel Dave lesz (õszintén, van más gyanúsítottunk?), tehát igen erõs a krimi-szál (krimi rajongók elõnyben), s a rendezõ mindezt szándékosan teszi. Miért mondom ezt? A film legfeszültebb pillanata minden kétséget kizáróan a vége felé van, amikor párhuzamos történetvezetésbe csap át a mû: Jimmy a Savage fivérekkel vallomásra akarja kényszeríteni Davet, s eközben Brendan a házában testvérét faggatja valamirõl. Ekkor már lehet sejteni, hogy Dave elmondja, hogy mi is történt azon az estén, viszont Jimmyt már nem lehet megfékezni - túl sok minden szól Dave ellen. Megtörténik a tragédia. Ez a nyomozás lezárása is egyben, idáig tartott a rejtély. DE! A rendezõ direkt erre a nyomozásra irányította a figyelmet, hogy aztán egy hatalmasat üssön egy film végi üzenettel! Mert itt még nem ért véget a film, ami ezután következik, az volt számomra a legmegdöbbentõbb! Jimmy számára kiderül, hogy óriási hibát követett el, Sean erre rá is jön, ám, hogy hogy fogja bizonyítani, maga sem tudja, csupán abban biztos, hogy rááll az ügyre (erre utal a film végén az, amikor a felvonulás alatt Kevin Bacon pisztolyt formál az egyik kezébõl, s "rálõ" Sean Pennre, aki csak egyszerûen széttárja a kezét, mondván, hogy most sem tud semmirõl, akárcsak 'Csak Ray' esetében). A felvonulás elõtt tehát Jimmy bûnhõdik, alig hiszi el, mit is tett valójában, s ekkor lép be az eddig csak háttérben meghúzódott Annabeth, Jimmy felesége. Õ az a szereplõ, aki férjét ebben az õrültséghez közeli idegállapotban megnyugtatja, mondván, hogy semmi baj, õ azt tette, ami a család érdekét a legjobban szolgálja. Elvégre is egy apuka bármit megtesz a szeretteiért, amit csak kell. S ez egyáltalán nem rossz - mondja Annabeth. Jimmy e mondatok hatására lassan megnyugszik, tkp. felesége feloldozza õt bûnei alól. Jimmy most már ismét régi önmaga lehet, minden visszatér számára a régi kerékvágásba, s lazán, napszemüvegben lép ki az utcára, ahol a tömeg ünnepel, s csak egy anya keresi kétségbeesve a férjét, és kiabál fiának, aki nem veszi õt észre…
atis72 2009 máj. 30. - 00:20:38 Előzmény Caline
(75/302)
SPOILER

Nem azt mondtam, h itt úgy csinálnak, mintha Dave lenne a gyilkos, csak azt mondtam, h a könyvben fel sem merül benned, h Dave tette. Az teljesen másra van kihegyezve!

SPOILER vége

Akinek ez tetszett, annak nagyon ajánlom Clint Eastwood színészként leköszönõ filmjét, amit szintén õ rendezett, a Gran Torino-t. Mûfaja és stílusa teljesen más, de hatalmas alkotás az is! Az öreg tud valamit...
Pickwick 2009 ápr. 24. - 03:16:03
(74/302)
én megnéztem de szerintem rossz hangulatban kapott el. Eleinte még néztem, vártam hátra lesz valami szuperizgalmas jelenet, aztán szép lassan elkezdem pakolászni és átülni a számítógéphez meg enni :D
de szerintem velem volt a gond, nem tudtam ráhangolódni, és felületesen néztem. Amúgy biztos élmény lett volna, mert elég hangulatosnak tûnt.
Ha esetleg kellõ idõpontban leadják megint, én nem lesz valami extrajó film akkor biztos megnézem újra.
hiden 2009 ápr. 20. - 22:10:20
(73/302)
Iszonyatosan tetszett a film,csak valamelyik reklám közben, a 100 közül bealudtam.Valószínûleg ezért is,de egy kicsit zavaros volt számomra a vége,de mindenképpen nagyon jó film volt.Sean Penn itt is,mint mindenhol isteni volt...Tim Robbins is!:)
Noncsa 2009 ápr. 20. - 21:41:31
(72/302)
izgalmas krimi, Tim Robbins hihetetlen jó volt, bár ezt már többször bizonyította.
A vége viszont nekem nagyon zavaró, Sean miért nem tartóztatta le a maffiózót?? vagy ezt tényleg a mulatság utánra kell gondolnunk? ez így nem kóser...
5/10
ondok 2009 ápr. 20. - 21:41:01 5/10
(71/302)
Szerintem túl volt lelkizve a film,maga a sztori elég szimpla volt.Aztán meg hogy avégén ilyen simán napirendre térnek egy kisstílû bûnözõ gyilkolászásán,csupán azért mert a haverjukat elvitte száz éve két pedofil. nem volt egy nagy durranás.
kac 2009 ápr. 20. - 21:29:00
(70/302)
clint eastwood a király!!!
10/10
bosszutallok 2009 ápr. 20. - 20:11:13 10/10
(69/302)
Hát, nagyon sajnálom, hogy ilyen késõn kezdték tegnap, mert reklám közben elaludtam, de amit láttam, nekem nagyon tetszett. Szerintem elég nagy bunkóság egy ilyen filmet ilyenkorra rakni ( ha már majd' éjszaka van, legalább szombaton lenne), nem , be kell vágni valami idétlen amerikai ismétlés mögé . Jobb lesz, ha beszerzem a filmet .
10/10
beryll 2009 ápr. 20. - 18:35:40 10/10
(68/302)
Nagyon tetszett a film, viszont még nagyobbat ütött volna, ha a vége valahogy le van zárva - úgy értem, pl. egy narrátor befejezi, vagy valami...

Hmhm, kétségkívül, nagyot alakít Tim R. és Sean P., de hogy Oscar érte...? Hát, még mindig csak Christian Bale-t tudom emlegetni... Ha õ nem kapott a Gépész-ért, akkor... :/
10/10
Caline 2009 ápr. 20. - 17:01:45 10/10
(67/302)
Válasz elõzõ véleményre: miért hinnénk azt rögtön,hogy Dave ölte meg Katie-t? Nem, én nem hittem azt. Egyszerûen elmondta, hogy mi történt vele, mért véres, kit ölt meg (majdnem)...Én elhittem neki elõszörre, hogy nem gyilkos. Azért(is) zseniális például a film ,mert a nézõben csak idõközben merül fel a gyanú, hogy Dave megõrült és megölte. Ehhez nagyban hozzájárul Celeste rémülete és az õrült sztorizás a Vámpíros film után és kapcsán. Fényes nappal is ráz a hideg - valamit tényleg tud Tim Robbins és persze a rendezõ. Igen, nekem is volt egy érzésem, hogy na - hát akkor Dave. No, és? Ez túl egyszerû lenne... A film egyáltalán nem veti el a másik (pedofil-parkolós) gyilkosság létét.
zseni1989 2009 ápr. 20. - 15:25:03
(66/302)
Ez film volt a javából. Végre egy film ahol színészi tudás kell, nem a számítógépesek háttérmunkája (megjegyzem munkájuk becsülendõ) de egy színész maga miatt legyen "star" ne amiatt, hogy milyen hátteret csapunk mögé.
Rég láttam olyan filmet ami elgondolkodtat, és élvezhetõ. Talán legutoljára a Pénzhamisítók, meg a Bakancslista volt ilyen.
A dupla Oscar jogos.
A keresztapa háttér extra dvd kiadványába hangzik el, hogy az a férfi, aki nem törõdik eleget a családdal, nem férfi. A felesége a végén kissé idegesítõ, de hogy Kevin Bacon "tudomást sem vesz" Jimmy tettérõl ááááááááá... asszem még ma megveszem a könyvet.
Még egyszer: kötelezõ megnézni, nem beszélve arról, hogy ki rendezte.
Az RTL meg ***************. Azt.
atis72 2009 ápr. 20. - 13:35:39
(65/302)
Jó film, kár hogy nagyon le van butítva a könyvhöz képest!
*spoiler*

A könyvben végig lehet tudni, h nem Dave a gyilkos, eleve nyomoznak egy másik gyilkosságban is (a parkolós) és teljesen másra van kihegyezve a hangsúly! Sokkal jobb a szereplõk jellem és lélekábrázolása is!
Akinek ez tetszett, annak tényleg megéri elolvasni
!
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 20. - 13:34:32 10/10
(64/302)
Szerintem pont azért maffiózó mert csak a családja iránt van benne szeretet és a lelkifurdalást csak hírbõl ismeri (bár szerintem a végén eléggé kibukott, amikor megtudta, hogy Dave ártatlan volt)
Az pedig, hogy Dave-vel nem bántak kellõ érzékenységgel, az éppen korunk legnagyobb problémáját veti fel - úgyhogy szerintem ebben a filmben sokkal több van, mint elsõ látásra tûnik.
10/10
pozsizsuzsi 2009 ápr. 20. - 13:28:37 10/10
(63/302)
Helyre kis film volt ez. Ha lesz legközelebb, ne hagyjátok ki.