Téma: Tizenhárom

tia07 2008 dec. 30. - 22:35:18
(30/210)
hát. rohadtjóóóó. szerintem ebbe minden benne volt ami lehetett engem megfogott nagyon. Evie ellenségeskedése a végén tulajdonképpen azért volt mert nem költözhetett hozzájuk?
hannna* 2008 dec. 26. - 18:15:03
(29/210)
Hát igazából nekem nem tetszett annyira,de eléggé kiakasztott.Pont akkor vettem ki amikor nagyon rossz kedvem volt,mert hülyeséget csináltam.hát nem ilyenkor kell megnézni ezt a filmet.nagyon kiborultam..de nem volt rossz,sõt talán ha most nézném meg tetszene is.nikki nagyon jól játszott, és a másik lány is.de tényleg tanulságos film!érdemes megnézni
7/10
Hörcsögg 2008 dec. 25. - 01:42:07 7/10
(28/210)
Tényleg érdekes film, bár én csak 10/6-ot adok rá, mert nem érdekel és nem is vagyok kíváncsi kiscsajok hülye drámázására. Ez a korukkal jár, kinövik.
offtopic
nihilke 2008 szept. 16. - 00:32:01
(27/210)
vajon a gyerek szemében többet ér-e a nevelés/odafigyelés a menõ "barátoknál"? vajon mitõl függ, hogy melyik gyõz? kíváncsi lennék...
Anyiyta 2008 júl. 26. - 07:23:16 Előzmény ciccus92
(26/210)
Ebben igazad van: a hibáiból tanul az ember. jó én soha nem próbáltam ki a füvet, de nem is fogom. Azon én is felháborodtam, hogy Eve mennyire ellenszenves lett Tracy-vel szemben. Engem is nagyon megviselt belülrõl, mert én 15 évesen láttam elõször.Azóta eltelt 3 év, és akárhányszor megnézem, mindig megvisel. Még abban is van igazad, hogy majd a gyermekeiddel megnézed ha eljött az idõ, hogy soha ne tegyenek ilyet, valószínû, hogy majd én is megnézem velük, persze ez még egy kicsit odébb lesz...
Anyiyta 2008 júl. 11. - 18:18:38
(25/210)
ez a film engem nagyon megérintett belül...jó ilyet soha nem éltem át de nem is akarok....
Anyiyta 2008 júl. 03. - 21:48:22
(24/210)
Mennyire meg tudja változtatni egy másik lány.....de nagyon jó film...
koki és koki 2008 febr. 12. - 03:21:38
(23/210)
tényleg jofilm,én is csak ajánlani tom mkinek,csak egyet nem értek..mér alukáltak olyan sokáig a végén?:D ennyire bele lehet készülni??
cila79 2007 okt. 09. - 11:09:03
(22/210)
Egyetértek. Nagyon durva volt. És ahogy végig nézek a mai korosztályon sajnos elég valóság szaga van a filmnek.
kisoroszlan 2007 okt. 05. - 12:50:14 Előzmény ciccus92
(21/210)
Ez a film eléggé sokkolt, durva volt. Kegyetlen tud lenni a valóság.
ciccus92 2007 aug. 26. - 11:33:26 Előzmény Bov
(20/210)
Sziasztok!
Én 15 éves vagyok,és sajnos eléggé bele tudom élni magam a filmekbe,meg tudnak viselni...Hát ez a film is eléggé megviselt,viszont ezzel együtt nagyon tetszett. Mikor elöszsör kikölcsönöztem,akkor egymás után 4szer megnéztem,azóta még 2szer láttam.
Ez a film döbbenetes,és kegyetlenül bemutatja ezt a rövid idõ alatt történõ elzüllést..
A végén rettenetesen felháborított a barna hajú csaj képmutatása,vagy nem is tudom minek nevezzem.
Én egyszer próbáltam a füvet,de szerencsére nem volt jó élmény,úgyhogy mondhatni h tanultam a hibámból.
Szerintem ezt a filmet meg fogom nézetni a gyerekeimmel ha már idõszerûnek látom.
Bov 2007 máj. 09. - 22:54:15
(19/210)
nekem is tetszett.. a barna csaj nagyon jó volt, mármint hogy jól játszotta a szerepét ;) a történet maga annyira nem egyedi, hiszen sok ilyen és ehhez hasonló film van, de mégse mutatták be még ennyire nyersen (kiv ken park)
Erämaa 2007 márc. 17. - 17:51:39
(18/210)
A film története megrendtítõ és elgondolkodtató. De aki megnézte ezt mind tudja. Valamint a tény h 13 évesek még borzasztóbb. Talán itt Mo-n ez ilyen korán nem jeleneik meg ( itt van miegyéb más), de ez amerikai film és a világ "nagyhatalama" tényleg ilyen züllött.
Hát ebben élünk.
A másik meg, hogy a film szinkoronja számomra elvette néha a történetet, mert nagyon rossz volt. Nem ócsárolok csak a két fõszereplõ lánynak lehett volna valami jobb szinkornja, igaz hogy 13 éves lányt játszottak de szörnyû volt magyarul a film.
Brianna 2007 márc. 17. - 16:07:53
(17/210)
Durva egy film azért is kedvenc...dehát kicsit kiakasztó hogy drog, sex, cigi, pia minden és a csajok még csak 13 évesek....Pff tuti téma választás egy átlagosnak NEM mondható filmnek.
uorsi 2007 jan. 14. - 21:48:17
(16/210)
megrázó film! de KELL ilyeneket is látni... kicsit kiragadnak abból a naiv állapotból minket: és figyelmeztet, hogy korcsul a világ!!!!!! nem bírtam úgy végig nézni a filmet, hogy ne sóhajtsak közbe nagyokat meg ne jesszusozzak...
mejoc 2006 nov. 30. - 22:26:27
(15/210)
Sziasztok!

Sajna lekéstem errõl a filmrõl, már ami a mai napot illeti(HBO).
Végigolvastam a fórumot, és egyetértek Vizinyúl-al:

"Azzal meg senki nem mondott nagyot, hogy a társaságtól függ minden. Befolyásolható kamaszként, ha nem te vagy a vezéregyéniség, úgyis azt csinálod, amit a többi bamba, hogy befogadjon a kis társaság. Ha meg vezéregyéniség vagy, akkor hogy fent tartsd a többiek respektjét, muszáj idõrõl idõre nagyobb baromságokat csinálni...

Jah, és ez nem ezzel a generációval kezdõdött..."

Sajnos vagy nem sajnos, én kimaradtam ebbõl már ami a baráti részt illeti, egy picit számítógép függõ vagyok, (de már kezdek kilábalni :) ), ezért suli után az volt az elsõ hogy hazamentem gépezni.
Igazából pont azért nem voltak barátaim, mert mindenki csak kocsmába járt meg diszkóba, na én egyiket se szeretem, ezért is nem szoktam rá a cigire, se kávéra, drogra, most hogy már kinõttem a tinikorból, már kicsit nehezbb lenne ezeket bepótolni(rászokni), annak tudatában hogy károsak.
Bár már barátok terén nem állok olyan rosszul mint régen, azért még van tennivaló :D.
Kicsi koromtól imádom a sportot(nézni és ûzni) és a közös játékokat(társas, kártya, sakk, stb), csak erre sajnos nem sokan vevõk, nem úgy mint a diszkó és kocsma, pedig semminekse örülnék jobban mint egy hétvégenkénti kanasztának :D.
emoheart 2006 nov. 30. - 21:42:35
(14/210)
Ez a film teljesen a valós életet mutatja be. És ez nem mai jelenség. Egy ennél sokkal durvább történet: Christiane F.: Wir Kinder vom Bahnhof Zoo. Életrajzi mû, a 70-es években játszódik, Berlinben és az elején még csak 12 éves lány hihetetlen leépülését mutatja be. Eszméletlen, megdöbbentõ, az ember annyira beleéli magát, hogy az már rémisztõ. Érdemes németül olvasni, de magyarul sem rossz (A végállomás gyermekei). Mindenképpen érdemes elolvasni, én évente egyszer elolvasom annyira jó könyv.
Ezzel szemben a megfilmesítések felejthetõek.
GirlSaD 2006 nov. 30. - 15:02:42
(13/210)
Én is végig néztem ezt a filmet,talán 2x is...
Fura dolgok ezek... Bár ez nem csak a gyerektõl függ,hanem a szülõktöl is.Ha a gyerek értelmes,nem hajlik az ilyen dolgokra...és nem az ilyen dolgokban kíván kitörni,vagy ha mégis,akkorsem ilyen szinten.
Marvin02 2006 nov. 22. - 23:05:03
(12/210)
Csak nekem tûnt fel, h. ebben a filmben is ott vannak a szokásos amerikai túlzások? :/ Ha velem ilyen hangon beszélne a lányom, leb***nék neki két nagy pofont, és megtanulná. Na de most komolyon, a kis 13 csitriknek milyen nagy pofájuk volt, meg aki meghívatta magát az állítólagos barátnõjéhez.Szerintem ritka rossz film. Nekem nem tetszett.
hannah 2006 nov. 22. - 17:09:34
(11/210)
huuuuuuuuuuuuu basszuss áá uuu..fuu..nahát ez a film..ez..ez..ez nagyon ottvan..nem lehet rá mondani,hogy joo vagy rossz,mert ezt érezni kell,hogy igen valóban..durvaaa..miután megnéztem énis csak ültem és húha.báár szerintem egy kicsit gyorsan történtek az események de akkor is..fantasztikus..ha lesz egy lányom ezt mindenképpen megnézem vele..jotanulság..bár énis megnéztem és sorra követem el ugyanazokat a hibákat..najoo nem annyira durvákat..de mégiis..a színészi teljesítményekrõl már ne is beszéljünk mert az is naqgyszerû volt..fõleg az anyuka.elismerésem..♥