Téma: Tizenhárom

blanka1028 2010 aug. 24. - 22:09:01 Előzmény cometzjeah
(150/210)
Ez gyenge film? -_-" Kíváncsi vagyok miket nézel...

Ettõl függetlenül szerintem a film elég valósághûen volt megcsinálva, és a színészi játékok se voltak semmik... 10/9 csak azért mert egy kicsit durvább volt mint amilyennek elképzeltem...:)
1/10
cometzjeah 2010 aug. 19. - 19:23:41 1/10
(149/210)
hát nem nagyon fogott meg elég gyenge sztem
értelme nem sokk drogoznsk, errõl szol az egész .
alig birtam végignézni SZAR :D:D
Bridge1029 2010 jún. 18. - 11:43:47
(148/210)
Ezt a filmet Nikki Reed gyerekkoráról készítették, azért is õ az egyik forgatókönyvíró. Ez mind megtörtént vele, amikor 13 éves volt és vmelyik rokonja mondta neki, hogy megírhatná a történteket, ezzel segítve is neki feldolgoznia az egészet. Egyébként rohadt jó film, én teljesen imádtam! Ahogy széthullott a csaj darabokra, ahogy teljesen Evie függõje lett... láthattátok, amikor Tracy részegen kereste egy sráccal Evie-t meg a néger gyereket. Teljesen ki volt akadva, hogy nem láthatja a csajt... Ha pontozni kellene, én 10/10-et adnék!
Shemar fun girl 2010 jún. 18. - 00:11:10 Előzmény Adriika
(147/210)
nagyon köszönööööm:):)
7/10
Numa 2010 jún. 17. - 20:36:52 7/10 Előzmény buncow
(146/210)
Köszi a hosszú kifejtést! Van igazság abban, amit írtál és a legjobb, hogy tapasztalatból írtad. =) Köszi!
7/10
Numa 2010 jún. 17. - 20:31:00 7/10 Előzmény XcV84
(145/210)
Hello! Köszönjük a véleményedet, hogy férfi szemmel is betekintést nyerhettünk ebbe az egészbe. Elég sokat jelent, ha tudjuk a másik nem hgy viszonyul ehhez. Köszi!
10/10
emily911 2010 jún. 16. - 20:31:16 10/10
(144/210)
én már régebbem láttam és szerintem jo film meg tanulságos is és elgondolkodtato
nem is tudtam hogy Nikki Reed játszik benne
10/10
XcV84 2010 jún. 16. - 15:54:05 10/10
(143/210)
Köszönjük szépen! :)
Adriika 2010 jún. 16. - 15:19:39
(142/210)
Szia!
háát nem is tudom hol volt a 2. szünet, de összefoglalom :)
Ugye Tracy-vel nem bír az anyja, teljesen kivan készülve, az ex férjét hívogatja h vigye el magával stb. de a pasi nem ér rá, nem tudja elvinni. Közben a lányok még lejjebb zuhannak a létrán, pia drog cigi szex, minden amit akarsz..
A lányok rámásznak mindenkire, még a szomszéd srácra is.
Közben Melanie (az anya) meglátja a lánya nyelv és köldök piercing-jét azon is jól összevesznek, Evie meg folyamatosan azzal fárasztja a családot h õ náluk akar lakni meg minden mert a nénikéje pasija veri meg ilyesmi..
Aztááán Tracy folyamatosan vagdossa magát.. már tök szarul van..
Kihallgatja mikor az anyja telón beszél megint az apjával h nem bír vele, vmit csináljon stb. és ezt meghallja Tracy és kivételesen megenyhül.. elmennek az anyjával meg annak pasijával meg Evie-ve moziba ahonnan persze megszöknek és az utcán lesznek és jól bepiál meg minden... Evie közben eltûnik azzal a sráccal aki Tracy-vel kavart.. szval õket keresi tök részegen az utcán...
Aztán hazamennek, kidõl a bili megint tiszta idegbeteg lesz..
Az anya is kikészül, feltépi a padlót a konyhában meg ilyenek.. a pasija is berág mert Tracy kokósnak nevezi, aztán a csávó elmegy mert elege lett..
Melanie mikor már kicsit nyugisabb lett a helyzet, elmegy a lányokkal Evie-ék lakására és látja h viszonylag normális a helyzet, szval tud ott élni Evie és megmondja h így nem költözhet hozzájuk...
Evie tökre berág és innentõl lesz az,h Tracy-t hagyagolni kezdi, másokkal lóg meg minden...
Közben a suliban mondják Tracynek h meg fog bukni mert rosszul áll.. meg h Evie leadata a Tracy hamis személyiét ( szval itt már ellene van)
Aztán közben visszajött az anyja pasija, elment érte és hazavitte kocsival, és mikor belépett T. az ajtón látta h ott ül az anyja, Evie- és annak nevelõanyja.. és itt végleg kidõlt a bili, ugyani Evie minden ráfog Tracyre h miatta lett ilyen, mindennel õt gyanúsítja... és akkor a 2 család egymás ellen fordul, Melanie kidobja õket, jah meg ilyenek voltak h mondta Evie nevelõanyja h "Evie-t te rontottad el" :D
Aztán a nevelõanya lekurvázza Tracyt és akkor dobja ki õket Melanie..
Akkor meglájta a vagdosást a lánya kezén és mondja neki h mindig mellette lesz mert szereti blabla...
Ennyi... :))
Remélem érthetõ voltam :D

Jah én még annyit fûznék hozzá, h már láttam párszor ezt a filmet sztem is jó, bár én nem értem h miért 13évesekrõl szól, szerintem ennyire a 13évesek nincsenek elkattanva vagy igen? :( 1 biztos, én nem ilyen voltam 13évesen.. még szerencse :)
Shemar fun girl 2010 jún. 16. - 11:41:47
(141/210)
Én tegnap láttam a filmet elõször de sajnos a második reklámban elaludtam:(
Nem tudná vki elmesélni mi lett a vége?
elõre is köszi:)
10/10
XcV84 2010 jún. 16. - 03:11:07 10/10
(140/210)
Nagyon nagy film! Láttam hasonló dolgokat élõben is... Ha valaki magára ismer Tracyben, gondolkozzon el két dolgon:

1. Ha egy csaj jól néz ki, sokmindent megtehet, ezt tudjuk. De ez az életvitel csak addig jópofa, amíg -legalábbis papíron- suliba jársz. 20 év fölött marad az üresség, pénzt kéne lassan keresni, de tanulmányok nélkül nem lesz jó meló. Persze ha jól nézel ki, összeszedhetsz magadnak valakit, de ha túlságosan lecsúszol, már nem fogsz olyan körökben mozogni, nem fogsz úgy szocializálódni, vagyis túl nagy lesz a szakadék, hogy ezt megtehesd. Ha meg nagyon "kiéled" magad, akkor csak simán nem fogsz kelleni senkinek. A barátnõk, barátok pedig eltûnnek, a legkülönfélébb okok miatt (munka, várt vagy nem várt gyerek, rehab, elköltözés), de nagyjából egyidõben. Gondolj a jövõdre, mert hamarabb eltelik az a pár év, mint gondolnád, utána meg jönnek a low-life évtizedek...és az nagyon gáz!!!

2. Lehet ám hatalmasakat bulizni, szabadon gondolkodni, antiszociálisan viselkedni önpusztítás nélkül is! Nem mindegy, hogy te irányítod az eseményeket, vagy fordítva. Tanulj, sportolj, építsd a jövõdet, aztán mellette simán viselkedhetsz botrányosan, kipróbálhatsz sokmindent (ésszel), de mindig legyen egy alap, amihez vissza tudsz nyúlni! Ha fölépítesz magadnak egy stabil hátteret, akkor magabiztos leszel... és hát pont ez hiányzott Tracybõl, ezért nem volt ura a helyzetnek...
buncow 2010 jún. 16. - 02:29:05
(139/210)
persze azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy a csajok általában apásabbak, a filmben pedig elváltak a szülei és az anyjával él.. általában az apa-fiú, anya-lánya konfliktusok a gyakoribbak.. emlékszek régen osztálytársak közül szinte minden másodiknak elváltak szülei és hát nálunk sem volt túl rózsás a helyzet, szóval azért ez is közrejátszik dolgokban, valami sosem stimmel a háttérben.. persze olyanra is van példa, hogy valakinek túl jól megy a sora és azért csinál fszságokat:D
buncow 2010 jún. 16. - 02:19:19
(138/210)
nem tudom, szerintem is van ilyenre példa itthon is, és azért az feltûnõ, hogy a kiscsaj legalább kertes házban élt, szemben az itthoni panellakókkal, ahol aztán tényleg nem lehet mást csinálni, mondom ezt azért mert mi is ott éltünk 14 évig.. persze a filmben nem csak a lakhelyrõl van szó meg a csóróságról, hanem arról, hogy hogyan éli meg valaki - nem is a kamaszkort magát - a kamaszkorba lépést.. én emlékszek nálunk mi volt, engem folyton meg akartak verni, mert ugye ment a bandázás a lakótelepen, de szerencsére mégis volt szerencsém jó csajokhoz és jó barátaim is voltak akiknek nem az önpusztítás volt az elsõ:) a szexrõl annyit, hogy én már jó régen voltam általános iskolás, de pl. nyolcadikban 14 évesen rántott rá elõször az egyik osztálytárs, osztálytársamat meg leoboázták 13 évesen, másik oszt. társ 14 éves korában összejött egy 21 éves csajjal, stb. persze ezek csak fiúk voltak, de osztálytárs csajok is sokkal idõsebb csávókkal voltak, és köztük is történtek dolgok.. volt egy 11! éves nagymellû csaj a suliban, akin állítólag a fél banda átment addigra, bagózni pedig sokan bagóztak.. én elõször egy táborban próbáltam ki 12 évesen loptunk a tanártól egyet, de volt aki rendszeresen. Inni is ottan tájt ittam elõször, bár az elsõ berugásom 14 évesen volt.. szóval több mint 10 éve is voltak már ilyenek, sõt lehet még korábban is.. viszont ez egy szûkebb rétegre volt jellemzõ régen, manapság pedig egyre lejjebb és lejjebb tolódik a korhatár általánosságban mindenkinél és mindenben és már nem csak néhány emberrõl van szó egy iskolában, hanem az egész iskoláról.. látom ezt, mert van egy 12 éves hugom és bizony vannak olyan évfolyamtársai bõven, akik már javában bagóznak, sõt egyszer elsétáltam egy csapat 13-14 éves mellett nem is oly rég az utcánkban akik ott füveztek az egyik srác kapujában, stb. Látom azt is, mennyire megy ez a ki a népszerûbb dolog az iskolájukban, ki hogy öltözködik, ki kivel ki mit csinál és van miért aggódnunk sajnos, bár eddig úgy tûnik, hogy van józan esze és szerencsére még hallgat ránk, de azért lázadozik rendesen, nemrég tépkedte ki az amúgy normális szemöldökét szinte teljesen:) Na mindegy, az igazság az, hogy ez lányoknál mindig rosszabbul csapódik le, mint mondtam régen is sok általános iskolás csaj osztálytárs járt jóval idõsebb fiúkkal - sõt mostani bnõm is 13 évesen volt elõször együtt egy akkor 17 éves sráccal és igazából õrá ismertem legjobban a filmben:) - és valamelyik oszt társ még azóta is azzal a sráccal van, de általában azért sok srác kihasználja a lányokat, fõleg a fiatalabbakat, a fiatalabb csajok pedig ezt nem veszik észre, csak azt gondolják, milyen menõk lesznek így, hogy idõsebb barátjuk van és esetleg diszkóznak, isznak stb. Egy részeg lánnyal több mindent meg lehet csinálni mint egy részeg sráccal, fõleg ha olyan társaságba keveredik.. sorolhatnám még miket láttam tizenéves korom elején és közepén, hasonlóakat mint a filmben, de akár a családból is tudnék példát mondani.. mindenesetre ha másnem egy rossz vagy jó tapasztalatnak elmennek ezek a dolgok és csak remélni lehet, hogy valaki nem ragad le ennél a korszakánál és tovább tud lépni..
Sirbrilla 2010 jún. 15. - 23:37:10
(137/210)
nagyon sokszor megnéztem már most is megfogom nagyon jo film
furbee 2010 jún. 15. - 22:46:33
(136/210)
Én éjjeli bagoly vagyok úgyhogy asszem meg is nézem. Én már meg sem lepõdök, hogy az RTL ilyen késõn adja, mert ez bevett szokás náluk, de abból a szempontból talán jobb, hogy nem vagdalják szét. A 12, 16 karikás filmeket úgy szétszabdalják, hogy egyszerûen nézhetetlen és néha meg érthetetlen is. Ocsmány egy csatorna, de hát nekünk ez jutott :S
10/10
ashleycaters 2010 jún. 15. - 19:24:45 10/10
(135/210)
Hát igen elég gáz hogy ilyen késõre rakták ezt a nagyon jó filmet...senki se fogja nézni kb...még szerencse hogy mikor az m1en játszották felvettem videóra...Amúgy megnézném de holnap korán indulok és elutazok...pff
anybody 2010 jún. 15. - 16:26:18
(134/210)
Ezt hívják cenzúrának. Ajánlott olvasmány: Marek Kotanski könyve, "Eladtam magam az embereknek".
Christian29 2010 jún. 15. - 14:55:40
(133/210)
Imádom ezt a filmet!!! De persze megint jó késõn vetítik... elétesznek ilyen szutykokat mint grész klinika meg xxi. század madonna... gratulálok. Aminek mondanivalója van az meg megy jó késõi idõpontra... No comment. De a film 10/10!
gabcsi02 2010 jún. 14. - 15:43:21
(132/210)
én még nem láttam a filmet,de holnap szeretném megnézni kívánci vagyok hogy milyen! Szerintem jó lesz!
Diva15 2010 ápr. 18. - 18:03:59 Előzmény Numa
(131/210)
Plusz megmutatja, hogy a mai tinédzserek hogyan élnek, de jól mondod, az is tanulság, hogy nem szabad így élni. Ennek az életnek nagyon rossz következményei vannak...