Téma: Tizenhárom

10/10
kardor 2009 nov. 07. - 14:12:11 10/10
(110/210)
Szerintem nem feltétlenül pozitívumként akarták belecsempészni ezt a négeres vonalat. Mert õk lennének a jobb pasik, a nagyvilági életet élõk, ahogy említed, hanem pont, hogy normális szórakozást kedvelõ fiatalemberek nem állnak le ilyen kis közönséges lotyókkal, ellenben a feketékkel.
SPOILER
Lám, a szörfös gyerek is elküldte õket még épp idejében.
ptlklszl 2009 nov. 07. - 01:38:06
(109/210)
Most néztem végig.... jóformán szóhoz sem jutok. Nagyon durva volt, és iszonyatosan jó film!
Eddig ilyen hatással csak Bódis Kriszta Artista c. regénye volt rám...
Aki nem ismeri, annak nagyon tudom ajánlani, olvassa el. Sok a különbség a film és a könyv között (gyakorlatilag minden), de nekem egybõl az jutott eszembe.

SPOILER
Amúgy szerintem sem halt meg Tracy a végén, inkább akkor kiadta magából a feszültséget, és utána újra normális életet élt...
euTanázia 2009 nov. 07. - 00:10:17
(108/210)
Egy folyamatos és végeérhetetlen feszültség volt ez a film.
Szörnyû, amikor valaki elveszíti az uralmat a saját élete felett, a gyermekéé pedig kontrolálhatatlanul kicsúszik a kezei közül.
Félelmetes volt ez a lehetséges valóság.
Ez pedig egy nagyon jó alkotás.
LCsajszi 2009 nov. 07. - 00:09:08
(107/210)
Nem halt meg, megnyugodhatunk:)! A sikítás pedig egy õrjöngés szimbóluma, amiket átélt. A dühvel vezeti le a feszültséget, amilyen sérelmek okozták és új életet kezdhet.
starkadrienn 2009 nov. 07. - 00:07:07 Előzmény Crazy Horse
(106/210)
Igen már én is rájöttem, amúgy köszi:)
hugs_7 2009 nov. 07. - 00:04:26
(105/210)
Zseniális film, bár borzasztó megrázó volt nekem elsõre! Így sokadszorra már kicsit "könnyebb" volt végignézni. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nem egy átlag amcsi tinifilm..

Más, kicsit SPOILER
Láttam, hogy fejtegettéttek a végén, hogy akkor meghal Tracy vagy nem...
Hát nem tudom nekem a körhintás részrõl ez volt talán az utolsó,ami eszembe jutott,inkább hogy ez egy ördögi kör amibõl nem lehet kiszállni és õ mégis megpróbálja.. A sikítás pedig a sok hónap alatt felgyülemlett hazudozás és stressz kinyilatkoztatása..olyan õrültfelszabadítós sikoly:)
De pont ettõl jó sztem a film, hogy mindenki levonhatja a maga tanulságát és nem feltétlen kell egyetérteni a "csattanót" illetõen.szerintem:)
LCsajszi 2009 nov. 07. - 00:04:24
(104/210)
Korábbi hozzászólásoknál olvastam, hogy oktatófilmként kéne bemutatni az iskolákban. Ötletnek jól hangzik, de sajnos így is lesznek olyan diákok, akik a film megnézése ellenére is elfogják követni ezeket a hibákat, mert sose lehet számítani, hogy kire milyen lelki fájdalom súlyt le. Lehet, hogy én nekem nagyon jó családi hátterem van és felvilágosítottak, de bármikor elõfordulhat, hogy lelkileg a padlón leszek és ráadásul nagyon jól tudom mikkel jár, ha a rossz dolgokhoz hozzányúlnék, de ennek ellenére megtenném. Értelmes emberek is kerülhetnek a rabjává, itt minden a lelki erõrõl szól.

SPOILER

Sokan mondták, hogy nem értik a végét. Én úgy érzem megértettem. A lány a végén rájön, hogy Eve nem volt az igaz barátja, önzõ volt, számára az volt a fontos, hogy ne õ bukjon le, és bosszút állt Tracey-n, mivel nem fogadták be magukhoz. A végén anyukája lánya tudtára akarta adni, hogy jobban odafigyel rá és átsegíti a gondokon, amelyre egy szoros ölelésre volt szükség, hogy lánya nem marad magára. Valószínüleg Tracey újra a régi normális lány lesz.
far vik 2009 nov. 06. - 23:32:33
(103/210)
Ennek a lánynak értelmes és normális anyja van(Az apja kicsit tehetetlen). Mégis olyan, mint egy megszállott szörnyeteg. Kiváló a színészõ, aki játssza, az biztos, de viszketett a tenyerem, hogy egy féltéglát vágjak a tévébe...
LCsajszi 2009 nov. 06. - 23:21:01
(102/210)
Fogadok, hogy a lányok valójában nem is élvezik, hanem kényszerbõl csinálják!!! Az ok, ha valaki ilyen helyzetbe jut, az mindig a lelki bajokból ered. Akinek rendes családi háttere van és értelmes szülei vannak, akik elég hamar felvilágosítják csemetéjüket, annak biztosan nincs szüksége ilyenekre, hogy könnyen befolyásolhassák. Nekem sok barátom nyúlt már droghoz, én sosem, és senki nem tudott rászedni, szóval nem minden a társaságtól függ, hanem az egyén erejétõl is. Azóta is a barátaim irigyek rám, hogy én nekem nincs szükségem ezekre.
LCsajszi 2009 nov. 06. - 23:11:20
(101/210)
Ami a menõséget illeti, szerintem valaki nem attól lesz menõ, hogy szenvedélybeteg, hanem, hogy megnyert egy világbajnokságot, olimpián elsõ lett, megmászta a Himaláját, megmentette egy ember életét, na az már menõ, nem pedig püfékeli a cigijét, mint a gyárkémény, mert a gyár se menõ, inkább büdös:).
pöttyöslabda 2009 nov. 06. - 23:10:48
(100/210)
jó film, bár kicsit néha szánalmas is...szerintem :S
és az viszont már konkrétan GÁZ, hogy 13évesek..elvileg...és amikor a film végefelé mondja egy tanár h újra kell járniuk a 7.et..XD..nahát az durva xD
de úgy összegezve, ha ezekre az apróságokra nm figyelünk, akkor nem rossz film (10/7) :)
LCsajszi 2009 nov. 06. - 23:06:08
(99/210)
Nem tudom már hanyadik hozzászólónál olvastam, hogy szerinte ez csak Amerikában történik. Sajnos azt kell mondanom, hogy már itt Magyarországon is divattá vált a cigi és a szex a 13 éves lányok körében, mert elég gyakran látok ilyet a környezetemben. Ráadásul már odáig fajultak a dolgok a 13 éves lányok között, hogy az a csoda, aki még szûz közülük. Ez most komoly, már egy osztályban a 90% nem szûz. Aztán annyira kiégnek, hogy 20 évesen már nem buliznak, mert addigra kiélték magukat. Nem tudják milyen jó volt gyereknek lenni, mert a gyerekkort nem élik át, aki siet, az hamar megöregszik:)!
10/10
morcosharcos 2009 nov. 06. - 21:46:06 10/10
(98/210)
Imádom! Nagyon megrázó, nagyon nyomasztó, nagyon "durva",de ezerszer meg lehet nézni! Evan Rachel Wood pedig amennyire irritál(t ebben a filmben),olyannyira jó színésznõ!:D
Sirbrilla 2009 nov. 06. - 21:43:09
(97/210)
nem 13-nak néznek ki és nem is a 13 évesek viselkednek igy...inkább 15-16...ez az egyetlen dolog ami zavar a filmben de am elég jora sikerült,megnéztem már jopárszor
n_hittmann 2009 nov. 06. - 21:31:42
(96/210)
Azt hiszem te egy sorozatra gondolsz, amit még régen adtak és abban volt egy olyan rész, ahol végigfertõzte a srác a fél iskolát. Ha vki tudná ennek a címét és leírná azt megköszönném:)
ondok 2009 nov. 06. - 20:55:05
(95/210)
Mintha már egyszer láttam volna ,nem ebben kapnak szifiliszt a csajok?
10/10
Crazy Horse 2009 nov. 06. - 20:15:11 10/10
(94/210)
Ne aggódj, nem ez a vége, szóval nyugodtan megnézheted :)
10/10
Crazy Horse 2009 nov. 06. - 20:14:37 10/10
(93/210)
Hát engem konkrétan sokkolt ez a film, döbbenetesen hitelesre sikerült mind az anya mind a kis-ribancok játéka.
10/10
starkadrienn 2009 nov. 06. - 18:12:04 Előzmény Mermaid
(92/210)
köszönöm h elmondtad a végét....
Szyszy-Baby 2009 nov. 06. - 17:17:34
(91/210)
Szerintem meg kicsit hülyeség mert azvan kiirva az egyik oldalon g Vanessa Anne Hudgens is játszik a filmbe közbe meg nem