The Man Who Laughs 2011 jan. 11. - 19:33:08
(29/89)
Jean Claude Van Damme legjobb és John Woo elsõ hollywoodi filmje (bár ez utóbbi nem fogja a kirakatba rakni és Van Damme-nek is ott van már azóta a JCVD, ami tényleg jó). Woo ide vagy oda, ez a film még tisztes iparosmunkának is kevés (az olyan remek darabokhoz mint A Bérgyilkos vagy a Fegyverek mestere meg végképp nem mérhetõ). Az alap történet még nem lenne elvetélt ötlet (gazdagok pénzért vadásznak emberekre) csak roppant gyengén van az egész megírva, tele egy dimenziós karakterekkel. (Ráadásul ott a hasonló témájú Menekülõ ember, ahol a társadalom kritikát is sikerült bele vinni ellentétben itt). A színészek olyanok amilyenek JCVD kemény és nagyot rúg, Arnold Vossolo csúnyán néz, Christopher Walken (szinte az egyetlen igazi színész a gárdában) egész jó lehetne, ha jobban lenne megírva a karaktere. Azt viszont kénytelen vagyok bevallani, hogy ezen hibák ellenére is tetszett. Ugyanis van egy dolog ami kiemeli a hasonló kategóriájú filmek közül. Ez pedig nem más mint John Woo rendezõ aki roppant korrekt, látványos és élvezetes akció szekvenciákkal fûszerezte meg a filmet. Az akció jelenetekben (ha nem is olyan erõsen mint a sokkal jobban sikerült Áll/Arc-ban) rendre feltûnnek a rendezõ kézjegyei (lassítások, galambok, -néhány- légiesebb harc). Nálam egyfajta Guilty Pleasure filmként vasárnap estére mûködött, de aki nem fûz hozzá nosztalgikus emlékeket vagy nem hozzám hasonló "tesztoszteron film" és John Woo fan az nyugodtan kerülje el.

4-(5)/10
zseko 2011 jan. 08. - 22:04:26
(28/89)
Most nézném a filmet, de ki volt az az ...idióta, aki újraszinkronizáltatta a filmet?? ááá, tiszta sz@r így, nem is nézem tovább. Lassan nem is éri meg magyarul nézni semmit, mert nem elég hogy újraszinkronizálnak mindent, de még élvezhetetlen is.
erroris 2011 jan. 08. - 21:24:33
(27/89)
Szégyen gyalázat és teljesen méltatlan ez a szinkron:(
10/10
Teddybear0 2010 márc. 16. - 17:48:43 10/10
(26/89)
Nekem a kedvenc Van Damme filmem!
Desmond 2009 jún. 17. - 08:05:17
(25/89)
Nagyon jó akciófilm.Gyerekkorom kedvence ez is.Ez is megvolt videókazettán és jó sokszor láttam.Ma már DVD-n is megvan.Rendkívül izgalmas, sok benne a lövöldözés is, J.C.Van Damme egyik legjobb filmjének tartom.
10/10
tobywong 2008 szept. 13. - 18:34:12 10/10
(24/89)
Sajnos a dvd is vágott verzió, de nem baj....
10/10
tobywong 2008 szept. 08. - 18:31:57 10/10
(23/89)
HNAPTÓL DVD-N!!!!!!!!!!JEEEEEEE
MÁR MEGRENDELTEM!!!!!!!!
10/10
tobywong 2008 aug. 12. - 17:29:00 10/10
(22/89)
Amúgy amit te rendeltél az avis kiadás és elég gagyi minõségû. Rendeld meg a BuFi kiadást majd szeptemberben...
10/10
tobywong 2008 aug. 12. - 10:13:18 10/10
(21/89)
BARÁTOM, TE NAGYON EL VAGY TÁJOLVA. A FILM CSAK SZEPTEMBER 9.-ÉN JÖN KI DVD-N A BUDAPESTFILM JÓVOLTÁBÓL. FOGALMAM NINCS, HOGY TE MIT RENDELTÉL MEG. ESETLEG ELÕRENDELÉST VETTÉL FEL RÁ...
10/10
tobywong 2008 aug. 10. - 16:31:40 10/10
(20/89)
Nagyon köszi! Légyszíves küldd el az e-mail címemre: tobywong@freemail.hu Köszi
10/10
tobywong 2008 aug. 08. - 07:04:35 10/10
(19/89)
MÉG NEM ADTÁK KI DVD-N. NEM TUDOM HONNAN VETTED.
10/10
tobywong 2008 aug. 01. - 16:25:21 10/10
(18/89)
Már párszor leadták a filmet, észrevehetted volna, hogy egy-két jelenet hiányzik belõle.
De nemsokára kiadják dvd-n a teljes verziót...
Anteris 2008 júl. 31. - 23:14:19
(17/89)
ilyen bunyós csávók közül egyedül szegált bírom a többi hidegen hagy
Anteris 2008 júl. 31. - 23:10:23 Előzmény eroberter
(16/89)
na szerintem az efféle filmeknél ismeretlen fogalom a spoiler : )
dobai.dominik 2008 júl. 31. - 17:39:34
(15/89)
Ez rettenetes! Hanyadszor "Tökéletes célpont"?
Ezek a kereskedelmi TV-k, tele vannak pénzzel! Csak ennyi-
re futja?
BonFire 2008 júl. 31. - 17:37:25
(14/89)
Szívem szerint Lance Henriksen kedvéért nézném meg csak a filmet. Viszont nagy negatívum, hogy Van Damme úr is játszik benne, õt pedig - legnagyobb sajnálatomra - képtelen vagyok elviselni. Úgyhogy ez kilõve, lehet akármilyen jó is a film. Sajnos :(
10/10
tobywong 2008 ápr. 14. - 15:55:16 10/10
(13/89)
Amúgy nem csak ez a film fog megjelenni. Ezen kívül májusban megjelenik a Kalandor . Vmint hamarosan a Hirtelen halál is.
feketepárduc 2008 ápr. 13. - 11:12:42
(12/89)
Nem tudom eroberter, hogy te milyen változatot láttál. Amit eredetileg a moziban bemutattak, és videón megjelent, abban rendesen benne van a kígyómart csóka halála : fetreng a földön, Vosloo odamegy, felveszi a kígyót, aminek a fejét Lance Henriksen szétlövi. Majd õ megy oda, és az ipse nyakára lépve lenyomja, amíg az meghal. Majd figyelmezteti a többieket, hogy : "Ha csendesebben halnának meg, és tartanák a tempót,Boudreaux-nak kevesebb ideje lenne az ilyen kis meglepetésekre!" Majd mennek tovább. Ettõl a hosszabb változat mindössze annyival tér el, hogy láthatjuk, amint Van Damme felrakja a kígyót a fára.
Egyébként a hosszabb változat rövidebb is :
!!!SPOILER!!!!
A végsõ összecsapásban, amikor Van Damme letámadja Henriksent, a félkész jelenet így néz ki: a csaj megtölti Henriksen fegyverét, az ellöki õt, Van Damme nekiugrik, Henriksen reptében lábon lövi, Van Damme mellberúgja, amitõl Henriksen beesik a papírmasék közé, Van Damme odadobja a gránátot, félreugrik, gránát robban, vége.
Gondolom a tesztközönség jelezte (és a producerek is érezhették) hogy ez így kevés végsõ leszámolásnak, ezért felturbózták a moziváltozatra a jelenetet: Van Damme, miután melberúgja ellenfelét, még hosszasan verekszik vele égõ deszkadarabokkal, látványos, lassított képeken, majd a gránát a gatyába, amit Henriksen kivesz, szétszed, stb.
Szóval a hosszabb is lehet rövidebb! (De a végsõ lövöldözés többi része bõvebb : Van Damme több rosszfiút lõ le, mindenkibe legalább 2 tárat beleeresztve!)
eroberter 2008 ápr. 11. - 17:04:03
(11/89)
Hát akkor a 114 percesben sincs az a seriffes rész? Kimaradt a forgatókönyvbõl?
És akkor hogy volt az erdõben az a kígyós jelenet? Merthogy a tévében valahogy úgy volt, hogy
- Lennél olyan szíves...?
- ...és nézzetek a lábatok elé, világos?!
A csávókák meg csak pislognak, mint béka a galuskában... Ki lõtte le végülis a kígyóharapott fószert? Vagy nem volt benne az sem?
feketepárduc 2008 ápr. 08. - 18:50:26
(10/89)
Helló mindenki! Ez a film nekem is kedvencem. De hogy mi lenne a másik kihagyott jelenet, azt én sem tudom.
Viszont: megvan nekem a film munkakópiája dvd-n, ami 117 perces. Valamelyik tesztvetítésre készült (ha jól tudom a stúdió 8-szor vágatta újta Woo-val a filmet), és abban csak egy plusz jelenet van, ami a véglegesbõl hiányzik: miután Van Damme-t megverik a kiégett házban, és a csaj elhozza a rendõrségról, hazaviszi, ahol beszélgetnek, majd egy csókra is sor kerül. Ez kb 3 perc. A többi plusz idõ úgy jön ki, hogy majd minden jelenet hosszabb a véglegesnél néhány mondatnyival. Ahogy a végén az öreg elküldi a csajt a seriffért, majd együtt mennek Van Damme segítségére, az ugyanolyan, mit a véglegesben, nics plusz jelenet. Amúgy a film érekes így befejezetlenül is, a zene pl. teljesen más. Az akciójeleneteknél a Bolygó neve: halál c. film zenéje szól, és majdnem hatásosabb úgy, mint a végleges zenével.
A hazai dvd-kiadására én is vevõ lennék!