offtopic
Meadow 2009 dec. 20. - 23:57:48
(66/386)
annyira fantasztikusan jó film,újszerû és Gerard bármyilyen szerepben pazar:)imádtam!
Jamie Foxx is kitûnû.biztosan meglesz dvd-n:D
10/10
offtopic
Kendy 2009 dec. 20. - 23:57:25 10/10 Előzmény bobo78
(65/386)
Igen maximálisan igazad van!

Ezt kicsit elszúrták de nekem ettõl függetlenál nagyon nagyon tetszett a film.
10/10
Kendy 2009 dec. 20. - 23:56:30 10/10 Előzmény 11messi87
(64/386)
Úgy láttam én is,hogy mindegyikhez fúrt 1 bejáratot.

A létrát meg utánna is odarakhatta ha kijutott abból amibe kerûlt.
Pl leugrott az alagútba ilyesmi.
10/10
Kendy 2009 dec. 20. - 23:55:01 10/10
(63/386)
Ma néztem meg!

Nekem nagyon nagyon tetszett!
Szuper volt!

Gerard Butler frenetikus és nagyon cooool volt!

Király film!
:)
:D
10/10
Gabriella54 2009 dec. 19. - 15:17:51 10/10
(62/386)
Az anakronizmust nyugodtan írd "K" betûvel, nem ugyanaz, mint az anarchia :)
1/10
11messi87 2009 dec. 19. - 14:37:56 1/10
(61/386)
Ja, és írják sokan, hogy pont abba a magánzárkába került, ahova fúrta az alagutat..hmm, nem tudom, én úgy láttam mindegyikhez fúrt, de csak egynél volt létra...
:))
1/10
11messi87 2009 dec. 19. - 14:32:46 1/10
(60/386)
Hát, amikor osztályozni kellett, félrenyomta, nem tudom a 8*-ból, hogy lett 1*, na mindegy, kiscsillag :D

Egyébként nagyon bejött a film, 8-ast csak a vége miatt adok, kicsit gáz.
9/10
bobo78 2009 dec. 19. - 02:30:49 9/10
(59/386)
***SPOILER***

Amire nem talaltam logikus magyarazatot az az hogy Jaime hogy a turoba er elobb a bortonbe mint Gerard, mikozben ez utobbi mar feluton van mikor az elobbi meg csak megerkezik a varoshazara... + meg a bortonblokkot is celszeru volt kiuriteni, ugye. Szerintem ez anachronizmus, es nem veletlen a rendezotol, bar ki tudja.
9/10
bobo78 2009 dec. 19. - 02:28:06 9/10
(58/386)
Szerintem ez egy jo film. Es azt hiszem a mondanivaloja is eleg aktualis, ertheto. Szerintem nincs hos/antihos a foszereplok kozott, mindenkinek ertheto a motivacioja.

A feszultseg sokszor berobban a vaszonra, ami egyfajta nyugtalanito erzest ad a nezonek. Szerintem 10/9. A befejezes miatt.
drgabor 2009 dec. 17. - 21:31:52
(57/386)
Habar meg csak egyszer lattam a filmet, ugy remlik, hogy az osszes maganzarkahoz volt letra..mivel nem tudhatta, hogy melyikbe fog kerulni...
drg
8/10
aadele 2009 dec. 17. - 21:29:51 8/10 Előzmény Bigpapa
(56/386)
Bigpapa, teljesen egyetértek Veled, kivéve egyet: a vége miatt 10-bõl csak 8! Nálam! Amit írtál, akár én is írhattam volna, de minek ugyanazt 2-szer... :-)

A film végén csak ültem és néztem, hogy most mi van...
Kár, hogy így elb...ták a végét!!! De ettõl függetlenül nagyon OK a film!
9/10
meszi82 2009 dec. 17. - 03:52:11 9/10
(55/386)
Rég láttam ilyen izgalmas és - fõleg - jó sztorival rendelkezõ filmet! Kicsit megmenti 2009-et mozis szempontból, és még az Avatar...
A rendezés és Butler tökéletes. Gary Gray nem sok filmet csinált eddig (sajnos) de úgy látszik inkább a minõségre megy, mint a mennyiségre.
Egyedül azoknak nem ajánlom, akik nem bírják a nagy izgalmakat :)
10/10
beo71 2009 dec. 16. - 19:42:19 10/10
(54/386)
Zseniális.10/10.
A Hetedik óta nem feszültem ennyire egy filmre sem,azon vettem észre magam,hogy másfél órája ökölbe szorítva van a kezem.
Az Elrabolva(Liam Neeson)kapcsán írtam,a mai világban:ahol Motel 1-2,Fûrész sok ,filmek nyomulnak,akkor egy apa igazán keményen odacsaphatna.Na itt aztán megkaptam,igen,én is hasonlókat tennék,ha valaki hozzá érne a lányomhoz.Nem érdekel,hogy a börtönt mennyire ássa alá vagy miért profi kém,nekem ez a film kellett,nagyon ott volt.
Dius 2009 dec. 16. - 12:25:09 Előzmény ww95
(53/386)
Amellett, hogy mindaz, amit leírtál, igaz, - a következõket fûzném hozzá.

Amikor a párommal megnéztük a filmet, Õ azt mondta, ha végig kellene néznie, ahogy engem és a kislányunkat valaki szadista módon és élvezettel megöl és megbecstelenít, - ugyanezt tenné vele. Sõt! És elhiszem neki.
Amellett nyilván azért vesztette el az erkölcsi érzékét (az ártatlan emberek meggyilkolásában), mert egyrészt szerintem kicsit megkattant a tragédia után, másrészt pedig, Õ ugyanezt kapta anno, mikor neki is szüksége lett volna segítségre. Ezzel nem azt mondom, hogy helyes volt, amit tett, - hanem, hogy nem lehet úgy elítélni valakit, ha még sosem jártunk hasonló cipõben...
ww95 2009 dec. 15. - 22:40:42
(52/386)
asszonygya:megöli a halálraítéltet,1,/jó õ úgyis meghalt volna,legföljebb nem simán elaludt,hanem kínhalált halt,/tehát õt nem számolom.
megölte a rossz fiút,1, /mellesleg ahogy megölte az érdekes. olyan gátlástalan szadista barommá vált,mint az áldozata/,megölte az ügyvédet,2. megölte a bírónõt,3. megölte a cellatársát,4. /mellesleg csak azért,hogy abba a cellába kerüljön,amihez alagutat fúrt.pont abba, a kb 15 közül/ felrobbantott az udvaron úgy emlékszem 6 embert,10. /7-et?/, megölt a temetésen 3 fõt,13. a 13 közül legalább 7 fõnek semmi köze nem volt a családirtáshoz,ítélethez. teljességgel ártatlanok voltak. 5 fõ igásságszolgáltatásban dolgozónak sem volt köze a gyilkossághoz,õket hidegvérûen lemészárolni enyhénszolva aránytévesztés.
ezek után végig Butlernak drukkolni,hát nem is tudom. Érdekes erkölcsi érzék kell azért ehhez. ja,a végén napalmmal élve el akart égetni mittudomén hány embert,polgármesterestül,biztonsági õröstül,mindenestül.
Hajrá,Butler....
Markito 2009 dec. 14. - 20:22:14
(51/386)
Üdv!

Szerintem elmegy a film egy erõs 10/7-nek, mert remekül megcsinálták (én speciel nagyon bírom ezeket a high-teches jelenteket).
Szerintem Gerard Butler nagyon jól játssza a szerepét és én végig neki szurkoltam (lejjebb ugyanez a véleményem a Sakálnál is ahol Bruce Willis a rosszfiú és Richard Gere a jófiú benne, mellesleg veterán terrorista), mert Jamie Foxx szerintem egy s*ggfejet játszik benne. szvsz

---------------------------------------SPOILER---------------------------------------

Nekem volt egy kis a Sakál (The Jackal - Bruce Willis-szes változat) feelingje, mert abban a filmben is a Bruce Willis egy profi bérgyilkos, a legjobb a szakmában, de mégis elkövet néhány apró hibát, amit ebben a filmben is megtapasztalhatunk.
Nekem az volt a bajom vele, hogy viszonylag elég könnyen kitaláltam, hogy ki, hogy fog meghalni.

A bírónõt már tudtam, hogy a telefonnal fog valamit csinálni, mert az volt a vesszõparipája a Jamie Foxx-szal szemben.

------------------------------------SPOILER VÉGE-------------------------------------

PS.: nekem nem volt egyáltalán a filmmel kapcsolatban Hetedik(Se7en)-es érzésem.
ww95 2009 dec. 12. - 00:34:07 Előzmény SysyHercegnõ
(50/386)
Helyes. én meg akácméz miatt ezt a törvénytisztelõ filmet másodszor is kénytelen voltam megnézni. megnézem én mégegyszer,gondoltam,hátha lemaradtam valamirõl. megnézem én,gondoltam,mert a jó filmnek jót tesz,ha többször látja az ember. elõjönnek rejtett igazságok,finomságok,amin elmosolyodik az ember a sötétben:akutyafáját,hát ezt nem is vettem észre idáig. nem úgy ezzel a filmmel. ez a film másodszorra rosszabb,mint elsõre.
Butler barátunk jó iparosként hozza a sírdogáló apucit,aztán többször is eltökélten néz a kamerába,aztán ellágyult arcot vág apucis karkötõ nézegetés közben. de hol van az elmebeteg szadista gyilkos,aki a csúnya gonosz gyerekgyilkost a legelképzelhetettlenem aljassággal megöli? aki pszichopata elmebeteggé válik,ártatlan embereket gyilkol halomra? én nem látom ezt a színészt sehol. na és a sztori. kiderül,hogy Butler valami nagyon terrorelhárító szuperinteligens gyilkos,jó. ki-be járkál a sötétzárkából,jó. pontosan tudta,hogy hová fog kerülni,alagutat ás és felszerel egy tengeralattjáró ajtót a budira,jó. de ha használnia kell azt a kurva budit,hová folyik az ürülék,kérdem én? vagy nem is használta egyszer sem? rájött a nagydolog,nem baj,itt van az alagút,kimegyek,kakilok egyet a sajátomba,oszt kész. Mi van ezzel az usa börtön rendszerrel? milyen pancserek dolgoznak ott,kérem? Ezért mondtam én,hogy ez egy kommersz b akciófilm,likes-lukas sztorival. olyan,mint a szuperboyz,kommersz b vígjáték,likes-lukas sztorival.
Dius 2009 dec. 11. - 21:50:02
(49/386)
Brutalitást akartam írni.. :)
Dius 2009 dec. 11. - 21:48:50 Előzmény Verghaust
(48/386)
No, végre megnéztem.
Igazad volt, tényleg jó a film. :)

Ami különösen tetszett: nekem, mint kisgyermekes anyukának egyetlen gátlásom volt a filmmel kapcsolatban. Az eleje végett nem akartam megnézni. Ezért nagyon tetszett a rendezõtõl, hogy viszonylag hamar lezárta azt a brutális részt, és nem mutogatta, mit csináltak a kislánnyal.
Illetve, elég volt felvezetnie G. B.-nek, mit fog csinálni a gyilkossal, és nem mutatták 2 centirõl...

A film vége nekem sem tetszett, ahogy ezt többen írták, de valahogy véget kellett vetni az egésznek. Az, hogy valaki ennyire megkattan a családja elvesztésétõl, teljességgel megérthetõ, de azért gondoljunk már bele, ezerszer lebukhatott volna addig is...
Viszont ez a film különleges a maga nemében, nagyon jó, hogy nem feltétlenül a brutalist helyezte elõsúlyba, hanem a tényt, hogy mennyire a pénz és a hatalom vezérli az embereket. Mégis, izgalmas volt és ahol kellett, fröccsent a vér. Embertelen, érzéketlen világban élünk (ebben nem kompenzált a záró, koncertes felvétel sem...).
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
6/10
Hörcsögg 2009 dec. 11. - 14:36:21 6/10
(47/386)
Én is bigwillsmith véleményén vagyok. Egynek elment, de sok hasonló filmet láthattunk már.


spoiler



Az eszes fõhõs évek alatt terveket szõ, és végre is hajtja azokat, legyenek bármilyenek a körülmények. Pont abba a magánzárkába kerül, ahova kerülni akart, ha kilóg onnan órákra a járõrözõ börtönõrök nem veszik észre.