Téma: Tövismadarak

Rózsa Piros 2016 aug. 17. - 08:36:28
(123/143)
Tökéletesen leírta Napraforgó,hogy miért nem akarta Meggie elárulni Ralphnak,hogy Dane az õ fia.Hogy a könyvbõl idézzek:"De az Istenre,Ralph de Bricassart,arra az Istenre,akit jobban szeretsz,mint engem,sohasem fogod megtudni,mit loptam el tõled - és õtõle.Sohasem mondom el neked Dane-t.Õ az én fiam!"
Nem tudta megbocsájtani,hogy Ralph Istent választotta,és nem õt.Meggie amúgy is mindig hadakozott Istennel,a végén be is vallja az anyjának,hogy ..."le akartam gyõzni Istent..."
napraforgó 2016 aug. 17. - 05:13:24
(122/143)
Kicsit furcsának találtam annak idején a film világát. Gyönyörûen ábrázolták Meggie és Ralph atya szerelmét, valamint Luke O'Neil érthetetlen vonzódását a nehéz testi munkát végzõ, izzadt, félmeztelen férfiak iránt... Mindeközben a valóság meg az volt, hogy Richard Chamberlain az, aki a saját neme iránt vonzódott világéletében (élettársa az a "kispap", akit a filmben a szüzességi fogadalma megszegése miatt már püspökként valami istenháta mögötti vidékre számûz...), Bryen Brown pedig a valóságban a filmbeli Meggie férje és 3 gyerekének apja lett...
napraforgó 2016 aug. 17. - 04:28:15
(121/143)
Kérlek, írd még meg azt is, hogy az eredeti regényben Meggie és Luke O'Neil találkozik-e még valaha, vagy ott is ilyen nagy idõugrás van, mint a sorozatban?
----
Azt tudom, hogy A hiányzó évek (The Thorn Bird: The Missing Years) címén leforgattak egy új sorozatot, aminek a forgatókönyvírójaként az írónõt, Colleen McCullough-t jelölték meg. Ebben a folytatásban Meggie és Luke újabb közös próbálkozását mutatták be, de õket már más szereplõk személyesítették meg. Ralph atyát Richard Chamberlain játszotta továbbra is. Mivel a sztori az írónõ nevéhez köthetõ, ezért nem lehet puszta uténérzésnek tekinteni, mint pl. az Elfújta a szél folytatását, de számomra már akkoriban is csak nagyon szerény folytatás volt, kevéssé hihetõ történetként. Az újabb, sikertelen együttélés után Luke elveszi Dane-t az anyjától, és a bíróság az "apának" ítéli a fiúgyereket. Meggie az anyja tanácsa ellenére nem vallja be, hogy a fiú nem Luke fia, és csak nehezen, Ralph közbenjárására kapja vissza a gyereket.
Nekem ez a közbülsõ történet nem nagyon tetszett és annyira nem illeszkedik az eredeti sztoriba.
Nem tudom, hogy te olvastad-e mindkettõt, vagy a második könyvet már le sem fordították?
napraforgó 2016 aug. 17. - 03:56:05
(120/143)
nem értem, hogy Maggie miért nem akarja elmondani Ralph-nak, hogy az õ fia Dane? ---» én értem. Mert azt akarta, hogy EZ A fiú csak az övé legyen. Ha már Ralphról le kellett mondania - mert a férfi jobban szerette Istent, mint õt, akkor a tõle született fia volt az, akire minden szeretetét rázúdította (sajnos eközben fájdalmasan elhanyagolta a lányát, Justinet, aki egész életében éppúgy szenvedett az anyai szeretet hiányától, mint Meggie a saját anyja ridegségétõl...). Félt, hogy ha kiderül az igazság, vagy Ralph, vagy az Isten elveszi tõle ezt a kis lopott boldogságot. És valóban ez történik most, a fia Istent választja, hát inkább odaadja õt Ralphnak, reméli, hogy gondot fog viselni a fiára, anélkül is, hogy tisztában lenne az igazsággal. De hiába, mert Isten végérvényesen elveszi tõle a fiát, és Meggie egyedül marad.
Lilko03 2016 aug. 16. - 21:13:36
(119/143)
Megnéztem, 640 oldal, a 641. o. a tartalomjegyzék. Igazad van, nem olyan vékonyka, csak arra emlékeztem,hogy kb. 2 nap alatt olvastam ki anno, viszont a 10 rész még a 640 oldalhoz is sok.
Lukot szerintem is csak a pénz érdekli, más nem, családra egyáltalán nem vágyik, "napraforgó" tökéletesen leírja a jellemét.
Viszont én azt nem értem, hogy Maggie miért nem akarja elmondani Ralph-nak, hogy az õ fia Dane? Ha szereti a férfit, akkor nem akarná abban a hiszemben hagyni, hogy õ utána még lefeküdt Luke-kal, amikor pl. az anyja rögtön tudta, hogy Dane Ralph fia.
Rózsa Piros 2016 aug. 16. - 09:17:06
(118/143)
Az a helyzet,hogy Luke már kétszer próbálkozott Meggie elõtt .Mindkétszer gazdag örökösnõt akart feleségül venni,ám az örökösnõk édesapja mindkétszer meghiusította Luke ravasz tervét.Amit a könyvbõl idéztem elõbb,azonkívül az jött le még nekem a könyvbõl,hogy Luke tényleg a munkát szerette,a nagyon kemény munkát,mert akkor érezte igazán férfinak önmagát.Ja,és Meggie szerint még önmagát szerette,meg persze a pénzt.Nemcsak a saját keresetével rohant a bankba,hanem Meggie örökségével,és Meggie keresetével is.A nõk igazából nem kelletek neki,csak azért,hogy - mint igen jóképû férfinak - a hiúságát legyezgessék.(Ráadásul olyan pocsék szeretõ volt,hogy Meggie viszolygott a szextõl,de persze õ -mármint Luke-azt képzelte magáról,hogy remek az ágyban.)
napraforgó 2016 aug. 16. - 04:08:14
(117/143)
Köszi a választ.
Habár az a véleményem, ha Luke O'neil annyira ravasz, akkor nem önmaga kizsigerelésével, a birkanyírással, meg a cukornádaratással akar meggazdagodni, hanem valami könnyebb és esetleg kevésbé törvényes módot választ... Akkor pont jó lett volna a hozományvadászat is. Gondolom a 14 ezer ausztrál dollárból szép kis farmot kehetett volna venni akkoriban és akkor akár "birkásgóré" is lehetett volna.
Rózsa Piros 2016 aug. 15. - 21:45:09 Előzmény napraforgó
(116/143)
"Luke O"Neill ravasz és önhitt volt,hallatlanul keményen dolgozott,s iszonyatosan szeretett volna meggazdagodni......s páratlan buzgalommal látott neki célja megvalósításának,de az igazság az,hogy a szíve mélyén jobban szerette a pénzt,mint azt,amit megvehet rajta,nem a birtok,nem is a vele járó hatalom izgatta,hanem a növekvõ számsorok a betétkönyvben....Ha igazán birkásgóré szeretett volna lenni,akkor sose száll rá a földtelen Meggie Clearyre."
Rózsa Piros 2016 aug. 15. - 21:23:24 Előzmény Lilko03
(115/143)
641 oldalt én nem neveznék vékonyka könyvnek.
napraforgó 2016 aug. 13. - 05:35:21
(114/143)
Meg tudnád magyarázni, hogy Luke O'Neil miért akarta annyira feleségül venni Meggie-t? Ha hozományvadász volt, akkor kapva-kapott volna a 14 ezer dolláros hozományon - ez 80 évvel ezelõtt hatalmas összeg volt. Ha meg nem akart nyúlni a pénzhez, miért nem nagyon akart nyúlni a feleségéhez? hisz még hetente egyszer sem járt haza látogatni az asszonyt, ahogy pedig normális lett volna. Miért találta annyira vonzónak ez az ember azt a borzasztó nehéz munkát, a cukornádaratást, ha nem is volt rákényszerülve? Ezt már régen sem értettem, és még most sem. Talán te tudod, talán a könyvbõl kiderül, met nekem így a filmbõl nem egyértelmû.
Lilko03 2016 aug. 11. - 20:20:33
(113/143)
Még csak annyit tennék hozzá, hogy a könyv elég vékonyka, ahhoz képest a belõle készült film hosszú, de hát tényleg szinte szó szerint megegyeznek.
Lilko03 2016 aug. 11. - 20:17:23 Előzmény napraforgó
(112/143)
Teljesen egyetértek veled. Talán sokkal inkább a római katolikus egyházról rántja le a leplet, mint a cölibátus értelmetlenségérõl. Azt is hozzátenném, hogy Maggie anyja nagyon-nagyon hibás, mert a tapasztalatlan és naiv lányát nem segíti semmilyen tekintetben és hagyja, hogy egy "hozományvadász", erõszakos bunkóhoz menjen feleségül. Inkább tekinti a lányát ellenségének, mint gyermekének.
napraforgó 2016 aug. 11. - 06:14:08
(111/143)
Elõrebocsátom, hogy a regényt nem olvastam, csak a filmet láttam, de úgy gondolom, hogy elég jól közvetíti a mondanivalót.
Szerintem nem csak a cölibátus létjogosultsága, vagy annak elavultsága, elutasítása a történet fõ mondanivalója.
A papi nõtlenséga z egy dolog, na de mennyire veszik komolyan manapság a szüzességi fogadalmat? (hogy a sok gyerekmolesztálást már ne is említsem...)
A történetben szerintem a nõk szerepe - a családban, a világban - legalább olyan fontos.
Fionát, az elõkelõ, gazdag család megesett lányát férjhezadták egy földönfutó bunkó paraszthoz, aki nevet biztosított neki és törvénytelenül született fiának.
Látszik a család értékrendje, a nõk nem számítanak, csak a férfi a munkáskéz, a nõk csak a kiszolgáló személyzet. Jól látta a pap, a kis Meggie-t sem az apja, sem az anyja nem vette soha semmibe, szinte láthatatlan észrevétlen volt.
A cölibátus jó száz év elteltével még mindíg fennáll, legfeljebb éppúgy támadás alatt, áll, mint akkor.
Viszont a házasságon kívüli kapcsolatok és a házasságon kívül született gyerekek megítélése nagyon is megváltozott. Ma már a gyerekek közel 40 %-a házasságon kívül születik és akár tartós éelettársi kapcsolatban élnek a szülei, akár csak alkalmi kapcsolatból születtek, senki nem ítéli el õket ezért. Itt legalább megtörtént a változás.
Ugyanakkor a nõk szerepe a családban még nagyon is felemás, még ma is sok helyütt a nõk a logisztika, a kiszolgáló háttér a férfiak (férjek, fiak) számára. Ahhoz, hogy ez megváltozzon, még mindig kell egy-két generáció....
Lilko03 2016 aug. 09. - 20:31:18
(110/143)
Nagyon jól sikerült film, méltó a regényhez. Bemutatja, hogy milyen ostoba, természetellenes a katolikus egyház által megkövetelt cölibátus. Persze tudvalevõ, hogy a katolikus egyház ezt azért találta ki anno, mert így - ahogy a Tövismadarakban is bemutatják - hatalmas vagyonokra tett szert az egyház anélkül, hogy gyerekekkel, családdal osztozkodnia kellene. Nem véletlen, hogy a többi keresztény egyház nem is tudott akkora hatalomra,vagyonra szert tenni, mivel ott nõsülhetnek a papok, vagyis inkább lelkészek meg tudj' isten, hogy hol minek nevezik õket. Anno a regény megjelenésekor tiltakozott is ellene a katolikus egyház, nem véletlen. Õskövület, bár a mostani pápa tényleg egy kiváló pápa és ember, igazi "keresztény", nem úgy, mint a magyar egyházfõk.
napraforgó 2016 aug. 06. - 13:39:59
(109/143)
A Wikipédia szerint a regénybõl 4 részes sorozat készült. Sajnos ezt itt szétdarabolták, minimum 10 részre. Így aztán a kezdõ epizód nem volt túl izgalmas.
offtopic
ildimix 2016 aug. 04. - 07:21:25
(108/143)
Aki még nem látta ezt a sorozatot csak ajánlani tudom én könyvben is olvastam és a sorozatot is megnéztem. Fantasztikus a film de könyvben is nagyon jó.
Erika Barta 2015 jan. 09. - 14:36:56
(107/143)
Nagyon szép film! Sajnos nem lehet megnézni a neten.
10/10
Yogibear974 2015 jan. 03. - 08:18:07 10/10
(106/143)
Regg'!

Még van remény, most megy az ismétlés;-)
malvinkicska 2015 jan. 02. - 10:53:07
(105/143)
Amit nagyon sajnálok ma este már vége, ennek a gyönyörû tanulságos sorozatnak.
malvinkicska 2015 jan. 01. - 16:06:11
(104/143)
Ami még érdekes a Meggiet alakító Rachel Ward, és a Luket az, az Bryan Brown az életben egy párt alkotnak három gyerekük van ebbõl egy, lányuk Matilda színésznõ, az anyuka még mindig szép nincs agyon plasztikázva.