Téma: Tövismadarak

napraforgó 2016 aug. 17. - 04:28:15
(121/141)
Kérlek, írd még meg azt is, hogy az eredeti regényben Meggie és Luke O'Neil találkozik-e még valaha, vagy ott is ilyen nagy idõugrás van, mint a sorozatban?
----
Azt tudom, hogy A hiányzó évek (The Thorn Bird: The Missing Years) címén leforgattak egy új sorozatot, aminek a forgatókönyvírójaként az írónõt, Colleen McCullough-t jelölték meg. Ebben a folytatásban Meggie és Luke újabb közös próbálkozását mutatták be, de õket már más szereplõk személyesítették meg. Ralph atyát Richard Chamberlain játszotta továbbra is. Mivel a sztori az írónõ nevéhez köthetõ, ezért nem lehet puszta uténérzésnek tekinteni, mint pl. az Elfújta a szél folytatását, de számomra már akkoriban is csak nagyon szerény folytatás volt, kevéssé hihetõ történetként. Az újabb, sikertelen együttélés után Luke elveszi Dane-t az anyjától, és a bíróság az "apának" ítéli a fiúgyereket. Meggie az anyja tanácsa ellenére nem vallja be, hogy a fiú nem Luke fia, és csak nehezen, Ralph közbenjárására kapja vissza a gyereket.
Nekem ez a közbülsõ történet nem nagyon tetszett és annyira nem illeszkedik az eredeti sztoriba.
Nem tudom, hogy te olvastad-e mindkettõt, vagy a második könyvet már le sem fordították?
napraforgó 2016 aug. 17. - 03:56:05
(120/141)
nem értem, hogy Maggie miért nem akarja elmondani Ralph-nak, hogy az õ fia Dane? ---» én értem. Mert azt akarta, hogy EZ A fiú csak az övé legyen. Ha már Ralphról le kellett mondania - mert a férfi jobban szerette Istent, mint õt, akkor a tõle született fia volt az, akire minden szeretetét rázúdította (sajnos eközben fájdalmasan elhanyagolta a lányát, Justinet, aki egész életében éppúgy szenvedett az anyai szeretet hiányától, mint Meggie a saját anyja ridegségétõl...). Félt, hogy ha kiderül az igazság, vagy Ralph, vagy az Isten elveszi tõle ezt a kis lopott boldogságot. És valóban ez történik most, a fia Istent választja, hát inkább odaadja õt Ralphnak, reméli, hogy gondot fog viselni a fiára, anélkül is, hogy tisztában lenne az igazsággal. De hiába, mert Isten végérvényesen elveszi tõle a fiát, és Meggie egyedül marad.
Lilko03 2016 aug. 16. - 21:13:36
(119/141)
Megnéztem, 640 oldal, a 641. o. a tartalomjegyzék. Igazad van, nem olyan vékonyka, csak arra emlékeztem,hogy kb. 2 nap alatt olvastam ki anno, viszont a 10 rész még a 640 oldalhoz is sok.
Lukot szerintem is csak a pénz érdekli, más nem, családra egyáltalán nem vágyik, "napraforgó" tökéletesen leírja a jellemét.
Viszont én azt nem értem, hogy Maggie miért nem akarja elmondani Ralph-nak, hogy az õ fia Dane? Ha szereti a férfit, akkor nem akarná abban a hiszemben hagyni, hogy õ utána még lefeküdt Luke-kal, amikor pl. az anyja rögtön tudta, hogy Dane Ralph fia.
Rózsa Piros 2016 aug. 16. - 09:17:06
(118/141)
Az a helyzet,hogy Luke már kétszer próbálkozott Meggie elõtt .Mindkétszer gazdag örökösnõt akart feleségül venni,ám az örökösnõk édesapja mindkétszer meghiusította Luke ravasz tervét.Amit a könyvbõl idéztem elõbb,azonkívül az jött le még nekem a könyvbõl,hogy Luke tényleg a munkát szerette,a nagyon kemény munkát,mert akkor érezte igazán férfinak önmagát.Ja,és Meggie szerint még önmagát szerette,meg persze a pénzt.Nemcsak a saját keresetével rohant a bankba,hanem Meggie örökségével,és Meggie keresetével is.A nõk igazából nem kelletek neki,csak azért,hogy - mint igen jóképû férfinak - a hiúságát legyezgessék.(Ráadásul olyan pocsék szeretõ volt,hogy Meggie viszolygott a szextõl,de persze õ -mármint Luke-azt képzelte magáról,hogy remek az ágyban.)
napraforgó 2016 aug. 16. - 04:08:14
(117/141)
Köszi a választ.
Habár az a véleményem, ha Luke O'neil annyira ravasz, akkor nem önmaga kizsigerelésével, a birkanyírással, meg a cukornádaratással akar meggazdagodni, hanem valami könnyebb és esetleg kevésbé törvényes módot választ... Akkor pont jó lett volna a hozományvadászat is. Gondolom a 14 ezer ausztrál dollárból szép kis farmot kehetett volna venni akkoriban és akkor akár "birkásgóré" is lehetett volna.
Rózsa Piros 2016 aug. 15. - 21:45:09 Előzmény napraforgó
(116/141)
"Luke O"Neill ravasz és önhitt volt,hallatlanul keményen dolgozott,s iszonyatosan szeretett volna meggazdagodni......s páratlan buzgalommal látott neki célja megvalósításának,de az igazság az,hogy a szíve mélyén jobban szerette a pénzt,mint azt,amit megvehet rajta,nem a birtok,nem is a vele járó hatalom izgatta,hanem a növekvõ számsorok a betétkönyvben....Ha igazán birkásgóré szeretett volna lenni,akkor sose száll rá a földtelen Meggie Clearyre."
Rózsa Piros 2016 aug. 15. - 21:23:24 Előzmény Lilko03
(115/141)
641 oldalt én nem neveznék vékonyka könyvnek.
napraforgó 2016 aug. 13. - 05:35:21
(114/141)
Meg tudnád magyarázni, hogy Luke O'Neil miért akarta annyira feleségül venni Meggie-t? Ha hozományvadász volt, akkor kapva-kapott volna a 14 ezer dolláros hozományon - ez 80 évvel ezelõtt hatalmas összeg volt. Ha meg nem akart nyúlni a pénzhez, miért nem nagyon akart nyúlni a feleségéhez? hisz még hetente egyszer sem járt haza látogatni az asszonyt, ahogy pedig normális lett volna. Miért találta annyira vonzónak ez az ember azt a borzasztó nehéz munkát, a cukornádaratást, ha nem is volt rákényszerülve? Ezt már régen sem értettem, és még most sem. Talán te tudod, talán a könyvbõl kiderül, met nekem így a filmbõl nem egyértelmû.
Lilko03 2016 aug. 11. - 20:20:33
(113/141)
Még csak annyit tennék hozzá, hogy a könyv elég vékonyka, ahhoz képest a belõle készült film hosszú, de hát tényleg szinte szó szerint megegyeznek.
Lilko03 2016 aug. 11. - 20:17:23 Előzmény napraforgó
(112/141)
Teljesen egyetértek veled. Talán sokkal inkább a római katolikus egyházról rántja le a leplet, mint a cölibátus értelmetlenségérõl. Azt is hozzátenném, hogy Maggie anyja nagyon-nagyon hibás, mert a tapasztalatlan és naiv lányát nem segíti semmilyen tekintetben és hagyja, hogy egy "hozományvadász", erõszakos bunkóhoz menjen feleségül. Inkább tekinti a lányát ellenségének, mint gyermekének.
napraforgó 2016 aug. 11. - 06:14:08
(111/141)
Elõrebocsátom, hogy a regényt nem olvastam, csak a filmet láttam, de úgy gondolom, hogy elég jól közvetíti a mondanivalót.
Szerintem nem csak a cölibátus létjogosultsága, vagy annak elavultsága, elutasítása a történet fõ mondanivalója.
A papi nõtlenséga z egy dolog, na de mennyire veszik komolyan manapság a szüzességi fogadalmat? (hogy a sok gyerekmolesztálást már ne is említsem...)
A történetben szerintem a nõk szerepe - a családban, a világban - legalább olyan fontos.
Fionát, az elõkelõ, gazdag család megesett lányát férjhezadták egy földönfutó bunkó paraszthoz, aki nevet biztosított neki és törvénytelenül született fiának.
Látszik a család értékrendje, a nõk nem számítanak, csak a férfi a munkáskéz, a nõk csak a kiszolgáló személyzet. Jól látta a pap, a kis Meggie-t sem az apja, sem az anyja nem vette soha semmibe, szinte láthatatlan észrevétlen volt.
A cölibátus jó száz év elteltével még mindíg fennáll, legfeljebb éppúgy támadás alatt, áll, mint akkor.
Viszont a házasságon kívüli kapcsolatok és a házasságon kívül született gyerekek megítélése nagyon is megváltozott. Ma már a gyerekek közel 40 %-a házasságon kívül születik és akár tartós éelettársi kapcsolatban élnek a szülei, akár csak alkalmi kapcsolatból születtek, senki nem ítéli el õket ezért. Itt legalább megtörtént a változás.
Ugyanakkor a nõk szerepe a családban még nagyon is felemás, még ma is sok helyütt a nõk a logisztika, a kiszolgáló háttér a férfiak (férjek, fiak) számára. Ahhoz, hogy ez megváltozzon, még mindig kell egy-két generáció....
Lilko03 2016 aug. 09. - 20:31:18
(110/141)
Nagyon jól sikerült film, méltó a regényhez. Bemutatja, hogy milyen ostoba, természetellenes a katolikus egyház által megkövetelt cölibátus. Persze tudvalevõ, hogy a katolikus egyház ezt azért találta ki anno, mert így - ahogy a Tövismadarakban is bemutatják - hatalmas vagyonokra tett szert az egyház anélkül, hogy gyerekekkel, családdal osztozkodnia kellene. Nem véletlen, hogy a többi keresztény egyház nem is tudott akkora hatalomra,vagyonra szert tenni, mivel ott nõsülhetnek a papok, vagyis inkább lelkészek meg tudj' isten, hogy hol minek nevezik õket. Anno a regény megjelenésekor tiltakozott is ellene a katolikus egyház, nem véletlen. Õskövület, bár a mostani pápa tényleg egy kiváló pápa és ember, igazi "keresztény", nem úgy, mint a magyar egyházfõk.
napraforgó 2016 aug. 06. - 13:39:59
(109/141)
A Wikipédia szerint a regénybõl 4 részes sorozat készült. Sajnos ezt itt szétdarabolták, minimum 10 részre. Így aztán a kezdõ epizód nem volt túl izgalmas.
offtopic
ildimix 2016 aug. 04. - 07:21:25
(108/141)
Aki még nem látta ezt a sorozatot csak ajánlani tudom én könyvben is olvastam és a sorozatot is megnéztem. Fantasztikus a film de könyvben is nagyon jó.
Erika Barta 2015 jan. 09. - 14:36:56
(107/141)
Nagyon szép film! Sajnos nem lehet megnézni a neten.
10/10
Yogibear974 2015 jan. 03. - 08:18:07 10/10
(106/141)
Regg'!

Még van remény, most megy az ismétlés;-)
malvinkicska 2015 jan. 02. - 10:53:07
(105/141)
Amit nagyon sajnálok ma este már vége, ennek a gyönyörû tanulságos sorozatnak.
malvinkicska 2015 jan. 01. - 16:06:11
(104/141)
Ami még érdekes a Meggiet alakító Rachel Ward, és a Luket az, az Bryan Brown az életben egy párt alkotnak három gyerekük van ebbõl egy, lányuk Matilda színésznõ, az anyuka még mindig szép nincs agyon plasztikázva.
malvinkicska 2015 jan. 01. - 13:12:54
(103/141)
A poén nincs lelõve, mert sokan látták ezt a csodás történetet, csak én is régen láttam és az emlékeim kopottak, most nagyon boldog vagyok, hogy láthatom.
10/10
Yogibear974 2015 jan. 01. - 11:31:26 10/10
(102/141)
Regg' és boldogat!

Melyik, talán az utolsó rész, amiben Ralph megtudja,hogy Dane a fia volt, aki meghalt, majd bánatában meghasadt a szíve és utána ment?!
Egyedül Meggie élte túl az egészet,akit megedzett az élet, miután elvettek tõle mindent, amit szeretett valaha. (végül az anyjának lett igaza) Kerek az egész.

Az összes rész tetszett! Régen és most is Anno fel is vettem VHS-re. :-)
Örök darab!!!

Szép történet akár, mint a kék lagúna vagy a kamaszkorom legszebb nyara...stb.

p.s.: bocs, ha lelõttem a poent. :-0