CsomiTheKing 2010 dec. 02. - 22:03:34 Előzmény Angelia
(69/109)
Tõzsdecápák - A pénz nem alszik Magyar szink. elõzetes 720p HD
http://www.youtube.com/watch?v=6QjvpyyxSzY
4/10
Angelia 2010 nov. 27. - 08:20:56 4/10 Előzmény tyrichie
(68/109)
Klisészerû, okoskodó, "namajdénmegmondommietikus" film, szégyenletes rendezés Stonetól!! Egyszerûen rossz a film. A két felkapott fiatal vesszõfutása a vásznon, (Lebouf hagyján, de Mulligan rettenetesen játszik, az An education szenzációs volt, de ez katasztrófa tõle....)
Viszont Brolin egyre jobb, minden filmjében tetszik, kiváló, ezerarcú szinész.
manigerg 2010 nov. 16. - 22:48:46 Előzmény duranduran
(67/109)
Nézd meg az eredeti stáblistát+ sorrendet, és mindjárt más kép alakul ki benned: http://www.imdb.com/title/tt1027718/fullcredits#cast
2/10
tyrichie 2010 nov. 06. - 04:55:55 2/10
(66/109)
Nyomába se ér az elsõ résznek. Oliver Stonetól jobbra számítottam. Shia LaBeouf nem illett a filmbe. Honnan kaparták elõ azt a csajt aki Michael Douglas lányát alakítja? Viszont az tetszett, hogy Eli Wallach szerepet kapott a filmben.
5/10
szlizy 2010 nov. 04. - 10:46:43 5/10 Előzmény zotyo04
(65/109)
sziasztok, a fogadáson két nõvel jelenik meg M.Sheen, röpke 2 perces szerepe van, 2-3 mondat erejéig félrevonja M.D.-t, a börtönbeli közös élmények kapcsán
1/10
offtopic
zotyo04 2010 nov. 02. - 17:51:05 1/10
(64/109)
Így van, így hát ha valaki nem szerepel egy filben, akkor filmbéli neve se legyen már b+! Ez olyan, mintha a Colombo feleségét játszó színésznõ fel lenne sorolva szereplõként a Colombo stábjában, mikor sosem szerepelt:D
duranduran 2010 nov. 02. - 12:14:41 Előzmény zotyo04
(63/109)
Filmbéli neve meg azért "van" Martin Sheen-nek, mivel az elsõ részben Bud Fox apját alakítja. De a második részben, ebben a mostaniban valóban nincs, én sem láttam sehol.
duranduran 2010 nov. 02. - 12:12:30 Előzmény zotyo04
(62/109)
Jééé! Az öreg Sheen tényleg nem is volt benne. Ha a hivatalos szereposztást nézed, bizony ott sem szerepel. A port tévedett.
1/10
zotyo04 2010 nov. 02. - 10:33:27 1/10
(61/109)
Martin Sheen hol szerepel a filmben??? Még filmbéli neve is van, de én nem láttam:O
1/10
zotyo04 2010 nov. 02. - 10:30:58 1/10
(60/109)
Unalom a négyzeten(torta), nyáltenger a köbön(hab), az erõltetett és nem jól megmagyarázott szakmaiság meg a csokireszelék a habon.


Egyesek buborékokkal dobálóznak én meg egy tortát nyomnék a képükbe.
duranduran 2010 okt. 31. - 21:33:45
(59/109)
CSAK AJÁNLANI TUDOM.
10/10
tshoky 2010 okt. 30. - 11:48:46 10/10 Előzmény DoktorBolond
(58/109)
Spoiler is lesz benne

Teljesen egyetértek veled, ehhez a filmhez több kell annál minthogy beülök rá és csak nézzünk valamit, de a témája nem érdekel az életben.
Megnéztem eddig háromszor, de egyre jobb... Nekem is, aki majdnem 15 éve tõzsdézik pár dolog nem jött át elsõre.
Azt egy óriási dolognak tartom a filmben, hogy folyamatosan azt sugallja, hogy a pénz nem minden. Anno 10 éve ezen röhögtem volna. Ma már maximálisan egyetértek vele. Baromi jó az a köntös ahogy ezt tálalja, és ahogy Gordon is rájön...
Írtátok lent hogy Sheen nem illik a filmbe. Dehogynem! Õ az egyik aki a fentiekre rájött.... Felépítette a Bluestart eladta és él boldogan...
Gekko lánya is épp ide való, törékeny sírós lány. Akinek az apja sitten anyja dilis, öccse drogos épp ilyennek kell lennie.
Írtátok azt is, hogy egy ilyen fiatal mitugrász hogy kezel 100M usd-t. Ha jobban megfigyelitek ez csak 50m usd, a +100m csak "elõteremtés alatt". 50m usd kb 10mrd huf. Egy BSC kaliberü cégnél ez nem olyan megabrutál összeg, sõt.

Azért nem merték a készítõk nevén nevezni a bef.bankokat. Bear Stearns(bsc),JP Morgan stb...
Ja a valóságban 2usd volt :) (majd a végsõ késõbb 10)

Egyedül amit kicsit keveselltem az az mikor Gekko beindul, ezt amiatt is kicsit hosszabban kellett volna bemutatni, mert sokan az õ elsõ részben lévõ manõverei miatt ültek be a 2. részre.

Még egy dolog: a filmet ha figyelmesen megnézitek átjön belõle hogy itt is milyen mesterien mozgatta a szálakat Gekko csak itt a 2.ban sokkal kifinomultabban. De a végén azért rendesen odatette magát :) :)

Ja és a szappanbuborékok a filmben... De találóak. És de jó helyen mutatják!

"...Itt nem a pénz a lényeg hanem a játék, a küzdelem izgalma, a gyõzelem íze" - Gordon Gekko

Húú de igaz ez
9/10
DoktorBolond 2010 okt. 28. - 16:53:29 9/10
(57/109)
Hát igen... kezdetnek nem rossz, és nálunk is lehet kapni.
4/10
beo71 2010 okt. 28. - 14:12:52 4/10
(56/109)
Amikor az elején nem dugják meg Mulligant,tudtam,hogy a kihagyott lehetõségek filmje lesz.4/10.
Unalmas,semmitmondó,pocsék színészi játék,szegény Oliver Stone,a régi(Szakasz)énje,ezért jól pofán vágná.
Nem baj,kedves kritikusaink behugyoztak Douglas játékától,ez a jó film(nekik)mert:nem akció,nem vígjáték,messze nem dráma.Akkor mi?Pofátlan pénzkeresés!Végül is az elsõ rész is errõl szólt,csak ott még érdekes volt a nézõ is.
alex4427 2010 okt. 28. - 09:42:41 Előzmény DoktorBolond
(55/109)
Tegyük hozzá még az ajánlott filmekhez ezt is:
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=68686&i_city_id=3372&i_county_id=1
(The Corporation - A pénz birodalma)
offtopic
wukovsky 2010 okt. 28. - 08:24:11 Előzmény DoktorBolond
(54/109)
A kritikusok véleményére soha nem adtam, és nem is szabad adni. Senkinek sem tetszhet ugyanaz.

És fõleg nálunk nagyon gyerek cipõben jár még ez a szakma, sõt talán ki merem jelenteni, hogy meztébláb, mert a sok önjelölt idióta, aki véleményt alkot a filmrõl, kb annyi müveltséggel sem rendelkezik, egy egy pár rendõrcsizma!!!

Amúgy összeségében igen építõ jellegû volt a hsz-ed, tetszett :)
wukovsky 2010 okt. 28. - 08:22:16
(53/109)
Felemás érzelmekkel vagyok a filmmel kapcsolatban.

Voltak jó részei is, és voltak pocsék részei is.

Elõször is, túl emo, én sajnos a 80 évek rideg maradványa vagyok!!!

Másodszor a kis rágcsáló fejû lööbuuuuffff, sajnálom akár hányszor ránézek, olyan kisegér, már már patkány feje van.

A harmadik, de talán a leges legnagyobb gondom, és a filmben a leges legnagyobb átverés:

http://hu.wikipedia.org/wiki/ITER

Uhhhhh, a zöld energia. Nagyon hangzatos ma, de amíg fut a köolaj, és amíg el nem éri a lélektani 1200-1500 Ft árat, addig nem fog változni a világ. De utána nem fog össze omlani, nem lesz Mad Max, már rég megvannak az alternatív technológiák, csak egyenlõre még ezt a lovat futtatjuk, és utána váltunk.

Azért nincs nekem pontgyüjtõ kártyám, ezért fizetek kp-vel, és ezért utálom a hiteleket. Nem találnak rajtam fogást. Sok hsz-ben olvastam, hogy hogy lehúznak. Csak azt, aki hagyja magát :P :D

Összességében Michael ismét hozta a tõle elvárhatót, a lányában sajnos én egy darab nõiességet sem találtam. Soha nem kellene egy ilyen lelki sérült, idealista kis HP. Csak a baj van vele, és a racionális logikus gondolkodás a legcsekélyebb mértékben is hiányzik belõle :$

A film 7,5/10, ami azért nem olyan rossz, tekintve a sok negatívumot.
10/10
11messi87 2010 okt. 28. - 01:53:45 10/10
(52/109)
Bejött a film, nagyon is! :) 10/10
Gandalf 2010 okt. 23. - 23:06:37
(51/109)
Ez a film félelmetes ezek itt játszanak a világgal én meg dolgozom mocskos 80 ezerért mint egy rabszolga,hogy eltartsam a sok öltönyös rablót.
9/10
DoktorBolond 2010 okt. 23. - 18:22:35 9/10
(50/109)
Szerintem a film a közös vonások ellenére nem az elsõ rész folytatása. Annak hagyományait annyiban követi, hogy a közelmúlt tõzsdei eseményeit dolgozza fel. Így legalább lehet építeni az elsõ rész törzsközönségére, ami várhatóan fedezi a költségeket. Ez egy fontos szempont, ezért nem vetnék követ a készítõkre.

Korábbi hozzászólók közül sokan lehúzták a filmet, ami szerintem (sértõdés ne essék) tájékozatlanságra vall. Ezért nem lehet õket hibáztatni, a világ valódi helyzetét kedves választottjaink igyekeznek nem feltárni elõttünk, hiszen amíg ez így van, addig csak a mögöttük álló kevesek használhatják ki a kapitalizmus valódi elõnyét, a hiányt.
Elõször is meg kellene nézni a THE MONEY MASTERS címû filmet (porton nincs fent, biztos véletlenül), majd Aaron Russo filmjét, az AMERICA FROM FREEDOM TO FASCISM. Az eneregiaproblémáról és a zöldenergiáról két filmet érdemes megnézni: A CRUDE AWAKENING és a THE GREAT GLOBAL WARMING SWINDLE címût.
A témához nem szorosan kapcsolódóan érdemes még a FOOD INC. és a LOOSE CHANGE FINAL CUT filmeket is.
Egyiket se keressétek a porton, a véletlen mûveként nincsenek fent, menjetek a kalózöbölbe.
Ezek után érdemes beülni és megnézni a filmet, sokkal érthetõbbek az események és élvezhetõbb a film.
Nem véletlenül hangzik el a brókergyerek szájából: Az emberek szeretik a hazugságot. Az egész világunk erre épül: minél több embert verek át, annál többet keresek. Így van ez a bankrendszerrel, az adórendszerrel, az élelmezéssel, és a globális felmelegedést okozó (???) széndioxiddal is. Ezért mondja Gekko, hogy ezekhez képest õ csak egy kezdõ.
Ahogy olvastam a kritikákat, egyetlen dolog volt világos: több kritikus csak munkaköri kötelességeként nézte meg a filmet. Az egyik nem érti, hogyan tarthat elõadást Gekko az egyetemen (termet bárki bérelhet, és Gekko a könyvét mutatta be), a másik nem tudja, hogy jobbos vagy balos portálja van a lánynak, ésatöbbi. Valakinek a szakkifejezésekkel volt gondja, szerintem a film címe már eleve utal a témára, tehát a szakzsargon nem érheti annyira váratlanul a nézõt. Egy kritikustól elvárható lenne a széleskörû tájékozottság, hát egyik cikkben sem találtam ezt meg. Persze a pénzcenzúra itt is mûködik.
A szereplõk játékát nem minõsíteném, hiszen ez teljesen szubjektív dolog lenne. Néhány hozzászólót viszont nem értek: miért elvárás egy bróker fizimiskája? Én ismerek több brókert is, az egyik alacsony és kövér, a másik erõszakos és folyton ordibál, egy harmadik meg kedves és gyerekei is vannak. A külsõ megjelenés szerintem elõzetesen nem elvárható.
Ugyanez igaz a lányra is: nem egy cicababa, de szerintem gazdag embernek is lehet átlagos külsejû lánya. A fültõl fülig mosoly sem lenne természetes, miután a testvére meghalt, az anyja gyogyiban, az apja sitten. Szerintem teljesen normális a pénztõl való távolságtartása.
Hát ennyi lenne. Mindenképp azt javaslom, hogy a fenti filmek megnézése után nézzétek meg ezt a filmet, úgy van értelme, és ebben az esetben nem egyszernézõs mozi.