offtopic
Sz Peter 2014 jún. 30. - 19:16:52
(153/313)
Hagyd! A tipikusan "mindenki más hülye, csak én vagyok helikopter" típus. ;)
Vrahno 2014 jún. 30. - 15:57:28
(152/313)
Nemcsak Bay, de a többi készítõ is azon az állásponton van, hogy ezeket a filmeket nem is igazi filmekként kell kezelni, hanem úgy, mintha vidámparki vagy cirkuszi attrakciók lennének.

http://www.slashfilm.com/transformers-logical-sense/ Ebben az interjúban aszongya az író:

"Whereas in some other films, or “ordinary” films, you might be very slavish to story and narrative first, and logical sense above all. When you’re talking about aliens, robotic machines which disguise themselves as vehicles and animals, you start to make your peace with the idea that logical sense doesn’t have to be the be-all, end-all."

"You have to understand, with a big summer movie like this, especially this franchise, [Michael Bay] doesn’t quite look at it like competing with movies. He looks at it like “should I go see Transformers, or spend a day at Six Flags?”"

Tehát sosem az a céljuk, hogy egy összefüggõ, szilárd, vagy legalább ésszerûen követhetõ sztorit írjanak és aköré egy univerzumot állítsanak fel. Nyíltan vállalják, hogy ezek a filmek nem többek akciójelenetek, bohócparádék és egyéb látványosságok nagyon lazán összefûzött sorozatánál.
5/10
Findzs 2014 jún. 30. - 11:32:47 5/10
(151/313)
látványos de üres
igazából csalódtam is walhbergben hogy elvállalt egy ilyen szerepet azt hittem több van benne, de hát a pénz abból sosem elég akkor sem ha már milliárdos vagy :(

tele van történetbelei logikai hibákkal, százszor látott klisékkel
mennyivel jobb filmet is lehetett volna csinálni ebbõl a sorozatból, de bay bebizonyította, hogy neki nem sikerül
és az a szomorú, hogy mégis valószínû mindig õ fogja csinálni ezeket a transformers filmeket mert így is sok pénzt hoz és ez a lényeg
a stúdiónak

10/5
Mrswen 2014 jún. 29. - 21:53:11
(150/313)
Most jövök épp a moziból, megnéztem ezt a filmet, és kicsit vegyesek az érzéseim, egyrészt mert már nagyon vártam ezt a filmet és kicsit meg is kaptam amit vártam. Bay azt csinálta amit a legjobban tud, mindenhová bombát dugott és minden második képkockában robbant valami, tömény de szokni kell. Viszont a sztori szerintem már nem üt akkorát mint az elsõ 3 részben. Jól sikerült, nézhetõ moziról van szó, valószínûleg visszahozza többszörösen is az árát, de számomra nem hozta azt a hatást amit elvártam volna tõle!
Aki szereti a robotos mozit az nézze meg, megéri legalább egyszer megnézni.
Én 10/8 adok a filmnek.
offtopic
kybuck 2014 jún. 29. - 18:30:20
(149/313)
Az anyagi és a kritikai siker egyáltalán nem jár mindig együtt!
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 29. - 18:30:01 2/10
(148/313)
Mert sokan elmennek rá, mivel teljesen más a színészgárda meg akik szerették a trilógiát persze, hogy elmennek rá + amit mondtam, hogy Kínában is adják, csak onnan hozott 90 milliót az elsõ napon. :D Szerintem az 5. részre már kevesebben mennek el ezek után.
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 29. - 18:02:09 2/10
(147/313)
Nekem tetszett a 3. rész de az biztos, hogy ez az ember nem hallgat a negatív kritikákra, pedig azokból tényleg sokat lehetne tanulni. :D Csak a saját feje után megy ez a rendezõ.
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 29. - 17:55:11 2/10
(146/313)
Csak szerintem nagyon buta ez az ember? :D
Charlie Sheen 2014 jún. 29. - 17:52:19
(145/313)
"Imádnak utálni, úgyhogy nem érdekel; hadd utálkozzanak! Úgyis elmennek megnézni a filmet. Szerintem jó dolog ez a fajta feszültség. Nagyon jó. Régebben sokkal jobban zavart, de már úgy gondolom, hogy jó fenntartani egyfajta dialógust. Jót tesz, segít talpon maradni."

Bay nyilatkozta a filmre érkezett borzalmas kritikákra. :D
(Forrás: Cinestar)
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 29. - 17:52:15 2/10
(144/313)
Hát azok alapból a robotoké voltak, nem is értem, hogy egy 80 kilós ember hogyan tudott használni egy olyat ami valszeg rohadt nehéz, és mégis úgy kezelte-hordozta mint egy mûanyag játékfegyvert.
Charlie Sheen 2014 jún. 29. - 17:51:11
(143/313)
offtopic
Bigpapa 2014 jún. 29. - 17:43:25
(142/313)
SPOILER

Nem azt mondtam, hogy hogyan tud vele lõni, hanem azt, hogy egy 6-8-10 méteres robot, ami több tonna, logikusan elbír egy olyan fegyvert, hisz neki gyártották. Na de egy 172cm magas , max 80 kilós faszi hogy emel fel egy minimum 70 kilós fegyvert? :DDD Mert oké, felemeli 1x. Na de arrébb nem lép vele, nem hogy mész szaladgáljon, meg ugrabugráljon is vele :D
Érted?
2/10
_Freddy_ 2014 jún. 29. - 17:37:36 2/10
(141/313)
Teljes mértékben egyetértek minden sorral. :D Jókat nevettem, köszönöm!
Wahlberg amúgy annyira kemény volt mint a kádszéle, a több ezer tonnás "Vesztegzár" nem bírta agyonpréselni a 80 kilós törpe Wahlberget aki egy nála 2-szer nehezebb lõfegyvert tartott közben, meg azzal szaladgált.
Haverom fogalmazott a legjobban, olyan az egész mintja vennél egy 210 milliós kalapot és belesz*rnál a közepébe.
Bigpapa 2014 jún. 29. - 17:17:27
(140/313)
Talán ez látszik a filmen is, hogy fejbõl mondta, de a papíron más volt! :D :D Úgy hívják, hogy forgatókönyv! :D :D Illik követni ;)
offtopic
Bigpapa 2014 jún. 29. - 17:16:13
(139/313)
Gondolhatod, nem vibereztem át a filmet, :D és annyira hülye sem vagyok, mint aminek látszik ;) de...nekem akkor is zagyva volt az egész.
Oké, neked tetszett, de hidd el, mások vagyunk. Ez akkor is egy kalap szar lett a Transformers 1-2 után.A három eddig nekem egy fos volt,de ehhez képest a harmadik rész Oscar gyanús lett. Pedig azon konkrétan eret vágtam magamon, ahogy szörföznek le a leomló felhõkarcolón és egy hajuk szála se görbül. Itt meg robban minden, szállnak a repeszek, de olyan érzésem volt,mint ha a Hupikék törpikéket nézném, ahol senki sem sérül meg, mert 6 éves a korhatár :D
SPOILER


A vesztegzár szál maga volt a vicc. Csak nekem jött át, hogy tiszta Predátor? Még a hajó is, a trófeákkal? Ráadásul a falon ott vannak a fém kardok fegyverek, amiket ugye a 6-8 méteres robotok fognak, de Wahlberg fél kézzel forgatja és lõ vele :D És nem mondd, hogy téged egy kicsit sem érdekel, hogy kezdõdött ez az egész? Leszállt Vesztegzár és bekopogott a Pentagonba, hogy:
- Jó napot! A nevem Vesztegzár, robot vagyok, és le akarom vadászni Optimus fõvezért. Ha segítenek, adok egy magot cserébe? :D
Kb olyan ez, mint ha szövetkeznék a kerti hangyákkal, hogy elkapjuk a levéltetveket a rózsán! Közben kiderül, hogy ami a valóságban van, a hangyák terjesztik és telepítik a levéltetveket a virágokra, hogy a nektárt lenyalogassák róluk, amit kiengednek...,tehát nem megölni akarják õket, hanem gyártani! Na mindegy, szóval hasonlatnak elég ez.
Megatron reinkarnációja meg ,ez most komoly? :D Megfertõz egy valag robotot, amik atomjaikra hullanak, ha akarnak, mégis ketté harapja õket a dinó :D És az a zúzás Hong Kongban? Hullanak a hajók a levegõbõl, ezek meg kocsikáznak alattuk. És ha megnézed egy hajóból, kocsiból, kisikló metróból nem esnek ki emberek, hullák. Mint valami szarul megrajzolt PS vagy Xbox játék, ahol a hátteret elcseszték.
SPOILER VÉGE

Tudom, hogy ez látványfilm, de egy forgatókönyv szerintem nem hogy ront, de egyenesen emel a filmen. Az 100%, hogy az 5. részt é meg nem nézem moziban. Vagy letöltöm, vagy megvárom,míg kijön 990-ért dvdn és megnézem 60 colon itthon.


Az Acélemberrel is ez volt a bajom, hogy nekiláttak zúzni benne, konkrétan szétbasztak benne mindent, de úgy, hogy semmi értelme nem volt. Kaptunk 2,5 órából tömény 1,5 óra zúzást (1x láttam csak, több nem is kell). És most kivételesen egy szimpatikus superman-t találtak, az elõzõhöz képest. De itt meg beleestek abba, amit elcsesztek a denevéremberben és a James Bondban, hogy egy lelki válsággal küzdõ hõst kaptunk, és qrvára nem érdekel, hogy mit vívódik magában! Fõleg a Skyfall volt okádék, ahol egy gyógyszerfüggõ, alkesz, roncs Bondot kaptunk, egy Brosnan, egy Moore után, akik sármosak voltak, mégis, ha akció van, lépnek! Itt az elsõ két Bondban kaptunk egy terminátort, aki a falon is átmegy, aztán egy detoxikáló szökevényt. Batman meg....arról jobb nem is beszélni! Az elsõ jó volt, aztán kész. A harmadikon besírtam! Életembe ne lássam többet azt a borzalmat!
Hollywood ráment, hogy 14-20 éveseknek gyártják ezeket a filmeket, akiknek (tisztelet a kivételnek) annyi elég egy filmben, hogy robbanjon minden, CGI töményben, kamu 3D és legyen 160 perc. És ettõl elélveznek a moziban.
Én is szeretem a látványt, de ragaszkodom hozzá, hogy szóljon is valamirõl a film. Legyen eleje, közepe, vége. Legyenek benne érdekes karakterek, normális párbeszédek, és legyen benne izgalom. Izguljak a fõszereplõért. Itt tõlem az elsõ percben meghalhatott volna bárki! ;)
Charlie Sheen 2014 jún. 29. - 16:35:39
(138/313)
Akkor csak visszatér az 5. részre... :/
Nem csodálom, nyilván szép kis összeget ad neki a stúdió, pláne ekkora bevételi eredmények után. De egy ilyen transformerst (az elõzõ három után mondom) még egy retardált majom is megtudná rendezni annyira nem kell ide egy rendezõnek a tehetsége ,vagy akármilye. Ide kell 4 faszi aki összeír pár sablonos párbeszédet, és 350 ember aki ül egy monitor elõtt és nyomatja az effecteket. :P Ettõl függetlenül az elõzõ 3 nagyon szórakoztató volt számomra, és egyáltalán nem rossz filmek, de nem is egy Forrest Gump. :D
offtopic
Charlie Sheen 2014 jún. 29. - 16:13:59
(137/313)
Emberek ez tényleg ennyire nézhetetlen lett? :D Szakadok egykét íráson, hogy mik lehettek ebben a filmben te jó ég. :D
Hát megmondom õszintén sajnálom, hogy már ennek a franchise-nak is annyi (színvonal szempontjából), de bevételileg nem, mert rendesen tarol a boxoffice adatokból, és egykét kolléga is megerõsítette ezt itt alul, úgyhogy nem nagyon lesz nekik akadály hozni azt az 5. részt 2016-ban, csak könyörgöm ne Bay rendezze, inkább hozza el a Bad Boys III-mat vagy hasonlókat. Õ az egyik akciófilm király, ez kétségtelen. Nem áll jól neki ez a CGI orgia.
Bigpapa 2014 jún. 29. - 15:17:55
(136/313)
Életem egyik legnagyobb csalódása volt ez a film. Azt hittem, legalább 4 órája a moziban ülök, már fészkelõdtem, vibereztem, egyszerûen nem tudott lekötni, mert egy épkézláb forgatókönyvet nem voltak képesek összehozni.
Tipikusan az elbaszott kategória, amikor belecsöppenünk megint egy cselekménybe, ami már 5 éve megy - a Transformers 3 után játszódik, tehát nem újrakezdés - de azt, hogy MIÉRT és HOGYAN, azt rohadtul nem tudod meg.
Persze le lehet ugatni, hogy tudnom kéne, mert a rajzfilmben benne van, meg a képregényben, stb....pont leszarom! A filmért fizettem, legyen egy kerek, egész , értelmes történet az elsõ perctõl a végéig.

SPOILER

Az a vicc, hogy Wahlberg és a teljes kis csapat full felesleges a filmben. Egyetlen pozitívum volt az egészben, amikor az a buzi gyerek meghalt a lávában. Majdnem tapsoltam! Ha az nem hal meg, ki is jövök a moziból.
Szóval belecsöppentünk abba, hogy az autobotokat vadásszák. Oké, de hol vannak az álcák? Mind meghalt?
Itt van ez a robotvadász, de hogy vették fel a kapcsolatot a kormánnyal? Hogy született az egyezség? Mi értelme volt a film elején mutatni az õslények kihalását, szóval tele van a film hiányosságokkal. Azonkívül végig az volt az érzésem, hogy több forgatókönyvbõl gyúrták össze ezt a filmet.
Tele van a film reklámokkal, de még csak nem is burkoltan, hogy véletlen látszik egy Gucci szemüveg, vagy egy alsógatya márka. A végén csúcsosodott ez ki, konkrétan vártam, mikor tûnik fel a Coccolino maci? :D
Az õslény robotoknak aztán semmi értelmük nem volt. Jobbak voltak, amikor nem alakultak át és robotként mozogtak.
Csak nekem tûnt fel, hogy Optimus eddig nem tudott repülni? Most meg csillagközi rombolót játszik és megy megkeresni az apukáját? :D

SPOILER vége

Látványfilm, az nem kétséges, de hogy egy épkézláb sztorit nem tudtak összehozni, az szánalom. Na meg senki sem sérül meg. Baszki, esten kelnek, lezuhannak mindenhonnan, robotok dobálják õket,de semmi. Te leesel a sámlirõl és szarrá zúzod magad! Na mindegy

5/10 de csak a látványra meg a csaj lábaira!
8/10
freeware 2014 jún. 29. - 14:15:12 8/10
(135/313)
Szerintem nagyon jó volt! Bár kicsit sok az akció benne. A dinó robotoknak nem sok szerepük volt a film során. Az a szemét Megatron meg megint életre kelt. Egyesek szerint a végére már csöppet álmosító. (lányok szerint) Néha a kevesebb több!
lire79 2014 jún. 29. - 08:12:02
(134/313)
Teljesen igazad van. Jól megfogalmaztad.