Téma: Transformers

Solten 2007 júl. 20. - 01:08:29 Előzmény tzseni
(110/590)
A képregényadaptációk mindig sz@rok. Kivétel a Sin City és a 300 (szerintem)
*Bátorszív* 2007 júl. 18. - 13:24:33 Előzmény Bov
(109/590)
:) No azért...! Legyél is minnél többet... ;) :))
9/10
Optimus Prime 2006 2007 júl. 17. - 23:40:20 9/10
(108/590)
Az elnök szintén egy paródia volt. Ott ült a gépén, piros zoknival és a stewardess-tõl egy csokis puszedlit kért. :D
Legalább nem az a fejta tökös elnök jellem volt. Jon Voight (Keller) a védelmi minisztert játszotta, méghozzá zseniálisan. Igaz, remek színész, ez vitte a karaktert.

Hát az a kocka azért nem semmi egy cucc.

Amúgy észre vettem, aki nem ismeri valamilyen formában a Transformerst sok dolgot nem fedezz fel benne, pl. egy rakás poén volt, csak a fanoknak. De úgy általába nem érti a mítoszt.

És egy fotos hír újoncoknak, és régi motorosoknak: jön a film regény-adaptációja és a film elõzménye "A múlt árnyai". Mindkettõ a híres sci-fi író, A.D. Foster tollából.
<a target="_blank" href="http://www.goldbook.hu/kiadvany.php?uid=1T8N3M2H0D8YYEFY8MY68K09341N5Q&amp;kid=307#ov" title="http://www.goldbook.hu/kiadvany.php?uid=1T8N3M2H0D8YYEFY8MY68K09341N5Q&amp;kid=307#ov">www.goldbook.hu</a>
Bov 2007 júl. 17. - 23:28:35
(107/590)
hehe :) hát, most sajna kevés idõm van filmezésre, ezért nem is irogatok.. :P deh majd ha visszamegyek pestre,akkor többet leszek :)
*Bátorszív* 2007 júl. 16. - 15:55:24
(106/590)
:) Nocsak ! Kit látnak szemeim...! :))
Bov 2007 júl. 16. - 14:58:19
(105/590)
Sztem nem rossz, bár se a képregényt, se a mesesorozatot nem ismertem. Voltak benne elég megszokott dolgok, jó poénok,de pl nekem az elnök egyáltalán nem volt elnökös, és egy kockáért harcolni.. :S jah, és amikor leesik a házról nem igaz, h nem ejti el a kockát.. :P egyszer mindenképp érdemes megnézni, de ez inkább az Optimus-rajongóknak van..
Johnny Depp rajongó 2007 júl. 15. - 19:42:31
(104/590)
köszike!!Rendes vagy!!hihi
DRusza 2007 júl. 15. - 00:58:16
(103/590)
Attól függ, hogy mire vágysz, ha 2 óra agyr*hasztó kikapcsolódásra, hogy ne a lejárt fizetési határidejû számlákon járjon az eszed, arra nagyon jó. Kikapcsol a film, de nagy gondolatokat ne várj tõle. Mentálisan a béka s*gge, de valamivel a Pókember3 fölött, képileg igen mozgalmas és igényes alkotás, de mint történet elég közepes és inkább a fiatalabb korosztály nyála csöpög tõle, mert azért úgy 20 fölött a 2 db agysejtnél többet megmozgató filmhez szokik az ember....
Mazlee 2007 júl. 14. - 14:26:37
(102/590)
ház körüli jelenet über rulez :)
Johnny Depp rajongó 2007 júl. 14. - 13:33:44
(101/590)
Kérem,most egy olyan emberke adjon nekem választ,aki már látta ezt a filmet!!!Milyen ez a film??:DÉn még nem láttam,és szeretném tudni,hogy érdemes-e megnézni...:S
8/10
Vrahno 2007 júl. 14. - 11:57:52 8/10
(100/590)
Én nem adnék sokat a hitelességére. Az ilyen szinopsziskat bárki szerkesztheti, meg nem hinném, hogy ilyen hamar kiderülnének dolgok a filmrõl. Emellett Skorpinox vagy mi van odaírva, ami pedig nem a neve Skorponoknak. És azt is olvastam, hogy valaki beleírta, hogy Megan Fox karakterébõl férfi lesz... ergo bárki beleírhat bármilyen baromságot
lacika2107 2007 júl. 13. - 20:35:25
(99/590)
De hogy lopják el Megatron testét mikor azt elsüllyesztették k**va mélyre???
ssattis 2007 júl. 13. - 16:52:43
(98/590)
JAJ:D Hát ilyen nincsen pont ezt írtam pár sorral korábban és igen MEGJÓSOLTAM még a történetet is hogy mirõl szólhatna a köv. rész:D És tessék igen igen igen:D Na remélem Bay vmi übergalaktikusat fog alkotni hogy szétdzsihádolják a Földet a robotok. Megagigaultrahyperfanatikus háború lesz remélem. Starscream nem 3 robival fog visszagurulni, hanem egy egész megahyperüberfanatikus megatronimádosgonoszdzsihádos hadsereggel. Természetesen Optimus Primetól is azt várom hogy legalább 3580 robottal jöjjön a Földre:D Na ennyit mára köszönjük az infot. De miért nem még ez évben gyün a film???:D Fel is hívom Bay popsit hogy csipkedje magát azzal a folytatással:D Vazzee:D
10/10
SSJDragon 2007 júl. 13. - 09:40:02 10/10
(97/590)
bocs a link nem jó ez a helye: <a target="_blank" href="http://imdb.com/title/tt1055369/" title="http://imdb.com/title/tt1055369/">imdb.com</a>
10/10
SSJDragon 2007 júl. 13. - 09:39:15 10/10
(96/590)
Transformers 2 linkje: [url]<a target="_blank" href="http://imdb.com/title/tt1055369/[/url]" title="http://imdb.com/title/tt1055369/[/url]">imdb.com</a>
Angol szinopszis:

Warning! This synopsis contains spoilers

The battle for Earth has ended but the battle for the universe has just begun. After returning to Cybertron, Starscream assumes command of the Decepticons, and has decided to return to Earth with force. The Autobots believing that peace was possible finds out that Megatron's dead body has been stolen from the US Military by Skorpinox and revives him using his own spark. Now Megatron is back seeking revenge and with Starscream and more Decepticon reinforcements on the way, the Autobots with reinforcements of their own, may have more to deal with then meets the eye.
ssattis 2007 júl. 13. - 09:21:45
(95/590)
Barricade ha jól tudom beállt a LA-i rendõrséghez, és fõleg nehéz behatolásokhoz hívják. Másodállásban meg épületbontásban is részt vesz a helyi építészeti társaságnak:D Félretéve a viccet nemcsak Barricade hanem Starscream is eltünt a film végén. Kirepült a Föld légkörébõl. Szerintem a 2. rész innen folyt. köv.
9/10
Peter005 2007 júl. 12. - 18:12:30 9/10
(94/590)
Hát, a Die Hard végül elmaradt, de a Transformerst ki nem hagytam volna. Megvolt.
1. Az akciók szuperek voltak. Én speciel azt se mondhatom ,mint itt páran, hogy néha nem lehetett fogni egy akciójelenetet. Érthetõ volt, jó ritmussal, személyes problémám az átalakult Álcák megkülönböztetése volt, de ez nem a film hibája.
2. Nem gondoltam volna (mondjuk 2-3 hónapja), hogy pont ezen a filmen fogok többet röhögni, mint a Karib-tenger kalózai 3-on.
3. A film közepén lévõ magyarázós rész se volt unalmas.
4. Shia LaBeouf nagyon tehetséges, Megan Fox pedig... hát igen... öhm, csinos :)))))))))))))))
5. Nagy Szökés-rajongóként kellemes meglepi volt A. Nolasco alias Sucre feltünése. Kár, hogy nem kapott több szerepet.
SPOILER!!!
Egy értetlenségemnek kell hangot admom, ez meg Megatron halalála volt. A kocek ugye arra jó, hogy erõt adjon a transzformereknek. Akkor miért pusztította el az Álcák vezetõjét? Csak én érzem azt, hogy valamit ki kellett találni a végére? Ja, és mi lett Barricade-dal, a rendõrkocsi-Álcával? Az autópályán még döngetett, utána nem emlékszem, hogy lett volna valahol. Ezekre a kérdésekre magyarázatot szívesen fogadok.
10/10
tzseni 2007 júl. 11. - 02:54:15 10/10
(93/590)
... az inkább menjen és nézzen meg valami csavaros krimit, vagy egy komoly drámát, de ne a TRANSFORMERS készítõit szidja azért, mert akciófilmet csináltak, és nem egy párbeszéd központú filmet!!

Ennyi lenne!! Bocs, hogy kissé elhúztam!! De most hirtelen ennyi jött ki!! Én személy szerint mindenkinek ajánlom a filmet!! Jó mulatást!!!
10/10
tzseni 2007 júl. 11. - 02:51:52 10/10
(92/590)
Elrepül a film úgy, hogy észre sem vesszük!! Mégiscsak Michael Bay filmre ül be az ember!! Nem? Mégse kívánhatjuk, hogy a robotok egy helyben mozogjanak!! Nagy poén lenne!!

Zene: Manipulatív, hangos, nyálas, gusztustalan, meg mittom még mi volt a gond!! Hova manipulál a zene? Hogy ne épp az emberek oldalán legyünk? Vagy hogyan lehetne a zene a filmhez manipulatív? Engem manipulál, vagy a film szereplõit? Mint egy focimeccsen, szurkolhatok ennek is, annak is!! De nem tudom, hogy mikor láttam utoljára olyan filmet, ami alatt az emberiség pusztulásáért õrjöngtem volna, vagy épp a zene miatt álltam csak az egyik fél mellé!! Mint az a legtöbb VÉGE AZ EMBERISÉGNEK, ITT A VILÁGVÉGE filmben tapasztalható, buzdító zenére van szükség!! Magasztaljuk már a fiúkat, ha már az életüket kockáztatják, hát nem? Ez a minimum!! A robot sem a saját seggét akarta megmenteni!! Asszem!
Ha valaki nem csípi a rock-ot, vagy a komolyzenét, annak tényleg kellemetlen lehetett az élmény!!

Trailer-ek: Hogy mit láttam? Jeleneteket a filmbõl!! És ha reklámfogás? Hát nem vagyunk tisztában vele? A trailer 2 és fél perc, a film 2 és fél óra!! Van egy hangyányi különbség!! Most, hogy újra megnéztem a bemutatókat, hát úgy érzem, hogy nem igazán volt olyan jelenet, ami ne lett volna a filmben!! Nem volt kaszabolás? A bemutatókban folyt a vér? Számomra külön üdítõleg hatott, hogy jókat röhöghettem!! Rengeteg filmet láttam életemben, de sosem tudtam megjósolni egy bemutatóból, hogy a film milyen teljes egészében!! A BEMUTATÓ ELÕTT EGY-KÉT HÓNAPPAL MÁR OLYAN JELENETEK IS VOLTAK FENNT A NETEN, AMIN BIZONY PUSZTULNI LEHETETT A RÖHÖGÉSTÕL!!

Gyerek, nem gyerek: Ha nem akarom, hogy a gyerek ilyen filmet nézzen, akkor nem viszem el rá, vagy nem engedem el rá!! Én így is azt mondom, hogy a 12-es korhatár az teljes egészében megfelelõ!! Kisebbeket így is beengedtek, ahogy én láttam, de ha nem tetszik a gyereknek, az kb. az elsõ 10-20 perc után úgyis kiderül!!

Akciójelenetek: &amp;#8222;Manipulatív akciójelenet&amp;#8221;, a &amp;#8222;képi világ erõltetett&amp;#8221;!! Igaz, ami igaz, az akciójelenetek ellepték a filmet!! De milyen kategóriába tartozik ez a film? Van, aki akár egy jó kis robotinváziót is elnézett volna!! Legszívesebben ki is nyírtam volna a rendezõt, ha nem erõltette volna a látványt, az akciójeleneteket!! Már majdnem én is fegyvert fogtam!! Király érzés volt!! :D

Párbeszéd analízis: Valószínûleg nem egy több Oscar-ra pályázó alkotással állunk szemben, de ki hitte, hogy így lesz? A világot kell megmenteni emberek!!! Fogja az ember a stukit, és mindent, amivel rombolni lehet, és írtja, aki épp nem szimpatikus!! Milyen párbeszédek kellettek volna egy ilyen filmbe? És még le is szögezi az ember, hogy &amp;#8222;98 %-a akció&amp;#8221;!!:D
(Megvan a KOCKA? Igen? Akkor indulás, és zúzzunk le mindenkit, úgy, hogy a nézõnek égnek álljon a haja!!) Ha akció van, akkor nincs helye dumának, max pár frappáns beszólásnak, esetleg!!
Aki igényesebb forgatókönyvre vágyik, a
10/10
tzseni 2007 júl. 11. - 02:51:06 10/10
(91/590)
Üdvözlet!!
Természetesen én sem azért írok ide, hogy személyeskedjek, maximum azért, hogy megosszam személyes véleményemet!! (Ha valahol mégis személyeskednék, az azért van, mert sajnos kikívánkozott! De mindenki véleményét tiszteletben tartom!)

Kezdem akkor kívülrõl befelé!

A TRANSFORMERS film alapját játékok, képregények, rajzfilmek képezik!! Aki valami nagyon komoly, hihetõ, drámai, hatalmas eszmefuttatásokkal teli filmet várt, az valahol már az elején erõsen elkeveredett a dologban!! Itt bizony hatalmas robotok vesznek fel különbözõ alakokat, legyen az autó, repülõ, tank stb.! Két szembenálló egység harcol egymás ellen, és az emberek belecsöppennek a dologba!! Ez eddig az alap!!

Kategória: Akkor mégis milyen kategóriába kéne sorolni? Milyen filmnek kéne lennie? Robbantani kell, törni, zúzni, felgyújtani, széttépni kell a másikat!! Bizony ezt várja az ember, ha sci-fi akciófilmrõl van szó, ami batár nagy gépekkel van teletûzdelve!!

Hanghatások: Kegyetlen jó volt, hogy dübörgött, mint a fene!! Azt hittem, hogy a rakéták körülöttem repkednek, a robotok felettem ugrálnak át, kár, hogy abban nem segítettek, hogy a szép lányzót közelebb érezzem magamhoz!! Szinte olyan volt, mintha én is szereplõ lennék!! Háború van a filmben, nem teadélután!!
A robbanások, lövöldözések, üldözések, harcok bizony zajjal járnak!! Érdekes lett volna, ha a nagy rombolás közben az emberi szövegelés hangosabb lett volna, mint az ide-oda repkedõ robotok!!

Michael Bay munkáit gondolom elég sokan ismerik!! Nem túlzottan arról híres, hogy állandóan lassít, és kimerevíti a képet, hogy mindenki minden mozzanatot aprólékosan szemügyre vehessen!! Én személy szerint azt kaptam, amit vártam, pedig én is megnéztem számos elõzetest, tv spot-ot!! (Ott a penge autó, akkor repesszenek már vele!!)
Azt vártam, hogy a verdák húzzanak, mint az állat, amiknek repülniük kell, azok repüljenek, mint az állat, és a mellékelt hanghatások, illetve zenék ragadjanak magukkal, és ne üssenek el a hangulattól!! A kamera is rohangáljon már fel-alá, hiszen azért van, hogy használják!! A legfontosabb persze: totális pusztítás mindenfelé!!

Story: Gyermeteg? Érdekes kijelentés!! Igen, hát nem egy agyátmozgató mozi, az tuti!! Aki valami jó kis csavaros filmet várt, hát az nem csodálom, hogy csalódott!! De hogy a TRANSFORMERS-tõl valaki ezt miért várta? Nem tudom! Azt sem tudom, hogy minek kellett volna sötétebbnek lennie... a hangulatnak, vagy a felvételeknek? Félelmetesebb felvezetés? A TRANSFORMERS-nek valami elvont sci-fi horrornak kellett volna lennie?
Valaki komolyan erre számított? Akciófilm lassan felvezetve és a végén 10 perc akcióval?

Valakinek az a probléma, hogy sok az effekt!! Valakinek kevés volt a robot!! Emberek, így nehéz lesz dûlõre jutni!! Egy kérdés: Vajon hogyan alkották meg a robotokat a filmhez? Nincs effekt, nincs robot!! Ez csak egy észrevétel!!

Én azt se bántam volna, ha yo-yo-zott volna a szemem, mert ez is hozzá tartozik a lendülethez!! Magával raga