Téma: Transformers

ssattis 2007 júl. 09. - 09:44:40
(90/590)
Helló mindenkinek! Mi tegnap néztük meg a várva várt filmet, de sajnos én csalódtam benne egy picikét!!! A többieknek tetszett, de én túl magasra tettem a mércét és sajna ez volt a bukta. Egy biztos a trailereket meg a tv-spotokat el kell felejteni mert sajnos nagyon sok "poént" lelõnek benne még akkor is ha a trailernek pont ez a célja hogy a moziba csalogassa az embereket. De nézzük sorjában: A film látványvilága, hangvilága, poénjai, robotjai, története az mind kiváló volt. De ami nem tetszett: 1. Az újságban olvastam, hogy az átalakulás hangjait azt mind átrakták a filmben. Nos ez sehol nem hallatszott, pedig pont ez a hang adja meg az átváltozás lényegét. 2. Szerintem kevés volt a robot a filmben. Pedig gondoljunk bele itt van a Földön a robotok létét fenntartó koceka, meg itt a két fõhös egy negatív meg egy pozítiv fõhös. Erre meg idejön 4 robot az egyik részrõl a másikról meg 5!!!! Nem azt mondom hogy két kúrvanagy hadsereggel kell jönni, de illõ lett volna még 2-3 db robit berakni hogy jó kemény csaták legyenek. 3. Az Álcákról semmit nem tudtunk meg és amikor összehívja Megatron a "sereget" jön még 2 db robi akit elötte nem láttunk azt se tudjuk hogy ki az mi az!!! Ami szörnyû hogy ezt a két robotot elég hamar lezúzzák. Az egyiket az autópályán kb volt egy 2 perces mozzanata a másikat meg a városban. (ez volt az a tank). A tankosat szerintem berakhatták volna az elejére úgy hogy a helikoffer hozza magával mint kifejlesztett prototípust aztán itt jön a csapda. Lerakja a tankot utána leszáll õ is, és megkezdõdik az átalakulás!! Nekem nehogy valaki azt írja hogy a helikoffer nem bírta volna el a tankot, mert ez ugyebár elsõsorban egy robot ami csak álcázásnak használja a helikoffert. Az autópályán lévõ robit meg nem kellett volna ilyen hamar lehentelni. Szerintem jobban is megcsinálhatták volna az autópályás dzsihádot. (lásd : sziget) 2 db autós álca kellett volna ahogyan ott szlalomoznak , meg ütik ki az autókat sorban aztán beindult volna az átalakulás és mehetett volna a pofozkodás. A többit se lehetett nagyon látni csak a végén. Elviekben a vége úgy néz ki hogy lesz 2. rész. Errõl még olvastam is hát akkor kérem szépen a 2. részt kúrvára el kell lepnie a robotoknak az országot mert nagy harc lesz ha starscreamer visszajön. Tudnám mirõl fog szólni??? Lényegében ennyi. Én most nem fikázom a filmet csak nem ezt vártam a sok tv-spot után. Máskor nem nézek tv-spotokat az biztos:D A lényeg a lényeg a film jó volt mindenkinek ajánlom de én többre számítottam!!!
TaurusHUN 2007 júl. 09. - 00:59:23
(89/590)
ja és elõtte volt két ajánló a Férj&férj (Adam Sandler) meg a Csillagpor (Robert De Niro, Misel Feijfer-bocs nem tudom hírtelen leírni).
Jó filmek lesznek.
TaurusHUN 2007 júl. 09. - 00:56:53
(88/590)
Amiért mindenképpen megéri megnézni, az a látvány! Fantasztikus volt az a rész, mikor lassításban a sikító nõ fölött átszaltózik a robot és a kamera majdnem a nõ nyakánál forogva követi. Meg amikor átrepülnek az elemeles épületen oldalnézetbõl és az ablakokon keresztül láátni, hogyan mennek át a házon ... a haverommal csak lestünk. Nagyon élethû az egész.

Lehet hogy hülyének néznek, de nekem nagyon tetszik. Gyermekkoromban volt Transfromerem, és imádtam. Kicsit jó volt gyereknek lenni. 12-es karika, szerintem az jó. Vér nem folyt benne. A halál meg egy állapot, ami akár holnap is érhet!
TaurusHUN 2007 júl. 09. - 00:49:47
(87/590)
PIHENT, FRISS SZEM ÉS FÜL ERÕSEN AJÁNLOTT!

A film közben ne is reménykedj, hogy ha sz*r majd alszol rajta, mert nem fogsz tudni.
TaurusHUN 2007 júl. 09. - 00:47:19
(86/590)
RENDBEN VAN A FILM...DE...

A film 10/10-es, de azt tudni kell, hog ya humor (amibõl meglepõ módon sok volt) nagyon jót tett a filmnek.
Ami nem kellett volna az a sok effekt, ami már szerintem az emberi szem felfogóképességének határán túl volt néhány másodpercre. És hosszú volt a végküzdelem, de alassításokat érdekes módon csak egy szakaszban használták, pedig végigrakhatták volna vele - ennyi efffekthez kell. Szerintem az ütközetek 1/5-ét fel sem fogtam, és mikor kijöttem a terembõl, jojózott a szemem. Es ba**us, hangosak ezek a plázamozik!!!!!!

De nagyon jó film, nekem nagyon tetszett, volt benne valami új, csak ne lett volna a háborús részeknek olyan Pearl Harbor-os szaga.

Számomra ez a film az edig leglátványosabb filmek közül, de egyben az emberi szem határa is, kicsit lehetne lassítani, hogy lássam is a filmet az effektektõl.
Bay kicsit átesett a ló túloldalára, de a humor az ami mindenképpen menti a filmet!

Nagyon jó film, de pihent szemmel és füllel menjetek, mert nagyon odavág. (Nekem tornáztatnom kellett a szemem a film közben, annyira össze akart csukódni a szemem.)
DVD-n kellemesebb lesz, de a szinkront felejtsétek el, eredetien az igazi!

10/10-es film.

Aki nem szereti a képregényeket, meg a számítógépes játékokat, az óva intem, mert nem fogja bírni.
9/10
Peter005 2007 júl. 08. - 18:47:49 9/10
(85/590)
Na, emberek. Megbeszéltem a haverommal, hogy a köv. hét valamelyik napján egymás után megnézzük a Transformerst és a Die Hard 4.0-t. Sõt, talán délelõtt jöhet egy akciófilm, mondjuk az M:I 3 vagy A tégla. Tehát tartunk egy "akciónapot". És tudok egy összehasonlító kritikát írni. Már nagyon várom. A Bruce Willis filmeket imádom, a Transformersnek meg nagyon ütõs volt az elõzetese.
OPTIMUS vs. McLANE
COMING SOON
Jim Raynor 2007 júl. 07. - 16:11:21
(84/590)
Nekem nagyon NEM tetszett a film.
Jó példa a film arra, mikor a látvány- és hangvilág túlzott erõltetése szinte teljes mértékben maga alá temeti a filmélményt.
A film utolsó fél/egy óráját csak úgy tudtam végignézni, hogy be volt fogva a fülem.
Gusztustalan, amit a zenével és hanggal mûveltek, végig, szinte megállás nélkül dübörögtek a hangszórók maximum hangerõn.
A zene nem tetszett, mert túlságosan is manipulatív volt.
Ugyanez a véleményem a képi világról. Erõltetett volt, az akciójelenetek számomra jelentéktelennek tûntek, talán azért, mert a film 98%-a akcióból állt.
Továbbá a harcoknál alig tudtam kivenni a robotokat, nem tudtam, h ki harcol kivel, annyira hasonlítottak egymásra.
A párbeszédek rettenetesek voltak, erõltetettek, hatásvadászok és a legtöbb beszólás, amit poénnak szántak szerintem inkább gáz volt.

Ha az akciót nem viszik túlzásba, mondjuk ha a filmnek csak a 25%-át tette volna ki, de sokkal igényesebben és jelentõségteljesebben kidolgozva, ha kiírták volna a forgatókönyvbõl az idióta poénokat, lassabbra vették volna a párbeszédek tempóját, odafigyelnek a dramaturgiára, árnyaltabb, lépésrõl-lépésre kibontakozó, félelmetes történetvezetést valósítottak volna meg, igényesebb zenét szereznek, akkor talán esélyesebb lett volna, hogy jó film legyen belõle.

De így elég csapnivaló lett az egész, gyakorlatilag nézhetetlen, az audio-vizuális megvalósítás olyan mértékben lett túlerõltetve, hogy túllépik az ember ingerküszöbét, aminek következtében a látott és hallott dolgokat nem lesz képes ilyen rövid idõ alatt feldolgozni.

A film végül nem lett gyerekfilm, se felnõttfilm, se vígjáték, se vérbeli akció, mert a film arra utazott, hogy minél több effektet vonultasson fel, nem pedig arra, hogy üssenek a jelenetek.
Mert számomra attól nem leszi izgalmasabb egy akciójelenet, ha az adott pillanatban, az animációkat készítõ számítógép maximális teljesítményét kihasználva, a lehetõ legtöbb speciális
zsúfolják bele.

Összességében és általánosságban, ami nagyon hiányzott a készítõkbõl, az a stílusérzék.

Én mindenképpen darkosabban és realisztikusabban valósítóttam volna meg a filmet, sokkal komolyabb párbeszédekkel, sokkal kevesebb, de annál igényesebb és jelentõségteljesebb akciójelenettel.

Már a Bad Boys 2 is ugyanebben a cipõben járt, mindenbõl megpróbálták kihozni a maximumot, így az a film is ebbõl a szempontból teljesen egysíkúvá, számomra nézhetetlenné vált.

Meg szerettem volna nézni a Die Hard 4-et is, de ez a film most elvette a kedvemet attól, h beüljek még egy akciófilmre.

Összességében szerintem nagyon gyenge film lett, köszönhetõen a stílusérzék hiányának, mindenbõl a maximumot próbálták belezsúfolni, mert a készítõk azt hitték, hogy a látvány- és hangvilág pótolni tudja a forgatókönyv hiányosságait, a párbeszédek sületlenségét és a komolytalan történetet. Így végül mindabból, ami egy filmet filmmé tesz, csak egy effekt-halmaz maradt.

Sajnálom.
tetete3 2007 júl. 07. - 13:19:07
(83/590)
Nem szeretem a robotos filmeket, de azthiszem életem 3 legjobb fílmje közé sorolnám, mégegyszer mondom nekem nagyon tetszett a fílm.
Szeretem azokat a filmeket ahol összefognak az emberek és harcolnak egy célért!!!
Hatása alá kerültem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!( ja és a barátnõmnek is tetszett)
gergogergo 2007 júl. 06. - 19:17:44
(82/590)
én ma néztem meg a filmet és azt kell h mondjam, h aki ezt a filmet nem nézi meg az egy élménnyel lesz szegényebb. azok a hanghatások, effektek amik ebben a filmben vannak...hát nem is tudom mihez hasonlítani.
Bigpapa 2007 júl. 05. - 23:37:13
(81/590)
Nah,most én offolok :)))
Ez a halál mivoltát dolog azt hiszem félrecsúszott az értelmezésben. Úgy kell érteni,ahogy az a szövegkörnyezetben volt! Tehát, a gyerek nem azért ül be, hogy a kedvenc Transformerse kiírtsa a fél világot, hanem hogy az autó robottá változzon, mert "egy gyerek amúgy sem fogja fel a halál mivoltát.."....vagyis, neki tök mindegy, hogy hányan halnak meg, nem az érdekli, nem azt fogja fel belõle. Én is tudtam kicsi fejjel,hogy meghalt a nagymamám,és sírtam,mert tudtam,aki meghal,nem jön vissza..,de magasról lesz*rtam a TV-ben meghalt népet,mert azok csak idegenek. Megnéztem elég kemény horrort titokban 5 éves fejjel a Tom és Jerry helyett,és megijedtem. De nem attól,hogy láncfûrésszel feldarabolták a nénit, hanem a f*szi álarcától.
Igazat adtam neked, hogy a film és a bemutató más. De ez egy ügyes reklámfogás.Nem bíztak abban, hogy a 30-as korosztály is beül-e a filmre, ha telerakják p*sáló robotokkal :)))). Én akkor is beültem volna.De sokan csak azért mentek,mert azt hitték,itt micsoda félelem lesz. A kamera mozgatása meg idegesítõ volt valóban :))) De a film szórakoztató és nagyon tetszett
8/10
Vrahno 2007 júl. 05. - 11:45:53 8/10
(80/590)
Az igazat megvallva, nem kizárólagosan a te álláspontodra válaszoltam, hanem úgy általánosságban mondtam azt, amit.

Ha nem azt kaptad, amit vártál, akkor sajnálom. Sokakkal volt ez így, de ugyanannyian vannak, akiknem meg baromira tetszett. Itt nem lehet azt mondani, hogy az egyik fél okosabb a másiknál, vagy hogy néhányan simán rosszul álltak hozzá a filmhez. Mások az ízlések, így a filmrõl alkotott vélemények is, tehát az errõl szóló viták örökké tarthatnak.

Errm, de ezzel nem mondtam igazából semmi újat... no mindegy.

Viszont pá! :)
Bigpapa 2007 júl. 05. - 09:40:44
(79/590)
Nézzd! Abban igazad van, hogy a bemutató-fõleg az, amiben nem volt zene, csak effektek és egy két szöveg,s végig félelmetes volt a hangulata- és a film ég és föld. Azt viszont ki lehet következtetni a Hasbro-Matel szponzorokból, hogy nem egy Terminator 1-et látunk majd, ahol túl sok poén nem volt, viszont hullottak az emberek,mint a legyek. Az öcsém 18 éves,látta a filmet -hamarabb,mint én-és azt mondta: "Lõnek ezren, lezuhan minden,de nem hal meg senki". Én arra számítottam,hogy beülök valami kapitális szarra és inkább megnézném majd gyerekkorom rajzfilmjeit,mint ezt!
Aztán csak azt vettem észre, hogy a stáblistát bámulom.Qrvára elszaladt ez a 143 perc. És baromi jól szórakoztam. Azt hiszem,én azért járok moziba, hogy erre a 143 percre 1000Ft-ért nyugalmat, jókedvet és nevetést vásároljak magamnak.Nem az értelmét keresem a filmnek, ahhoz ott van a Discovery Chanel.
Volt benne halál bõven, hiszen a Catar-i támaszpontot kiírtotta a robot rendesen, de face to face nem láttuk a halált.És ez nekünk furcsa, de gondolj bele, egy gyerek nem azért megy be, hogy a kedvenc Transformerse kiírtsa a fél világot, hanem hogy autóból robot legyen. Egy gyerek amúgy sem fogja fel a halál mivoltát...szóval nekem ezért tetszett.
Igaz az is, hogy néha túl gyorsan mozgott a kamera, azt sem tudtam,hova nézzek, majdnem kiújult az epilepsziám :)))), de amúgy oké volt a film.
8/10
Vrahno 2007 júl. 04. - 20:21:16 8/10
(78/590)
Egy filmet nem jó ötlet az elõzetesek alapján megbecsülni. Magát a filmet kell nézni. Persze, hogy az elõzetesekbe nem teszik bele a legrosszabb részeket, hiszen akkor senki se nézné meg. A legjobb jeleneteket általában szintúgy kihagyják, hogy legyen valami meglepetés is, és ne lehessen az egész filmet pusztán az elõzetesbõl kivenni. És mint már említették, ez a Transformers. Eredetileg sem volt más, mint játék a kisiskolás gyerekeknek, ami köré TV sorozat és reklám épült. Az, hogy közben egy rajongótábor, egy kultusz gyûlt köré, azt mutatja, hogy milyen jól tudták eladni. De ettõl még nem kell komolyan venni, illetve annyira nem, hogy valami Star Wars vagy hasonló kaliberû filmet várjunk. És ezt egyáltalán nem sértésnek vagy ilyesminek szántam, csak kifejtettem a nyilvánvalót, amit sokan nem látnak. Az IMDb fórumán mindenesetre tombol a káosz, nehogy itt is kialakuljon egy háború. :)
csigusz92 2007 júl. 04. - 19:10:43
(77/590)
teljesen eggyetértek! valahogy így jött le nekem is
szerintem teljesen elvolt talállva, talán az igaz hogy a kamera télleg nemvolt mindig jókor jóhelyen de én vhogy tudtam követni
gyermeteg story... hát énis csak azt tudom mondani h hahó emberek ezegy rajzfilm adaptáció!!!
én szeretem ezt a robotos hülyeséget... valóan mégeccer megnézõs fajta
Bigpapa 2007 júl. 04. - 16:58:31
(76/590)
Tegnap láttam a filmet. Q*vajó! Komolyan. Imádtam a rajzfilmeket,de ez valami atomhatás volt. A film végén azon a sok lúzeren röhógtünk,akik letöltögetik,vagy a piacon vett kamerás kópiát nézik meg. Még így, 200m2-es vásznon is csak kapkodtam a fejem,olyan látványos,ezek a majmok mit fognak élvezni belõle..nem tudom :))))
Szóval a látvány az 10-es, a poénok is. Félelmetesen jók a karakterek. Akik sok filmet néznek, tudják, akik kisebb szerepekben feltünnek, milyen jó filmekben játszottak.Az autókereskedéses feka, a hekker feka, a 7-es ügyosztály vezetõje...stb. Az autók baromi jók,fõleg a Camaro. A Megan Fox egy istennõ,baromi jól néz ki benne,mondjuk a hekker csaj is ott van a toppon. Jó a zene is.
Spoiler: azon besz*rtam,aki lopta a gépen az adatokat és azon a kis apró méregzsákon,akit a mobilból alakítotak ki a búra alatt. Milyen harcias volt.
Azt kicsit sajnáltam, hogy a Megatron sokkal keményebb volt,mint az Optimus...de az legyen a legnagyobb baj a filmben.
Ajánlom mindenkinek a moziban való megtekintését.Aki töltögeti és 17 colos monitoron megnézi,annak üzenem, hogy cs*szheti! :))))
Abraka 2007 júl. 04. - 16:27:53
(75/590)
Hát,kicsit csalódtam.Azelõzetesek alapján egy durva akció filmre számítottam,ami részben meg is volt DE, egy halom gyenge poén meg zavaróan közeli robotverekedésekkel (amibõl semmit nem lehetett látni) teletûzdelt filmet kaptam .

Néhol már-már bohózat jellegûre vettéka humorkodást ami sztem nem tett jót(volt talán 2 megmosolyogtató).A robotpisilés lol ,erõltetett, ovisoknak való.A sztori egyértelmüen gagyi,ráadásul egy pár szereplõ egyszercsak eltûnik akiknek addig fontos szerepe volt,semmit nem tudunk meg róluk. A hangzás sem volt tul faxa,igazából semmi extra.
A végén meg giccsparádé szokásosan.Rengeteg dolog volt még ami magyarázatra szorulna,h ,hogy is volt az.Pedig tényleg vártam a filmet de csalódtam.A csaj viszont bejött,a teste ,aah odavág. :)

Persze ez nem azt jelenti ,h nem jó csak én kb a 300 mellé akartam 'besorolni'.Háát attól elmarad.Megnézem mégeccer az tuti,majd,ha meg lesz valahogy.. (hátha akkor többet látok az akció jelenetekbõl :( )
9/10
Optimus Prime 2006 2007 júl. 03. - 22:23:25 9/10
(74/590)
Hm, még ide nem írtam? A film szuper volt, sok-sok humorral. Egy kicsit viccesre vették a filmet szóval erre készüljetek fel. Optimus és Megatron a legjobbak, de Prime jobb, mert õt Cullen szinkronizálta Coolab lett volna Megs mikor feltámad "I am Megatron!"
Rendesen rocssá verik egymást a Transformerek. A hadsereg mindent bevet, mikor Blackout megtámadja a Qatar-i támaszpontot. Én jót nevettem, hogy mit akarnak egy kisebb hadserggel. :D
Jól megoldották a legtöbb dolgot, és a folytatás is szinte adott, hogy már a klasszikusá vált mondatot idézem "It never ends..."
A filmet leginkább a hardcore rajongókfogják élvezni, mert csak õ értik majd az utalásokat.
csigusz92 2007 júl. 03. - 22:13:48
(73/590)
van benne valami de én azért örülltem neki hogy nemkellet a MOm parkig elmennem :)
szerintem nézzd meg moziba :) jó ez
8/10
Vrahno 2007 júl. 03. - 21:57:32 8/10
(72/590)
Azért gondolom, egy pár olvasni nem akaró vagy nem tudó ember kis csalódottsággal fogja fogadni, fõleg azok a CN-en növõ gyerkõcök (melyek valahogy bevonszolják a szüleiket), akik az Energonon edzõdtek. Na õk majd várhatnak pár évet a TV premierig. >_0

S én még mindig azon gondolkozok, hogy benyomuljak-e egy zsúfolt, alig elviselhetõ moziba, vagy kivárjam a DVD-t...
csigusz92 2007 júl. 03. - 21:42:56 Előzmény sanya911201
(71/590)
szerencsére :)