Téma: Transformers

mf_laca 2007 jún. 23. - 00:20:35
(30/590)
Juhuhuhú, Kuko, csak így tovább! Folytasd csak a Jay és Néma Bobból "megismert" hozzáállást! (Tudod, hogy mire jó az internet) Rendkívül szórakoztató.

A helyesírást viszont szerintem nem szép dolog megjegyezni (szerintem). Hidd el, az sem hibátlan, amit te írtál :-D !

És hogy ne legyek teljesen off: a filmet tuti megnézem. Sajnos a képregényeim eláztak egy árvízben, így nem nagyon tudok készülni :-(
A trailerek pedig meggyõzõek, az biztos.
Arról meg, hogy sz*r film, vagy sem: én - mielõtt elmegyek a moziba - eldöntöm, hogy mit várok a filmtõl. Nem fogom azt elvárni egy Transformerstõl, hogy legyen benne sok filozofikus monológ. Legyen látvány, néhány jó beszólás, némi jó zene, és követhetõ cselekmény. Ennyi, nem több. Erre pont jó lesz ez a film.
Kuko 2007 jún. 22. - 20:53:11
(29/590)
Látom fel van vágva a pici szátok, úgyhogy úgy érzem, reagálnom kell.
Kedves Optimus Prime 2006!
Tudom, hogy a szövegértés romlása világméretû probléma, úgyhogy kérlek olvasd el újra a szöveget: nem azt mondtam, hogy képregényfilm hanem, hogy rajzfilm-képregény alapú. Ha ezt is meg tudod cáfolni valami jogdíjas halandzsával, ami neked nyilván rengeteg utánanézéssel járt, akkor kérlek írj. Egyébként a 12 majom egy utópisztikus világot ábrázol, nem pedig a jól ismert, sablonos világvégehajnalt.(a MÉK idevonatkozó cikkeje: utópisztikus- 1. csak utópiaként létezõ társadalom 2. megvalósíthatatlan, elképzelt). A Terminátort és A majmok bolygóját így évtizedek távlatából nem nevezném jó filmnek. Sikerüket újszerûségüknek köszönhették (ez persze nyilvánvalóan érték-ilyen szempontból igazad van).
A Sin City egy valóban jó képregény-adaptáció, de úgyszint egy elképzelt világról, van rájátszás a valóságra. Csak egy tanács, ahogy a koreai mondja: olyan bottal ne verd a f*szod, amelyrõl nem tudod, hogy milyen fából készült (hiszen nem láttad a filmet). Ez az autobotos-robotos értekezésed felejthetetlen marad. Sajnállak, mert ha lelépnél az egodról az intelligencia-kvóciens szintedre, halálra zúznád magad.
Kedves ssattis !
Attól, hogy egy ilyen és hasonlóan nagyszabású film sok bevételt hoz, mivel sokan megnézik, attól még nem jó film. Sõt! Azt is jelentheti, hogy a mai olvasatlan, látványimádó társadalmunk közönsége a leegyszerûsített cselekménynek köszönhetõen képes befogadni.
Az mellesleg nem baj, hogy 27 évesen is gyerekkorod hõseiért rajongsz; a helyesírásod viszont szégyen.
Kedves Vrahno!
Your lack of intelligence disturbs me.

Csók(oljátok meg a s*ggem)
ssattis 2007 jún. 22. - 15:09:26
(28/590)
Hogy a KTK3 milyen volt az fogalmam nincse mivel nem láttam. (nem is a Michael Bay rendezte vagy a Spielberg:D) De mondok még egy olyan példát amit te is mondtál az elöbb. Itt van pl a Pókember 3 ami szerintem nem volt egy nagy durranás, mivel nagyon sok szálon futott a cselekmény és még a venomot sem ismertük meg igazán. Egyedüli ami tényleg tetszett amikor Parker dancel New York utcáin illetve a Jazz kávézóban:D Viszont egyvalamiben nem értek veled egyet. Spielberg és Bay is igen mérvadó. Mindkettõjük már letet 1-2 jó filmet az asztalra ami igen jól hozott a konyhára. Elég csak megnézni a bevételeket amik összejöttek a filmeikre. Most ne azt nézzük hogy kinek tetszett meg kinek nem. A lényeg az hogy rengetegen elmentek a filmjeikre és megnézték. Az már más kérdés hogy tetszett vagy nem. Abban is biztosak lehetünk hogy nem egy összedobott filmrõl lesz szó mivel a közönségnek nagy elvárásai vannak a filmel szemben. A lényeg hogy a film jó kezekben van szerintem, de ezen kár most itt vitatkozni hogy nem jó rendezõ, meg nem jó producer, meg ez a filmje nem volt jó meg az nem. A lényeg majd ott lesz az eladási, és bevételi listákon!!
ssattis 2007 jún. 22. - 14:56:06
(27/590)
Helló Zolen:) Teljes mértékben egyetértek veled, hogy ez lesz az év egyik legnagyobb durranása!!! MEGAGIGADZSIHÁD lesz itt kérem szépen!!!
mozizozo 2007 jún. 22. - 14:03:56
(26/590)
Hát látványos filmnek ígérkezik, remélem az is lesz. Azért még egy izgalmas tréler még nem jelent semmit. A KTK3-ból is milyen pörgõs, izgalmasnak tûnõ trélert dobtak össze. Hát a film pont az ellenkezõje volt. Elhúzódó önelemzõ jelenetek (amikor Sp. kap. Davy J. börtönében önmaga klónjaival hajózgat, meg a rákok), öncélú, agyatlan akciókavalkád, kicsit John Sparrowhoz hasonló hebehurgya logikájú sztori. Remélem valamilyen vmilyen mondanivalót is belecsempésznek, amitõl szerethetõvé/emlékezetessé válik.

Amúgy nem túl valósághû, hogy ezek a robotok, hatalmas ütõdések után is milyen remekül mûködnek, nem romlik el a mechanikájuk, ez azért tényleg meseszerû. Az viszont nagyon tetszett, amikor egy pillanat alatt lefékezett a vadászgép és a következõben már mint egy csinos robotocska pattant föl a hídra(?), ugyanez a helikopteres átváltozásnál.

Spielberg és Bay neve sem mérvadó. A világok harca sem volt annyira überfasza. Ötlet, sztori, mondanivaló!!! Ne csak agyatlan robotosdi legyen belõle Pistike délutáni mozimatinéjára!
Zolen 2007 jún. 22. - 12:20:43
(25/590)
Az mondjuk elég "huncut" lenne, mert nem nagyon férne be egy szobába se :P
De az kétségtelen hogy ez az új design amit a robotok kaptak nagyon jó lett, elõször mikor megláttam egy vázlatotazt hittem, fúú hogy néznek ezek ki, de ahogy egyre több kép került nyílvánosságra megváltoztattam a véleményemet, és most már úgy gondolom hogy ez lesz a 2007-es nyár, ha nem az egész év legjobb filmje.
ssattis 2007 jún. 22. - 10:28:50
(24/590)
Helló helló mindenkinek:D Egyébként nem fura hogy 24 éves fejjel várod ezt a filmet. Én 27 éves vagyok és már úúúúgy várom ezt a filmet mint a Messiást:D (Rengeteg képet, filmet letöltöttem róla) Én úgy látom hogy az elmúlt hónapokban években kevés jó film született, és most végre itt egy olyan akciós gigamegafantörpikusüberfasza látványfilm amit szerintem jó ideig emlegetni fogunk. (Elég csak Bay bácsi és Spielberg bácsi elözõ filmjeit megnézni) És most összeálltak hogy létrehozzák ezt a szívünknek kedves filmet:) Nekem is régen rengeteg transzformers volt sõt meg is van mindegyik, bár már nem játszok velük :D Az elég érdekes lenne:D Inkább egy 1:1 modell kéne a filmbõl na az már kafa lenne:D
lacika2107 2007 jún. 21. - 23:01:26
(23/590)
Ne aggódj, az ilyen filmeknél mikor olvasni kell akkor nem kell nézni, és fordítva:) Én is várom már a filmet, ami 24 éves fejjel furcsa lehet, de mikor én voltam gyerek, nem volt technika megcsinálni ezeket a filmeket.Imádtam a képregényt, kedvenc figurám azért nem volt (bár Röptûz odavágott-4.rész?:). Ez az Allspark vagy mi ez most a teremtõ mátrix, amit Optimus birtokol (és adja át B-nek-2.-3.rész?), vagy az a fénysugarakból álló kocka, ami átszeli az univerzumot. Bár az ha jól emlékszem elpusztít mindent, szóval nem lehet a földön, vagy rosszul tudom? A képregényekbõl készült filmek pedig nem mindig rosszak, a Batman:begins pl szerintem baromi jó, a Sin City-t pedig nem kell kommentálni....aki meg fanyalog, az ne nézze meg. A Jay és Néma Bobos hozzászólás pedig r*hadtul igaz(de nagy film az is:)
Zolen 2007 jún. 21. - 16:46:08 Előzmény Siga
(22/590)
Az tuti hogy nagyon jó lesz, én már nagyon várom, és elméletileg nem 4.-én lesz a bemutató, hanem 3.-án, de ebben nem vok biztos.
Ti mit tudtok errõl?
Szerintetek leszinkronizálják a filmet? Tom, a legtöbben jobban élvezik az eredeti hangokat és lehet hogy a robotok miatt nem lesz leszinkronizálva, de szerintem nem lenne rossz dolog, egy ilyen izgalmas film alatt nincs kedvem olvasni a szöveget.

Ha valakit érdekel, itt van a filmel kapcsolatos rajongói oldalam címe, ha gondoljátok nézzétek meg: <a target="_blank" href="http://tfmfans.extra.hu" title="http://tfmfans.extra.hu">tfmfans.extra.hu</a>
Siga 2007 jún. 20. - 08:21:32
(21/590)
Kuko...látni hogy sz*rt se tudsz a filmrõl :-). Szerintem nagyon nagy lesz, igaz elsõ sorban mint grafikus érkezem majd a moziba...mert ezt ott kell megnézni, átélni:)
Monalizi 2007 jún. 19. - 23:39:34
(20/590)
Imádtam gyrekkoromban.
Ha tehettem mindig megnéztem a Sky channel-en.
9/10
Optimus Prime 2006 2007 jún. 19. - 18:45:33 9/10
(19/590)
Szerintem több mindenben is téved.
Világvége film, ami jó? 12 majom, Terminator, Majmok boylgója.
Jó képregényfilm. A tim Burton féle Batman, Sin City - haáb én nem láttam ismerem, de sokan modják a legjobb adaptáció.
Azon felül a Transformes nem képregényfilm. Igaz volt az is, de nem kizárólagos tulajdona már a Marvel-nek, vagy a Dreamwave-é, netán az IDW-é. Nem is látni a film oldalán egyik cég logóját sem.

A film a Hasbro akció figurái alapján készült, írva van az elõzetes végén a stáblistán. És hogy Sam megszelídít néhány robotot? Azokat nem, azok Autobotok és eleve "szelídek". Megatronnal és Decepticonjailva próbálkozthatna, a képeken láthatod Barricade stílusát.
És a világot sem igen akarják elpusztítani, csak az Allspark után jöttek, ami világuk egyfajta Matrix-a. Egy erekylye, mely az életet és halált rejti. Megatron eme hatalmat akarja saát céljaira használni. És õket nem érdekli milyen áron szerzik meg, ellenben az Autobotokkal.

Nem kioktani akarok, csupán néhány tévhitet eloszlatni a filmrõl. A történet megértéséhez nem árt ismerni a film elõzményeit feldolgozó képregényt, ami itt megtekinthetõ:
<a target="_blank" href="http://hasbro.com/monkeybartv/default.cfm?page=Brands/BrandResults&amp;brand=496&amp;cat=8" title="http://hasbro.com/monkeybartv/default.cfm?page=Brands/BrandResults&amp;brand=496&amp;cat=8">hasbro.com</a>
10/10
SSJDragon 2007 jún. 19. - 15:12:26 10/10
(18/590)
Nos,Kuko valamiben igazadvan de abban nincs hogy a TS lessz a nyár bukása ez lessz a elgjobb film és ha nem tiszteled akkor ne is írj ide
8/10
Vrahno 2007 jún. 19. - 15:01:06 8/10
(17/590)
"Your lack of faith disturbs me."
Kuko 2007 jún. 19. - 13:09:20
(16/590)
Én is bízom Michael Bay ízlésében, még soha, egyetlen filmmel sem okozott csalódást (Armageddon, Pearl Harbor, A sziget).
Az összes olyan sz*r lett, mint vártam. De tényleg, ez alól talán csak A szikla kivétel; az egy nézhetõ akciófilm. A nagyszabású, sokmillió dolláros filmjeit a szinészi teljesítmények sem mentik meg (esetleg javítanak rajta, lásd Martin Lawrence-Bad Boys-ok).
És most itt a Transformers&amp;#8230;
Egy kicsit tegyük félre a rajzfilm-képregény alapot, és most õszintén, melyik világvége-katasztrófás, fejlettebb civilizációs, 10 napon belül véget ér az emberi életes, néharobotos film volt igazán jó? (Netán a Holnapután, A mag, a Támad a Mars, a Háború a Földön?????) Egyik sem!!!
Visszatérve a rajzfilm-képregény alaphoz (amelyet persze jogtalanul tettünk félre, s így jogosan hihetnénk, hogy ez valami más lesz), melyik k*b*szott hülye magazintörténetbõl sikerült nézhetõ peliculát csinálni (netán a Pókemberbõl, vagy Batmanbõl, Supermanbõl?) Hát a nagy sz*rt! Egyikbõl sem.
Attól még, hogy egy filmben az emberi technika által megvalósíthatóan megjelenik egy rakás Citroen-robot (annak a reklámjában van, jó kis ötletbörze), amelyek kilõnek egy rakás töltényt meg 2 Scud-rakétát, s közben a demóból is láthatóan kiváló humorérzékû tinédzser fõhõs megszelídíti õket mint jó háziállatot, nos, attól az még nem jó film.
Persze én örülnék a legjobban (rajta kívül), ha Michael Baynek végre sikerülne valami mûvészetet is a vászonra csempésznie. A sok robbantgatás önmagában engem még nem elégít ki. Ez így legfeljebb a nyár legnagyobb bukása lehet.
Csók
TaurusHUN 2007 jún. 19. - 11:01:00
(15/590)
Végre: elfeledett gyermekkorom viszaköszön, és ígéretes ajánlásokkal. Szerintem a nyár filmje lesz, nagyon rémélem, mert júliusban semmi más nagyobb filmpremier nem lesz, amit érdemes lesz majd megnézni.

Július 4 után indul a nyári uborkaszezon és a Die Hard 4 és a Transformers szerintem viszik majd a nyarat.
Az ajánlók nagyon ígéretesek és jók. Ez igazi szórakoztató film lesz, nem agyontekert storival és végre nem 2-3 órás hosszal.

CSAK NÉZNI KELL ÉS ÉLVEZNI!

ajánló: <a target="_blank" href="http://www.dreamworks.com" title="www.dreamworks.com">www.dreamworks.com</a>
maho 2007 jún. 11. - 02:20:44
(14/590)
Lehet h 1 hónap eltéréssel írtad :D de tippeltem xD
(MTV-hez képest)
maho 2007 jún. 11. - 02:19:02
(13/590)
fordjee testvér nem tudod mirõl beszélsz sztem..., :s a pók meg az új batman elbújhat majd ez után, amúgy ha láttad volna a mtv movie awardsot akkor rájössz h ez mekkora kultusz fõleg "kint".
9/10
Optimus Prime 2006 2007 jún. 06. - 16:57:13 9/10
(12/590)
9/10
Optimus Prime 2006 2007 jún. 06. - 16:56:12 9/10
(11/590)
Bay nem egy csúcsrendezõ, de Spielberg szerint erre a filmre született. Mondta az MTV Movie Awards egyik klipjében.
Hírek itt: <a target="_blank" href="http://transfoemrsg1.extra.hu/Primus.html" title="http://transfoemrsg1.extra.hu/Primus.html">transfoemrsg1.extra.hu</a>

A film adatait frissítették, de még mindig nem az igazi. A hivatalos honlap linkje az spanyolra mutat. Pedig a film angol, és van magyar oldala is: <a target="_blank" href="http://www.transformersmovie.com/intl/hu/index.html" title="http://www.transformersmovie.com/intl/hu/index.html">www.transformersmovie.com</a>