kingnorman 2010 dec. 22. - 07:42:13
(79/259)
Én még fiatal vagyok és nekem nagyon tetszett. Tudom ajánlani IMAX 3D-be. Bár 3d-s jelenet inkább az elején van mint közepén. Nekem ettõl függetlenül tetszett. Én 10/10 adok.
Ginsei 2010 dec. 22. - 03:31:17
(78/259)
A 3D sztem nem sokat tesz hozzá. A látványvilága különleges, az egész atmoszféra hangulatos. Vannak benne hasonlóságok valóban a Mátrixszal. A eleje és a vége egyáltalán nem unalmas, a közepére lehet mondani, hogy kicsit hosszú és semmitmondó dialógusok is elõfordulnak.

Én a scifi-szeretõknek ajánlom feltétlenül, egész jó film,(a története meg tényleg elég egyszerû, de nem értem, miért kell egy történetnek feltétlenül bonyolultnak lennie).
rivision 2010 dec. 21. - 23:56:14
(77/259)
Úgy látom fõleg két csoportra oszlik a vélemény:
-Az egyik az öregebb korosztály akik látták az elsõ részt amikor még megjelent.Ahhoz hasonlítva (gondolom,mivel én se láttam) egy unalmas koppintás.
-A másik a fiatalabbak (én is) akik most csak annyit látunk az elõzõbõl hogy röhejesen néz ki,és a mostani király.
Még nem láttam ezt se remélhetõleg nem sokára elmegyek rá,de megpróbálok azon kevesek közé tartozni akik szerint mind a 2 jó:)
3D-be ajánljátok vagy simán?
6/10
Bigpapa 2010 dec. 21. - 23:15:23 6/10
(76/259)
Amire te azt mondod,hogy nevetséges,az 1982-ben minimum 15 évvel megelõzte a korát és a mondanivalója akkoriban nekünk semmit sem mondott,hiszen nem értettük a byt-ok világát.Olyan trükköket alkalmaztak akkor,amit semmi más filmben nem húztak meg akkoriban,így a Tron egyedül ült a trónon.A sztori korszakalkotó volt,senki addig nem próbálkozott ilyen történettel (ha jól tévedek).A színészek is nagyon jók voltak.Logikusan volt felépítve a film.
Ebben a filmben már a bemutatóban elcseszik,hogy beleraknak egy olyan állat jó üldözési jelenetet,motor vs. hadihajó,ami eleve benne sincs a filmben,szóval sima parasztvakítás,ami gusztustalan.A másik,hogy a sztori csapnivalóan szánalmas,már ott baromság,amikor csipogás jön a csipogóra.Hogyan?Aztán a film hullámokban lesz csak érdekes,közben hót unalom.
És ami a legfájóbb,hogy 2010-ben semmi,de semmi újat nem tud felmutatnia film.Még az idei filmeket sem veri agyon látványban.Legalábbis én,nem pisáltam magam össze tõle.

Szóval érdemes megnézni az elsõ részt.még ha neked röhejes is a grafikája,mert az valóban ütött 1982-ben.Ez meg csak fáj 2010-ben :)))
3/10
Segítõ Béka 2010 dec. 21. - 22:25:26 3/10 Előzmény ffixer
(75/259)
ez az üldözés nagyon hiányzott nekem !

ÁTVERÉS!

CSALÁS! KÉREM VISSZA A JEGYEM ÁRÁT!
3/10
Segítõ Béka 2010 dec. 21. - 22:21:47 3/10
(74/259)
a türténet eléggé illogikus és zavarosnak tûnik.

szóval a mátrix jobban ki van dolgozva, persze lehet hogy a mátrix ötletét a tronból is vették nemcsak descartesbõl
3/10
Segítõ Béka 2010 dec. 21. - 22:13:21 3/10
(73/259)
3d-ben néztem nem nagy szám
kevés az akciójelenet, pedig a végére kellett volna még egy fantasztikus kung-fu harc
9/10
Sadenal 2010 dec. 21. - 19:20:12 9/10
(72/259)
Tellesen egyetértek....valami kibas*ott jó a látványa. Nagy riválisa lesz az Eredetnek az effektek terén...Nem láttam az eredeti Tron-t csak a trailer-ét, ami igazán nevetséges volt...de ezek után nem is érdekel, mert ez nagyon bejött...Amit Pedig Jeff-el csináltak (-30 év) az nagyon hatásos trükk volt...Olivia Wilde meg egy sexy bit** :D:D Michael Sheen mosolya meg tenyérbemászó és itt jól játszotta azt a 10 percet, ami adatott neki.

9/10

A legjobb rész akkor is az, amikor a Daft Punk-osok ott nyomják a bárban...:D Már nagyon kellett az az új album HouseIstenek! :D Remélem nem haltak meg mikor felrobbant a kecó..
10/10
Adi91 2010 dec. 21. - 07:29:18 10/10
(71/259)
Tegnap sikerült IMAX-ben megnéznem :) Az elsõ részét sajnos nem láttam, de a hiányt azonnal pótlom. Ez a film valami fantasztikus volt. A zenéje pedig eszméletlen jó. :)
Mindenkinek csak ajánlani tudom. :)
The Man Who Laughs 2010 dec. 20. - 21:54:35
(70/259)
Tagadhatatlanul style over substance film. Audió vizuális remekmû. Nem, csak gyönyörû és látványos a képi világ, ha nem rendelkezik egy kifejezetten egyedi markáns stílussal is (a 3D is remek volt megérte a plusz pénzt). Ehhez hozzá jön a Daftpunk zenei aláfestése, ami szintén nagyszerû (eddig nem ismertem az együttes munkásságát, de az OST CD-t már meg is rendeltem), energikus és erõteljes. Kiválóan passzol a filmhez (különösen az akció jelenetekben).

A film többi része sajnos már nem ilyen jó. A színészi játékkal nem volt bajom, Jeff Bridges jó (gonoszként jobb), Olivia Wilde roppant bájos, Garrett Hedlund pedig hozza azt a standartott mint a hasonló filmek vele egyidõs hõsei. Egy ilyen filmtõl ezen a téren, ennél többet nem is vártam.

Az igazi probléma a történettel van. Teljesen kiszámítható, az egész cselekmény gyakorlatilag megegyezik az eredetivel. Hiába jelenek meg benne komoly témák (vallás, népirtás meg ugye az alap számítógép vs emberek tematika) ezeket három mondatban a legközhelyesebb módokon lerendezik. Így nem igazán tudunk izgulni a karakterekért (különösen mert mind 2 dimenziósak). Ráadásul látszik, hogy a Star Warstól (harcjelenetek) a Mátrixig (jó Bridges tiszta Morpheus/Jedi Mester) egy csomó helyrõl összeokozták. A rossz dialógusokat csak ezért nem említem, mert szinkronosan láttam, lehet, hogy csak a szinkron volt gyenge.

Az akció jelenetek (mint fentebb írtam), azonban remekül vannak megkomponálva. Lehetne azonban egy kicsit több, mert amikor az egysíkú történetet boncolgatják az akció helyett akkor egyeseknek unalmassá válhat.

Összességében ugyan azt nyújtja mint annak idején az eredeti azzal a különbséggel, hogy hiába szép már nem ez az elsõ szinte csak cgi-t használó film, baromi jól néz ki, de nem korszak alkotó. (különösen egy Avatar után, habár ennek a látvány világa jobban bejött).


Legyen 6/10 mert engem beszippantott a világa, szórakoztatott és nem is untam. Valószínûleg nem fog szépen öregedni, így akit érdekel az minél elõbb nézze meg.

Azért nem olyan rossz ez egy elsõ filmes rendezõtõl, (sokkal) jobb forgatókönyvvel és izgalmasabb karakterekkel ott lehetne az év legjobb mainstream filmjei között.
makrai.lilla 2010 dec. 20. - 15:27:27 Előzmény Horcsogg
(69/259)
én csaj vagyok ,és kurvára tetszett :) söt.nekem kellett könyörögni a havernak h menjünk el:)
8/10
ffixer 2010 dec. 20. - 10:41:44 8/10
(68/259)
A látványnak van itt alá rendelve minden, de az meg egyszerûen magáért beszél. Olyan gyönyörû, és letisztult ez a képi világ, szerintem képtelenség nem szeretni. A történet is egy kicsit jobb volt mint amire számítottam, mondjuk az tény hogy még nem ártott volna bele 1-2 motorozós rész, mert az az egy motorpárbaj NAGYON KEVÉS volt, pláne hogy az a kezdeti videó (http://www.youtube.com/watch?v=1AwvuirSEAA) mondhatni csak kamu volt, mert ez az üldözés nem is szerepelt a filmben.
De azért így is 8/10.
6/10
Horcsogg 2010 dec. 19. - 19:59:56 6/10
(67/259)
Mhh, legyen 10/6, egyszer éppen meg lehet nézni, de barátnõt semmiképp ne vigyetek rá, halálra fogja magát unni :P

Felhasználó meg program meg szétpixelezés :(
8/10
palmaizs 2010 dec. 19. - 15:19:51 8/10
(66/259)
Nem lattam az elso reszt, es rengeteg negativ kritikat olvastam a filmrol, mielott megneztem volna azt. A tortenet eleg egyszeru volt, a szereplok szerepei-kommunikacioja is illettek ahhoz. A latvany ellenben nagyon tetszett. Mivel magam is a 80-as evek Commodore 64 generaciojahoz tartozom, a filmet kellemes kikapcsolodasnak ertekelve egy 8-assal jutalmazom.
4/10
Sh1mmy 2010 dec. 18. - 23:56:05 4/10
(65/259)
Hát nekem talán legnagyobb csalódás volt az évben. A trailer alapján jónak tûnt, a sztori se tûnt rossznak, de a sztori megvalósítása katasztrófa volt,rettenetesen elk*rták a forgatókönyvet. a szereplõk eléggé ellenszenvesek voltak, kivéve Jeff, õ tûrhetõ volt. A látványért tényleg le a kalappal, de azért nekem egy filmbe azért nem csak a látvány számít, de a párbeszédek unalmasak, és ahogy elõttem is mondták, volt pár poén, de sajna mind elég gyérre sikerült... Meg a harcok se voltak elég fantázia dúsak. Számomra csak a látvány húzza a feljebb a lécet az értékelésben, 3,5-öt adnék rá, de mivel felfelé kerekítünk ezért kis keservvel megadom rá a 4-est, mert azért látszott hogy volt benne munka. (már az elsõ harc után feltûnt hogy ez inkább 13 év alatti gyerekeknek szólt.)
domo.robi 2010 dec. 18. - 23:30:54
(64/259)
A film nem túl erõs, de van egy hangulata. Ez a hangulat viszont kb. a 80-as évek végén veszett el, és talán a mai 40-es generáció érzi legjobban.

*****Spoiler
A film 3 réteget szólít meg, de sajnos 3 különbözõ dologgal:
1. A 40-es generációt, akik érzik az elsõ rész hangulatát. Õk kaptak egy full lineáris történetet, amely kicsit Asimov, kicsit Mátrix, kicsit StarWars, de a leginkább izgalmas rész - hogyan is jön ki egy proggi a valós világba - nincs igazán kifejtve. De legalább a hangulat megvan.
2. A 20-30-as generációt, akik értik a Mátrixot, kajálják a Starwarst, de Asimovot már nem, és az elsõ részt sem látták. Nekik a legunalmasabb, mert sem hangulatot, sem történetet nem ad nekik. Max. a "rossz oldalra átállt jó hõs", meg a "kifelé kívánkozik a mátrixból a smittprogram" utalások találnak be.
3. És a harmadik réteg - akikbõl bõven volt a mozikban - az a 10-15 éves gyerekek, akik semmit sem értenek, de a látványvilág miatt megették az egészet.

80-as évek/"Tron" hangulat: 6/10
Történet: 2/10
Látvány: 7/10
Más filmekbõl lopott ötletek: 8/10
10/10
buncow 2010 dec. 18. - 23:25:52 10/10
(63/259)
Nem láttam az elsõ részét, szóval rám teljesen az újdonságként hatott az egész. Gondolom az elsõ résznek nagyobb története volt, mert feltételezem akkor alkotja meg ezt az egész rácsos dolgot, így akkor a semmibõl jöttek elõ egy nagyon eredeti ötlettel, de a második részek már csak ilyenek, olyan eszeveszett nagy újdonságot nem lehet várni tõlük, mint pl. Jurassic Park, az elsõ résztõl mindenkinek leesett az álla, de aztán akartak az emberek egy olyan részt amiben még több dinó van, meg is kapták, látványos volt, de a története persze nem üthetett akkorát mint az elsõ részben. Azt elhiszem, hogy többet is ki lehetett volna hozni az alapötletbõl, de õszintén szólva, szerintem ennek a filmnek inkább a hangulata az ami megfogja az embert, a fények, a zene, a fénymotorverseny, meg úgy az egész. A 3D-hez tényleg nem sok köze volt, igazából jobb lett volna 2D-ben megnézni, de végülis mindegy. Összességében nekem tetszett a film és Jeff Bridges-t is faszául megfiatalították, valaki panaszkodott rá, hogy néhol mû volt az arckifejezése, hát igen, mindenbe bele lehet kötni, valószínûleg 10 évvel ezelõtt leesett volna az emberek álla, hogyha ilyen technikát láttak volna, ma meg már ezen is kesergünk.
Mr. D 2010 dec. 18. - 21:34:07
(62/259)
Hollywood-ban már úgy néz ki nincs új a nap alatt, mindenfélét láttunk már, viszont ehhez a kiberteres sci-fihez nem nyúltak még olyan gyakran, vagy ha igen az általában olyan, mint a Mátrix, ahol a számítógép világa tökéletes mása a való világnak...ezzel szemben a Tron, avagy a számítógép lázadása annak idején ötletes film volt, de nem maradt fent a béna forgatókönyv miatt. Ez a helyzet most is. Az Örökség lenyûgözõ látványorgia töltelék nélkül. Jeff Bridges-t jó volt egyszerre 30 és 60 évesen látni, bár elõbbi egyes jeleneteknél túlságosan animáltnak, mûnek tûnt. A film elején kiírták hogy egyes jelenetek nem 3D-sek, viszont én egész idõ nem vettem észre, hogy itt bármi is 3D-s lenne, csak a rajtam lévõ szemüveg juttatta eszembe.:(
Bhagavad-gítá 2010 dec. 18. - 20:25:13 Előzmény f0CuS
(61/259)
nekem ehhez a megállapításhoz elég volt megnézni az elõzetesét.
10/10
melorena 2010 dec. 18. - 20:23:01 10/10
(60/259)
Tényleg nem értem ezt a sok negatív hozzászólást. Pl. az Avatar sztorijához képest ez szinte bonyolultnak hat, ami persze még nem számít dícséretnek egyik filmnek sem, de ha az Avatar kapott sok pozitívat is, ezzel mi a gond?
A látvány is teljesen rendben volt, engem csak a cgi Jeff Bridges zavart. Néha eltúlozták és mûanyagnak tûnt.
De amúgy már csak a zene miatt is megéri moziba menni érte. Nagyon illik a lányványvilághoz.