Téma: Tudorok

mulao 2012 jan. 02. - 12:12:19
(230/390)
Az RTL nem sokára kezdi a 1. évadot vetíteni. Hát, ez elég vicces szitu, mi értelme annak, hogy ugyanazt a sorozatot egyszerre vetítse két csatorna? Amúgy meg szerintem, akit érdekel és nézi, az már úgyis együtt halad az m1-el és már a második évadnál tart. Nem tudom mennyi nézõje lehet így az RTL-nek. Igaz én mindkét csatornán nézni fogom. :)
dantonb 2012 jan. 01. - 11:21:59 Előzmény napraforgó
(229/390)
nem véletlen ,hogy a köznép körében Boleyn Anna csak mint "szajha" emlegettetik.A vörös csaj meg lehet hogy lady Seymur lenne ,aki Anna lefejezése után a következõ királyné? És az a krapek él az elsõ éjszaka jogával mindig a király elött?
4/10
napraforgó 2012 jan. 01. - 10:33:10 4/10
(228/390)
Örüljetek neki, hogy kimaradt. Ki akarja a családot háttérbe szorítani egy közepes sorozatért? (merthogy annyira azért nem jó - a számítógéppel generált makett-várak, a korhû ruhák mai frizurákkal, stb. Henrik már 40 éves és elhízott, mint a disznó, itt meg egy karcsú 30-as.)
Ha meg annyira szeretitek a sorozatot, biztos fájna, he a karácsony miatt nem lehetne nézni...
10/10
korpikorpi 2011 dec. 27. - 17:14:08 10/10
(227/390)
Szép estét! Ma nem lesz Tudorok? :(
tdk 2011 dec. 23. - 17:24:02
(226/390)
Nincs mit!
4/10
napraforgó 2011 dec. 22. - 18:11:15 4/10
(225/390)
Kis kiegészítés:
Brandon utal rá, hogy Lady Anna már nem volt szûz, szenvedélyes viszonyt folytatott Wyatt-tel. (Ez a Wyatt csábítja aztán el a vörös csajt a természet lágy ölén. Nem tudom, ki a nõ és milyen szerepe lesz)
Anna tagad és számûzetteti Brandont. A király õrgrófnõvé nevezi ki Annát és kap valami csicsás nemesi koronát is. Henrik megüzeni Katalinnak, hogy küldje vissza a királyi ékszereket, amit az meg is tesz. Henrik Annának adja az ékszereket.
A király Franciaországba akar menni új szerzõdést kötni a farncia királlyal. A diplomácia megszervezi az utat. A király magával viszi Annát, és mint leendõ feleségét mutatja be Ferenc királynak. A francia király nagy estélyt rendez Henrikéknek és közben elbeszélget Lady Annával. A beszélgetésbõl kiderül, hogy ismeri Anna francia "elõéletét", sõt, talán õ is a szeretõi közé tartozott, de gálánsan megígéri, hogy hallgatni fog.
Éjjel Henrik bemegy Anna szobájába, aki már meztelenül várja. Felszólítja, hogy tegye magáévá, mert meg akar foganni. Megígéri, hogy fiút szül a királynak. Az ágyjelenettel ér véget a rész.
tdk 2011 dec. 22. - 17:36:25 Előzmény napraforgó
(224/390)
Pedig az angol Wikipedián is az van, illetve egy másik is, amin már valóban vörösesnek festették meg:
http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_VIII_of_England

De ott pl. Katalin sem sötét hajú.
tdk 2011 dec. 22. - 17:28:11
(223/390)
Kár, hogy nem Katalin! :)

Egyébként a tegnapelõtti rész tartalmából sokra nem emlékszem pontosan, mert az ismétlést néztem, de dióhéjban annyi volt, hogy a bérgyilkos, akit felbéreltek az elsõ rész végén, egy fejnél félbevágott királynõ-kártyát hagyott Anna asztalán, aki szó szerint vette a lapot. Volt esküvõi mulatság is persze (ezt megelõzõen még az egyház letérdelt Henrik elõtt), és a király kicsit pofára esett, mert az egyik elé vitt ajándékot megdícsérte, hogy milyen szép, majd megtudta, hogy az a Katától van. Gyorsan vissza is küldette. Cromwell is felfüggesztett valakit az állásából, amivel leesett a másiknak, hogy a valóság nem mindig az, aminek látszik (nem tudom, ki volt, a nevek még nem maradtak meg bennem annyira). Anna apja is szervezkedett valamit, de most erre sem emlékszem pontosan. Aztán van az az úrifiú, aki nem tudom, honnan került elõ hirtelen, de "összejött" egy vöröses hajú csajjal a természetben. :) Két vár is feltûnt az epizódban, de nem ugrik be, hogy ezekben mi történt. Viszont a végén a bérgyilkos már bejutott Anna közelébe, csak épp megérkezett a király, így a lövés elmaradt.

A homályos részeket majd valaki kipótolja, vagy úgyis elmondják a következõ rész elején. ;)
4/10
napraforgó 2011 dec. 22. - 06:12:07 4/10
(222/390)
Megnéztem a csatolt cikkedet. Az elsõ festményrõl nem is hiszem, hogy Henriket ábrázolja. Az egy keskenyarcú, sötéthajú ifjút ábrázol, Henrik mindig is szélesarcú és vörös-vörösesszõke volt. A haja tényleg rövid volt a föveg alatt, sõt valószínûleg erõsen kopaszodott, azért ábrázolták mindíg fejfedõvel.
Amikor 19 évesen trónra került, a kortársainál magasabb, erõs testalkatú, a sportot (vadászat, bajvívás, stb) kedvelõ férfi volt. Sohasem volt jóképûnek nevezhetõ. Mivel nagyon szeretett enni, inni, mulatni, hamar elhízott.
Csak 56 éves volt, amikor meghalt, de már egy elhízott, köszvényes öregember volt, aki mozogni is alig tudott. A derékbõsége állítólag kb 140 cm volt. (a súlyát csak saccoltam másfél mázsára, nincs adatom, hogy lemérték volna)
A ruháit - amelyek a sok drágakõ, stb. díszítés miatt elég drágák voltak, így nem dobták ki, ha kihízta, hanem egy szabó hónaljnál toldozgatott bele anyagot.
Most néztem, hogy 5 házasságkötése 10 évre koncentrálódott. 1533-ban vette el Boleyn Annát, 1543-ban az utolsó feleségét, aki túlélte õt.
tdk 2011 dec. 21. - 17:23:43 Előzmény napraforgó
(221/390)
Én arra gondoltam, hogy esetleg Henrik élete során hízott el, úgyhogy rákerestem:
http://mult-kor.hu/cikk.php?id=14166&print=1

Itt az elsõ képen még nem olyan testalkatú, mint késõbb. Más festményeken pedig alig van haja, úgyhogy ez szerintem elvileg stimmel. Az angolok már csak tudják. :)

Bár tényleg feltûnõ, hogy a férfiak elég rövid hajúak a sorozatban, de a hosszú haj lehet egy rossz beidegzõdés is a hollywood-i filmeknek köszönhetõen. :)

Az elsõ sorozat végén látható színjáték, ami Wolsey életét mutatja be, szintén elég modernre sikeredett.
tdk 2011 dec. 21. - 17:04:23
(220/390)
Ponto-san! :D
tdk 2011 dec. 21. - 17:02:47 Előzmény dantonb
(219/390)
Nekem is úgy jött le, hogy Luther tanai vannak benne, csak nem mindig figyeltem. Illetve lemaradtam arról, hogy kitõl kapta (de úgy rémlik, Annától, õ meg talán az apjától, aki a lányán keresztül próbál hatást gyakorolni).

A másik kérdésre a válaszom: külsõre, de lehet, hogy belsõre is. :) Amúgy már megválaszolták. ;)
4/10
napraforgó 2011 dec. 21. - 06:59:06 4/10 Előzmény mulao
(218/390)
Persze, a mûszálból készült borzalmak biztos rosszul néznének ki a férfiakon. De egy korhû paróka valódi hajból? Nem hiszem.
Ha már annyit tanulmányozták a korhû divatot, frizurákat, fejdíszeket, stb. a nõk esetében, vethettek volna néhány pillantást a férfidivatra is.
Holbein készített néhány portrét Henrikrõl is a különbözõ korban lévõ férfiról, talán figyelembe vehették volna.
És gondolom abban a korban sokkal több férfiról készült festmény, mint nõröl, így nem jelenthetett gondot a korabeli férfiviselet sem. És ebbe a frizura is beletartozik, nem csak a fejfedõ!

Szóval nem tudom maradéktalanul szeretni. Jó, jó, de... Mindig ott van az a DE...
mulao 2011 dec. 20. - 19:22:30
(217/390)
Mondjuk az a vicc, hogy az embereket zavarja a nyíltszejelenet, én is vagyok annyira prûd, de közben mégis nézõrekordokat döntögetnek az ilyen sorozatok. Pl a Spartacus a sok szexjelenetével és harcjelenetével rögtön nézettségi rekordot döntött.
mulao 2011 dec. 20. - 19:18:30
(216/390)
Egy férfin szerintem tök máshogy néz ki a paróka, mint egy nõn a paróka vagy póthaj. Itt nõben leginkább Anna és Katalin jelenik meg, nekik hosszú hajuk van és figyelnek a korhû frizuráikra. A többi eddig mutatott színésznõnek meg alapból hosszú volt a haja, ami szerintem korhû, hiszen anno nem voltak még hiperszuper fodrászszalonok. Hülyén nézne ki, ha a az összes férfi szereplõre parókát adnának.
4/10
napraforgó 2011 dec. 20. - 19:08:23 4/10
(215/390)
Nem hiszem, hogy minden színésznõnek hosszú a haja. Ha a színésznõknek tudnak feltenni parókát, akkor a színészeknek is. Errol Flynn is parókával játszotta anno Blood kapitányt, vagy Robin Hoodot. Ott, ahol a kosztümökre, ékszerekre, korhû bútorokra, lovakra, stb. telik, néhány paróka ára se számítana sokat.
Ha a parókákat elspórolják, ha a címszereplõ alkatilag szöges ellentéte a megtestesített (haha) figurának, ott teljesen fölösleges a többi dologban korhûségre törekedni. Alapból nem stimmelnek a dolgok....
mulao 2011 dec. 20. - 11:40:14
(214/390)
Gondolom fontosabb volt az, hogy hogyan játssza Henriket, semmint az, hogy mennyire hasonlít rá. Meg különben is nem sok sorozatot láttam, ami azzal akarja megfogni a nézõjét, hogy egy csúnya, kövér ember játssza a fõszerepet. Különben se hiszem, hogy egy találtak volna pont egy Henrik- hasonmást, aki még játszani is jól tud. Amúgy meg A másik Bolyn lány se sokkal hitelesebb, mert ott meg Eric Bana Henrik, és õ se éppen hasonlít rá. A férfiaknak rövid hajuk van, nem sok mindent lehet vele csinálni, viszont a színésznõknél teljesen odafigyelnek a frizurákra.
4/10
napraforgó 2011 dec. 20. - 08:51:28 4/10
(213/390)
Én sehogysem tudok megbarátkozni JRM-szel, mint VIII. Henrikkel. És sehogyse tetszik a férfiak mai, modern frizurája sem. Nem hiszem, hogy valaki is így hordta a haját akkoriban. Henrik pedig egy másfél mázsás vörös hajú óriás volt, nem egy jóképû, karcsú dalia.
Nem értem, hogy ha olyan nagy hangsúlyt helyeztek a korhû viseletre, korhû ruhákra, díszítõkre, a helyszínekre, stb, stb..., miért nem tudtak egy olyan színészt találni, aki valóban hasonlított Henrikre??? Korhû ruhák, mai frizurákkal?

Mellesleg igen ordenáré volt a jelenet, amely Henrik maszturbálását mutatta, miközben az inas elõtte térdelt egy kendõvel... Most ettõl hitelesebb lett a sorozat?

Szombat éjjel lesz egy film a másik Boleyn lányról, inkább azt nézem meg.
mulao 2011 dec. 15. - 07:19:35
(212/390)
:)
Ford Mustang 2011 dec. 15. - 02:45:08
(211/390)
Bosszúból mindenre képes az ember, fõleg ha van elég hatalma hozzá.