Téma: Tudorok

bajnokzoli 2012 márc. 06. - 19:48:29
(270/390)
Kár hogy valójában VIII. Henrik egy kövér ember volt,mert annak idején a tehetõs emberek voltak csak kövérek a habzsi-dõzsitõl.Nekem amúgy nagyon tetszik a sorozat csak azt nem értem miért kezdte el vetíteni ugyanezt az rtl klub is?!
pillangókisasszony 2012 márc. 03. - 23:52:15
(269/390)
Igen,ezt én is tudom,mert utána néztem,mielõtt elkezdtem nézni a sorozatot.Csak nekem mindig úgy mondták hogy sohasem született fiú örököse.De azért köszi! :)
***spoiler***
Szegény kis zenész!Aranyos.
***vége***
Letty72 2012 márc. 03. - 18:22:46 Előzmény pillangókisasszony
(268/390)
Szia!

Henriknek született fia a 3. feleségétõl Jane Seymourtól, õ lett VI. Edward azonban jelentéktelen uralkodó volt, és mivel örökölte az anyja és apai nagybátyja törékeny egészségét fiatalon 16 évesen meghalt. (10 éves korától volt király, de inkább a két apai nagybátyja irányította)

A meleg zenészt pedig azért mutatják annyit, mert késõbb....

SPOILER SPOILER.

Többek közt õt is megvádolják azzal, hogy a királyné Boleyn Anna szeretõje volt, emiatt ki is fogják végezni.
pillangókisasszony 2012 márc. 03. - 03:31:10
(267/390)
Egyelõre nagyon tetszik a sorozat,habár még csak az elsõ 6 részt láttam.Valamennyire tisztában vagyok a történelemmel,de annyira nem,hogy észrevegyem a benne lévõ bakikat,szóval engem nem zavar hogy néhol nem egyezik a sorozat a valóságban történtekkel.
Egyébként elõször számomra szokatlan volt hogy ilyen gyorsan pörög az idõ.
Az furcsa számomra hogy Henrik testvére elõtérbe kerül,aztán eltûnik.Most például ott tartok a sorozatban hogy nem is igazán értem most vele mi van tulajdonképpen :)
Annak én is kimondottam örülök hogy Henrik nem hasonlít Henrikre :),én is nõbõl vagy,és hát ez a fiúcska igen kellemes látvány.

Egyébként én úgy tudtam hogy végül nem született fiú örököse Henriknek.

Azt egyelõre nem értem,hogy miért mutatják annyiszor a kis meleg zenészt nekünk,mi a jelentõsége.Nagyon cuki,meg minden,de tényleg nem tudom miért fontos õ miket csinált.Ami amúgy biztos nem a sorozat hibája.Hát majd meglátjuk.
10/10
bonnita 2012 febr. 18. - 17:46:27 10/10
(266/390)
Nem hiszem, hogy létezne olyan történelmi témájú film, amibe ne lehetne belekötni esetleges pontatlanságok miatt.
Nekem nagyon tetszik a sorozat, alig várom a következõ részt, annak ellenére, hogy a történelembõl ismerem a
folytatást. (már tíz évesen fel tudtam sorolni VIII. Henrik mind a hat feleségének nevét, és nem a filmbõl tudtam
meg, hogy létezett a Tudor dinasztia)
Ha nem tetszik, akkor talán ne nézd !
4/10
napraforgó 2012 febr. 18. - 14:24:36 4/10 Előzmény bonnita
(265/390)
Akkor meg nem ezt a címet kellett volna adni neki!
Van annyi fantasy film, ez is elfért volna köztük.
De ha a Tudor dinasztiáról készítenek egy történelminek szánt filmet, akkor az hasonlítson a történelmi tényekre.
Itt egy hollywoodi ízlésnek megfelelõ, néhol giccsbe, néhol szirupba forduló kosztümös történetet látunk, amelynek szereplõi érdekes módon történelmi szereplõk nevét viselik.
4/10
napraforgó 2012 febr. 18. - 14:20:30 4/10 Előzmény Arwencita
(264/390)
Igaz. -re.
Arwencita 2012 febr. 17. - 20:51:42 Előzmény napraforgó
(263/390)
"JRM még csak nyomokban sem emlékeztet VIII. Henrikhez."...vagy inkább Henrikre.
Hála a jó Istennek, hogy nem!!! :))) Nem is nézném, az tuti!
tdk 2012 febr. 17. - 20:10:43 Előzmény napraforgó
(262/390)
Meg azért látszik, hogy minden olyan steril. Különösen a jelmezeken és a frizurákon szembetûnõ. De tulajdonképpen már a fõcím is ezt a hozzáállást tükrözi.
tdk 2012 febr. 17. - 20:06:57 Előzmény Letty72
(261/390)
Jellemzõ, nem is maradt meg bennem a sorozat alapján, hogy van fiútestvér. Néha csak úgy bedobálnak mindenféle alakot, de most legutóbb mintha lett volna valami kis szerepe.

Egyébként nem tetszett ez a II./9., elég gyorsan letudtak benne mindent. Kb. 7 részen keresztül nyújtották a rétest, most meg nem gyõznek kapkodni. Anna tárgyalásáról is csak hírbõl értesülhettünk, amikor Cromwell bement az "egyetlen bûnöshöz" a Towerbe. Elég felületes rész volt, valahogy nem lehetett érezni a súlyát.
10/10
bonnita 2012 febr. 17. - 18:42:02 10/10 Előzmény napraforgó
(260/390)
Szerintem meg zseniális a film, hangsúlyozom :film ! Nem az akkor történt eseményeket rekonstruálták, hanem
gyártottak egy sorozatot, szórakoztatási szándékkal. Imádom minden percét.
4/10
napraforgó 2012 febr. 17. - 10:23:46 4/10
(259/390)
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Talán a külsõségekre nagy figyelmet fordítottak - már ami a holivúdi csillivillit érinti, de a korhûségre nem.

Én nézem ezt a sorozatot, de igazából nem tudom élvezni. Nekem a történelmi hûséghez hozzátartozik az is, hogy a szereplõket legalább valamelyest megpóbálják az eredeti figurákhoz alakítani. JRM még csak nyomokban sem emlékeztet VIII. Henrikhez.
Petrapetrus 2012 febr. 17. - 07:45:54 Előzmény napraforgó
(258/390)
"Hát itt a külsõségekre nem fordítottak olyan nagy figyelmet."

Dehogynem. Amiket leírtál, az pont a külsõségekre utal. Szép, jó, véres, szexben gazdag. Ez az "amcsi stílus".
Én többre értékeltem volna, ha nem világszép színészek játszanak benne, utálom, amikor a filmekben mindenki szép... Mindenkinek az utolsó haja szála is tökéletesen áll... Ilyen nincs... Na mindegy. Majd belelesek a sorozatba és nyilatkozom róla úgy is.
Letty72 2012 febr. 16. - 18:47:47
(257/390)
Jav: vádakban
Letty72 2012 febr. 16. - 18:36:53
(256/390)
Henrik viszont a 4-es sz-ú nejét tartotta a legrondábbnak (Cleve-i Annát), olyannyira, hogy ez a házasságközvetítõ Thomas Cromwell fejébe került.

Míg Jane Seymour volt ez egyetlen feleség, akit Henrik legalábbis a saját vallomása szerint szeretett.

Anna elleni vádak pedig szerintem a fõ bûnös Cromwell volt, no meg persze Boleyn apuka.
4/10
napraforgó 2012 febr. 16. - 15:55:10 4/10
(255/390)
Úgy látom Charles Brandon nem felejtette el Annának, hogy egy idõre számûzték az udvarból miatta. Nagyon lelkesen gyûjti Anna állítólagos szeretõit.
4/10
napraforgó 2012 febr. 16. - 15:53:25 4/10
(254/390)
Hát itt a külsõségekre nem fordítottak olyan nagy figyelmet. A másfél mázsás VIII. Henriket egy 60 kg-os dalia játsza. Jane Seymour a korabeli képek szerint a legrondább felesége volt Henriknek, itt meg egy szöszke angyal.
Petrapetrus 2012 febr. 16. - 13:11:59 Előzmény mf5hd
(253/390)
Nekem is felkeltette az érdeklõdésemet, de aztán "letörtem" kissé, amikor meséltek róla. Hogy csak a látványra megy, hollywoodi csilivili az egész, a történelmi háttér pedig nagyon pontatlan és hiányos. Állítólag még történészek is háborogtak a ferdítések miatt, el is lett kaszálva a sorozat a 4. évad után emiatt (is).
Mindegy, bele fogok nézni, kíváncsi vagyok rá, mert nagyon szeretem és érdekel a brit történelem, de sosem veszem jó néven, amikor a külsõségekre sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek, mint a tényekre. Én eredetiben fogom majd nézni, úgy sokkal autentikusabb lesz. :)))
Letty72 2012 febr. 11. - 20:31:36 Előzmény tdk
(252/390)
Ha a Boleyn családra gondolsz, van fiúgyermek, George, aki szintén a vérpadon végezte.

A sorozatbeli George Boleyn meglehetõsen bugyuta és ellenszenves figura, de a történelmi George Boleyn állítólag szellemes és elbûvölõ figura volt. A vérfertõzés és házasságtörés elleni perben olyan jól képviselte magát, hogy 90%-ra tették a felmentés esélyét. Más kérdés, hogy Henrik mindenképpen meg akart szabadulni a Boleyn famíliától.

Anna most legalább visszakapja, amit Katalinnak adott, azzal a különbséggel, hogy Jane Seymourból Annával ellentétben hiányzott a nagyravágyás, a lekezelés, és az arrogancia.
tdk 2012 febr. 10. - 20:48:14 Előzmény Letty72
(251/390)
Mondjuk ezzel spoilereztél egy jót, de a véleményeddel egyetértek. Ez a felállás valahol tipikus: fia nincs az öregnek, ezért a lányát tolja, és ez van megfejelve azzal, hogy itt különösen hatalomvágyó az apa.

Egyébként a legutóbbi epizód (II./8.) már egész jó volt.