fresia 2011 ápr. 07. - 15:24:13
(11/31)
Nem a színészekkel volt a hiba - Õk megtették a magukét, de azzal a véleménnyel, ami szerint bizony rövid és összecsapott volt, egyetértek.
Két ilyen nagyhatású mûvet cirka egy órában összesûríteni - aki nem ismeri a mûveket (a vetítése elõtt az Este c. adásban az alkotók azt fejtegették, hogy elsõsorban ifjúsági filmnek szánták... ), szerintem vajmi keveset értett meg belõle. A 16 éven felülieknek jelzést helyén valónak találtam - nem is a koponyamûtét képei miatt, amivel indokolták, hanem mert kevés fiatalt érintett volna meg ez a feldolgozás - még engem sem, szinte semmit sem adott vissza az eredeti mûvek hangulatából.
Ha már sikerült, az alkotók elmondása szerint, nagy nehézségek után összeszedni egy új magyar TV filmre az anyagiakat, akkor miért hagyták, hogy ilyen gyenge alkotás szülessen?
Mûvészfilmnek kevés - populárisnak (ismétlem, elsõsorban ifjúsági filmnek készült) nem nevezhetõ.
Felejthetõnek gondolnám - de biztosan még számos alkalommal vetítik majd.
Persze, ez csupán az én véleményem - egy a sok közül. :)







Persze, ez csupán az én véleményem, egy a sok közül. :)
8/10
Flóra_kisasszony 2011 ápr. 06. - 16:05:15 8/10
(10/31)
Nekem tetszett.
Rika 2011 ápr. 05. - 23:19:21
(9/31)
Én csak a lepontozást nem értem.
Csak részleteket láttam, de nem fogott meg különösebben.
De jó ötlet volt megfilmesíteni.
far vik 2011 ápr. 05. - 22:37:13
(8/31)
Jó, szép, de nekem valahogy erõtlen. Meg kell nézni még egyszer, hátha akkor jobban megszólal.
balta zoltán 2011 ápr. 05. - 11:18:55 Előzmény fredi60
(7/31)
érdekes, én láttam tv-filmet amit a tanár úr kérem alapján csináltak, Kern Andrással a "fõszerepben" (ha jól emlékszem, szinte az összes szerepet õ játszotta) + a mozifilmet is, az ötvenes évek tájáról. mindkettõ nézhetõ volt, talán a Kern-féle groteszkebbre sikeredett, ami egy Karinthy adaptációnál nem nagy hátrány.
frici53 2011 ápr. 05. - 09:00:27 Előzmény dunekatalon
(6/31)
Az 50-es években készült egy film a könyvbõl, hogy õszinte legyek, nekem nem tetszett. Nagy kihívás egy jó adaptációt készíteni. Az elõzetes alapján ez a film Karinthy legalább 3 írását ötvözi, hátha jó lesz.
offtopic
efes 2011 ápr. 05. - 08:57:50 Előzmény fredi60
(5/31)
Készült, Mamcserov Frigyes rendezte ötvenvalahányban. De nem hiszem, hogy erre gondolt volna, csak bele akart kötni valamivel...
ma.il 2011 ápr. 03. - 16:49:58
(4/31)
régen minden jobb volt...trolllolo
fredi60 2011 ápr. 02. - 19:57:51
(3/31)
Nem tudom, mire is gondolhatsz a "már jól megrendezett klasszikusokat próbál meg feldolgozni" mondatrésszel?
A "Tanár úr, kérem!"-bõl eddig még nem készült film. A korábbi "Utazás a koponyám körül" c. filmmel meg csak annyi kapcsolata van, hogy az író agymûtétje adja most a kerettörténetet. De ez nem a régebbi film remake-je.
dunekatalon 2011 ápr. 02. - 17:15:37 Előzmény ma.il
(2/31)
Vajon az új rendezõnemzedéknek nincs új ötlete, hogy már jól megrendezett klasszikusokat próbál meg feldolgozni? Avagy betört hozzánk is Amerika és az a újra rendezések újrarendezéséig is el fogunk jutni?