Téma: Underworld

10/10
duckshoot 2011 jan. 25. - 18:23:42 10/10
(41/61)
.
10/10
duckshoot 2011 jan. 25. - 18:21:53 10/10
(40/61)
.
4/10
gerhajdu 2010 okt. 03. - 21:13:23 4/10 Előzmény Corylus
(39/61)
Nem nagyon kötött le a film, de erre nem emlékszem:DD
4/10
gerhajdu 2010 okt. 03. - 21:10:52 4/10 Előzmény Keló9
(38/61)
Talán a Gary Oldman-as Draculákra már nincs is igény (vagy egyszerûen csak nehéz felülmúlni.)
Amúgy merem állítani, hogy ezt a filmet egyáltalán nem a vámpírok, hanem a Mátrix ihlette.
conchita 2010 júl. 18. - 01:34:12
(37/61)
Nem rossz vámpíros film ez...bár láttam jobbat, nem mondom. Amit nagy negatívumként tudok felhozni, az a szinkron...minden részt angolul láttam, és csak most tûnt fel milyen erõtlen magyarul a Távozz! felszólítás, az eredeti Leave us!-hoz képest. Utóbbi szinte mennydörgésnek, elõbbi hisztis nyûgösködésnek hat. Továbbá Selene magyarul Szilén lett, amitõl nekem folyton az a benyomásom volt hogy Foltisszima Fingusz társalkodónõjét szólongatják.Hát így hiába jó a látvány,ami egyébként szerintem a film egyik jó pontja, röhögnöm kell.
SteelDog 2010 júl. 15. - 10:26:31
(36/61)
A minap a tévében egymás után adták le a BloodRayne-nel, elvégre hasonló kategória, s jómagam épp az imént írtam kritikát a BR-hez. Szóva amennyiben valaki hasonlatosságot vél felfedezni a kettõ között, nem azért van, mert egy kalap alá veszem õket, mindkettõrõl külön írok véleményt!

Azt hiszem, ilyet még nem éreztem film iránt. Összességében átlagnak tartom, szóval nem annyira rossznak, de nem is kiemelkedõnek, pedig... a sztori baromi jól ki lett találva, miközben néztem, elégedetten konstatáltam, hogy no, ez is milyen ügyes ötlet - és mégis, valahogy hiányérzetem támad tõle... igen, ez a legjobb kifejezés rá. Magyarán ügyesebben is elkészíthetták volna, és akkor tényleg frankó lenne, bár Isten óvjon a szigorú ítészségtõl.

Vizuálisan oké, jól kiválasztották/felépítették/átalakították a helyszíneket/díszleteket, a színészek is elég jók. Kate Beckinsale nagyon helyes, ez már régen feltûnt, bár ebben a filmben egy kicsit 'tipikusan érzéki' akar lenni... W. Miller meggyõzõ volt az orvos alakításában, fõleg egy hétköznapibb frizurával, bár a sörtehaj jobban áll neki. Nem néztem a sorozatot, de külsõre elég nyálasnak tartom szegényt, meg ne bántsam a rajongóit. A rendezés jó, a jelenetek jól kidolgozottak, az ügyes, váltakozó kameraállások ott vannak - de mégis ott van ez a vacak hiányérzetem.

Talán a túlhansúlyozott lövöldözések nyomják rá a bélyegét, bár VÉGRE TÁRAT IS CSERÉLGETNEK, ami igazi unikumnak számít a kategóriában. Nem az akciókkal lenne baj, én túlzásba vittnek éreztem õket. Nekünk, magyaroknak meg külön erekció, hogy de jó, újra nálunk forgattak egy filmet, részben magyar stábbal és színészekkel, és ettõl biztos máris mennyire ismernek és szeretnek minket külföldön. Oké, nekem is brizgálja a büszkeségem, de nálunk már ez is olyan túlzásba vitt, mint a film lövöldözései. Görög Zitát szerintem meg csak azért válogatták be, mert akkor épp õt kapta fel a hazai média, s megint de jó, hogy egy hazánkfia... ööö, bocsánat, hazánklánya szerepelt egy külföldi produkcióban kemény két jelenet erejéig (bevonulás és szívdöglesztõ haláltusa) - kábé mint Dobó Kata Sidney J. Furie egyik szokásos B-kat. krimijében, aminek a címe nem jut eszembe. Nem bírom Zitát, de a figura jól állt neki, az viszont megint csak a film hibája, hogy egy, legalábbis a történet szp.-ból fontos karaktert színre léptetése után rögtön annyiban is hagynak, holott addig az egész filmben beszéltek róla. Nem a meghökkentéssel van a bajom, hanem az általa alakított figurát ennél értékesebbnek gondoltam, vagy csak én értettem félre. Mondjuk, ha tovább játszik, semmiképp nem Zitára bíztam volna a szerepet, ezt pedig nem ellenszenvbõl mondom, a hölgy egyszerûen feszeng a kamerák elõtt (lásd egyéb mûsorai a magyar tévében).

...Ennyi.
Corylus 2010 júl. 14. - 11:56:31
(35/61)
Alapvetõen nem vonzanak a vámpíros filmek, ez azonban tetszett. Jó volt benne a jófiú-rosszfiú fordulat. Kate Beckinsaletõl kicsit változatosabb akciót vártam, nagyon szépen ellövöldözött, de pl. a pusztakéz sztem háttérbe szorult, amugy jó volt. Az meg, hogy Magyarországon játszódik, tök király. Bár a történelemórán jót röhögtem, ezek szerint tõlünk származnak a vámpírok és a vérfarkasok is, csoda, hogy nem kedvelnek a külföldiek. A beszólás meg, hogy a "múltat nem szabad bolygatni"... nos, idahaza eléggé igaz.
Keló9 2010 júl. 13. - 22:47:25
(34/61)
Nem akarok csúnyákat írni, inkább csak annyit hogy ez egy katasztrófa... Amúgy sem szeretem a vámpíros filmeket, Penge 1-2 jó volt, de ez valami botrány...
4/10
gerhajdu 2010 jún. 07. - 19:53:44 4/10
(33/61)
Rájöttem, hogy én gyengébb pillanataimban ilyen történeteket találok ki:D sõt egy ilyen filmet lehet megcsinálnék csak nem Kate Beckinsale-lel (bár õ se rossz). De ezt a filmet látva, gagyi és komolytalan lenne. Mert hát Kate jól néz ki, ahogy két pisztollyal elintéz vámpírokat, vérfarkasokat egyaránt, csak ez így komolytalan és lapos. Igen, lapos ez a legjobb szó.
10/10
DarkGirl 2010 máj. 02. - 09:57:04 10/10
(32/61)
Szuper film,akárcsak a többi része. 10/10
7/10
doktormacko 2010 máj. 02. - 00:01:06 7/10
(31/61)
némi MÁTRIX utóérzetem volt , de tetszett a film
9/10
offtopic
Bob19 2010 febr. 27. - 11:08:37 9/10 Előzmény Kevin4
(30/61)
Hála Istennek, hogy csak ennyiben volt magyar vonatkoztatású a film, különben ezt a filmet is elcseszték volna a magyarok.
Kevin4 2009 okt. 14. - 22:09:39
(29/61)
Nekem ez a rész tetszik a legjobban, bár én már láttam mind a három részt!
Meg azért is tetszik nagyon, hogy az egészet Budapesten forgatták! Azon belül a Ferenciek tere, még pontosabban a Klotild Palota! A metró szintén pesti! (Tipikus kék színû magyar metró) Vagy a kórházban játszódó jelenetek! A várhegy gyomrában meghúzódó Sziklakórház termeiben vették fel ezeket a jeleneteket!
A rendezõ lerobbant homlokzatú házakat, macskaköves utcákat és dohos kazamatákat akart, mivel a film a magyar Michael Corvinus története körül forog, hát itt megtalálta, mert Budapest erre telitalálat!
A hetvenkét napos magyarországi forgatás alatt egyébként a teljes költségvetés közel felét, majdnem 11 millió dollárt költöttek el Budapesten az amerikai producerek. És nem csak Budapest jelzi a magyar vonatkozást! Figyeljétek meg stáblistán a neveket, mert nem egy ismerõs csengésû nevet láthattok majd, hiszen a stáb nyolcvan százaléka magyar volt!
Mégegyszer jelzem:Az Underworld-öt az elsõtõl az utolsó képkockáig itt forgatták, így nem csak a szereplõgárda jelentõs része, de a kaszkadõrök, és a mûszaki személyzet többsége is hazai szakember volt!
Hogy sikeres e a film? Ezt figyeljétek:Az amerikai piacon az Underworld három nap alatt visszahozta az árát! Ez azért nem akármilyen teljesítmény!
Anno 2003-ban Budapesten pedig:Akkor a legsikeresebb alkotás volt, amelyre két nap alatt 21,7 millió dollár értékben váltottak jegyeket!

Én ezek után csak annyit mondok:Valaki(k) szerint rossz film? Lehet.
Hogy sikeres e? Hogy a fenébe ne? Mert ha a fenti számok nem sikert tükröznek, akkor nem tudom mit!
8/10
akos015 2009 máj. 30. - 21:15:37 8/10 Előzmény slacio
(28/61)
a három rész közül,ez a rész tetszett,meg a harmadik!
slacio 2009 máj. 24. - 23:19:08
(27/61)
elfogult vagyok a vámpírokkal szemben, kevés jó film készül ebben a témában, ez pedig nem is olyan rossz köztük
Klmn 2009 ápr. 20. - 16:44:22
(26/61)
amerikai-német-MAGYAR-angol akciófilm
Alap hogy megnézem most a Viasaton:)
Ám amúgyis megnézném:)
biOn 2009 jan. 05. - 18:27:04 Előzmény CTU
(25/61)
Ezt arra érted, hogy Selene-t nem Kate játssza majd? Mert ha igen, akkor szólok, hogy a harmadik részben nem is szerepel Selene, ott a "hasomása" van, Sonja.
chlorohydra 2008 dec. 20. - 16:48:47
(24/61)
Ez egy raklap szar! (lehet kimoderálni) Komoly szándékkal kezdtem neki, aztán 15 perc után kidobtam a francba... Csak a mostani csili-vili filmeken felnõtt, bárgyú hülyegyerekek képzelhetik azt, hogy ez a film bármit is felmutat. De persze nekik had legyen ennyi elég ;)
CTU 2008 szept. 07. - 14:44:00
(23/61)
Az elsõ messze jobb a folytatásnál!! a harmadik részrõl még ne beszéljünk, de a fõszereplõ váltás nem mindig jön be! A trükkök hatásosak, a hang-effektek szintén és Bill Nighy karaktere is zseniális! hazai részrõl Amelia szerepe pillanatnyi büszkeséget éreztet a nézõvel...
vajka 2008 szept. 01. - 22:43:30
(22/61)
Most látom, hogy Magyarországon forgatták...
http://www.imdb.com/title/tt0320691/locations
Hazafias kis szívem büszkén dobog! :))