Téma: Út a vadonba

dreamworldgirl 2009 júl. 28. - 16:37:59
(149/329)
jujjj.....na EZ szar film.ennyi pénzt elpazarolni...hülye gyerek hülye halála.csak a tájak voltak szépek.de hánynom kell a történettõl.marhaság az egész.
10/10
gletty 2009 jún. 26. - 20:57:49 10/10
(148/329)
ha valóban lehetéges volna így élni, holnap indulnék.. eszméletlen gyönyörû ez a film. csak a zenéjét hallgatva el tudom sírni magam. nagyon csúnyán lehúzta a kritikák jó része, pedig szerintem ha valaki igazán beleélné magát, már rég nem sean penn meg emile hirsch érdekelné, inkább azt boncolgatná, mennyi szennynek kell lennie a társadalomban.
whitealert 2009 jún. 24. - 20:53:41
(147/329)
Hihetetlen jó film, és jóval többrõl szól, mint elsõre látszik. Ezt a filmet nem lehet felszínesen nézni.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki többre vágyik a kifogyhatatlan táras akciófilmeknél.
la fille. 2009 jún. 07. - 12:04:04
(146/329)
az ilyen filmekbõl lehet igazán tanulni és rájönni h nem a külsõségek fontosak az életben.gyönyörû film,én is végig könnyeztem.
valaki aki azt írta még jóval elõttem h a saját hülyeségébe halt bele a fõszereplõ és h hülyeség az egész film annak no komment,ha valaki nem tudja ezt a filmet díjazni annak nagy valószínûséggel még fel kell nõlnie h akármit is megértsen belõle.
én imádtam a filmet,és azóta némileg más nézõpontból látom a világot.
10/10
kritiza 2009 máj. 30. - 16:49:19 10/10
(145/329)
Az egyik legszebb film, amit valaha láttam. Lehet, hogy a könyv jobb vagy más, de ez nem vesz el a film értékébõl, szerintem. A zene, az operatõri munka, a tájak, a hangulat és a történet mögötti mondanivaló hozhatta ki belõlem, hogy szinte végigsírtam az egészet. Nagy hatással volt rám.
Ahogy egy korábbi kommentelõ írta, a szabadság és szépség a két kulcsszó.
Tök mindegy, mikor és hogyan halt meg a srác. A lényeg az élet minõsége. Az, hogy addig azt tette, amit szeretett volna. Nem hiszem,hogy szívesebben élt volna 80 évig biztosítási ügynökként vagy ügyvédként, feleséggel, gyerekekkel, Volvoval a garázsban. NEki más volt az útja.
9/10
csenerezi 2009 máj. 29. - 10:03:01 9/10
(144/329)
Tudjátok mit?

Elolvasom a könyvet.

Köszönöm!
9/10
csenerezi 2009 máj. 29. - 10:01:41 9/10 Előzmény QT.buff.Lilcsy
(143/329)
Igen, az egy fontos mondat, amit a boldogsággal kapcsolatban megállapít.

Bár az igazi boldogság belül van és nem kívül. Csak õ nem találta meg igazán önmagát.
9/10
csenerezi 2009 máj. 29. - 09:58:47 9/10 Előzmény molnibalage
(142/329)
Nekem tetszett a film és a barátaimnak is. Bár az nem is jó kifejezés, hogy tetszett, hiszen késõ este néztem meg, de alig tudtam elaludni, mert a vége teljesen ledöbbentett. Ott ültem az ágyban és néztem ki a fejembõl egy darabig.
molnibalage 2009 máj. 18. - 18:36:48
(141/329)
Hát nekem valahogy nem jött be film.


Ráadásul mint kiderült számomra egy mentális problémákkal küzködõ és félig droid ember történenét tupírozták fel erõsen aki a saját hülyeségébe halt bele.

http://stibor.blogspot.com/2009/05/christopher-johnson-mccandless-avagy-az.html

Most erre mit mondjon az ember? A Darwing díjat szokát hasonlók megkapni.
lng 2009 máj. 08. - 21:50:14 Előzmény fozsi
(140/329)
En akkor lattam ezt a filmet mikor kimentem kulfoldre eloszor, majd kint megneztem 4000 km re az otthonomtol es a csaladomtol, aztan haza a repulo uton 4 honap utan, ezt a lemezt hallgattam, azota bennem nagyon mely nyomott hagyott. Talan a film is ezert utott nalam ekkorat. Ez az en kulonleges kapcsolatom ezzel a filmel es a zenevel.
fozsi 2009 máj. 07. - 09:17:08 Előzmény lng
(139/329)
Én is odavagyok érte! a heti 2x2 órás buszutam alatt szoktam hallgatni, valószínûleg nem fogom megunni még egy ideig :) csak annyira sajnálom, hogy ilyen rövidke! :(
lng 2009 máj. 05. - 18:11:15
(138/329)
Azert Eddie Vedder zenéje nem kicsit megdobja a filmet, en azota a filmzenet "rongyosra" hallgattam. Meg is nezem valamikor ujra ezt a filmet.
10/10
subidubida 2009 ápr. 15. - 21:19:00 10/10
(137/329)
Nekem tetszett. Nem vártam különösebben semmit, de aztán nagyot ütött. Fantasztikus türténet szerintem. Erõs volt a hatás...
mulao 2009 ápr. 14. - 19:30:49
(136/329)
Szerintem nagy volt a beharangozás, ahhozképest nem volt nagy durranás, szerintem.Egyszer nézhetõ, de engem nem minden jelenet kötött le.A fõszereplõcsávóra nem akarok rosszat mondani, de szerintem nem volt egy nagy alakítás, nekem nem annyira tetszett, de nem volt rossz.Már nem is emlékszem mindenre.
fozsi 2009 ápr. 14. - 16:22:56 Előzmény Zoli049
(135/329)
- Nem kötekedni szeretnék, csak kíváncsi vagyok:
"csak egy dolgot kifelejtettek, hogy a történet az megtörtént eseményeken alapul."
- Ezt hogy érted? Nekem úgy tûnt, hogy alapból a film elején letisztázzák, hogy a könyv (Jon Krakauer - Into The Wild) alapján készült a film, és azt, hogy ezek az események megtörténtek a Christopher Mccandless kamerájában talált, elõ nem hívott képpel támasztják alá a film végén.

"Méghozzá a Dicovery-k valamelyikén láttam az eredeti történetet, dokumentumfilmben, aminek más a befejezése. De ez annyira lényegtelen... Avagy a "véres" jellege miatt írták át?"
- Ott milyen véget írtak le? Milyen más véget lehet egy igaztörténetnek adni, ha az valóban megtörtént? Nem láttam ezt a mûsort... Bár nem olvastam még a könyvet, de gondolom mindenképp arra támaszkodtak a film készítésekor.

Nekem amúgy sokkoló volt a vége, mindaddig a pillanatig, amíg úgy nem maradt, addig nem hittem, hogy ez lesz.. plusz a végén az a kép... én azt hittem hirtelen, hogy az ott a színész srác, de jobban megnézve a képet, láttam, hogy nem...
python 2009 ápr. 08. - 09:51:26
(134/329)
Most néztem meg. Na ebbõl sem lesz kultikus film. SZ.R!
10/10
Zoli049 2009 márc. 21. - 17:31:25 10/10 Előzmény verdeleth
(133/329)
A forgatókönyv valóban lényegtelen, mert a film majdnem hiteles, csak egy dolgot kifelejtettek, hogy a történet az megtörtént eseményeken alapul.
Méghozzá a Dicovery-k valamelyikén láttam az eredeti történetet, dokumentumfilmben, aminek más a befejezése. De ez annyira lényegtelen... Avagy a "véres" jellege miatt írták át?
Szerintem hibátlan lenne a teljes film, csak a vágó, vagy a "parancsot" kiadó" rendezõ munkássága hagy kivánni
valót maga után, de én a történetet és a filmet 9-el tudom értékelni!
Ajánlom, mindenkinek, aki utálja a sablonos DVD felhozatal nyújtotta szórakozást...
verdeleth 2009 márc. 21. - 01:49:23
(132/329)
számomra azért jó film, mert nagyon sok pozitív érzést vált ki belõlem és úgy látom másokból is Hogy milyen a forgatókönyv, hogy hiteles-e, giccses-e, számomra másodrendû.
QT.buff.Lilcsy 2009 febr. 21. - 22:22:53
(131/329)
Bamako: "Lilcsynek és a többieknek szivesen feltenném azt a kérdést, hogy vajon az egy követendõ példa, ha az ember a végtelenségig önzõ módon, senkiért felelõséget nem vállalva elindul a nagy semmibe?"
Szerintem egyáltalán nem errõl van szó a filmben. Mi emberek beleszületünk ebbe a világba és természetesnek vesszük a civilizációt, de sosem fogjuk megérteni. Ez a pasas meg kiment a vadonba, más utat járt, mint az emberek többsége. Én elhiszem, h köt a felelõsség, a szeretteid, visszatart a félelem. Ha úgy érzi az ember, h kötõdik a helyhez ahol van akkor minek menne máshová? de ennek a srácna elkellett mennie. Azomban a végén õ is azt mondja, h ha a boldogságát nem oszthatja meg másokkal úgy már nem is akkora buli.
Ne azt nézd ebben a filmben, h miért nincs nála rendes térkép, vagy hogy miért ment el,(stb...) mert ha ezekre a kérdésekre keresed a válszt, inkább felejtsd el amitt láttál, mert akkor nem neked való a film.
Valaki megérti, valaki nem, van akinek meg csak idõre van szüksége.
5/10
muzeum 2009 febr. 03. - 14:39:55 5/10 Előzmény vrazsi
(130/329)
"aki egy igaz történetrõl azt tudja mondani hogy giccs... az nem érti mirõl szól a film..."

Hogy világos legyen: Van egy valódi történet. Van egy film, ami ezen a történeten alapul. A film giccses. Nem az alapjául szolgáló történet (amirõl mellesleg nagyon keveset tudunk). Ez azt hiszem, alapvetõ különbségtétel, amin egy idõ óta túl vagyunk.

A nézõk már nem rohannak ki, ha közeledõ mozdonyt látnak a filmvásznon. A színházlátogatók nem lincselik meg a Biberachot játszó színészt.

Mindenesetre és örülök neki, ha ez a film sokakban megmozgat valamit. Bennem szinte semmit, de nem akartam senkit sem bántani a véleményemmel.