Téma: Út a vadonba

zamesz 2008 szept. 13. - 19:56:01 Előzmény cielago
(109/329)
valahogy én is mindig ilyen akartam lenni, elégetni a pénzt, hátrahagyni az egész világot. vannak bizonyos elõítéleteim az amerikaiakkal szemben, sose gondoltam volna, hogy tudnak még ilyet is csinálni. a filmrõl egyébként azonnal a szelíd motorosok ugrott be. ... és milyen igaz, a boldogság csak akkor boldogság, ha megoszthatjuk másokkal...
cielago 2008 szept. 04. - 15:39:17 Előzmény Gabi'91
(108/329)
Rendkívüli, jól megcsinált film.
Rámutat, hogy a a társadalomból kivezetõ út, és a leszakadás útja nem ugyanaz. Bár a társadalom korlátolt rabjainak ez mindegy. Vagy segítségre váró hajléktalanként, vagy beteg emberként azonosít olyanokat is, akik emberileg messze elõttük járnak.
A keleti és nyugati vallási hagyomány egyezik azon a ponton, hogy a remete életmód a leki fejlõdés útja.
9/10
asylum033 2008 aug. 27. - 21:44:02 9/10 Előzmény 3000
(107/329)
Biztos vagyok benne, hogy vagy a lejátszóddal ill. a DVD lemezeddel volt gond (így az "okádék" jelzõ esetleg a képminõségre utalhat), vagy egyszerûen nem ezt a filmet nézted...
3000 2008 aug. 26. - 21:55:25
(106/329)
Sokat vártam ettõl a filmtõl de kb.15-20 percel a vége elött kikapcsoltam a lejátszót,részben mert iszonyat késõn kezdtem el nézni,részben mert iszonyat okádék volt az amit addig láttam.
Megfogom nézni a végét,de attól tartok nem lesz más véleményem a filmrõl.
9/10
Gabi'91 2008 aug. 26. - 09:27:43 9/10
(105/329)
Amikor megnéztem a filmet, úgy éreztem nem tetszik, viszont most visszagondolva, már "megbékéltem" vele.
A vége nagyon megrázó volt.
Úgy néztem meg, hogy fogalmam sem volt az egész filmrõl, szó szerint semmit nem tudtam, sem arról, hogy valós történeten alapul, sem azt, hogy tulajdonképpen mirõl szól. Talán egy kicsit ez volt a baj, és ezért kellett egy kicsit leülni a filmélménynek.
A fõszereplõ srác lenyûgözõ volt, látszott az arcán minden, aminek ott kellett lennie.
Az hogy Chris M. teljesen el akart vonulni a világtól, tényleg utalhat valamilyen mentális problémára, az ember társas lény...
A történet magával ragadó, a képek csodálatosak - le a kalappal az operatõri munka elõtt -, a zene pedig a film nélkül is megállja a helyét.
Nem utolsó alkalommal néztem meg...
2/10
szcziboka 2008 aug. 24. - 16:05:48 2/10
(104/329)
Röviden, tömören 2 óra gyötrelem volt számomra a film, azért többet vártam volna tõle
nuvanda14 2008 aug. 23. - 00:36:28 Előzmény Lery
(103/329)
Ez egy nagyon szuper film.Nem is tudnám mindazt a sok pozitívmot felsorolni,amit kaptam tõle és amiért érdemes megnézni.
Lery 2008 aug. 16. - 12:19:43 Előzmény asylum033
(102/329)
A "grandiózusságot" én sem úgy értettem, hogy legyen tele látványos akciójelenetekkel, mert azok nekem sem hiányoztak. Én alapvetõen nyálasnak éreztem a filmet. Ha konkrét példára vagy kíváncsi, akkor szerintem a végefelé az idõs faszi, aki örökbe akarta fogadni... Nekem túlzás volt. Túl érzelgõs. Az ember elindul kalandozni a nagy Amerikában, és mindenhol ilyen szentfazekokba ütközik, háát. Kicsit felcsillant a szemem, amikor az egyik jelenetben valamelyik hippi banda egy Creedence Clearwater Revival számot hallgatott, na, ez a feeling volt ütõs, ilyennek képzeltem az egész filmet.
A negatív csúcspontról: ezekszerint ebben egészen egyszerûen nem értünk egyet. Az alapötlet perszehogy életszerû, mivel megtörtént. Szerintem ha egy 22 éves srác baromi régóta kalandozik a vadonban, és egyszercsak belefut egy szexi lányba, aki fehérnemûben fekszik elõtte egy ágyon, akkor nem a nagy szent fog elõtörni belõle, aki képtelen megrontani egy ilyen teremtést, hanem... Szóval ez ilyen tipikus amerikai dolog szerintem, hogy egyszerûen szükségük van fiktív képességekkel megáldott szuperhõsökre, akik az egyszeri ember világa fölött állnak. Ez a szuperképesség most az volt, hogy tudott ellenálni.
A valóságban szerintem keféltek egy marhajót. :)
9/10
asylum033 2008 aug. 16. - 00:30:50 9/10 Előzmény Lery
(101/329)
Hogy ki mire számít egy ajánló alapján, az tényleg nem vita tárgya. De szerintem a mûfajt sem lehet vitatni, az Út a vadonba kalandfilm, még ha nincs is tele számítógép által generált tömegjelenetekkel."Grandiózussága" épp azokból a megoldásokból ered, amelyeket a mainstream vonulatához tartozó hollywoodi alkotók manapság ritkán mernek vállalni (elég csak a sok dicséretet kapott vágásra vagy a kamerabeállításokra odafigyelni kicsit).
"a film tele van tipikus amerikai patriozitmusra jellemzõ érzelgõsködéssel, felesleges bölcseletekkel..." ??? Pontosan mire gondolsz? A Tolsztoj, Pasternak vagy Byron idézetekre? Közülük melyik képviseli szerinted az "amerikai patriotizmust"? Vagy melyik jelenet, karakter? A fõszereplõt félholtra verõ vasúti õr vagy a családját terrorizáló apa? Esetleg H. D. Thoreau távolból visszhangzó gondolatvilágára? Egyébként számodra mi az, hogy "felesleges bölcselet"?
az általad negatív csúcspontként említett jelenetrõl: a film témája, hogy egy 22 éves srác elhagyja otthonát és a vadonba költözik... ez szerinted mennyire életszerû?Ezek után nem kérheted számon az életszerûséget. Az életszerûség nem egyenlõ azzal, amit te gondolsz, hogy megtennél, miközben kényelembe heyezkedve nézed a filmet...
Lery 2008 aug. 12. - 15:09:43
(100/329)
Érdekes látni, hogy itt a legtöbben mennyire el vannak ájulva ettõl a filmtõl, pedig szerintem nem volt ANNYIRA jó. Lehet, hogy csak én vártam sokat az elõzetes alapján..én valami grandiózus kalandfilmre számítottam, ehhez képest szerintem kicsit halovány volt. Nem beszélve arról, amit itt ha jól látom senki sem említett meg: a film tele vana tipikus amerikai patriozitmusra jellemzõ érzelgõsködéssel, felesleges bölcseletekkel...

A film negatív csúcspontja számomra az volt, amikor a srác hosszú barangolás és egyedüllét után az elõtte bugyiban fekvõ 16 éves lánynak azt mondja, hogy túl fiatal, õ ezt nem teheti. Nagyon életszerû..

Ettõl függetlenül mondjuk nem egy egy rossz film, de nem is lett a kedvencem. Az alapötlet (már amennyire egy életrajzi filmnél lehet ilyenrõl beszélni) nagyon jó: kiszakadni ebbõl a beteg társadalomból, elmenni minél messzebbre...
fc.kenyér 2008 aug. 08. - 07:27:11
(99/329)
SPOILER részben

Hát szerintem meg egyáltalán nem volt boldog a fõhõs, sõt mire megtalálta a boldogságot, már el is vesztette azt. Teljesen egyetértek testvére utolsó szavaival, aki kb 1 év elteltével már nem igazán tudta megérteni bátyja tetteinek mozgatórugóit.
Nagyon egyszerû sokat olvasni. Adaptálni, saját élethelyzetünknek és személyiségünknek megfelelõen értelmezni az olvasottakat azonban már sokkal nehezebb. Alex belelovalja magát egy álomvilágba, amely számára valamiféle nehezen értelmezhetõ szabadság-élményt jelent. A pénzzel együtt felégeti maga mögött az összes emberi kapcsolatát is, és az azzal együtt járó felelõsséget a minket körülvevõ emberek iránt. Egyébként maga a film 10/9 az idõs bõrkészítõ miatt majdnem 9,5 kb. (:
oldindianboy 2008 aug. 04. - 10:49:47
(98/329)
Az említett motoros film pontos magyar címe: Che Guevara:
A Motoros Naplója.
oldindianboy 2008 aug. 04. - 10:39:03 Előzmény efes
(97/329)
Christian Bale hajtott még végre ennél súlyosabb fogyást A Gépészben.
Eddie Wedder dalai baromi jók, be is szereztem a soundtracket, ami a film nélkül is simán megállja a helyét!
A Dersu Uzala nekem is beugrott, bár tény, hogy az nehezebben emészthetõ, mint ez a film.
Sõt, néha még az Ernesto bátyó fiatalságát megidézõ alkotás is felrémlett (Egy motoros naplója).
Összességében nekem nagyon tetszett az Út a vadonba.
Kevés filmnek van ekkora hangulata!
oldindianboy 2008 aug. 03. - 22:53:38
(96/329)
Egy nagyszerû road moviet rendezett Sean Penn egy megtörtént eseménybõl.
Talán még Lynch Straight Storyjához hasonlít leginkább, az is igaz történetet dolgoz fel, csakhát ugye a végkifejlet egész más.
Amúgy a Szelíd Motorosok is sokszor beugrott, ott is az elejétõl fogva lehetett sejteni, hogy "nem lesz ennek jó vége".
Egyébként tényleg olyan az egész, mintha egy Keruac regény lenne, árad belõle az ellenkultúra, a beat/hippi mozgalom szellemisége.
A zene pedig tökéletesen passzol a filmhez, mondjuk Eddie bátyótól csakis jót várhat az ember!
Nem véletlenül õ az egyik legnagyobb rockénekes, a Pearl Jam meg az egyik legnagyobb rockbanda!
Mivel is zárhatnám méltóbban ezt a hozzászólást, mint egy Keruac idézettel: "úton lenni boldogság, megérkezni a halál".
_cola_ 2008 júl. 31. - 17:04:13
(95/329)
Nem rossz film. Elsõsorban a kalandjai ragadtak meg, hogy milyen emberekkel találkozott útja során. Valamint az ábrázolás még az, ami kiemelkedõ.

Véleményem a fõhõsrõl: buta.

7/10
10/10
Bateman 2008 júl. 29. - 21:49:12 10/10
(94/329)
Én megkockáztatom, hogy az egyik legszebb film, amit valaha láttam.
10/10
Bateman 2008 júl. 29. - 21:47:41 10/10
(93/329)
Azóta megjelent dvdn is a film, azonban tartalmaz egy durva félrefordítást a szinkron.

Amikor Alex egy alkalommal naplót ír a buszban, ezt írja bele:

Rice warning
No game.

Ez a filmben így fordítják: a rizs fogyóban, ez nem játék. Holott jelen esetben a no game kifejezés azt jelenti, hogy "nincs vad(állat)" Szerintem ez ciki...no mindegy.

Egy, a hivatalos megjelenés elõtti warez dvd felirata szintén tartalmazott egy félrefordítást: amikor jó ízûen eszi az egyik jelenetben az almát, és beszél hozzá, akkor azt mondja: you are the apple of my eye. Ezt úgy fordítják, hogy a szemem almája vagy, holott ez egy szójáték, a kifejezés azt jelenti, hogy a szemem fénye vagy.

Azóta elolvastam a könyvet, ezer cikket a témában, az Outside eredeti hírét, teljesen megszállt a téma.

A filmet továbbra is 10/10-nek gondolom.
10/10
tusinger 2008 júl. 28. - 08:51:53 10/10
(92/329)
szerintem pont nem errõl szólt ez a film. a film az emberi kapcsolatokról szól amik mellett folyamatosan elmegy a fõszereplõ, hogy a film végén eljusson az én+a vadon nevû illúzióba
9/10
muhoebec 2008 júl. 17. - 15:08:28 9/10
(91/329)
úristen, ez 140 perc volt? abszolút nem tûnt annyinak. nagyszerû film.
9/10
Obi1 2008 júl. 12. - 01:46:37 9/10
(90/329)
Csesszétek már meg hogy nem tudtok hét betût leírni hozzászólásaitok elejére.Betûzzem nektek?S-P-O-I-L-E-R! És köszi hogy elrontottátok a szórakozásomat.