Téma: Út a vadonba

szaffii 2009 jan. 29. - 22:38:45
(129/329)
én sem akarok,de nem tudsz jobbat!
viszont ahogy a családjával bánt,azt nem értem meg,legnagyobb fegyver a szeretet!
9/10
csenerezi 2009 jan. 28. - 10:43:35 9/10
(128/329)
Hát most olvasgatom a hozzászólásokat......
Ez egy nem könnyû film, én is megnézem mégegyszer, mert már késõ volt és vannak filmek, amik aktív és friss figyelmet igényelnek, hogy megértsük.

Van, aki akkor sem érti, de ez nem a film hibája.

"ha friss térképet vitt volna magával".

Erre szokta volt mondani egy régi ismerõsöm:
sok a ha, volnával meg tele van a padlás.

Ez így történt.
Nem hinném, hogy jó dolgában ment el. Nem akart a birkanyájhoz tartozni.
Én sem akarok.
9/10
csenerezi 2009 jan. 28. - 10:39:03 9/10 Előzmény balint91
(127/329)
Tegnap éjjel néztem meg ezt a filmet, de nem gondoltam, hogy ilyen hatása lesz. Még azóta is le vagyok döbbenve, pedig már másnap délelõtt van.
Engem megrázott a vége.
balint91 2009 jan. 25. - 02:12:06
(126/329)
Jó film. Annyi idióta hozzászólást láttam, hogy inkább nem is foglalkozom velük, pedig jó lenne felvilágosítani a sok barmot de most nincs rá idõm.
u.i.: bocsi ha megsértettem valakit :)
sederinda 2009 jan. 15. - 19:41:53
(125/329)
sziasztok
annyi szépet és jót írtatok errõl a filmrõl hogy úgy döntöttem amint vége a vizsgaidõszaknak én is megnézem:)
10/10
hancurka 2009 jan. 14. - 21:58:12 10/10 Előzmény bamako
(124/329)
Egyetértek azzal,hogy ez az egész fellázadás a világ ellen és nemtörõdöm viselkedés, saját önzõ vágyaink követése nem nevezhetõ követendõ példának, mert csak úgy nem adhatja fel az ember az életét és nincs joga megkeserítenie másokét, de szerintetek az normális, hogy életünk mozgatórugója a pénz és egész életünk arról szól, hogy esztelenül futunk a pénz után és a boldogságot attól várjuk, amit a reklámok próbálnak elhitetve velünk, hogy életünk akkor lesz teljes, ha az általuk reklámozott ruhákat viseljük, autókat vezetjük és ételeket esszük. Túl felszínesek vagyunk, csak a külsõségekre adunk. Fogyasztói társadalom :S
Szerintem ez a srác és burkolta ez a film is erre akarta felhívni a figyelmet, kinyitni az emberek szemét.
Bár lehet, hogy nincs igazam és csak túl sok Harcosok Klubját és ehhez hasonló filmeket nézek ( Amerikai Pszicho, Amerikai Szépség), de talán mégis van valami ebben a filmben amibõl mindenki tanulhat egy kicsit.
10/10
_pillow 2009 jan. 06. - 18:17:16 10/10
(123/329)
az már biztos, hogy az én életem egy regény, és nem egy novella, mert tegnap - mikor megnéztem a filmet - a jellemfejlõdés kezdetei mutatkoztak meg bennem. azóta is tart.

bamakonak: jó lenne, ha az egész filmet tekintve írnál véleményt. happiness only real when shared.
bamako 2009 jan. 03. - 01:27:06 Előzmény QT.buff.Lilcsy
(122/329)
Nagyon egyet tudok érteni mimoza szavaival. Bár mondják hogy a zsenit és az õrültet csak egy hajszál választja el, és Alex lehetett volna akár egy önmegvalósitó példaértékû hõs is, de felelõtlen idiótaként végezte... Szomorú, pedig a történet jól indult a felszines, normakövetõ életbõl való valóban bátor kitöréssel, de aztán a maga vesztét okozta, hogy nem tudta hol a határ.
Lilcsynek és a többieknek szivesen feltenném azt a kérdést, hogy vajon az egy követendõ példa, ha az ember a végtelenségig önzõ módon, senkiért felelõséget nem vállalva elindul a nagy semmibe? A családnak annyit se mond, hogy elmentem ne várjatok... egy levél se idõnként hogy kösz még élek... Ti fiatalok errõl álmodtok, ez lenne az ultimate életcél??? És üres az, akinek a mások iránt érzett felelõsség (vagy neadj' isten szeretet) fontosabb mint önmaga hóbortja? Ezt komolyan igy gondolod?
A film egyébként nagyon ott van, végig élvezetes és elgondolkodtató.
mimoza777 2009 jan. 01. - 15:51:11
(121/329)
Huh. Ezt a filmet a kollegám ajánlására néztem meg. Utána még többen megnézték a cégnél. Mindannyiunkank más volt a véleménye. Szerintem az egész filmnek az a lényege, hogy valakinek meg van mindene és baromira nem tud magával mit kezdeni és ezért elhagyja a családját és "meg keresi önmagát."
Aki egésznap azért gürizik, hogy este kenyeret tudjon lerakni az asztalra a családjának az nem megy el "meg keresni önmagát."
És milyen idióta. Miután megnéztem a filmet elolvastam a wiki-n, hogy ha jó térképet (újabb változatot) vitt volna magával, akkor simán túlélte volna.
6/10
csilisbab16 2008 dec. 27. - 15:24:44 6/10
(120/329)
kmm hát szerintem nagyon jó film lenne, ha nem lett volna olyan dög unalom az eleje,mert már azt fontolgattam h abbahagyom, de örülök, h megnéztem:)meg hát még mindig nem nagyon értem miért ment el:S jójó elege lett a szüleibõl meg a társadalomból és?? emiatt ment el 2 évre??ezt nem tudom megérteni, és h igaz történet?hát cöcö..!!én egyedül azt az öreg bácsit sajnáltam:( és sztem a fõszereplõ hülye volt!!ennyi 10/6
Miyoko 2008 dec. 20. - 14:19:53
(119/329)
Életem legmegindítóbb filmje volt. Ha az egészet nem végigsirtam végig akkor egy percet se. Majd megvettem könyvben is és az is hasonlóképpen megindító mint a film. Egyetértek az elõttem szólókkal, akit nem érint meg egy kicsit is a film az nem is tudom milyen lény.
QT.buff.Lilcsy 2008 dec. 19. - 19:09:47
(118/329)
Ezt a filmet kötelezõvé kéne tenni, hogy mindenki lássa, ez csak azért nem jó ötlet, mert nem mindenki képes befogadni. Ez egyszerûen az a film, amirõl álmodtam, ez pont az ami megfoghatatlan és csak annak jelent valamit, aki olyan ember, aki érti ezt. Olyan igazi és felkavaró, mert ez pont ebbe a világba való!!! Szerintem a valaha készült legjobb film ez. Ami még érdekes benne, hogy valójában olyan igazságokat mutat be, ami fantasztikus és a végén jó a vadonban, vagy sem? hol jobb ? A nagy út, ami sehová sem vezet... Annyira meginditó, ilyennek kell lennie egy jó filmnek!

Én az osztályommal néztem meg és hát volt akit totál hidegen hagyot az egész, az ilyeneket egyszerûen nem tudom elfogadni. A világ tele van üres, céltalan emberekkel, nekik útjuk sincs üteljesen hidegen hagynak. Dehát ez van :)
10/10
Szike00 2008 dec. 18. - 14:37:15 10/10
(117/329)
régóta most elöször néztem olyan filmet hogy mielõtt neki kezdtem nem tudtam mirõl szól max. a címbõl..elég durva hogy igaz történet ami nekem egy kicsi pluszt nyomott rá:)nálam ez egy erõs 9-es :D
vrazsi 2008 dec. 18. - 11:56:00 Előzmény muzeum
(116/329)
Nos aki egy igaz történetrõl azt tudja mondani hogy giccs... az nem érti mirõl szól a film...
Én imádtam és elszomorodtam.
offtopic
ver_krisz 2008 dec. 07. - 18:56:06 Előzmény muzeum
(115/329)
"esetleg a rendezõnek sem volt elképzelése, hogy mirõl szóljon az egész..."

ez a film valós történeten alapszik. szóval........
5/10
muzeum 2008 dec. 03. - 16:14:18 5/10
(114/329)
no most agyalok, hogy ez a film egy borzasztó nagy giccs, vagy éppen a giccsnek adott pofon (utóbbi esetben nem mûködött a dolog, olvasva a véleményeket), esetleg a rendezõnek sem volt elképzelése, hogy mirõl szóljon az egész...

eltekintve néhány igazán jó alakítástól, nekem egyáltalán nem tetszett

thoreau hiteles, de ez a film...
Bíró Blani 2008 dec. 02. - 15:46:06
(113/329)
Röviden, tömören: ez a világ legzseniálisabb filmje!
10/10
kamisama 2008 nov. 28. - 23:06:24 10/10
(112/329)
Döbbenet... félig meddig magamra ismertem a srácban...

Nem tudok mit mondani, még mindig a film hatása alatt vagyok, szerintem az érzés leírhatatlan.

Sokféle érzelem kavargott bennem, öröm, bosszú, szerelem, kalandvágy, remény stb. A srác olyat visz véghez amirõl sok ember csak álmodhat, de sose merné megtenni.

Nagyszerû rendezés, alakítások, történet és zene, vége viszont szívszorítóan szomorú.

Ajánlom mindenkinek!!

Love & Piece Y
10/10
Tenebra Mors 2008 nov. 13. - 14:58:36 10/10
(111/329)
Jó régen láttam már, de valahogy én ezt a filmet egy mérföldkõnek érzem a saját szempontomból. Miután megnéztem, akkor két részre osztódott az életem: ami a film elõtt volt és ami utána lesz. De komolyan 8D. Nagy hatással volt rám!
Én is hasonlóságot véltem felfedezni bennem és Alexander Supertrampben: imádjuk a természetet, fõleg a hegyvidékeket, a kirándulást, s szeretünk elmerengeni, elmélyülni dolgokban. Tehát az azonosulásom a fõszereplõvel tökéletesen meg volt. S igen, rohadtul igaza van: az anyagi, mesterséges dolgok szart nem érnek! A diplomával kitörölheti a seggét, a pénz meg ugyanúgy elég, mint más papírdarab. Az IGAZI ÉRTÉKEK felfedezése a fontos, s errõl szól a film is részben. Persze a vége az óvatoskodó, és én kicsit úgy éreztem, hogy bár ez a hiteles lezárás (hiszen a valóságban is így történt), de mintha ezt arra használták volna, hogy "haha, azért ezt így még se". Pedig szerintem, kicsit észszerûbben, felkészültebben, ez lenne a követendõ út.
Tûnhet úgy a film, hogy az egész csak egy hülye huszonéves emo hirtelen fellángolása, aki felelõtlenül, dühében a vadont a nyakába vette. Lehet, hogy a valóságban ez így történt, de a filmben megjelenõ McCandless egészen más szerintem. Ugyan õ is hiányosságokkal küzd, de azért alaposan felkészült az útra, s bár SPOILER a halát tényleg nem várta SPOILER, de tudta, hogy odakinn tesztelve lesz, s, ha átmegy, akkor az új életet elkezdheti.
S igen, a nagy tanulság: kell egy társ, ha másért nem, hát a közös boldogulás miatt. Ebben talán még egyet is értek a film konklúziójával.

A stílus meg szintén hihetetlen magával ragadó: cool zenék, gyönyörû képek, rengeteg elmerengés. Igazi stílusfilm ez, azt mondom. Nem tudtam eddig nagyon, ki az a Sean Penn, de e filmmel megjegyeztem a nevét.
Emile Hirshre meg azt hittem, hogy "na, hülye szépfiú", de nem! Ez egy igazi tehetség.

Úgyhogy én azóta úgy próbálok élni, hogy Chris McCandless pozitív dolgait követem.

A film meg: 11/10 XD
DiodaVP 2008 okt. 25. - 23:19:41
(110/329)
Nagyon megható film, nem az a sablon akció, vagy akármilyen kalandfilm. Néha ilyen is kell. Nekem nagyon tetszett, csak ajánlani tudom.