Téma: Út a vadonba

10/10
N95 2008 márc. 29. - 16:15:59 10/10
(29/329)
Az én hozzászólásom Christopher Mccandless-rõl szól, mind inkább a filmrõl. A film No.1. De úgy érzem azért nem árt tudni róla egyes mást. A srác egy szép napon úgy döntött hogy ott hagy csapot-papot és megszökik ebbõl a MEGRONTOTT világból, amit fiatal évei miatt csak a szülei materialista szemszögébõl nézve ismert. Szabad ember vagyok ,magam a természetben fogok élni mottóval nekivágott a nagyvilágnak (csak az állatok képesek magányban élni, az ember társas lény) önzõ módon mit sem sejtve mekkora fájdalmat okoz azzal a szüleinek hogy fogalmuk sincs honléttérõl. (aki szülõ,az érti) Elment, és egy olyan világban találta meg önmagát, amihez majdnem mindent a mi materialista társadalmunk bisztosított neki (kajak,puska,busz amiben lakott,könyv,szemüveg amivel olvasta stb.)A srác a SKIZOFRÉNIA tipikus jeleit viseli úgyhogy a megoldás nem az erdõbe elvonulás hanem a psyhiátriai kezelés lett volna. Kalandorok--------------------------arról kevesen tudtok hogy a fiúra 1992 ben vadászok találtak rá. Holtan! A hálózsákjában, mindössze 30 Kg-san. Hivatalos orvosi jelentés szerint ÉHEN HALT! Iszonyatos halála lehetett (kb. 2 hétig haldoklott) Szöveg amit a busz oldalába vésett. Segítséget kérek, magam vagyok, az erõm elhagyott,úgy érzem meg fogok halni, ez nem tréfa. Kérdem én ki szeretne ilyen kalandor lenni?
ummah 2008 márc. 28. - 11:28:29
(28/329)
ja és semmi nem fikció a sztoribol, érdemes tényleg elolvasni a könyvet. A fickó aki írta elég alapos munkát végzett, mindenkit felkeresett, interjukat csinált, elment a magic bus-hoz stb...
ummah 2008 márc. 28. - 11:25:08
(27/329)
Olvastam a film alapjául szolgáló könyvet is, azt kell mondjam elég jol sikerült, a zenék valami hihetetlenül ütnek, gyönyörûek a tájak, és Chris szerepére tökéletes a színész választás...

Ami picit zavaró illetve nem tudom h minek kellett bele, az a folyamatos narrálás mindenféle családi konfliktusrol, erõszakrol stb...ha valaki olvasta a könyvet tudja h valóban voltak ilyenek a sztoriban, de messze nem ez a lényeg, és az apa figurája sem egy elvadult feleségverõ...kár volt elkezdeni magyarázni az elutazást, fõleg h a végére semmire nem jutunk így se...10/8
Zsütz 2008 márc. 26. - 20:09:35
(26/329)
10/10
Bateman 2008 márc. 26. - 13:18:01 10/10 Előzmény kreativ111
(25/329)
Õ átesett a ló másik oldalára, ez nem az arany középút, amit õ választott.

Ezért is döbbent rá a végén, hogy "A boldogság akkor ér valamit, ha mással megosztod"...

Azt, hogy a történetbõl mi fikció, és mi nem, még érdemes lecsekkolni pár forrásból.
10/10
Bateman 2008 márc. 26. - 13:15:08 10/10
(24/329)
Remek film, remek látvány! Megható történet, ami méginkább hitelessé teszi, hogy igaz történet alapján készült. Most keresem a könyvet, a kiadó épp újranyomja.
Nekem nagyon tetszett, biztos, hogy többször újra fogom nézni. Még az is lehet, hogy moziban is megnézem. Ajánlom mindenkinek, nekem 10/10, ritka jó film!
_faith 2008 márc. 26. - 07:40:21
(23/329)
Amit nem értettem és haragszom rá, az az hogy miért nem vette fel a kapcsolatot a húgával, ha a szüleivel nem is, de a húga megérdemelte volna, hogy legalább egyszer felhívja vagy küldjön neki egy levelet.
_faith 2008 márc. 26. - 07:35:18
(22/329)
NAgyon jó film, bár én azért reméltem, hogy hazatér de sajnos nem. Egyébként azt, hogy végülis haza akart menni vagy sem, azt nem lehet tudni, bár én szertinem azért a végén tényleg rájött, hogy magányos és hiányoznak neki az emberek, pl az öreg aki segített neki. Sajnos a történet csak a mexikói kalandig igaz, után ami a filmben történt az csak spekuláció, olvastam egy külföldi oldalon, hogy mexikói útja után nem írt többet a naplójába.
csancsy 2008 márc. 25. - 21:30:00 Előzmény Ági07
(21/329)
Amúgy ez a kép a legjobb, illetve a jelenet, itt tökéletesen megmutatkozik az arcán a boldogság, és a szomorúság a magány miatt. nagyon jó.
csancsy 2008 márc. 25. - 21:27:26 Előzmény Ági07
(20/329)
Hát, igen, sajnos késõn jött rá, hogy egyedül nem az igazi a természetben lenni, ezért írtam, hogy ha nem is teljesen. végülis ha abból a szempontból nézzük, megvalósította álmát, és ezért boldog volt:)
Sztem is nagyon jó film. Amúgy emile már mióta szüzet szüntess filmben megláttam, rögtön "beleszerettem", nem volt szuper jó a film, szóval nem érdemes megnézni, de láttam rajta, hogy sokra viszi, ennél többre képes. és utána jött az alpha dog, amiben megmutatta tehetségét, és ezután még szuperebb az út a vadonba. Remélem még sok jó filmben látom majd õt, sztem tökéletes, sokoldalú (hisz eljátszotta a tinit, a drogdealert, és most a kalandvágyót) nagyon jó színész. Talán legközelebb kíváncsi lennék milyen lenne igazán gonosznak, sztem még erre is képes, és még sokfajtát tud eljátszani:)
Ági07 2008 márc. 25. - 11:19:49 Előzmény csancsy
(19/329)
Nálam eddig az év legjobb filmje. Emile Hirsch olyan hitelesen játssza Christopher McCandless-t, hogy ezáltal mi nézõk teljesen átéljük a vele történt eseményeket! Az az egészben a legnagyobb tragédia, hogy az igazi Chris nem akart meghalni, visszatért volna a szüleihez, de a természet közbeszólt! :( Ez a film méltó emléket állít neki! A www.ereklyecenter.hu oldalán megrendelhetitek a film poszterét! ;)
Ági07 2008 márc. 25. - 11:16:10 Előzmény csancsy
(18/329)
Nálam eddig az év legjobb filmje. Emile Hirsch olyan hitelesen játssza Christopher McCandless-t, hogy ezáltal mi nézõk teljesen átéljük a vele történt eseményeket! Az az egészben a legnagyobb tragédia, hogy az igazi Chris nem akart meghalni, visszatért volna a szüleihez, de a természet közbeszólt! :( Ez a film méltó emléket állít neki! A www.ereklyecenter.hu oldalán megrendelhetitek a film poszterét! ;)
csancsy 2008 márc. 21. - 22:35:04
(17/329)
Amúgy, úgy nézzétek, hogy igaz történet teljesen. sztem nagyon szép, nagyon bátor dolog ilyet bevállalni, én csodálom, hogy volt ereje a kényelmes, biztonságos élet helyett a természeti harcokat választani, hogy nem aludhat kényelmesen, a ragadozó állatok, akkor soha nem lehet tudni, talál-e kaját, stb... Amúgy nem láttam a végét, és nem tudom mi lett, de az igazi chris részben éhezésben-részben mérgezésben halt meg, legyengült, de boldog volt.... (ha nem is teljesen, de jobban)

http://stillsearching.files.wordpress.com/2007/08/bus.jpg

ezen a képen az igazi chris ül.
Balivet6 2008 márc. 21. - 20:05:29
(16/329)
most olvastam újra amit írtam...
hát...:D
"...önmaga megismerését szolgáló már-már unalmas és túlzott belsõ vívódását..."
6/10
Obránszky Ármin 2008 márc. 19. - 08:46:27 6/10
(15/329)
Akármilyen fantasztikus is a képi világ, nem is beszélve Vedder zenéjérõl, meglep, h te vagy az elsõ, akit idegesített a film. :-)
Meglehetõsen didaktikusnak találtam azt, ahogy Penn elmesélte ezt a történetet, ráadásul a srác húgának kommentjeitõl olykor a falra tudtam volna mászni. 21 éves leszek, a Zabhegyezõ az egyik kedvenc könyvélményem, senki nem állíthatja, h ne tudnám, mit érezhetett a fõszereplõ. Ennek ellenére sokszor éreztem úgy, h a film valahogy hamis.
Bár meg kell hagyni, jobb pillanatai is voltak és a színészek játékára sem lehet egy rossz szavam se.
Nem lep meg, h sokaknak tetszett, nagyon átérezhetõ a helyzet, de a témában vannak lényegesen jobb filmek is ennél.
Ez csak az én véleményem, lehet, h rosszkor néztem meg, ezért negatív az összkép.
10/10
kreativ111 2008 márc. 18. - 23:13:27 10/10
(14/329)
Nagyon tetszett a film. Tényleg elgondolkoztató. Talán sokan azt hiszik, hogy az a világ a legtökéletesebb, amit manapság élünk. Ez a film rádöbbenti az embert, hogy nem feltétlenül van ez így. Az arany középutat kéne megtalálni. De van ilyen?
Aki szereti az igényes, elkondolkoztató filmeket, amelyeknek van mondanivalójuk, annak indenképpen megéri megnézni a filmet a mondanivalója, a csodálatos képi és zenei világa miatt is.
Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Balivet6 2008 márc. 18. - 01:46:45
(13/329)
hát...érdekes...az itt olvasott nagyon jó kritikák után nyugodtan ültem neki ennek a filmnek...
de miközben haladtunk alaszka felé inkább a film fogyasztott el engem mintsem én õt... vártam a végét...
jó ütõs a befejezés elismerem (fõleg h igaz a sztori)... de maga a film... hát... érdekes... sokféle gondolatot váltott ki belõlem...
SPOILER:
csak én éreztem idegesítõnek egy bizonyos szemszögbõl nézve egy elkényesztetett, sokszor önzõ! srác az önmaga megismerését szolgáló belsõ vívódását már-már unalmasnak és túlzottnak? :O
a természet gyönyörû dolog,
de ugyanakkor sosem szabad ennyire elvonatkoztatnunk véleményem szerint a szociális és felelõsségteljes gondolkodásmódtól sem! bár a film végére valamelyest megnyugvást talált a gyerek felelõtlenségén felbõszített lekivilágom... hát nemtom...
lehet megnézem mégegyszer :D
balazs44 2008 márc. 09. - 15:06:57
(12/329)
Alapfilm nagyon tetszett! Mindenki nézze meg!
10/10
Ezredess 2008 márc. 08. - 19:37:37 10/10
(11/329)
Nincs meg valakinek a könyv? Szívesen megvenném!! Ha esetleg tudtok ilyenrõl dobnátok egy emilt az ezredess@freemail.hu-ra. Köszi!
Most néztem meg én is a filmet és elmondhatom hogy kevés film volt ilyen hatással rám. De nem is a filmet kell "magasztalni" hanem az embert aki ezt végig csinálta (persze õt se kell piadesztára emelni hisz sosem akart híres lenni, õ csak szabad akart lenni). Hogy 23 évesen ilyen gondolatok fordulnak meg a fejében és véghez is viszi õket. Hihetetlen!!!!! Aki úgy gondolja hogy több az élet annál hogy végig dolgozzuk annak nagyon ajánlom.
9/10
Karolka 2008 márc. 04. - 21:28:55 9/10
(10/329)
ja igen-igen! Fontos! Képi megjelenés, gyönyörû bevágások voltak!! hm, ez megint plusz! 10/13!! :D