sansz 2008 okt. 10. - 13:02:33
(33/113)
Szokásos izlések és pofonok story, de aki szerint ez hatalmas film, az furcsa ember lehet. Világított a filmrõl, hogy a forgatókönyvet nem is gondolták komolyan. Amolyan már létezõ filmekbõl összevágtak tíz jelenetet és ennyi.

Persze nálam negatívum, hogy mindenki Indiana Jones 1,2,3-at akarja lemásolni, ettõl aztán még rosszabb lesz.

Látványra szép, de hatalmas csalódás annak, aki igazi 3d-re számított. Õszintén nem értem, hogy miért "fogták vissza" ennyire a technikát.
Az persze -már nem a film hibája- hogy olyanok voltak a közelemben, akiknek az elsõ 3d filmjük volt ez..és nekik persze, hogy tetszett. És nem is viselkedtek úgy, mint ahogy egy szokványos mozifilm alatt illene.
Végig hallottam a halkabb-hangosabb sutyorgásokat, hogy "NAHÁT, LÁTTAD?? AZ ARCOMBA JÖTT!" -miközben épp azon gondolkodtam, hogy élethûbb 3d effekteket láttam már 15 éve a balatonparton is(az más technika volt persze).

Azért az fájó dolog, hogy van már több 3d mozink is, az imax gyönyörû látványt ad és nekem örök kedvencem lesz az ûrállomás, de túlzás lenne csak természetfilmeket eladni..mégis azt teszik.
A többi 3d helyen meg ezt megértik és filmeket vetítenek 3d-ben..de milyen minõségûek ezek? Túlzás 3d-nek nevezni.
9/10
Rekkenõ 2008 okt. 08. - 12:16:43 9/10 Előzmény knopflerfan
(32/113)
Szemüveggel kell megnézni (nem olyan gagyi), de ez nem rontja a hatást!
9/10
Rekkenõ 2008 okt. 08. - 12:13:34 9/10 Előzmény Zénó
(31/113)
Aki ki szeretne kapcsolódni, és egy kalandfilmet megnézni, ráadásul 3D-ben, ami sokkal élvezetesebbé teszi, annak nagyon ajánlom! Ráadásul irodalmi mû alapján készült. Ezek után biztosan kedve lesz a gyerekeknek elolvasni Verne Utazás a Föld középpontja felé - címû könyvet!
10/10
szilvi04 2008 okt. 05. - 12:01:10 10/10
(30/113)
én sem értek egyet az elõzõkel..nekem nagyon tetszet,és nem szeretem a feliratos filmeket de ezt valahogy jó volt olvasni... 1x érdemes megnézni:)
cirmoska.nz 2008 okt. 02. - 11:50:19
(29/113)
A film nagyon gyenge szerintem. Vicces hogy már elég fejlett a mozi technika de csak ennyire "nagy" látványra futotta.....sokkal jobbat vártam tõle. A story is béna volt, nem éreztem kiforrottnak. A szereplõket sem.
A szõke csajnak azon kivül hogy valamiért idegesitõ volt, de szörnyü ruszki akcentussal nyomta a szöveget. Zavaróan rosszul beszélt sokszor angolul....nem tetszett.
Az egészbõl hiányzott valami....ahogy a Múmia3-nál is.
Zénó 2008 szept. 30. - 12:19:50
(28/113)
szerintem ez egy hatalmas nagy film...
nagyon jó lett és 3d-ben még jobb!
nem értek egyet az elõttem írtakkal.
9/10
Kitty0418 2008 szept. 27. - 21:35:09 9/10
(27/113)
A címe nem nagyon jó de amúgy nézhetõ film sõt. Tegnap láttam a moziban , ha megkéne nézni mégegyszer, megnézném nyilván nem lenne annyira szórakoztató mint elsõre de szerintem jó film volt!
Ajánlom mindnekinek ,h megnézze!:D
10/8
Mozibubus 2008 szept. 27. - 18:49:24 Előzmény Bigpapa
(26/113)
Most néztem meg a filmet, de nagyon gyenge. Nem tudom, hogy azért, mert nem háromdében néztem-e, vagy magába is, még egyszer nézhetõsnek sem nagyon tudom ajánlani még a legjobb barátomnnak se(:D).
Agyilag kb. a Teletabihoz hasonló IQ-val kell bírni, hogy felfogjuk.
SPOILER
A Maserati kimaradt, nem vette meg a Sean a kilónyi gyémántalakú üvegbõl a kocsit. Az is picit hülyeség volt, hogy az izlandi tudós tag halálhíre nem volt fenn a Google-on... A legjobb poén meg amikor a kürtõben leesik 1 méterrõl a Fraser. 60x lövik el minden filmben, de nekem tetszett.
SPOILER END

4/10
9/10
Bigpapa 2008 szept. 22. - 09:28:26 9/10
(25/113)
Tegnap láttam a filmet!
Sajna a Lurdyban néztem meg, így nem 3D-ben láttam.Teljesen kiment a fejembõl, hogy a Lurdy nem tud 3D-ben vetíteni.
Ami annyiban elõny is, hogy feliratos a film, így nem tudom, hogy lehet élvezni a 3D-t, ha közben valakinek a feliratot is olvasnia kell. Tudok angolul elég jól, de óhatatlanul a felirat odavonzza a szemem, így vagy 3D, vagy felirat.
De biztos 3D-ben nagyon jó lehetett, a csillés jelenet, a madarak...,stb. Kicsit sajnálom, hogy így alakult. Lehet, hogy pár hét múlva megnézem 3D-ben is.
De így is látványos Verne regény. Nem szabad komolyan venni, szóval senki se azt nézze, hogy mi lehet valóságos és mi nem.Andersen mûvei is gyerekkorban elvarázsoltak minket, de ma sokan kinevetik, hogy "bárgyú mesefilm". Lehet, de ilyenkor vissza kell vedleni gyerekké.
Nekem sikerült :))) És nagyon élveztem a filmet. Nem az év legjobb filmje, de határozottan nézhetõ alkotás. Személy szerint több misztikumot tettem volna bele.
Azért félelmetes, hogy Verne mennyire a kora elõtt járt agyilag. Mint, ha valóban a jövõbe látott volna, hiszen a könyveiben úgy ír mostani dolgokról, mint ha látta volna a saját szemével.
Jó szívvel ajánlom mindenkinek a filmet, aki tud még gyerek lenni. De nem hiszem, hogy ezt a filmet élvezni lehet letöltve, kamerás felvételben.
kriszta.g 2008 szept. 17. - 12:05:09
(24/113)
Bárgyú mesefilm...
saihulud 2008 szept. 15. - 09:28:27
(23/113)
Pedig a magyar szinkron állítólag a legjobb a világon. Én egész nap írok-olvasok a munkámba, és semmi kedvem a moziban is ezt tenni...
fókamóka 2008 szept. 12. - 10:55:02 Előzmény movieking
(22/113)
Tanulj meg angolul! :) (Szerintem élvezesetsebb úgy nézni hogy amit mondanak azt is látod, és nem a szövegtõl eltérõen tátognak mint a szinkronnál.)
8/10
Semprini 2008 szept. 11. - 21:23:45 8/10 Előzmény movieking
(21/113)
Mert BARMOK. Azért.
movieking 2008 szept. 10. - 12:28:19 Előzmény Vadrenalin
(20/113)
Azt mondja meg nekem valaki hogy mi a francért feliratos egy 3D-s mozi film??? miért nem szinkronizálták hogy élvezni is lehessen és ne azt élvezzük hogy az orrunk elõtt a felirat hanem maga a látványt...ezt nem tudom megérteni..Mi pont ez miatt nem nézzük meg..Helyette letöltöttem mert már fent van dvd minõségben a dc-n! az legalább ingyenes még ha olvasni kell akkor is!!!
Vadrenalin 2008 szept. 09. - 14:20:34 Előzmény knopflerfan
(19/113)
Nem láttam még a filmet, de nyilván nem a kék-piros fóliás papírkeretes szemüveges, mert akkor minden moziban 3D-ben vetítenék. A Beowulf a Westend erre alkalmas vetítõjén rendkívül profi 3D élményt nyújtott (más jót nem is sokat találtam a filmben), polarizált fényt szûrõ szemüveggel (amit az IMAX-el ellentétben itt nem kértek vissza a végén).
8/10
Semprini 2008 szept. 06. - 10:57:20 8/10
(18/113)
***SPOILER lehetséges!***

Ez is azok közé a filmek közé tartozik, amit moziban kell látni. ha valaki letölt valami rossz minõségû másolatot és megnézi a számítógépén (17 colos monitoron), az ne fanyalogjon, hogy így gagyi meg úgy gagyi! Az ilyen hullámvasút-filmeket nem bélyegnagyságban kell megnézni.
Elõszöris senki ne gondolja, hogy ez Verne mûvének legújabb feldolgozása. A könyvet nagyon sokat emlegetik a filmben, de ebbõl is látszik, hogy nem magát a könyvet vitték vászonra az alkotók, hanem az is kvázi egy szereplõje a filmnek! Viszont lenyûgözõ mozis kaland, bár én sajnos nem 3D-ben láttam, úgy biztosan még nagyobb élmény lehet. Látványban abszolút elsõ osztályú, nem lehet belekötni, a trükkparádé minden igényt kielégít. Brendan Fraser hozza a Múmiából megismert karakterét, és itt kb. erre is van szükség, jól kiegészíti a másik két fõszereplõ, de valljuk be, õk csak a körítés, a fõszereplõk a különféle effektek, szörnyek, amikkel nem spóroltak. Van itt szinte minden, még Vénusz légycsapójának embernagyságú változata is felbukkan, óriáskígyóként mozgó indákkal... A legjobb jelenet az volt, amikor az óceánon keltek át és jöttek a röpködõ halak, majd a plesiosaurusok, na, olyat még nem nagyon láttunk eddig. Viszont tagadhatatlan, hogy a T.Rex már sokszorosan lerágott csont (még ha ez a mostani valamivel nagyobb is a korábbiaknál), azt meg nem tudom hova tenni, hogy az Indy 2. csillés-sínelfogyós jelenetét ugyanúgy elsütötték itt is, az talán nem kellett volna bele. A többi elõtt viszont le a kalappal!
Ha mindenáron hibát akarok keresni benne, az talán az lenne, hogy a szereplõk közül senkinek a hajszála sem görbül meg a viszontagságok során - ez azért még egy ilyen típusú filmben is kissé sok a valószínûtlenségbõl, de ez tényleg csak egy apróság, ezt leszámítva remek kikapcsolódás (annak ellenére, hogy sajnos feliratos, ami egy családi filmnél elég baj).
10/8
knopflerfan 2008 szept. 05. - 20:57:55
(17/113)
Hogy kell ezt a filmet elképzelni a 3D-ben? Úgymint az IMAX-es filmeket, vagy a kék-piros fóliás papírkeretes szemüveges, gagyi 3D-t? Addig nem akarom megnézni, míg ez nem világos. Thx
AvatáR Gil Maerth 2008 szept. 04. - 19:20:34
(16/113)
vajh hanyadik feldolgozás ez?
az elõzõ- treat williams-os valahogy jól visszadta.
Bryan Brown-al, Tessa Wells-el.
bár õk B kategoriások - szóval...

attól füg mennyire pörgetik fel.
Azt olvastam a szereplõk neveit megváltoztatták.
De a sztory gerince megmaradt...
editka 2008 szept. 02. - 21:36:33
(15/113)
Jól gondoltam, hogy a tízéves unokahugomat vittem magammal társnak.:-) Viszont nagyon látványos, inkább nézek ilyet 3D-ben, mint mondjuk a U2-t, bár az is jó volt.
Anonnim 2008 aug. 31. - 14:48:34
(14/113)
Láátátok "A Mag"-ot, ez már komplexebb!