10/10
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 29. - 22:55:16 10/10 Előzmény Miki1900
(111/211)
Miki, Telekivel, Horthyval egyetértek; de az utsó mondatot akkor sem értem. Remélem, mások igen.
10/10
Heathcliff 2008 aug. 29. - 22:51:58 10/10
(110/211)
:)Áááá, nem a táltos; csak megint az irónia miatt, amire látom, te is rátaláltál :) :) Nagyon aranyos szöveg; és tökéletesen jelzi, mennyi értelme volt eddig LZ posztumusz b*sztatásának. :D


De Latinovitsnak a peruiak iránt érzett utálatát hogyhogy nem is említetted meg? Mint színész majdnem bevált, na de mint ember, csak egy utolsó senkiházi volt: A perui hírszerzõ hivatal egyik nemrég napvilágra került, anno szigorúan titkos jelentése szerint Latinovits minden egyes színházi elõadása után visszavonult nagy titokban és rituális kecskeáldozat keretében elátkozta a peruiakat. Sõt a nazca-vonalak kunkoraiból is saját maga által készített rajzokkal gúnyt ûzött. Építészmérnöki tudományával visszaélve rendre kiegyengette a tradicionális kunkorokat. Ilyetén ténykedését a peruiak persze nem tûrhették sokáig, az izraeli titkosszolgálatot és a hírhedt De Niro ügynököt is bevonva megmozgatták a szálakat és a megrögzött antiszemita, a perui nép gyûlölõje nem kapott többé szerepet.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 29. - 12:32:22
(109/211)
meghát Liszt Ferenc is "antiszemita" volt.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 29. - 12:27:41 Előzmény Heathcliff
(108/211)
most képzeljünk el olyan politikusokat, akik fõbe lövik magukat mert megszegték a szavukat.
(Teleki, aki önhibáján kivül ráadásul).

de egyértelmû, kézelfoghatóbb dolog: ha marad Horthy, legalább olyan undorító kockaházak ne lettek volna sehol.

(utolsó mondattal meg mi bajod van? ha nem érted szólj, ne kritizáld, mert még olyat teszel mint mások, és más munkáját elrontod ("szerencsére, gondolom"),
semmmi durva értelem nincs abban)
offtopic
Miki1900 2008 aug. 29. - 12:23:53 Előzmény Heathcliff
(107/211)
nemes volt, stb. én is ezt írtam privátba Humpynak.
szerintem Õze és Márkus nagyobb színész, mint De Niro. (az eszköztelen színész, ugye. hát az, sokat nem látunk tõle játékilag, nem értem miért sztárolják annyira), de mégse mondom Nirora, h idióta, mint ez a *moderálva* meszag Latinovitsra.

õket Magyarországon ismerik csak.
nem a világ.
de attól még jobbak.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 29. - 12:14:03 Előzmény Sir Humphrey
(106/211)
Ki az a Komlós János?
1.2.3. jó kérdés
4. 7. egyetértek
5. 6. nem feltétlenül igaz.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 29. - 12:12:06 Előzmény efes
(105/211)
dehát mutass egy cikket, te tudod hol vannak.
én is keresek most, de úgyse fogok találni.
(de mondom: hogy lehet h gyûlöl olyanokat, amilyen a házastársa is.)
meszag 2008 aug. 29. - 10:00:17
(104/211)
Cyrano-t, azaz Edmond Rostand-t ídézve: "Jahj! Hangyák bizsergetik a kardom!"
Sir Humphrey 2008 aug. 29. - 08:15:03
(103/211)
A Latinovits-ot ért elég alantas vádakat érdemes több oldalról is megvizsgálni.
1 - Miért nem játszhatott élete utolsó öt évében egyetlen budapesti színházban sem?
2 - Volt-e befolyása Molnár Gál P-nek LZ mûvészi pályájára?
3 - Ki volt Komlós János ÁVH százados valójában? Neki milyen szerepe volt LZ fellépéseiben ill. fel nem lépéseiben?
4 - Cserhalmi Györgyöt LZ kitüntetõ figyelemben részesítette egészen haláláig. CsGy esetleges sztorizásai felvetnek bizonyos jellembeli gyengeségeket.
5 - Színészek magánéletének részleteit kiteregetni (újra és újra) önös céllal, nem vall erõs jellemre.
6 - Ha valaki priviben 'féregnek' nevezi egy fórumozó társát, annak az érvelését nem kell túl komolyan venni (pl. efes, v. bárki más).
7 - A megfelelõ forráskritika elvégzése nélkül mindez csak fantazmagória.
10/10
Heathcliff 2008 aug. 29. - 07:35:56 10/10
(102/211)
Az utsó mondatot nem értettem (szerencsére, gondolom).
Csak szeretném megjegyezni, hogy ha Horthy István nem halt volna meg olyan tragikusan, most nagyon sok minden másképp volna Magyaro-n. Nagyon fontos idõben volt, lett volna nagyon fontos poszton; nagyon fontos dolgokról dönthetett volna; és sokkal gerincesebb, jellemesebb és bátrabb volt, mint a mai pol. garn. legtöbb tagja. Vagy talán mindegyik tagja. Ha életben marad, sikerül a kiugrás; nem lett volna orosz megszállás és kommunizmus....sajnos ez olyan álom maradt, minthogy
nem pusztulnak majd a hôsök
Hatalmas nagy lesz itt a nép
Rómától görög Bizáncig
Rajnától Levédiáig
félik majd utódaid nevét
Mohácsnál gyôzni fogunk
Dózsa lesz György királyunk
Nagyhatalom századokon át
Rákóczi világot hódít
Kosuthtal valóra válik
a Duna-menti Köztársaság
10/10
Heathcliff 2008 aug. 29. - 01:39:21 10/10
(101/211)
Egyetértek.
10/10
Heathcliff 2008 aug. 29. - 01:38:57 10/10 Előzmény efes
(100/211)
Abból a pár oldalból, amit volt szerencsém Klaus Manntól elolvasni (magyaro-i napló) csak egy arrogáns, nagyképû heroinistának tûnt. Persze tévedhetek.
A Latinovits-család, ha jól tudom, õrületesen gazdag nagybirtokos, talán arisztokrata is volt régen. Ezt én ki is nézem Latinovitsból; nem bírnék róla elképzelni mást, mint nemesi származást. Ezért szerintem a zsidó buzizás részérõl leginkább rendszerellenes kirohanás lehetett. Egyrészt.
Másrészt ugye építészmérnök is volt: a családja múltján kívül önmaga teljesítménye miatt is öntelt lehetett (azaz volt is, gondolom).
Harmadrészt a színészek mégiscsak a saját érzelmeik expresszív kifejezésébõl élnek: azt mondom, legyenek fegyelmezettek a kritikusok. :P :)
Képzeld el a Dühöngõ ifjúságot angolos hidegvérrel elõadva. (Sajnos Burton úgy adta elõ. Sokkal több érzelemmel és dühvel kellett volna).
Negyedrészt nem értem a színészkirály jelzõket. Mitõl színészkirály R. de Niro? Nekem ugyan nem mond többet, mint mondjuk Õze Lajos, Márkus László vagy akárki más. Ráadásul mindig, folyton ugyanazt az agresszív figurát játssza, mint ahogy mondjuk Sandra Bullock a "helyes szomszéd lányt" stb. Pl. Depardieu, Dicaprio vagy Depp színészi, filmes teljesítménye összetettebb, gazdagabb.
Hogy Latinovits mitõl volt olyan nagyon jó, nem tudom: de amiben láttam, tetszett. Hátborzongatóan, infernálisan, ijesztõen, ez igaz; de tetszett.
Az pedig, hogy terjengenek róla rosszindulatú pletykák: naná, az irigység már csak ilyen...
Tesla közismerten kissé elmebeteg volt. Akkor most felejtsük el a váltóáramra épült XX. sz.-ot, mert olyan ember találta ki, aki nem is volt komplett? Nahát. Nem kell az ilyesmivel törõdni, ne legyünk már intimpisták.
9/10
offtopic
efes 2008 aug. 28. - 22:04:24 9/10
(99/211)
ez nem cikk, nem szakdolgozat, nem kell forrást megjelölni. úgyhogy olvass utána, és ne csak jobbos orgánumokban. (nem tudom hol olvastam már... de olvastam, és hallottam is, színházi körökben, több helyütt és fõleg, ismert jobbos beállítódású színészektõl is) tehát ez olyan igaz, mint a nap. akkor is ott van az égen, ha nem akarod. ez van.
9/10
offtopic
efes 2008 aug. 28. - 21:56:01 9/10
(98/211)
dehogy, õ izmozik..:P
perry 2008 aug. 28. - 20:30:20 Előzmény efes
(97/211)
Jujj meg akarod verni Frici bácsit ?:)
offtopic
Miki1900 2008 aug. 28. - 20:16:36 Előzmény efes
(96/211)
ja, de csak úgy nem lehet befeketíteni senkit. keress egy cikket, amiben ez van.
nekem pl az sem tetszik h Horthyt a bohóc Hofi lekõbányaizza.
(még mielõtt írnál: Che Gevarát lehet szeretni, de Horthyt nem? Hungarikum mehet, de Jud süss nem?)
Miki1900 2008 aug. 28. - 20:10:48 Előzmény Humpy
(95/211)
http://www.youtube.com/watch?v=AagQes8Q6zY
ezt te ismered,
Majomország
offtopic
Miki1900 2008 aug. 28. - 20:08:14 Előzmény meszag
(94/211)
attól még nem kell megsérteni, sem õt sem mást.
minek kell aztat mondani rá h ***moderálva*** ? erre semmi okod sem volt.
tudnék egy radikális példával élni de akkor jön a ***moderálva***.
és különben is miért olyan nagy az a ***moderálva*** és te meg egy ***moderálva*** és ez tény.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 28. - 20:05:28 Előzmény Humpy
(93/211)
mondjuk azért hivatkozott Cserhalmira meg vmi kricsmóra, de sehol egy újságcikk, ami ez mondaná, tény.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 28. - 20:03:53 Előzmény meszag
(92/211)
ezt most miért kellett? jól érzed magad?
te neked semmi érzéked a mûvészethez. leg nem sok