10/10
jeffero 2008 dec. 28. - 13:33:12 10/10
(4/24)
Igazán rendkívüli film, ajánlom mindenkinek.

Idézet a 2. rész végérõl, Cassie szavaival:

"Néha visszagondolok arra amin keresztülmentünk, és arra, vajon hogy jöttünk vissza. Rájöttem, hogy az utazás volt a legfontosabb. Az utazás megváltoztatott minket.
Tudom, hogy amikor apu azt mondja, Credendo Vides, azt jelenti, több vagy, mint amennyinek látszol. Néha csak az kell, hogy valaki higgyen benned. Anyu annyira hitt bennünk, hogy az az egész életünkre ráveti a fényét.
Néha azt álmodom, hogy látom az egyszarvút. Leszaladok a kikötõbe, hogy kalandra indulhassak, és azt álmodom, - hogy látom a hajót. -- És akkor egyszer csak elillan.
De többé már nem vagyok szomorú, mert tudom, hogy benne élek a világ legnagyobb kalandjában, és azért, mert hiszek, és a hit megelõzi a csodát."
Trefi2006 2008 nov. 18. - 11:35:13
(3/24)
Én is nagyon szeretem ezt a filmet, de mindig lemaradok az elejérõl, és kiderül, hogy már az ismétlést nézem. És sajnos nem találtam még meg, hogy le lehet-e valahonnan tölteni.
10/10
fulank 2008 jún. 09. - 17:49:22 10/10
(2/24)
A film tényleg nagyon jó. Ráadásul mindenki megnézheti korosztályra való tekintet nélkül. Ez a film ötvözi a valóságot, a legendával, mitosszal és a fantáziával. Mindekinek csak ajánlani tudom, hogy nézze meg!!! Nem lenne rossz, ha lenne folytatása a filmnek, amely tovább vinné a film fonalát, s igy további izgalmakat lehetne átélni a nézöknek.
10/10
haybody 2008 ápr. 20. - 05:46:16 10/10
(1/24)
Az Egyik kedvenc filmem. Szerintem a mesevilág valamint a csodás lények csak háttérként tölti kia filmet, a fõ téma hogyan tudja egy család valamely tagjának halálát feldolgozni. Az egész filmben visszaköszön, hogyan változnak a gyerekek érzelmei édesanyjuk halálával kapcsolatban. Ezt a szomorú tényt könnyebb elfogadni,egy mesés világban mint a vakóságban. Helyenként humorban sem szenved hiányt a történet, amelybõl lenyûgözõen szép mesefilm kerekedett. Aki teheti, és nem szégyell egy szép mesét megnézni nézze meg, nem fog csalódni, akár felnõtt, akár gyerek. Jó szórakozást kívánok mindenkinek!