10/10
zeal001 2010 febr. 07. - 01:53:32 10/10
(151/191)
Ki az aki erre nem 10-est adott? :P
10/10
ricardo08 2010 jan. 10. - 22:00:26 10/10 Előzmény Finneas33
(150/191)
Hali esetleg a Szélsõséges világegyetem nem lesz meg?
Finneas33 2010 jan. 05. - 10:57:11
(149/191)
Gyerekek!

Csak ímélcímre tudom küldeni!!!! egyébként a linkeket kimoderálják!!!
Finneas33 2010 jan. 03. - 10:16:09 Előzmény ligmondkati
(148/191)
És hova a rákba küldjem õket???? (már bocs) esetleg megadnád az ímélcímed privátba?
10/10
NANU..! NANU..! 2010 jan. 03. - 03:40:24 10/10
(147/191)
Hátha még megélhetjük, hogy mi is az a nagy TITOK mi körül vesz mindannyiunkat... {?:)}
Egyszer talán,... ?;)


Addig is elmélkedjünk, és álmodjunk csak tovább... ;)
tombenko 2010 jan. 03. - 01:55:08
(146/191)
Nincs határa, mert nem lehet. Egészen pontosan térbeli határa nincsen. Idõbeli határa legalább egy van. A bébi-világegyetemek koncepciója nem új, de egyelõre nem bizonyítható, és nem is cáfolható. Eleve kétséges, hogy egyáltalán szükségesek-e a világunk leírásához, mert egyelõre minden elmélet szerint információcsere nem zajlik le a két univerzum között.
Másrészt nem jársz túl messze az igazságtól, mert tény, hogy az Univerzum habos, buborékos szerkezetû (igen nagy léptékben).
10/10
NANU..! NANU..! 2010 jan. 03. - 01:29:01 10/10
(145/191)
"A Világegyetemnek ugyanis nincs határa."

Állítólag,… tényleg ezt mondják... De Én nem így gondolom… :)

Nem is írtam azt, vagy igen… {?:(}
Ha igen, akkor véletlenül elkapott a gépszíj… ;)

Mivel folyamatosan tágul és a legutóbbi hír szerint egyre gyorsabban... :) & a végén megint lesz egy nagy Boommm…, és kezdõdik minden elõröl… ;)
De akkor azt magyarázd meg, hogy akkor hol van a ( széle, határa, vége… )... ?;)
Mert, hogy mindennek van kezdete, az biztos, és akkor kell ( végének ) is lennie. ;)

Én azért is képzelem úgy el az ( univerzumokat )
mint egy kémiai elemek összekapcsolt lufiszerû gömböknek, amik folyamatosan tágulnak. {?;)}
Majd, Pufff… (((* o* )))
tombenko 2010 jan. 02. - 16:44:59 Előzmény NANU..! NANU..!
(144/191)
Nincs kizárva, amit a fekete lyukakról gondolsz. Jó a képzelõerõd. Az univerzumról alkotott képed viszont annyira költõi, hogy nagyon pontatlan. A Világegyetemnek ugyanis nincs határa.
10/10
ligmondkati 2010 jan. 02. - 15:47:29 10/10 Előzmény Finneas33
(143/191)
Szia!
Légyszi légyszi nekem is küldd át! Örök hála.
10/10
ligmondkati 2010 jan. 02. - 15:19:16 10/10
(142/191)
Nagyon tetszik ez a film, de sajnos megint elbénáztam a felvételt...remélem hamarosan újra adják, iszonyatosan jó.
10/10
horvathzsu 2010 jan. 02. - 10:32:52 10/10
(141/191)
Ez a film egyszerûen szuper volt!
10/10
NANU..! NANU..! 2010 jan. 02. - 03:01:16 10/10
(140/191)
Az Ismételt Film látásom alapján és ami már rég motoszkál bennem, mondhatjuk elgondolásnak, megérzésnek, vagy következtetésnek, de Én inkább csak egyszerûen jó képzelõerõnek mondanám, amiért meg is kövezhettek/nek... {:(}

-De Én az egész Világegyetemünket, egy nagy kádnak képzelem el, aminek körbe vett fala van akkár egy bubborék, vagy egy fekete léggömb… STB
Az oldal falain aljában több lefolyó van ( millió…stb ) és mi ennek a ( kádban, gömbben…) levõ köztes anyagnak a felszínén úszunk, mint valami kémiai anyag, vegyület… {:(}
Na most folytatva a sci-fi-be illõ gondolat menetemet, számomra a fekete lyukak, nem más, mint egyfajta átfolyó egy másik Világegyetembe, ahol csatlakozik egy szintén hasonló terû ( kád, gömb, buborék, léggömb )… STB

Na és ezek végtelen halmaza alkotja egy nem is tudom,… ?:(… esetleg egy anyagot, úgy mint a vegyi elemek felépítését látjuk a 3D modellezésben… ?{:(}
Na, Én mindig is így képzeltem el a Film láttán elõtt is a Világegyetemet, amik egymással összekapcsolódva vannak egymással… ?:(
Na most lehet kövezni… {:(}

Most persze jöhettek azzal, hogy mi van akkor a feketelyukak pusztító erejével… {:(}
Szerintem csak annyi, hogy a túl oldalon újra anyaggá alakul, vagy akár, lehet hogy egy újabb ( buborék, azaz ( NAGY Bummm ) láncolat, azaz egy újabb és újabb Világegyetem kapcsolódik, azaz jön létre…, … {?:( }

Persze ez csak a szerény saját szemszögembõl felvázolt elgondolásom… {:(}

De úgy gondolom, hogy Nagyon kevesek és aprók vagyunk mi ehhez, hogy valaha is megfejtse ezt az ember… vagy ( akármik is vagyunk mi ebben a nagy fekete vegyi gömbben… {;)}

-Ja,… ha nagyon morbid akarok lenni, akár egy DNS lánc alkotó elemei is lehet a Világegyetemünk…
Csak a képzelõ erõvel kell elrugaszkodnunk a mi világ képzetünktõl… {?;)}

Na, itt egy Pl. Kép a gondolat menetemhez... ;)
10/10
NANU..! NANU..! 2010 jan. 02. - 01:06:01 10/10
(139/191)
Igazán kiadhatnák DVD-n... ?:(
10/10
NANU..! NANU..! 2010 jan. 02. - 00:55:38 10/10
(138/191)
Fantasztikusan jó ez a mûsor... :)
***100...
tombenko 2009 aug. 30. - 15:57:06
(137/191)
Alternatív szerkezetlehetõségek sem túl nagyszámúak. A kristályokban ráadásul egyetlen szerkezeti egység ismétlõdik monoton módon, szennyezés hatására ez a szerkezet csak kismértékben módosul. Élõ szervezetekben a variációs lehetõségek lényegesen nagyobb számúak, hiszen 64 különbözõ egység sorrendjérõl van szó. De ha leszûkítjük a kört, akkor is húsz aminosavat + a leállításokat tartalmazza ez a 64 egység. Azaz óriási számú lehetõség, és így hatalmas információmennyiség áll elõ.
Az embernek (és a legtöbb élõlénynek) hihetetlen, de van jó sok olyan szerve, ami nem, rosszul, vagy feleslegesen funkcionál. Egyik kedvencem a féregnyúlvány ezek közül. Sõt, a szervezet is még a 100000 évvel ezelõtti, vadász-halász életmódhoz idomult. Szóval minden további nélkül megmaradhat felesleges szervekkel is egy élõlény. Ami viszont lényeges az intelligenciához, bizonyos szervek megléte.
Ami pedig feltétlenül szükséges, az az, hogy az élõlény tudjon fejlõdni. Kristályok esetében ez eléggé valószínûtlen, ott az egyetlen fejlõdési lehetõség a növekedés, azaz az egyutas fejlõdés. Ez az élet szempontjából nem elõrehaladás.
twillight 2009 aug. 30. - 09:57:38 Előzmény tombenko
(136/191)
És ha megnézed, akkor a természetes kristályok nem olyan tökéletesek a szennyezõdés és az alternatív szerkezetlehetõségek miatt.
Továbbá a sejtes felépítés is egy ugyanolyan ismétlésre alapoz: a nukeinsavak igen kevés alkotórészbõl épülnek fel. Ezt is "változásra képtelen" rendszerként értékelnéd?
A töltéstárolással képes lehet - teoretikusan - egy kristály a kellõ állapotváltozást szimulálni, illetve információt tárolni. Ehhez persze lényegesen eltérõ külsõ körülmények kellenek mint az általunk ismert élethez.

Az emberrõl és más földi élõlénykerõl szólva a szervezõdésük rendkívül megfelelõ a használt körülményekhez képest. Túl sok felesleges függelékkel semmi nem marad fenn, sem túl kevéssé hatékonyan mûködõ elemekkel.
Az egyetlen ami hiányzik hogy ki tudjunk lépni abból szûk környezetbõl, amihez az evolúció során alkalmazkodtunk, bár a problémán dolgozunk. Csak sajnos elég kis léptékben.
tombenko 2009 aug. 28. - 08:43:56
(135/191)
Ha megnézed, a krisztályokat egy rövid szakasz rendszeres ismétlõdése építi fel. Ettõl lesznek olyan rendezettek, és jellegzetes alakúak. Ez a rendszer azonban változásra nem képes. Márpedig élet kialakulásához olyan rendszer kell, amelyik egyik állapotból másikba kis energiaigénnyel is képes átlépni. Mi több, az élõ szervezetet felépítõ molekulák eleve rengeteg információt hordoznak magukban. Egy kristály csak rendkívül keveset tud. Ahhoz képest a legelsõ számítógép is zseni.
Azt nem állítom, hogy az emberhez hasonló lenne egy földön kívüli élõlény, mert a mi testünk, szervezetünk rendkívül rossz szervezõdésû, tele felesleges holmikkal, de azt igen, hogy ha értelmes, akkor bizonyos feltételeknek eleget kell tennie. Lehet, hogy csak karikatúrája az embernek, lehet, hogy szinte azonosan néz ki.
twillight 2009 aug. 28. - 08:35:20
(134/191)
Mit értesz azon, hogy "a felépítõanyag elrendezõdése"?
Az életrõl alkotott elképzelésed nagyon emberközpontú.

Vegyük csak a kristályokat: képesek növekedni, elektromos aktivitás is mûködhet bennük megfelelõ körülmények között.
Mozogni is tudnak (rezeghetnek bizonyos külsõ hatások eredményeként belsõ folyamataik által), a szaporodás meg egysíkú kritérium. Hogy nem sejtekbõl állnak? Na és? A vírusok sem. (amik szintén kristályos formában élnek túl az idõ nagyrészében)
Nem mondom hogy a földi kristályok élõk. De ELKÉPZELHETÕ kristály-alapú létforma szvsz.
tombenko 2009 aug. 28. - 08:13:20 Előzmény hunbumby
(133/191)
Azért, mert az csak fikció. Gondold végig, mi kell, hogy valamit élõnek tekinthessünk, illetve mi kell az értelemhez. A rádióhullám semmilyen életnek nem lehet alapja, mert még önszervezõdésre sem képes. Kristályok szintén nem lehetnek élõlények. Ott a felépítõ anyag elrendezõdése a probléma. stb.
tombenko 2009 aug. 28. - 08:09:55
(132/191)
Hm. Érdekes, mert tényleg elõ lehet állítani nagyobb sebességet. Például egy fényfolttal. Azonban vagy egy nagyon fontos dolog: információ nem terjedhet a vákuumbeli fénysebességnél gyorsabban.