Téma: Ütközések

eagleburger 2011 márc. 06. - 12:17:06
(154/234)
Még két észrevétel.


*****S P O I L E R*****
Írták itt a hozzászólások között, hogy Matt Dillon figurája milyen jellemfejlõdésen ment keresztül. Szerintem szó nincs jellemfejlõdésrõl, és pont ez a film lényege -mégis milyen jellemfejlõdés történt volna benne 1 nap alatt? Nem volt õ korábban se rasszista, az idõsebb néger rendõrtiszt meg is védte õt a kezdõ járõr elõtt.
Egyszerûen egy besokallt zsaru volt, aki visszaélt a hatalmával, és magánemberként elkeseredett beszólásokat engedett el a fekete tb-ügyintézõ felé, amúgy pedig (okkal vagy ok nélkül) tele volt a hócipõje a négerekkel -is.
Ettõl teljesen függetlenül segített a bajba jutott nõn, hisz ott az egy merõben más élethelyzet volt. Amikor pedig felismerte a nõt, nyilván szégyellte is magát, már becsületbeli ügynek tekintette, hogy bizonyítson neki, ezért is ment vissza az égõ autóba.
Ha ott egy valaki más ismeretlen személyt mentett volna ki, valószínû, hogy egy következõ igazoltatáskor sem riadt volna vissza attól, hogy letaperolja a jó nõket, ha éppen olyanja van. Persze nyilván e sokk hatására az igazoltatási jelenetet többet nem fogja megismételni (ennyiben valóban van jellemfejlõdés)

A másik: egyes ismertetõkkel ellentétben nekem úgy tûnt, hogy a perzsa csaj direkt választotta a vaktöltényt apja pisztolyába, õ nyilván el tudta olvasni a feliratot. (persze lehet, hogy tévedek)

*****S P O I L E R***** vége
eagleburger 2011 márc. 06. - 12:09:48
(153/234)
Bár a téma elsõ hallásra lerágott csontnak tûnik, és azt lehet gondolni, hogy a témaválasztást a tuti siker elérése motiválta, mégis jó a film. Dícséretes, ahogy próbálja elkerülni a sztereotípiákat.

A tanulságot nem vonnám le a történetbõl, inkább egy-két észrevétel a film egy-két részletével kapcsolatban:

Két momentumot tartok benne kissé életszerûtlennek:

S P O I L E R

1. A tévés pasastól furcsállom, hogy nem adta ki a rendõrségnek a gépkocsi-rablót. Persze frusztrált volt a korábbi rendõri megaláztatás miatt, amit a bõrszínének tudhatott be (bár a Matt Dillon-féle rendõrkarakter részérõl nem emlékszem az igazoltatáskor rasszista megnyilvánulásra, inkább csak következtethetett erre), de azért szolidaritás ide vagy oda, egy rám pisztolyt rántó fickót nem mentegetnék.

2. A lakatos persze, hogy a lányával volt elfoglalva, de azért simán fel kellett volna jelenteni az öreg perzsát, ez nem kérdés, hisz elvileg a támadást bármikor megismételheti.
gabriella_ 2011 febr. 20. - 18:51:57 Előzmény RDoo
(152/234)
Nagyon jó a történet, a színészek, a rendezés.
Tökéletes, ahogy kibontakoznak a személyes történetek, s ahogy a szereplõk élete összefonódik.

Ajánlani tudom csak!

***** SPOILER*****
Milyen golyó?! Nem volt golyó, így nem volt minek eltûnnie.
*****SPOILER VÉGE****
8/10
RDoo 2011 febr. 20. - 17:54:33 8/10 Előzmény kesselring
(151/234)
Nekem is az a rész tettszett a legjobban,de vajon a golyó hova tünt?
10/10
pneklara 2011 jan. 17. - 07:35:29 10/10
(150/234)
Bár a film erejérõl lemaradtam, de végig az járt az eszemben, micsoda nemes találmány ez a globalizáció. Az emberek elhagyják egy jobb élet reményében hazájukat, s aztán egész életükben boldogtalanul keresik identitásukat.
Meg az is eszembe jutott, hogy egy ember bûnéért más bünhõdik, s minden és mindenki iránt gyanakvóak leszünk, s már abba a kézbe is belemarunk, aki segíteni jön.
SPOILER!!!
Lehet, hogy nem jól értelmeztem, de a stopos fiú nevetni kezd, mikor meglátja a zsaru kocsiján a kis szobrot. S nincs ideje kimondani, hogy adott egy fekete és egy fehér ember, látszólag ég és föld, de van bennük közös: a hit.
Azért a film készítõi optimisták, mert azt mutatták, hogy valahol minden emberben ott van a jó.
Eszembe jutott József Attila is, mikor az égõ kocsira dobálják a gyerekek a kacatokat: "Valami nagy, nagy tüzet kéne rakni, hogy fölengednének az emberek"
És szerintem az is szép, mikor kezd hullani a hó,s ez meghozza a pattanni készülõ idegek lazulását, és a sok gondot, szennyett elfedi a városban a tiszta elsõ hó.SPOILER vége!!!!
Szerintem jó film. Sajnálom, mert csak onnan láttam, mikor a filmrendezõ feleségét "vizsgálja" át a rendõr, s nyilván lemaradtam egy sor összefüggésrõl.
Örömmel vettem, hogy a tv csomagon variáltak: kivették a Pax-ot, berakták a Story4-et, és a DunaA-t, így lesz lehetõség több jó film megnézésére.
marie1 2011 jan. 16. - 23:52:11
(149/234)
Sokadszorra is teljesen lekötött, elgondolkodtatott...10/10
kesselring 2011 jan. 16. - 13:10:04 Előzmény juvem
(148/234)
Többször láttam már. Nem sikerült hibát találnom a filmben. Nálam Top10-es. A legmegdöbbentõbb rész amikor az öreg perzsa rálõ a kislányra. Vágni lehetett a csendet a moziban... Igazi humanista, realista alkotás. Hatásvadász, de ehhez ez kell.
juvem 2011 jan. 08. - 01:12:10
(147/234)
Enber egyértelmûen látszik h a jót és a rosszat nagyon nem választotta el a filmben semmi na most 1 kis

[[SPOILER!!

vegyük példának Matt Dillon és Ryan Phillippe párhuzamát a filmben Dillon az elején a nagy rasszista de a végére felfoghatjuk pozitív karakternek úgy ahogy Ryan Phillippe-t aki az egész filmben egy jó karaktert játszik de a végén beleesik abba a hibába amibe extársa, ez is érzékelteti hogy az emberekben mennyire benne van az elõítélet mindenki felé és nem lehet eldönteni a film végére h õ egy pozitív vagy egy negatív karakter volt vagy a végén a tette miatt már elveszik az amit elõtte tett, amilyen világszemlélettel nézte a világot?! ezt mindenki eldöntheti saját maga

!!SPOILER ]]

Amúgy egy remek film lehengerlõ alakításokkal és ha valaki megérti a témáját annak elég erõsen a szívébe markol ez a film! mindenkinek csak ajánlani tudom!
9/10
raszta 2010 dec. 31. - 20:32:49 9/10
(146/234)
Ez a film mindenkit elgázol, még azt is, aki nem rajong érte. Tehát mindenkinek ajánlott.
10/10
pingvincorpse 2010 nov. 08. - 22:31:37 10/10
(145/234)
Tökéletes.
10/10
NADALFAN 2010 szept. 20. - 23:28:24 10/10 Előzmény Beyond silence
(144/234)
hát igen ez olyan film amit nem egyszer kell megnézni.nekem is kedvencem..
10/10
Beyond silence 2010 aug. 13. - 21:13:14 10/10
(143/234)
Nem lehet elmenni ez a film mellett. Újranézve is csodálatos.

Valódi emberek, lelki ábrázolása, cselekedeteikkel, okokkal : feszültek, ütköznek, vétkeznek, gyarlók és jók. Kavarognak, itt is-ott is feltûnnek, kapcsolódnak, sodródnak és sodornak. Mindezt egy csodálatos együttérzéssel, összegzõn, a szomorúságon túl mély emberséggel, szépséggel.
nokeka 2010 aug. 01. - 09:41:56 Előzmény vallon
(142/234)
Igazad van, tényleg sokan keverik az arabokat a perzsákkal, pedig nem kellene. Sajnos az elõítélet mindenhol ott van. Az arabot keverni a perzsával olyan, mint a kínait a japánnal, vagy a magyart a románnal... Pont errõl szól a film is...
stampo 2010 jún. 12. - 12:40:44
(141/234)
Oké, akkor a végét elfelejtjük. (Nálam is ezért csak 10/10, és nem 11/10...)
9/10
yippikaya 2010 jún. 11. - 19:11:00 9/10
(140/234)
Majdnem tökéletes film, és éppen ezért bosszant nagyon az, hogy nem sikerült egy normális pontnál befejezni. Remek zárókép lett volna akár az, amikor Bullock átöleli a bejárónõjét, akár az, amikor Cheadle megtalálja az öccse szobrocskáját, akár az, amikor Howard a hóesésben áll a lángoló autó elõtt. Ehelyett jött ez a szájbarágós bénázás a végére, és Ludacrist kellett nézni ahogy szabadon enged L.A. közepén 10 kambodzsait, és elsüt valami ,,vicceset" a ferdeszemûekrõl. De mintahogy már említettem, a film zseniális, a színészek csúcsformát futnak (nekem leginkább Pena alakítása tetszett) és tele van emlékezetesnél emlékezetesebb jelenetekkel. Csak a vége...
lng 2010 máj. 10. - 00:08:46
(139/234)
3 ev utan ujra lattam, akkor nem tetszett annyira de most felirat nelkul neztem angolul es baromira bejott, eddig nemj ertettem az oscart de mostmjar en is odaadnam neki!!
stampo 2010 márc. 28. - 23:56:26 Előzmény pisti801227
(138/234)
Teljesen igazad van, de legközelebb azért nyomass egy SPOILER-t. Elõfordulhat, hogy még nem mindenki látta...
9/10
6Réka1 2010 márc. 25. - 19:53:19 9/10
(137/234)
Amikor néztem a filmet, az elsõ fél-háromnegyed órában folyton azt vártam, hogy történjen már valami, ami elõrébb viszi a filmet. De nem igazán történt. Azt hittem, hogy ez csak egy unalmas film. Aztán mikor már csak egy óra volt a filmbõl, rájöttem, mit is akar mondani igazából. Ez a film nem egy cselekményen vezette végig a nézõt, hanem volt mondanivalója a rasszizmusról. A végén kijelentettem, igazán jó film volt. Történt valami a végére, ami nagyon jó volt. Tetszett.
9/10
seemur 2010 márc. 25. - 11:11:07 9/10
(136/234)
Magnolia.
valamit 2010 márc. 24. - 15:07:28 Előzmény szemiramisz
(135/234)
Acélmagnóliák