Téma: Utolsó idõk

coj 2009 okt. 27. - 22:51:10 Előzmény mulao
(17/57)
vazze azért egy magyar filmre szánjál már párszáz forintot
freerider 2009 okt. 27. - 21:20:54 Előzmény alex4427
(16/57)
Vasárnap este az Arénába összesen 2 en voltunk a vetítésen... aki multiplexbe megy filmet nézni, az valószínûleg pánikba esik ha egy ilyen film bemutatóját meglátja, vagy csak a vasárnap este... nem tudom
7/10
Túrin 2009 okt. 26. - 23:35:43 7/10
(15/57)
Többet vártam. Sokkal többet. :(
10/10
alex4427 2009 okt. 26. - 21:03:17 10/10
(14/57)
"A mûalkotásnak nem a hiba az ellensége, hanem a hazugság"- ahogy Háy János mondja.
Nos ez a film, nem hazug! Sõt, a ritka kivételek közé tartozik az elmúlt 20 év magyar film-termésében: valós problémákkal foglakozik! (Félek, hogy ezzel a megjegyzésemmel máris elriasztottam néhány nézõt: ugyanis a magyar nézõt "sikeresen" elszoktatták a valós problémáktól!)
freerider 2009 okt. 26. - 13:38:51
(13/57)
Vannak akiknek egyáltalán nem tetszik vannak akik odáig vannak érte. Szerintem nem rossz film, de én a két tábor között vagyok.
Nem rossz, de ebbõl a történetbõl szerintem többet nem lehetett kihozni.

páran itt szõrszál hasogatnak, azoknak üzenném, hogy én nem tudom hogy volt e papír 200 as akkor, de szentkirályi ásványvíz, új suzuki swift, "H" val kezdõdõ rendszám, biztosan nem volt, meg uniós rendszám matrica a szélvédõn az sem volt, rengeteg dolog nem volt még akkor, de ezek apróságok...
mulao 2009 okt. 21. - 06:22:21
(12/57)
Lelehet tölteni valahonn a filmet??
helyzetjel 2009 okt. 20. - 22:52:26
(11/57)
Sziasztok, most jövök a Müpa-s koncertrõl. Nagyon remek volt. Néha rendesen elvarázsolt :) Nem tudja valaki, hogy honnan lehet megszerezni a film zenéjét bármilyen formában? Segítségetek elõre is köszönöm! Üdv
10/10
alex4427 2009 febr. 06. - 10:11:53 10/10 Előzmény tettinger
(10/57)
Ez is nagyon szép. Nagy örömmel olvastam! Kb. rám is így hatott a film!
10/10
alex4427 2009 febr. 06. - 10:07:25 10/10 Előzmény FElepHánt
(9/57)
Ritkán szól(sz) a filmes fórumon. De akkor nagyon szépen és pontosan!
10/10
tettinger 2009 febr. 05. - 22:08:00 10/10 Előzmény alex4427
(8/57)
Ilyen tiszta és természetes filmet régen láttam. Hogy igaz, az nem mis lényeg, de úgy szól, mint egy Mahler-szimfónia, sûrítve minden és gyönyörûen elbeszélve. alig nismertem arcokat, egytõl-egyig telitalálat mind, ez a lány pedig hihetetlení! Ha nem lenn a színész, akkor is csodálnám, hogy tudták vele megcsinálni..., d ehát az, így meg egészen megfoghatatlan. Bele voltam préselve a székbe, levegõt nem kaptam sokszor. Hát van ilyen magyar film?!? VAN!!!
10/10
FElepHánt 2009 febr. 05. - 22:00:20 10/10
(7/57)
UTOLSÓ IDÕK Mátyássy Áron filmje Vass Teréz!!!


Végre egyszer jól döntött a T.Zsûri, végre egyszer olyan szerzõi film született, amely bár-
hol a világon megállja helyét mint a közönség, mint a szakmai kritika elõtt! Világvége: a
magyar-ukrán határvidék, Schengen elõtt, '97-ben, benzin-csempészet, falopás és a nagy
üres, kilátástalan semmi. Háttérben a Kárpátok, elõttünk az épülõ sztráda Ukrajna felé,
egy autista dilinyós lány és az õ sûrûlelkû, kötelezettségek között vergõdõ bátyja. Kádas
József-ben a Magyar Ugar "kunfajta, nagyszemû legény"-e testesül meg, akit néma vágyai
sem igen ûznek egy saját, mûhellyel kombinált benzinkútnál tovább. Összeszorított fog-
gal gondozza reménytelenül kiszolgáltatott nõvérét, fordul hatszor is egy nap a fekete-
fuvarral, alig beszél, de izzó szemei mindent elmondanak. Színészi alkat és rendezõi elkép-
zelés ritka telitalálata ez a jobb sorsra érdemes legény, a leszorítottak, a mélyben kalló-
dók tragikus hõse. A forgatókönyv gondosan kidolgozott cselekményt, pontosan kirajzolt
karaktereket hordoz. Kitûnõ megfigyelések egy ismeretlen közegben, látszólag jelenték-
telen apróságokból épülõ szerkezet. Még a rendõröknek is határozott arcéle van, nem
kell szokványos sztereotípiákkal beérnünk. A fantasztikus színészvezetésen kívül, a vissza-
fogott tempó és a következetes vágás is a rendezõt dicséri. Kiemelkedõ az operatõr mun-
kája, expresszív mélységeket sugallnak a homlokeresz alatt végzõdõ kivágások, a fénnyel
írt profilok. Soha filmben nem láttuk még a nappali erdõ ennyire kifejezõ képeit, a kör-
nyezõ világnak a lány szemével látott apró rezdülései, egy tücsök, egy táncoló levél, egy
tükrözõdés a falon titkos szubjektummá nemesül Herbai Máté kamerája elõtt. Bölcs elõ-
relátással a háttér-dalok, Harcsa Veronika kifinomult elõadásában, az õ szövegével, ango-
lul szólnak,megkönnyítve a nemzetközi sikert, amelyet bizton megjósolhatunk. Az összha-
tás fontos eleme Márkos Albert mesterien illeszkedõ zenéje is, de a középpontban mé-
gis a ragyogó színészi alakítások egész sora áll. Varga József a robusztus sötétség, László
Attila a cselekvõ józanság, Kasvinszki Attila az elemi rosszindulat szuggesztív megtestesí-
tõje. Géczi Zoltán jégarcú hadnagya egyetlen mondattal helyre teszi az államrendõrsé-
get, Földes Eszter sugárzó lénye a természetes hitelesség ritka erényével tûnik ki.
A félig-emberek ábrázolásában eddig Dustin Hofman Esõembere vitte el a pálmát, de holly-
woodi remeklése fényévekkel marad el Vass Teréz briliáns alakításától. Az Õ járása, nézé-
se, váratlan reakcióinak groteszk ritmusa, félszeg öröme, rettegõ magába fordulása: maga
filmtörténelem. Némaságát csak az autó-prospektusok adathalmazainak felokádása szakítja
meg, mindent ért, egy szóra segít a lehajolni képtelen öregasszonynak, mindenre reagál:
talán a legmegrázóbb pillanat a tetszhalálba menekülõ bogár-póz a magára borított dívány
alatt... Herzog Kasparjának megszemélyesítõje elmegyógyintézeti ápolt volt, Truffaut Vad
Gyerek-e retardált kisfiú, de Vass Teréz Színész, az unikális fajtából, aki elképzelhetet-
len módon jutott el a testi-lelki metamorfózis ilyen fokára. Nem feledjük, hogy az alkotók
rengeteg kis jelenet-mozaikkal adtak erre lehetõséget, de a revelatív alakítás végsõ fokon
az Õ transzcendens beleérzõ-képességét, elementáris tehetségét bizonyítja.
A szerelmesek tétova csókjai, lobogó lángokkal a háttérben, a hinta kötélcsavaró forgásá-
nak montázsa, a morbid abszurdisztáni határátkelés: megannyi megfoghatatlanul lenyûgö-
zõ mozzanat. A két lány sejtelmes világítású éjszakai jeleneténél pedig, nem, nem!, miért
is fognánk vissza magunkat: - megdermesztett a gondolat: ...bergmani szépség!
10/10
alex4427 2009 febr. 04. - 20:58:42 10/10
(6/57)
Végre egy nem a Holdon játszódó magyar film. Ráadásul mondanivalós film. (Ez persze, lehet, hogy sokakat riaszt.) Jogos a Szemle fõdíj, nem kétséges!
10/10
drapp_ 2009 febr. 02. - 12:36:59 10/10 Előzmény oszizambo
(5/57)
nekem kifejezetten tetszett a film. a 'sztoriját' nem unalmasnak, hanem zsigerinek és õszintének, azonfelül még izgalmasnak is éreztem(bár nem maga a gyilkosság az elsõdleges téma, inkább az emberi viszonylatok).A két fõszereplõ játéka is jó; egyszóval nekem elnyerte a tetszésemet.
3/10
oszizambo 2009 jan. 31. - 22:07:27 3/10
(4/57)
Gyöngyös fölött forgatták.
3/10
offtopic
oszizambo 2009 jan. 31. - 22:06:24 3/10
(3/57)
1997-ben még nem volt papír 200 Ft-os.
5/10
offtopic
efes 2009 jan. 31. - 21:59:59 5/10
(2/57)
Azért vonatkoztass el egy picit: szerinted hányan tudják, hol van a valódi forgatási helyszín? Én se tudom, speciel. a napos téma is kicsit túl szigorú, nem ezek az igazi hibái ennek a filmnek...
3/10
oszizambo 2009 jan. 31. - 21:57:41 3/10
(1/57)
A fogatás helyszíne nagyon messze van az ukrán határtól, ilyen távolságból nem éri meg átjári gázolajért. A film sztoria unalmas, a színészek túl urbánusak (ez elsõsorban az egyetemre került fiatal lányra igaz)., meg kellett volna próbálni akcentussal beszélõ fiatal vidéki színészekkel forgatni a filmet. A forgatások idõrendje is hibás (mire a hátsó kertbe értek le ment a nap több mint 8 óra telt el).