Citromfû 2010 dec. 23. - 17:50:57
(19/39)
Hát igen. Errõl írtam nem is olyan rég! Ez a film egy vicc.
rege 2010 dec. 23. - 09:34:03
(18/39)
A 2. rész (is) csalódás volt, összességében úgy 6 pontra értékelném. Nagyon lebutították a történetet, s a karakterek is leegyszerûsödtek. Valaki a korábbi hozzászólók közül írta, hogy elsõsorban a saját bonyolult személyiségük állt közéjük, nem pedig a pénz, ill. rangbeli különbség. Ez így van, s ez az, amit a film nem tudott/akart ábrázolni. Még annyi észrevétel, hogy állandó havas volt a táj, de ez a fehér hótakaró (szeles idõ ide vagy oda) számomra inkább békés hangulatot kölcsönzött a tájnak, s ez nem segített a zord, rideg, sötét, nyugtalan és nyomasztó légkör megteremtésében. Catherine magyar hangja egyébként ha nem tévedek Hámori Gabriella volt.
gemeli 2010 dec. 23. - 09:30:22
(17/39)
Ilyen gyenge feldolgozást még nem láttam! Tömény giccs, nyál, siránkozás, halvány köze nincs az eredeti regény sötét színekkel megfestett drámájához. Lehet, hogy olaszok nem is tudják megcsinálni. Elfakított, gyenge színészek, értelmetlen, öncélú történetvezetés.Szégyenletes.
Lady in Black 2010 dec. 23. - 08:45:42
(16/39)
Sztem a BBC tudna jó feldolgozást csinálni, mint a Jane Austen-regényekbõl, nem értem, miért nem teszik, vagy nem tudok vmirõl? Egyedül Heathcliff nem angol karakter, õt tényleg vmi déli pasinak kéne játszania.
Engem azon túl, h iszonyúan bosszant, ha a regény felét kivágják, mintha E. B. véletlenségbõl írta volna meg a 2. generáció sztoriját, még untatott is ez az örökös hó, meg siránkozás. Tényleg szánalmas lett a végén, semmi drámaiság, ez egyszerûen csak borzasztó kínos.
Nagy kár, ha vki az adaptációk alapján akarja megérteni az Üvöltõ szeleket ... Mert az nem csak folyamatos szenvelgés, még humor is van benne. Meg rengeteg eszméletlen csavar, és persze erotika, de ebben semmi nem volt. A színészi játék harmatgyenge. Brrr ...
2/10
Rubydi 2010 dec. 22. - 23:43:22 2/10
(15/39)
Ültem elhûlve, hogy ez most mi?
Komolyan, mikor Heathcliff szenvedett a hóban, már én éreztem kellemetlenül magam.
Nem is sajnálom, hogy nem láttam az elsõ részt. A magyar hangokról meg ne is beszéljük, nem tudom, ki volt Catherine hangja, de... bár gondolom a színésznõnek van eredetileg ilyesmi hangszíne.
Ez az Ivory-zás meg kész, most mi van, az olaszok nem tudják kimondani, hogy Hindley?

Még egy jó feldolgozását nem láttam, igaz, eleve nehéz a lélektani folyamatokat ábrázolni.

Régóta gondolkodom egyébként, ki lehetne jó Heathcliff, de csak Javier Bardem jut eszembe. Catherine-nel pedig meg vagyok lõve, nincs ötletem.
Ti gondolkodtatok már ezen, kit látnátok szívesen a vásznon?
far vik 2010 dec. 22. - 23:37:23 Előzmény Citromfû
(14/39)
Ott a pont.
far vik 2010 dec. 22. - 23:35:33
(13/39)
Hát ez borzadály volt. Ha a hangot leveszem, ok, de ez a nõ úgy bõgött, vonyított, mint egy állat. Elõször azt hittem, az Eszenyi, neki van ilyen szörnyû repedtfazék hangja, amikor ilyen vonítós alakítása adódik. A film felében a hóviharban caplattak és üvöltöztek egymás után, Tyimofej, Anna, mint a klasszikus orosz viccben. A szédült nõ fixa ideája, hogy a leghidegebb idõben, lehetõleg szél- vagy hóviharban kell egy szál ruhában, de lehetõleg hálóingben rohangászni, mert a tüdõvész hátha életben hagyja, ha nem szed össze mellé még egy kis tüdögyulát. Rémes, fülhasogató olasz nyáldrámát láthattunk. Brontë ennél jobbat érdemelne.
10/10
Szissssz 2010 dec. 22. - 23:25:38 10/10
(12/39)
Akarom írni: torokszorító volt.
10/10
Szissssz 2010 dec. 22. - 23:24:57 10/10
(11/39)
Gyönyörû film volt, toroszorító számomra.
Persze regény formájában mindig azért jobb minden mert mindenki úgy képzeli el a szereplõket stb., ahogy akarja.
Nekem ez a feldolgozás is tetszett!
Lady in Black 2010 dec. 22. - 21:22:11
(10/39)
Ráadásul eddigre már Hindley-nek meg kellett volna nõsülnie ... Nagyon úgy néz ki, h a 2. generáció bele se kerül a filmbe, ami teljes csonkítás.
Ez a 3. vagy 4. feldolgozás, amit látok, de egyik rosszabb, mint a másik. Miért nem lehet követni a könyvet? Annál zseniálisabbat úgyse tudnak kitalálni. Nagy kár :(
rege 2010 dec. 22. - 17:48:01
(9/39)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz. Teljesen indokolatlannak tartom a név- és pár egyéb változtatást. Emellett az olvasóknak zavaró lehet, hogy a filmváltozatban Catherine E. jókislány-szerepben látható a hisztis, gõgös, zabolátlan könyvalakkal szemben. Azt is furcsálltam, hogy az Edgarral való találkozáskor már mindketten érett, valamilyen szinten komoly felnõttek, holott emlékeim szerint még gyerekek vagy inkább vadóc kamaszok (talán 15-17 évesek), de az is lehet, hogy tévedek ill. én képzeltem el ezeket a történéseket rosszul. Mindenesetre várom a II. részt.
10/10
DarkGirl 2010 dec. 22. - 17:00:49 10/10
(8/39)
Jó film,10/10-et adnék rá.
Topicica 2010 dec. 22. - 16:42:54 Előzmény endy66
(7/39)
Igen, én se nézhetem, mégis csak való villa kiszavazó show megy a másikon :P
Neked pedig Citromfû: a könyvben Heathcliff a sértett szeretõ, mert Cathy sokszor bántja, megsérti, jó ideig nem foglalkozik vele, csak ha kénye-kedve úgy tartja. Ebben a filmben még viszonylag aranyosnak ábrázolják, a könyvben egy elkényeztetett, akaratos, egoista leányzó, akit az írónõ ezért boldogtalansággal büntet. De abban egyetértek, hogy míg a könyvben mindkettõ indulatos, tüzes, addig itt a filmben kissé inkább laposak, ha épp nem unalmasak.
Citromfû 2010 dec. 22. - 14:21:57
(6/39)
Nagyon szívom a fogamat, mert nagyon nem tetszett ez az adaptáció. A könyvet olvastam, és ragaszkodom az eredetihez. Ugyanis ha egy film nem követi a könyv eseményeit pontról pontra, az még nem baj. De ha a lélektani tartalmak már nincsenek meg benne, az egész történet lelkülete, lényege, akkor az már nem a legjobb. Az 1998-as verzió, még ha nem is tökéletesen, de visszaadta a lényeget, az érzelmek heves egymásra összpontosulását. Szerintem ez a film nagyon elferdítette az összes szereplõ indítékait. Nem elég, hogy felesleges töltelékeket, zavaró tényezõket , a történet alakulása szempontjából nem kedvezõ jeleneteket tettek bele a filmbe, még a neveket is megváltoztatták (Hindley Ivory lett, Ellen pedig Helen.) A két szerelmes kapcsolatát abszolút rosszul ábrázolták. Heathcliff ebben a filmben magába fojtja indulatait, nincsenek tervei, céljai igazán ( talán csak Cathy megszöktetése), zokszó nélkül tûri a megaláztatásokat, és inkább õ tûnik a sebzett szerelmesnek, és Cathy a gonosz kis hisztifészeknek. Az igazi Heathcliff zord, gonosz, számító,ravasz, megfélemlíti az embereket, kezelhetetlen, hátsó szándékai vannak. Az igazi Catherine nagyon büszke, rátarti, érzékeny és gõgös, hangulatember. Egyikük sem tökéletes, de vannak jó oldalaik, és ez gyakran egymás iránti viszonyukban nyilvánul meg. És ezeket ez a film nagyon eltorzította, a jellemek nem kidolgozottak. Így az érzelmeket sem adják vissza. A filmben a látszólagos szerelmi probléma talán az, hogy Cathy gazdag akar lenni, de mivel Heathcliffet szereti, aki szegény, így sohasem érheti el a boldogságot. Azért sem lehetnek egymáséi, mert testvérekként nevelték õket,illetve a késõbbiekben a rang a probléma forrása. Igazából azonban Cathy és Heathcliff saját démonaik miatt nem lehetnek egymáséi.Cathy gõg miatt megy Edgarhoz,mert Heathcliff felbosszantja. Az õ kapcsolatuk se veled se nélküled kapcsolat.
Inkább nem is ragozom tovább. A '98-as verzió sokkal jobb.
10/10
Szissssz 2010 dec. 22. - 08:38:25 10/10
(5/39)
Számomra is nagyon szép, érdekes és igényesen feldolgozott film volt!
Én is olvastam a könyvet (nagyon szerettem) ezért mindig eléggé szkeptikusan állok hozzá a filmes feldolgozásokhoz, de ez tényleg jó volt. Végig lekötötte a figyelmemet és én is alig várom már ma este a második részt!
Több ilyen filmet kellene adniuk a Tv csatornáknak!!!
Mindenkinek ajánlom a megtekintését!
9/10
nitacska1992 2010 dec. 22. - 08:13:04 9/10
(4/39)
En a tegnap este lattam es nagyon tetszett az alakitas alig varom hogy lassam a masodik reszet a masik ket valtozatot is lattam azok is tetszettek,olvastam a konyvet is de megis ez a film valtozat nyeri el a tetszesemet leginkabb.Nem tudjatok honnan lehet letolteni??
offtopic
Anditos 2010 dec. 21. - 23:25:41
(3/39)
Miért lett Hindley-bõl Ivory?!
Nagyon régen olvastam a regényt, így nem tudom, mennyire pontosan követi a film az eseményeket, de ez az elsõ rész összességében tetszett, várom a folytatást.
10/10
CsizmásPandúr 2010 dec. 21. - 20:54:28 10/10 Előzmény endy66
(2/39)
Jónak ígérkezik...
endy66 2010 dec. 21. - 12:10:33
(1/39)
Nem tudom milyen ez a feldolgozás, még nem láttam. Így még az is lehet, hogy jó, bár nem jellemzõ, hogy az ilyen tipusú regényekbõl tartalmi és mondanivaló hû filmeket csináljanak.
De ki az az Ivory??? Gondolom Hindley?. Plusz a leírás is sántít, úgyhogy azt hiszem mégsem ez lesz a ma esti programom. Pedig kár...