Indigo 2007 febr. 26. - 14:19:57
(76/636)
"Egyszerûen nem igazán lehet olyan filmet csinálni, ami egyszerre látványos is és még fajsúlyos mondanivalót is képvisel."

A V for Vendetta az élõ példa rá, hogy lehet :) Ok, értem én, hogy sokkal intellektuálisabb filmet szerettél volna, de a fajsúlyos mondanivaló szeritem ott van a filmben.

A többit alapvetõen jól látod. Bár nem értem miért látod valószerûtlennek, hogy a hitleri diktatúra új köntösbe öltözzön. A történelem ismétli önmagát, ugye így tartja a mondás - de van benne valami.
Newcastle United 2007 febr. 26. - 13:36:53 Előzmény Indigo
(75/636)
Természetesen nem a régi kommunista diktatúra sajátosságait kerestem a filmben. Erre vannak sokkal alkalmasabb fórumok is.
Egyszerûen nem igazán lehet olyan filmet csinálni, ami egyszerre látványos is és még fajsúlyos mondanivalót is képvisel. Az egyik úgyis a másik rovására fog menni. Itt is ez történt. A XXI. század diktatúrája másképp festene, na igen a magja a lebutított tömeg lenne, akinek kenyérrel tömik be a száját (Lenin is hasonló elven volt: "Kenyeret csak annyit, hogy éhen ne dögöljön!") és üres, személytelen fogyasztóvá silányítanák. Ne gondolkozz, csak fogyassz. Az ember észre se venné, hogy már nem a maga ura. Csak egy csupasz szám. Egyesek szerint a szélsõséges globalizmus is ide vezethet. Amikor már nem lesznek államok, nemzetek, csak a multinacionális cégek és a személytelen fogyasztói társadalom. Egy nagy identitásnélküli massza.
Ezzel szemben a filmbeli diktatúra inkább a hitleri államra hajaz, ami már igencsak a távoli múlt és ezért nem illik a képbe. Elnézést ha nagyon elkalandoztam.
Indigo 2007 febr. 26. - 13:34:09 Előzmény Indigo
(74/636)
Azaz a diktatúra alappillére nem a megfélemlítés, hanem a megtévesztés. Az embereket a kitalált ellenség rémképe félemlíti meg!
Indigo 2007 febr. 26. - 13:17:27
(73/636)
Na igen, mivel ez elsõsorban akciófilm... Közhelyek ide vagy oda, a film számomra nagyon hangulatos volt, és hatásos is.
Na és elgondolkodtató.

Ami pedig a diktatúra-ábrázolást illeti, nem tudom mit vártál a filmtõl. Talán hogy mély és átfogó ábrázolást kapsz a Magyarországon is megtapasztalt kommunista diktatúráról? Ez esetben jobb választásnak tünik egy, a témáról szóló dokumentumfilmet megnézni, mert ez a film nem errõl szól! Nekem nagyon is átjött a diktatúra milyensége, lényege!

A filmben szereplõ diktatúra nem egy "hagyományos" értelemben vett diktatúra (sajnos a filmet kritizálók nagy része ebbõl indul ki...), hanem egy sokkal szofisztikáltabb rendszer, ami nem az embertelen kommunizmusra épül, hanem egy másfajta állami berendezkedésen alapul. A film egy _elképzelt_, ám korántsem valószerûtlen diktatúrát vázol föl elénk. Ilyennek lehet elképzelni a 21. századi önkényuralmat. Már nincs szükség a régi diktatúrát jellemzõ jól szervezett besúgóhálózatra, a technika lehetõvé teszi a legszélesebb körû megfigyelést, így a nemkívánatos személyeket egyenként, szinte észrevétlenül lehet kiemelni a társadalomból, még külön hadsereget sem kell hozzá fenntartani. Az emberek alapvetõen jólétben élnek, megvan mindenük, tehát még megélhetési problémáik miatt sem lázadoznak (mert ugye kielégíti õket, ha tele a hasuk, meg nézhetik az ingerszegénységet fenntartó televíziós mûsorokat...) Ilyen körülmények között már csak "ki kell találni" az ellenséget, és el kell hitetni az emberekkel, hogy veszélyben vannak, és minden kellemetlen állami intézkedés csak és kizárólag az õk érdekeiket szolgálják...

Való igaz, az ábrázolás elég felszínes volt, mert nem erre volt kihegyezve a film. De szerintem ennyi elég is volt ahhoz, hogy az ember elgondoklozzon a látottakon, és a világunkban zajló folyamatokat figyelve esetleg még arra is ráeszméljen, hogy szinte észrevétlenül, egyik pillanatról a másikra hasonló szituációban találhatjuk magunkat...
Newcastle United 2007 febr. 26. - 12:30:06
(72/636)
Ilyen témánál szerintem ennyi akció is sok. Bár az is igaz, hogy nem egy 1984 stílusú filmet akartak csinálni. Erre jobban vevõ a nép.
Newcastle United 2007 febr. 26. - 08:37:17
(71/636)
Na igen, mi szerencsére megúsztuk az ÁVH-t, de sajnos sokan nem. Viszont ezzel a filmmel nekem pont az volt a bajom, hogy a diktatúra milyensége, lényege nem jött át. Inkább a látványra és az akcióra mentek, plusz bedobtak pár olcsó közhelyet. Ennél azért készültek sokkal jobb filmek is a témában.
VyAta 2007 jan. 22. - 18:15:05
(70/636)
Nekem két név jutott eszembe a filmet nézve. Az egyik Eric Draven (a holló), és Don Quijote.
Nem lesz a kedvenc filmem de egyszer szerintem érdemes megnézni. Van benne egy két hangulat ami benne marad az emberben.
johnnyjani 2007 jan. 10. - 19:13:43 Előzmény [: Azuroo andrew :]
(69/636)
Az a baj,hogy sok embernek annyi a filmkritika hogy nekifutásbol lefikáznak valamit ahelyett hogy egy kicsit a mélyére néznének a dolgoknak. Nameg az a baj hogy sok ember aki kritizálja a filmeket,nagyon igényesnek hiszi magát,és persze lehet hogy az is,de akinek egy akciofilmre van szüksége érzékhajhász akciojelenetekkel megtüzdelve az miért ez a filmet kritizálja??? Körülbelül annyira fontos ebben a filmben az "akcio"-jelenet(lövöldözés pl) mint egy 18.század-i lovashintónál a 150lóerõ(2is elég:)...(rem. érthetõ)
szóval szerintem ez egy jó kis film,remek,nagyon eltalált hangulatokkal,és ajánlom mindenkinek.
[: Azuroo andrew :] 2006 dec. 19. - 08:40:02
(68/636)

Ha valami kedvezõ fogadtatásban részesült az elmúlt egy évre visszatekintve a hazai filmes fórumokon az a James McTeigue által rendezett és a Wachowski fivérek neve által reklámozott V mint Vérbosszú volt.
Újszerû képvilágról, letaglózó keménységû jelenetekrõl hallhattunk a friss filmes élménybeszámolók nyomán.
Nekem akkor nem volt lehetõségem moziban (most már ezt szerencsés kimenetelûnek tartom) megnézni a V-t, ám a nem rég aktuális dvd megjelenés kapcsán elég hamar vethettem rá magamat a dupla kiadású dvd-re.
És ahogy egy helyütt írtam már, bár ne vártam volna ezt ennyire…
Újszerû ? Letaglózó ?
Az angol Alan Moore képregény matériájának alapján készült film sajnos közel sem az. A Vérbosszú nem más, mint egy finoman szólva is félre siklott filmes negatív utópia vízió, amely a korrupt, vezérelvû nagypolitikát veszi górcsõ alá mely a megszerezett hatalmat egy jól mûködõ rendõrállamban teljesíti ki.
Mindehhez sajátos módon rendeli hozzá a magányos hõs „terror - káosz brigádos” tevékenységét (ezzel talán még szimpatizálhatunk is Mr. Durden hasonló munkássága kapcsán).
Azt gondolom az is minõsíti a Vendettát hogy Alan Moore nem adta nevét a filmhez, így hiába keressük õt a stáblistán. – más kérdés persze hogy õ alapvetõen nem szívleli munkáit a vásznon viszontlátni
Összességében V-ben 3 pozitívum van: az antipatikus személyi kultusszal megáldott politikai vezetõ szerepére választott John Hurt az 1984ben játszott karakter kapcsán egy ügyes fricska.
Hõsünk szemtelen ám elegáns Guy Fawkes maszkja (továbbá sokoldalú mûveltsége - kiváltképp a mûvészet irányába), illetve Portman aki még rövid hajjal is pálya lenne egy pásztorórára.

Ezektõl eltekintve a film közhelyes, agyonhasznált motívumokat pufogtató és nem utolsó sorban kiszámítható.

10/3

Az agyondicsért harcjelentek unalmasak és valószerûtlenek, azokat bármelyik B kategóriás Segal vagy újkori Van Damme film ilyetilén szcénája magasan felülmúlja.

Kép & Hang :

Én a film 5.1DDjétõl nem dobtam hátast, a jó és a közepes körül van, a szinkron szintén közepes munka.
A transzfer viszont kiváló: tû éles, kontrasztja, színei tökéletesek
laci256 2006 dec. 01. - 10:15:42
(67/636)
Sziasztok!Én legalább 5x láttam már a filmet, és szerintem nagyon jó, nekem az egyik kedvencem. A legjobb pedig az benne,hogy amit mondanak a korány manipulációjáról az valóba igaz (Amerika)!!Gyerekek, ez a film nem kertel a pofánkba mondja az igazságot.
Timke 2006 nov. 27. - 21:07:40
(66/636)
Kellemesen csalódtam a filmben, egy Underworld utánzatra számítottam, de teljesen más kategória. Mozgalmas, érdekes történet, egyáltalán nem ült le, V karaktere pedig nagyon elegáns-érdekes, tetszett. Mindenképpen megnézhetõs film!
Newcastle United 2006 nov. 02. - 14:47:35
(65/636)
Csapnivaló és pocsék, röviden. Hülye XXI. százados jól bevált és unalmas nácis riogatás modern köntösben. Gyenge Adam Sutler-Adolf Hitler párhuzam. Azért kíváncsi lennék, hogy ehhez mit szólt a Konzervatív Párt, mert ezek a hülyék még õket is belekeverték. És Guy Fawkes milyen hõs Angliában?! Rossz példa az ellenállásra.
Mellesleg még kiadós dirr-durr, piff-paff, szánalmas golyóállólemezes jelenettel fûszerzve. Ez a film még akcióként is gyenge, az 1984-hez és a Brazilhoz meg ne hasonlítsuk már.
jaku 2006 szept. 24. - 15:01:31
(64/636)
"A Mátrix-trilógia alkotói bemutatják a V mint Vérbosszút, amely lebilincselõen kendõzetlen képet fest a jövõrõl."

Hat igy van ez, amig ok kepzelodnek rola, addig mi ateltuk mar. Legalabbis a tortenetek alapjan, korubelul ugyan ez volt magyarorszagon is.

Amugy a film nagyon jo, el is gondolkodtam rajta, hogy megvegyem-e dvd-n.
Sofy 2006 aug. 09. - 16:08:54
(63/636)
Jó film volt! nem értem , a fikázókat! húzzák le magukat a Wc-n nekem be jött,jó film volt!
Nem tudja vki hogy mikor jelenik + DVD-n v. Videon?

kössz: sofy
anonymus75 2006 júl. 03. - 23:04:37 Előzmény amatõõr
(62/636)
A sztoriról, forgatókönyvrõl nem sokat beszéltek.
Egy idézet jut eszembe a Robert Altman féle "A játékos/The Player" c. filmbõl, amiben mellesleg éltetik a "Oltalmazó ég/The Sheltering Sky" c. kiváló Bertollucci filmet -- na mindegy, na de fontos :) -- ...miszerint (Altman szerint) egy tipikus sikerfilmet pár szóban el lehet mesélni... és, hogy üzletileg is sikeres legyen az alábbiak kellenek bele: "Suspense, laughter, violence. Hope, heart, nudity, sex. Happy endings. Mainly happy endings."
Jók ezek a Wachowski tesók... egészen újszerû vonalon közelitik meg a filmjeiket... SZVSZ az összetettség nagyon fontos... legalábbis szerintem 5 mondatban nem lehet elmesélni õket. Ez már valami.
Lajos74 2006 jún. 05. - 01:11:33
(61/636)
De miért vették le a mozik mûsoráról egy hónapon belül? Az Összekutyulva jobb? Netán a Rózsaszínû Párduc?

Egy biztos, ha kijön DVD-n én biztos vevõ leszek rá...
amatõõr 2006 jún. 03. - 22:17:08
(60/636)
Nekem igenis tetszett, eddig csak negatív kritikákat olvastam, de hát pukkadjanak meg a kritikusok, ez egy jó film.
Issis 2006 jún. 02. - 17:08:43 Előzmény blowup
(59/636)
Bocs, hogy csak most szólok hozzá, de ez a "v, mint vicc" megjegyzésed nagyon ismerõsen hangzik...ja a Cinematrix kritikájában olvastam!

A V mint vérbosszú tényleg nem a legnagyobb film, de fantasztikus a hatása. Persze van benne giccs, meg a diktatúra sincs a legélethûbben ábrázolva, de a lényeg nem is ez. Az a feszültség, vibrálás, mely a két fõszereplõ közt végig megvan, kettejük sorsának együvé fonódása, az az igazán lenyûgözõ:)
Facing.the.Plastic 2006 máj. 28. - 19:06:53
(58/636)
ja..de bezzeg egyéb szar filmeket..most nem akarok címeket említeni, még most is játszák...na ja..ha ez a kall a népnek. Nem mintha a V fo vendetta egy kiválló film lenne, mert egyáltalán nem az, de azért mégis...még egy hónapot se kapott...ciki
Black Angel 2006 máj. 28. - 19:01:27
(57/636)
azt én is:))
apropo,észrevettétek milyen hamar levették a müsorrol a Vendettat????