Black Angel 2006 máj. 08. - 17:05:07
(37/637)
csúcsalakítás mindkettõtöl
Black Angel 2006 máj. 08. - 17:02:06 Előzmény blowup
(36/637)
az kit érdekel,hallani hallottam,10éve kedvenc színészem,10000000 közül felismerem a hangját. és itt az elöadásmódon volt a hangsuly mivel egyszer sem veszi le a maszkot,így marad a színészi teljesítmény.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 08. - 15:01:11
(35/637)
amúgy igazad van :))
Facing.the.Plastic 2006 máj. 08. - 14:59:26
(34/637)
Én mondjuk nem nagyon szeretem Shopenhauert...ohh Platón, na ja..olvastam sokat...sokáig tanultam filozófiát....az átlag mûveltségemrõl annyit, ja az van, mondjuk egy két témában tudnék okosakat mondani, amiben mondjuk úgy hogy egy kicsivel több tudásom, és ismeretem van :P

csak annyit akarok mondani, hogy szinte majd mindegyik film, vagy nevezzük produkciónak, a pénzõl szól...ne etessük magunkat azzal, hogy egy Almodóvar, vagy egy Wong Kar Wai nem a pénzért csinál filmet....de mondhattam volna más rendezõket is ....

mint azt már régebben írtam, a film sekélyes, szájbarágós üzenettel bír, de legalább egy kevésnyi tartalom van mögötte...és már emiatt a vita miatt megérte megcsinálni, mert legalább aki még nem hallott Platónról és híres barlang-hasonlatáról, vagy Shopenhauerrõl, vagy George Orwellrõl, az TALÁN utánanéz...remélem....

én inkább nézek ilyen filmet kikapcsolódásként, mint zombis-vámpíros-farkasos-pitedúgós filmeket :P mivel csak átlagosan mûvelt tömegember vok....jaj....Jose Ortega most ne hagyj el!!! :)))
Nock 2006 máj. 08. - 14:06:23
(33/637)
hmm
ez a vita nagyon emlekeztet a Silent Hill forumban folytatottra...

ami mostanaban zavar az ilyen matrixos, vendettas filmekkel kapcsolatban, az a "miert". Nyilvan egy Platonon, Bakutyinon es Schopenaueren szocializalodott csavo nem gondol bele abba, hogy a ragogumin tul tobbletet lasson bele az ilyen filmekbe, de amikor a Matrix bemutatoja utan egy pubban a barlang hasonlatrol kezdtem el beszelni egy szakmunkas pank cimboramnak, es azt mondta "bazze ez tiszta matrix" az elgondolkoztatott.
Ha ezeknek a filmeknek mar annyi hatasa van, hogy az atlag felhasznalo (atlag muveltseggel es atlag szellemi kepessegekkel megaldva - vagyis a tobbseg!) elmegy konyvtarba, es/vagy utannakeres a neten a terrorizmus valodi okainak, vagy Platon barlanghasonlatanak, vagy az anarchizmus gyokereinek, akkor meg ez az amugy sekelyes ragogumi film is ertelmet nyer, mert tovabbgondolasra sarrkalta a nepet.... Az most mas kerdes (es itt egybol negativba fordul a dolog, hogy az agymosott nep, meg ha meg is ismeri a valodi forradalmi eszmeket nem nagyon fog tudni vele mit kezdeni sajnos...)
A film tenyleg eleg magasan ratesz az atlag pokemberes, doomos egbekialtoan buta fosadekoknak, de ettol meg egy ponyvaregeny szorakoztato szintjen marad - es ez is a dolga, hiszen igy juttatja el uzenetet az atlagos, tomegekhez, akik tenyleg nem mennenek el egy artmoziba, es az Irreversible mozgatorugoihoz egyszeruen nincsenek felnove - csak a brutalitast latjak, de nem ertik miert, mire vilagit ra, mivel mond el tobbet ez a film a vilagrol. Fennakadnak a provokacion, es a botrannyal megemelik a nezettseget :) Ezeknek az embereknek NEM ajanlom a Salo, avagy Sodoma 120 napja c. filmet. )
Viszont ugy gondolom hogy sokkal inkabb a penzrol szolnak ezek a filmek (es az eddigi okfejtes tulajdonkeppen tokeletesen felesleges), mert elhitetik az emberekkel, hogy tobbet kapnak egy atlagos holywoodi filmnel. Es annyiban tenyleg tobbet kapnak, hogy egy sokkal rafinaltabb anyagi csapda aldozatai lettek, mint mondjuk egy Steven Segal film eseteben, mert AZT HISZIK hogy a film elgonolkodtatja oket. Nem a forradalmat hoztak el ezzel a filmmel a W tesok, hanem a forradalom kommercianizalt, fogyaszthato (Che guevara polos) valtozatat, gumilazadast a guminepnek.
A film utan ellenallhatatlan vagyat ereztem, hogy bemenjek egy mc donaldsba, es a sajburger izet egy dietas kolaval tegyem teljesse.
Boldog vagyok.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 03. - 17:21:54
(32/637)
ja..meglehet..hülyítem magam...hééé..mondtam már, hogy örülök az ilyen embereknek, mint te? értelmes vita..ez az ami a fejlõdés egyik kulcsa :) szval jó, hogy vannak ilyenek a fórumon...na ennyit ebbõl , nehogy túlzásba vigyem a dicséretet :D

"az artmozikba igenis járnak még emberek, relatíve többen, mint a multiplexekbe, ha te is járnál, láthatnád"

hát ja, elég keveset járok artmozikba, de azért járok...amúgy csúnya vok és nem nagyon adok ki pénzt egy új filmre..inkább a tékák bevételét gyarapítom szerény kis vagyonommal..

"a színvonalas film korántsem az ún. mûvészfilmet jelenti, sõt, éppen ellenkezõleg, a színvonalasan, tehetséggel és professzonális szakmai tudással megalkotott filmet értjük alatta (amelyeket jó nézni, és amelyekbõl oly kevés van)"

egyetértek, de nekem a mondanivaló is számít...biztos láttad már a Visszafordíthatatlant..mindenki oda van érte...én komolyan mondom legszívesebben kitörölném a filmtörténetbõl...még egy ennyire szar és ocsmány filmet nem láttam..és még egyszer mondom, csak jó, magasztaló kritikákat olvastam róla...szégyen hogy egy ilyen film elkészülhetett.

"mivel a júzerek személyes önhülyítésük alkalmával amúgy is bebambulnak minden szart, válogatás nélkül, hiszen szórakozni is kell felkiáltással, a gyõzikétõl a mátrixig és vissza, ezért igenis károsnak tartom az ilyen álinttellektuális katyvaszt, mint amely a mátrixot is jellemzi. Károsabb, mint hasznos."

ohh..én nem azt mondom, hogy válogatás nélkül nézzünk meg mindent...de egy film hatással van az emberre és a lelkére is, mármint egy amolyan mondanivalóval megáldott film. Pl. én úgy voltam vele, hogy megnéztem David Corenberg Crash.jét, Mr. Butterfly-ját, dead ringers-ét, aztán jött a Visszafordíthatalan...és totál kész voltam...a hangulatuk..ááá...utána jó volt megnézni a K-paxot, meg az Értelem és Érzelmet és a V for Vendettát..na tessék lehet röhögni..igenis szorakozós filmet is kell nézni és az nem feltétlenül Gyõzikét jelenti..legalábbis én így vagyok ezzel

"a mátrix 1 az akkortájt a tömegek érdeklõdési körébe begyûrûzõ virtuális valóság definiálásába pancsolt bele, szerintem véletlenül (vagy ösztönösen, végül is ez esetben mindegy is)"

nekem egy kicsit többet jelent a Mátrix1..de ugye ez nem a topicja...szval esetleg majd ott kifejtem...
x-tro 2006 máj. 03. - 11:37:27
(31/637)
mindenki azzal hülyíti magát, amivel akarja-->azt néz, amit akar

az artmozikba igenis járnak még emberek, relatíve többen, mint a multiplexekbe, ha te is járnál, láthatnád

a színvonalas film korántsem az ún. mûvészfilmet jelenti, sõt, éppen ellenkezõleg, a színvonalasan, tehetséggel és professzonális szakmai tudással megalkotott filmet értjük alatta (amelyeket jó nézni, és amelyekbõl oly kevés van)

mivel a júzerek személyes önhülyítésük alkalmával amúgy is bebambulnak minden szart, válogatás nélkül, hiszen szórakozni is kell felkiáltással, a gyõzikétõl a mátrixig és vissza, ezért igenis károsnak tartom az ilyen álinttellektuális katyvaszt, mint amely a mátrixot is jellemzi. Károsabb, mint hasznos.

a mátrix 1 az akkortájt a tömegek érdeklõdési körébe begyûrûzõ virtuális valóság definiálásába pancsolt bele, szerintem véletlenül (vagy ösztönösen, végül is ez esetben mindegy is)
Facing.the.Plastic 2006 máj. 03. - 10:01:36
(30/637)
ohh...jjaaaaa..má..értem :)))

"Két alapvetõen fél- illetve inkább aligmûvelt junkieról van szó személyükben (Wachowskiék), akik összevisszakutyulnak mindenféle kultúrtörténeti, vallási, filozófiai és történelmi toposzt, tényt vagy feltételezést, s ezt látványos posztmodern popdesign kíséretében megetetik a jónéppel."

héé de legalább õk nem valami szeméttel etetik a népet, és most õszintén, ki megy el megnézni valami színvonalat is felmutató mûvészfilmet a különbözõ ARTmozikba? A mai világ filmnézõ többsége egyáltalán nem olyanokkal eteti magát, mint a már csak a képei miatt is szép Baraka...vagy Farenheit 451..és a többi és a többi...Ez kell a népnek..látvány..manapság az külön öröm, ha a látvány mögött bármiféle filozófiai- (ld. Mátrix) vagy vallási -, vagy erkölcsi tanítás, vagy akár ezek kutyuléka áll. De ezzel nem azt akarom mondani, hogy kizárólag olyan filmeket nézzenek az emberkék, aminek különösen mély tartalma van...néha kikapcsolódni is kell :)) de azt legalábbne egy amerikai pite színvonalú filmmel tegyük!!!

"A Mátrix egyben ugyan véletlenül megfogalmaztak valami érdekeset, amely akkor a "levegõben" volt, de mára már az is nevetségessé vált."

lehet..de lécci fejtsd ki ezt ha nem gond..én amolyan tudatlan izé vagyok, aki nem ért semmit ha nem magyarázzák el neki :)) de most komolyan.. aMátrix elsõ része számomra még most is oké...a többit meg sose szerettem, nincs meg bennük az a tartalom...szerintem.

és szetm nem egy olyan rossz film ez a V mint vérbosszú
x-tro 2006 máj. 03. - 08:56:20
(29/637)
V mint victory, vagyis szabadság. Így érti...:)
Ha már itt vagyok azért elmondom hogy egy szép színes lufi ez is , mint Wachovskiék összes munkája, amit ráadásul egy csomóan meg is szívtak. Két alapvetõen fél- illetve inkább aligmûvelt junkieról van szó személyükben, akik összevisszakutyulnak mindenféle kultúrtörténeti, vallási, filozófiai és történelmi toposzt, tényt vagy feltételezést, s ezt látványos posztmodern popdesign kíséretében megetetik a jónéppel. A Mátrix egyben ugyan véletlenül megfogalmaztak valami érdekeset, amely akkor a "levegõben" volt, de mára már az is nevetségessé vált. A többirõl és errõl a V-rõl nem érdemes szólni sem, 12=egy tucat hollywoodi látványmozi, egy fokkal jobb a pókembernél, de kettõvel szarabb a gyûrûk uránál. Látványos blöff, semmi más.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 02. - 23:11:27
(28/637)
ja és számomra a végén a már halott emberek megjelenése azt jelképezi, hogy õk is részesei a diktatúra megdöntésének...nekik is köszönhetõ, hogy a zsarnoki rendszer összeomlott. A haláluk egy jobb világ diadala....hát kb. ilyesmit hozzot elõ a film bennem...(ezért is mondtam, hogy a vége tök giccs)
Facing.the.Plastic 2006 máj. 02. - 22:12:13
(27/637)
igazad van..ez a V mint Vérbosszú topicja :)) bocsi az off topicért ;)

hát nem tudom..V lenne a szabadság?? ezt hogy érted? kifejtenéd?

szerintem...inkább egy eszme (oké, a szabdság is egy eszme)..mármint a végén is ezt mondja magáról "Ez alatt a maszk alatt több van, mint hús. Ezalatt a maszk alatt egy eszme van, Mr. Creedy. És az eszmék golyóállóak." vagy valami ilyesmi hangzik el....szval én inkább úgy gondolom, hogy inkább Guy Fawkes-szá vált, eggyévált a maszkjával és azt jelképezõ emberrel és annak hitével.....
bambina 2006 máj. 02. - 21:42:26
(26/637)
Bocsi, srácok, de ez enm a Gladiátor oldala... csak szólok, télleg bocsi, de spec pl. engem nem izgat annyira... Amúgy rájöttem, hogy van 1 olyan értelmezésem a filmhez, amivel tökre tetszik:) Ha V maga a szabadság, akkor minden stimmel, sokkal valószerûbb az egész, a TV-s dumájától kezdve a felvonuló tömegig, meg a megölt kislányig, sõt még Larkhill is beleillik a képbe. Ennek nagyon örülök!:)
Facing.the.Plastic 2006 máj. 02. - 18:35:17
(25/637)
jaj, kérlek..oszkárral nem vagdalóznék én se :)
a gladiátor egy gigantikus produkció úgy mint a Ben Hur, Quo Vadis és a többi....már rég nem csináltak ilyen gigászi filmet hollywoodban..a gladiátor ennek tett eleget...számomra :)

de hogy témánál maradjunk V for Vendetta...
a filmzene!!!! nagyon jó...illik a filmhez!!! sõt, fel is dobja annak hangulatát!! Dario Marianelli ismét nagyot alkotott!!! le a kalappal elõtte! :)))
blowup 2006 máj. 02. - 18:12:14
(24/637)
A Gladiátor egy látványos hollywoodi szuperprodukció, és mint ilyen, jó is, bár a történet és a forgatókönyv kissé egysíkú, de a kiállítás elviszi a filmet.Mindez nem tévesztendõ össze RC gladiátor színészi teljesítményével, kiváltképpen ha korábbi szerepeiben is láthattuk. Nem volt rossz benne, de ha megnézed a kisköltségvetésû Bizonyítékot, belátod, hogy ott bizony a színészi teljesítménynek kell elvinni a filmet - ajánlom figyelmedbe Celia nappalis (RC-vel) jelenetét.

P.S. uszkárral és egyéb díjakkal ha kérhetném ne gyere, mert egy másik topicban errõl már folyt vita ------> nem mérvadó

ja igen, és ne tartsuk fel a V-fanokat, Proof vagy Gladiator, ha van hozzáfûznivalód.
MoziMami 2006 máj. 02. - 10:07:13
(23/637)
A hozzászólások alapján, úgy tûnik hogy mindenki lát ebben a filmben fantáziát. Ha jól emlékszem igazán lehúzó véleményt nem is hallottam. Maga a film szerintem is jó, és HW hangja csodálatos. A film után még sokáig a fülembe csengtek a szavai...
Facing.the.Plastic 2006 máj. 01. - 22:50:13
(22/637)
nagyon kíváncsi vok arra a filmre...hát nem tok mást csak találgatni, de ha van olyan jó az az alkítása, mint a Little Fish-ben akkor nincs gond :)) de eddig nem okozott csalódást HW pedig láttam tõle egy két filmet (a Mátrix-on és a LOTR-en kívül)...

a gladiátorral meg nincsen semmi bajom, Russell Crow ott is jó volt :P
blowup 2006 máj. 01. - 22:37:09
(21/637)
Ha már HW, akkor inkább nézzétek meg a Bizonyítékot (Proof, Europán mostanában fut), abban még Russell Crowe is színész volt, nem gladiátor.....
Utána vitázhatunk, hol, milyen teljesítményt nyújtott HW....
Atom 2006 máj. 01. - 22:33:06
(20/637)
Az utolsó mondatban az igasság :)
Mindenki úgy értelmezi ahogy akarja.

Azt pedig aláírom, hogy ebbõl sokkalta többet ki lehetett volna hozni, de nekem így is tetszett.
bambina 2006 máj. 01. - 20:02:41
(19/637)
Igen, én is felfedeztem a halottakat, de az szerintem azt akarta jelképezni, hogy életükben õk is a diktatúra ellen küzdöttek --> felvonultak. Lehet, hogy eszmékrõl szólt, azzal nincs is baj, magával a film eszméivel (ami tehát mindenben a kormány ellentéte), tökéletesen egyetértek, de azért azt nem mondhatod, hogy nincs jelentõsége a történetnek. Ez egy "diktatúra" megszûnésének története, de persze úgy értelmezed, ahogy akarod.
Atom 2006 máj. 01. - 16:14:36
(18/637)
Sztem nem érdemes a valós diktatúrát keresni a filmben, ha arról is kellett volna szólnia, az valóban nincs meg benne. Sztem a film nem egy lehetséges valós dologról, hanem eszékrõl szólt, ami elég sokszor el is hangzik a filmben.

Ha jól megnézted, a végén felvonult tömegben ottvannak a már megölt emberek is. Ha tényleg egy sztorit írna le, így csinálták volna?

Ez nem feltétlenül egy szájbarágos amcsi film, ami valszeg az alapjának is köszönhetõ.

Nekem tetszett.