Téma: Valkûr

9/10
Nathan Petrelli 2009 márc. 04. - 12:10:02 9/10 Előzmény beo71
(123/323)
Ez van, ha eleve úgy ülsz be egy filmre, hogy tudod, hogy a végén fikázni fogod...lehet, hogy voltak benne kisebb-nagyobb hibák, de azt szerintem azért te is belátod, hogy amennyire lehetett, tisztességesen összerakták a filmet. Ami csöpögõsség volt benne, azon meg igazán túl teheted magad, nem neked szólt, hanem az amerikai nézõknek, mert azok erre indulnak be.
A színészek meg annyit hoztak ki a játékukból, amennyit a szûk két óra megengedett...aki meg unalmasnak találta, az a Szállító 3-ra üljön be, ennek a filmnek az erénye a történelmi hitelesség, nem az akciójelenetek.
Én nem vagyok nagy szakértõje a témának, de ennek ellenére le tudott kötni a film, és legalább annyit elértek vele, hogy utánaolvastam kicsit ennek az egésznek. És akkor ezt már vehetjük sikernek...
6/10
Hörcsögg 2009 márc. 03. - 22:17:44 6/10
(122/323)
Egynek elment, tényleg egyszer nézhetõ.Legalább nem olyan unalmas mint a Hét élet. 10/6
6/10
beo71 2009 márc. 03. - 20:38:57 6/10
(121/323)
Tom Cruise azt nyilatkozta,ez nem háborús film,hanem egy thriller,nos sok minden volt ebben a filmben csak éppen feszültség nem.
6/10,egyszer nézhetõ.Száznál több remek háborús film készült már,teljesen felesleges Tom Cruise PR-munka.
Óriási nevekkel találkozhattunk kis szerepekben,akik remek színészek,csak nem itt,hanem korábbi munkáik alapján,Tom fõpapunk,pedig úgy tiszteleg a náci egyenruhában,mint egy bugyuta amerikai,talán,mert az is.A bukás illetve Sophie Scholl cimû filmek lábaihoz sem ér el ez a marketing-fogás,igaz azokban nem volt Tom Cruise.
Nagyobb társasággal néztem,egy ember nem akadt,akinek különösebben tetszett volna.
10/10
Shelly_Webster 2009 márc. 03. - 19:04:57 10/10
(120/323)
Az azért erõs túlzás:) Olvastam pár könyvet a II. VHról, mivel kezdettõl fogva érdekel a téma.Már vártam, hogy végre készüljön egy film a történelem eme lábjegyzetérõl, mert a tananyagokból elõszeretettel mellõzik(gondolom, idõ hiányában, de egy-két mondatot akkor is megérdemelnének a kivégzettek...Persze akkor nem csak a katonai ellenállást kellene említeni, hanem pl Sophie Scholl-t és azokat, akiknek a nevét sem tudjuk már...)
Szval én elsõsorban a hitelesség szempontjából osztályoztam a filmet, és azt nem mondanám, hogy hibátlan, de összességében meglepõen hiteles és minden fellengzõsség nélkül csak a tényeket közli, nem bocsátkozik feltételezésekbe.
10/10
Shelly_Webster 2009 márc. 03. - 18:31:58 10/10
(119/323)
Kicsit én is rövidnek találtam, de azt a két órát viszont remekül kihasználták: minden mellébeszélés és felesleges jelenet nélkül bemutatták az összeesküvést, és még arra is volt idejük a film elején, hogy a Flasch-nak is szenteljenek pár percet.
Úgy vettem észre, hogy arra koncentráltak a film készítése során, hogy minél hitelesebben bemutassák a tényeket(gondolom feltételezték, hogy a legtöbben a filmbõl ismerik meg az eseményeket), ugyanakkor-az akcióra éhes mozilátogató figyelmét fenntartandó- ne vesszenek el a részletekben, pl az elméleti vitákban.
10/10
Shelly_Webster 2009 márc. 03. - 18:18:20 10/10 Előzmény Ajatollah
(118/323)
Ami pedig azt illeti, Stauffenberg elé tényleg beállt vki a kivégzés során.Arról a mai napig viták folynak, hogy Haeften volt-e vagy Quirnheim. Szval ez nem hollywoodi praktika volt.
10/10
Shelly_Webster 2009 márc. 03. - 18:14:44 10/10 Előzmény Ajatollah
(117/323)
Való igaz, hogy a film nem ábrázolta sem a Müller-féle 'kihallgatásokat',sem a freisleri 'tárgyalások' brutális túlkapásait( bár amennyit látunk Freislerrõl, az pontosan visszaadja az õrületre való hajlamát), de akit kizárólag az érdekel, hogy milyen módon alázták meg a vádlottakat, az miért nem nézi meg a Volksgerichthof eredeti filmfelvételét?Vagy (bár az nem tudom, hozzáférhetõ-e) a Ploetzensee-i kivégzésekrõl szóló felvételt?
A film vége kissé eufemisztikus(talán azért, hogy a popcornzabáló mozilátogatónak ne forduljon ki a gyomra,ha azt látja, hogy a Ploetzensee börtönében kivégzett szerencsétlenek 20-25 percig fuldokoltak, vagy Beck borzalmas haláltusáját látva, miután fõbelõtte magát...), de nem arról van szó, hogy elferdítenék a tényeket, inkább csak nem mutatják a kínosabb részleteket(pl Beck agóniáját, majd, hogy végül egy õrmester adta meg neki a kegyelemlövést).Mindezzel gondolom azt akarták elérni, hogy a nézõ az összeesküvõk erkölcsi gyõzelmére emlékezzenek, ne pedig az olyan megalázó tényekre, hogy pl az idõs Witzlebentõl még a mûfogsorát is elvették.
9/10
Nathan Petrelli 2009 márc. 03. - 17:03:20 9/10
(116/323)
Nem értem azokat, akik kizárólag ócsárolni tudták ezt a filmet.
Igen, tény, hogy vannak hibái, de akik ezeket tudják észrevenni, minek nézik meg?
Az alakításokkal szerintem nem volt különösebb gond, az agyonszidott Tom Cruise-nál sem láttam semmi kivetnivalót. Számomra sokkal hitelesebb és élvezhetõbb volt ez az alakítása, mint egy-két MI-filmé...
Tény, hogy egy kicsit tényleg érezni lehetett rajta a hollywoodi-hatásvadászatot, viszont cserébe kaptunk egy egészen pontos képet a merényletrõl és annak körülményeirõl.
A két órát én is kicsit rövidnek tartom, viszont legalább tartalmas volt és végig élvezhetõ.

10/9
offtopic
tdk 2009 márc. 03. - 15:05:57 Előzmény Shelly_Webster
(115/323)
Nekem is zavartak már be ilyenek. Aztán vannak még az olyan helyedet elfoglalós, nemmindegyhogyhovaülsz "üres" a mozis alakok is... ráadásul beették magukat Bp. (szerintem) legigényesebb mozijába is.
10/10
Édesangyal 2009 márc. 03. - 09:00:41 10/10
(114/323)
Csodálatos filmnek tartom. A mondanivaló miatt elsõsorban. Az ábrázolás sem rosz de T.C ugye nem német, így nem biztos, hogy teljesen bele tudta élni magát a szerepbe. nem az volt a lényeg, hogy nem sikerült, hanem a szándék az eszme. Izgalmas és megrázó, elkondolkodtató. Persze tudjuk mi lesz a vége én mégis élvezettel faltam a filmet hiszen a II. V.H. már az általános iskolában is a kedvencem volt.....
Ajatollah 2009 márc. 02. - 22:16:18
(113/323)
Nem értem mi bajotok van a popcorn evéssel. Én is masjzoltam a film nézés közben(nem hangosan), és eme tény nem változtatta meg a filmrõl alkotot véleményem.
Semmi érdekes tény nem derült ki, amit ábrázolt azt a 4-6os villamoson hárman összeraktuk volna egy ellenõrrel.
Hollywoodi jellege miatt nem ábrázolta a GESTAPO véres kínzásait, de az a rész amikor TC beosztottja kéri hogy õt öljék meg elõbb...
Hollywoodi filmek alatt megszokot a pop corn fogyasztás. Szerinted én az Ötödik pecsétre kólával ültem volna be?!
Balivet6 2009 márc. 01. - 17:45:36
(112/323)
és másokkal ellentétben én a színészi játékokat sem találtam kielégítõnek... arról már nem is beszélve, h nem hozták a tisztek az "egy német tiszt" jelleget sem... :(
Balivet6 2009 márc. 01. - 17:43:48
(111/323)
nekem nem jött be ez a film...
egy discovery-s vagy natgeo-s (pontosan már nem emlékszem melyiken láttam) dokumentum film errõl a témáról sokkal jobb volt!!! azután ez már csak gyenge közepes...
Valkûr 2009 márc. 01. - 08:47:39
(110/323)
Nekem tetszett a film.Természetesen nem a legjobb "háborús" film,de érdemes megnézni.
TC az a baj,hogy tõle többet várunk,de normál szinten teljesít.

Nekem az volt furcsa,hogy a gépíró központba 2 ferdeszemû nõ is volt.
Nem hiszem,hogy egy ilyen jelentõs helyen ülhetett volna egy nem echte német is.Ezt inkább "hálivudi igazságosságnak" érzem,csoda.
De ez már tényleg csak apróság
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 28. - 19:06:13 10/10 Előzmény pacica
(109/323)
Na, igen ezt a döntést én is támogatnám...Mikor én láttam moziban, akkor is a 20 nézõ közül 15 popcprn-t zabált...Kívántam nekik, hoy az utolsó 6 perc alatt lássák viszont...
pacica 2009 febr. 28. - 16:30:45
(108/323)
Moziban néztük meg és szerintem jó film (lenne ha nem engednék be a popcorn zabálós, becsempészem a chiochipset a táskámban féle egyedeket).
Beyonce 7 2009 febr. 28. - 16:27:30
(107/323)
Szerintem jó film volt és megható.
Csak az zavart egy kicsit,hogy elég hosszú volt.
7/10
RobertDowneyJr 2009 febr. 27. - 14:43:37 7/10 Előzmény krampampuli
(106/323)
:)) Ténleg jó csak én már a vége fele már csak azt vártam mikor lesz végre vége, mert már wcznem kellxD
10/10
krampampuli 2009 febr. 26. - 22:46:35 10/10 Előzmény RobertDowneyJr
(105/323)
Nem nyitok vitát! A film jó! :-P
7/10
RobertDowneyJr 2009 febr. 26. - 18:27:21 7/10
(104/323)
De tudom, és pont arra mondtam hogy miért azért is Tommot választották, nem mást aki tisztára olyan mint õ..