Téma: Valkûr

2/10
Gabriella54 2010 febr. 17. - 13:59:55 2/10
(203/323)
Íme Claus Schenk von Stauffenberg
banyai.szandra 2010 febr. 17. - 13:40:02 Előzmény sznúp
(202/323)
Tudatlanul felesleges véleményt mondani. Kenneth Branagh az, akihez nem ér fel Tom Cruise. Nem (csak)a Valkûr alapján, hanem ezer más dolog miatt. Érdemes utánajárni.
Vágyvillamosa 2010 febr. 15. - 20:02:10
(201/323)
Na ne, ez azért már erõs túlzás, TC-t ilyen szerepben szerepeltetni! Ide sokkal markánsabb karakter kellett volna, nem pedig ez a kis jelentéktelen külsejû, szürke emberke (karvaly orr + 160 cm-es testmagasság). Nem vitatom TC színészi képességeit, de könyörgöm, ez nem az õ szerepe volt!
2/10
offtopic
Gabriella54 2010 febr. 15. - 15:17:56 2/10
(200/323)
Jogos, köszi - nem is strapálom magam ;)
offtopic
fredi60 2010 febr. 15. - 12:58:29
(199/323)
Ne erõltesd. Igazi színészeket nem ismerhet mindenki. ;)
2/10
Gabriella54 2010 febr. 15. - 11:25:04 2/10
(198/323)
Nem a szinkronnal van bajom, hanem Tom Cruise-zal. Ha nem tudod, kicsoda Kenneth Branagh, Terence Stamp, vagy pláne Thomas Kretschmann, az rád nézve sajnálatos, nem rájuk nézve!

Terence Stamp: http://www.imdb.com/name/nm0000654/

Kenneth Branagh: http://www.imdb.com/name/nm0000110/

Thomas Kretschmann: http://www.imdb.com/name/nm0470981/
sznúp 2010 febr. 15. - 01:44:07 Előzmény Gabriella54
(197/323)
Nem tökmindegy , amikor a moziban is szinkronosan volt ? :D
Am meg Tom Cruise nem jó színész ?
Akiket te felsoroltál kb sehol sincsenek , minden bizonyal ez a film a csúcspont a karrierükben :D
offtopic
fredi60 2010 febr. 14. - 18:04:46 Előzmény Gnomik
(196/323)
A Duvall-lal korábban készített Sztálin filmet meg forgalmazzák oroszul? Anyám..... :(
8/10
varavir 2009 dec. 28. - 22:09:15 8/10
(195/323)
Nekem tetszett a film, fõleg a színészi alakítások és a zene, mert az szuper jól illett a jelenetekhez! Nagyon jól kihozta a helyzeteket a sok közeli arcfényképezés. Cruise-t alapból nem szeretem, de szerintem jól játszotta a szerepet, csak valóban furcsa volt, hogy a sok németes-fejû között elég "amcsis" volt az arca.
8/10
2/10
Gabriella54 2009 nov. 25. - 01:09:57 2/10 Előzmény delamico
(194/323)
Nem szeretném ilyen hosszasan kifejteni, de rettenet volt! Ha nincs benne egy-két tényleg jó színészi alakítás, még kettest sem érdemelne!
Kenneth Branagh, Bill Nighy, Terence Stamp és Thomas Kretschmann megmentik a teljes csõdtõl, de Tom Cruise-ból még õk sem tudnak jó színészt csinálni...
Gnomik 2009 nov. 25. - 00:59:01
(193/323)
Hi!!

Nem értem, tényleg senkit sem zavar, hogy egy ilyen filmben mindenki angolul beszél? Ez nem egy történelmi film?
Nem érzitek úgy hogy a történet még hitelesebb lenne ha mindenki németül nyomja?
Nem várom el a színészekrõl hogy tanuljanak meg a német nyelvet, elég ha utólag német nyelvre szinkronizálják és úgy dobják a piacra.

Miért van az hogy a Tarantino ezt meg tudta oldani a Becstelen Brigantik-ban???
8/10
kamisama 2009 aug. 16. - 22:55:07 8/10
(192/323)
Elég jó kis film lett, pedig annyira nem szeressem a politikát. De ez tényleg egyedi ötlet és tom cruise-on kívül sokan mások is nagyon jót alakítanak benne. Sõt...
10/10
pumpika 2009 aug. 14. - 22:08:51 10/10
(191/323)
sztem hatalmas film, kicsit párhuzamot érzek a magyar kiugrási kísérlettel

akkor és ott nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy kellett volna, pedig megúsztunk volna talán több mint 40 évnyi komcsi diktatúrát
10/10
Reiko 2009 aug. 12. - 22:52:39 10/10
(190/323)
A kedvenceim közé tudnám csak tenni.
Nagyon jó történettel ami igaz, örülök hogy láttam ezt a filmet, az ilyen emberekrõl tudok példát venni, sajnálom hogy, a mostani nácikkal szemben állók nem ilyen önfeláldozóak... Azt hiszem szükség lenne az ilyen emberekre. Reméljük többet nem lesz rájuk (és ránk) szükség. Aki megnézi azt ajánlom ne azért nézze meg mert hú ott van Tom Cruise, igaz hihetetlen alakít(bár szerintem Matthias Freihof nagyobbat alakít), de akit nem érdekel a történelem ne nézze meg mert, csak szidni fogja... 10/10
Crampus 2009 aug. 12. - 07:24:33 Előzmény Henci8
(189/323)
Ezek a filmek, amiket felsooltál tényleg jók, de lássuk be... nem Tom színészi kvalitása teszi naggyá... jó a forgatókönyv, jó a rendezés, jók a társak (pl.: Dustin H)... Tom ettõl még nem jó színész, csupán jóképû, híres és nyomják ezerrel (nem értem miért).
8/10
Henci8 2009 aug. 11. - 22:12:18 8/10
(188/323)
Nagyon jó kis film. Amit mondani akart, ami a mûfaja, abban teljesen megállja a helyét. Tomnak meg egyébként érdemes megnézni akár itt a porton a filmlistáját. Nagyon sok közötte a jó film, gondolok itt a Top Gun-ra, az Esõemberre, az Interjú a vámpirral-ra. Ha olyan csapni való színész lenne, ezek a filmek nem lennének jók ugyebár. Szóval mielõtt lehordja valaki kicsit érdemes elgondolkozni. Az hogy a magánéletben milyen pletykák járnak róla, meg sientológia, meg tököm tudja, ezeknek semmi köze ahhoz hogy jó színész-e valaki. Ezzel persze nem azt mondtam hogy õ egy soha nem látott tehetség, de abszolút érdemtelen némely elmarasztalásokra.
A színészi alakítások egyébként nagyon jók. Szinte mindenkié. A történet nem vontatott, hiszen nekem nagyon gyorsan elröppent az a két óra játékidõ. Fordulat is volt benne, amely ugye nem volt annak aki történelembõl 5ös volt.
A lényeg hogy érdemes megnézni az alakítások, a gyönyörû korhû képek, jelmezek és a sztori miatt. Ennyi
Bateman 2009 aug. 02. - 13:33:26
(187/323)
Nekem tetszett a film, kár, hogy a merénylet nem sikerült. Ez nem mozi, hanem kvázi dokumentumfilm, én örülök, hogy megnéztem, mert azon kívül, hogy tudtam, Hitler ellen történt egy merénylet, semmi részletét nem ismertem a sztorinak.

Szerintem meg jól játszott Cruise, ízlések és pofonok!

8/10
7/10
Archangel Tyrael 2009 júl. 16. - 21:18:39 7/10 Előzmény Demolition Man
(186/323)
Tom Cruise valóban nem a legjobb választás erre a szerepre. De a film ettõl eltekintve jónak mondható: 7/10.
9/10
Demolition Man 2009 júl. 13. - 20:26:20 9/10
(185/323)
unalmas szar
10/2
delamico 2009 júl. 04. - 21:15:04
(184/323)
Hûha...Jöttem megint meglincseltetni magam? Pedig nekem ez a film nagyon nem tetszett...Kétszer is láttam, egyszer se tetszett, ezek után már ide mertem jönni leírni. Tom Cruise-nak három arca van. Volt. Már csak kettõ maradt. A) Emporio A. napszemüveg, Signal vigyor, People magazin, Suri. B) Szcientológia, Benjamin Franklin, az Erõ sötét oldala, Dorian Grey.
Na most, Stauffenberg egy bizonyos D verzió lenne: Jellem, Hit, Kitartás, Hazaszeretet (190 cm). Ezen apró eltérés miatt Cruise feje valahogy sehogy sem passzol a hazafias német vértanú karakterhez, ami egyfajta hiba a mátrixban érzést kelt, ahogy az ember neuronjai minduntalan hiába próbálják elhajtani a bumerángos berögzülésû Emporio napszemüveget és szcientológia pódiumot a horogkeresztek közül. Talán ezért, talán az eredendõ tehetség hiányától (vagy az UV-A rivaldasugarak okozta rákjától) könyvelhetjük el egy rakás -szójatejes- szarnak a színészi játékot (is)- legalábbis a fõszereplõ részérõl. Mert el kell ismerni, hogy a többi mondjuk 30 szereplõbõl azért volt néhány, aki meggyõzõen játszott, gondolok itt a fickóra a sorompónál, az öregre a kommunikációs központban, a fõnökre tartalékosoknál és nagy jóindulattal még Fromm tábornokra (vagy egyéb más rangra) is. A cselekményre panasz nem lehet - igaz történet az alapja, mit lehet tenni? Mondjuk nem elhollywoodosítani? (Frau Stauffenberg és magzata - ugyan minek?) Nem két kézzel hajigálni ki az ablakon a helyenkét egy-egy pillanatra megjelenõ, majd a szublimáló jó ötleteket? (pl. a Führer kizárólag hátulról kamerázása...) De nyilván a rendezés is rendezés is az igaz hátteret sínylette meg, azt meg csak ne várjam, hogy Eastwoodon kívül ezen más is képes túllépni. Akkor most komolyan rójam fel Stauffenbergnek, hogy elsõre úgy sikerült 3 óra alatt végignézni a filmet, hogy közben "jé, ez nem Valórum fõkancellár/Hamlet/Alan Blunt, nézzük meg imdb-n"-t játszottam, másodszorra pedig 3 kávéval?
Eme remek thriller alkotói ugyanis 4 szék között estek a pad alá -név szerint: Látvány, Humor, Hitel, Lélektan. Mellesleg igen, én egyet értek a thriller megnevezéssel; abszolut feszült volt a film, olyan feszült, hogy hajcsomóim bánták. Egyetértek még a rajzfilm, horror és musical kategorizálással is: Hitler a falakon, Tom Cruise, Wagner. Minden láncszem a helyén van, igaz? Nem úgy egy "ideal german solider" bizonyos testrészei, melyek reprodukcióját újra és újra megcsodálhatjuk gusztábbnál gusztább közegekben, teszem azt whisky-s pohár, folyton pöckölgetett tetejû fémdobozka. (Nem, most nem kezdek el gonoszkodni, hogy "hol láttam már ilyet", ahogy a Wagner-lemez jelenet esetében sem - mert ezt már tényleg csak beleképzelem...igaz?) Tehát, a kocka, izé táska el van vetve; Hitler, izé nézõ meghalt (vagy mégsem?); mégsem, de a vakolat igen; Stauffenberg, izé 3 drága óra viszont tényleg meghalt.