offtopic
Miki1900 2008 júl. 14. - 21:49:40
(56/76)
te kihez beszélsz? hozzám így nem beszélhetsz.
Miki1900 2008 júl. 14. - 21:48:15
(55/76)
egyébként nem akarom, h többségben leygenek a rossz kritikák nálam:
én nagyon élveztem az elõadást.
zampano 2008 júl. 14. - 21:37:05
(54/76)
Feldmár a pszichiáterekrõl beszélt, nem a pszichológusokról. Tudod mi a különbség a két szakma között, ***moderálva***??
offtopic
Miki1900 2008 júl. 14. - 21:32:19
(53/76)
szenzációs mondatokat írtál. fõleg a platóni és az újszövetséges eleje tetszett.
már régóta tervezem, h elolvasom a Bibliát, de ez nem mostanában lesz.
Miki1900 2008 júl. 14. - 21:26:50
(52/76)
Én is láttam. Számomra ott lógott ki egy kicsit a lóláb, mikor azt mondta, h "a pszichológusok soha nem kérdeznek, mindenben tökéletesen biztosak" és ezért kritizálja õket Feldmár.
namármost, õ is teljesen biztos volt mindenben.
hiányoltam, h néha azt mondja, h "szerintem" vagy "ez nem biztos", de nem mondta, mert tökéletesen biztos volt mindenben.

az tény, h reklámozza a drogokat.
az átszellemülést, fanatikus viselkedést én is láttam, mikor a drogokról beszélt, de összességében érdekes volt.
meg eléggé lassan beszélt, tudom én, h külföld, de azért ennyire. van hatása a szereknek.
néhány dologgal nem értettem egyet viszont. néha másról is érdemes lett volna beszélni.

az ijovaszka teá (nem tudja vki mi ez?) -nál, pedig a forrást hiányoltam. azért ez elégé jelentõs adat. honnan tudjuk mi és a riporter, h ezt nem csak az egyik érdekes delíriumos álmában képzelte be magának. azért források nélkül nem lehet tudományos.
jó kérdés filmbolondtól, h mindenkire egyformán hat-e a tea, nem valószínû.
egy kicsit sok már a zizi, a színes golyó Feldmárban h ilyenekre nem keres választ (szerintem). vagy a vágó hibázott.

(ez a varázslás meg sötét oldal vicces volt iurbanyitól, de lehet, h neki van igaza, nem tudhatom, bár nem valószínû. de lehet a varázslást nem úgy érti, ahogy Gandalf, Padre vagy Gyurcsók, vagy hogyhívják ezt az utóbbi 2-öt)

ja és érdekes volt a márciusi (?) öngyilkosos történet, ha ez igaz, akkor az világrengetõ, de nem tudjuk mennyire hiteles adat, sajna.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 14. - 21:08:21 Előzmény kgyuri0
(51/76)
te a Csernusra gondolsz. Csernus Imre. õ is drogozott.
10/10
lazlee 2008 júl. 12. - 14:47:00 10/10
(50/76)
A film utolsó 3 percében Feldmár András világosan kifejti, hogy az LSD által egy nagyon rövid idõre bepillanthatott abba a világba (hegytetõ-hasonlat), amelyben tartósan lehet élni a meditáció gyakorlása által. Nem hitte el senkinek, hogy a meditáció (amelyet nyilván hosszabb-rövidebb idõ alatt meg lehet tanulni) azt a bizonyos élményt nyújtja, ezért hát kipróbálta az ötperces megoldást. Azóta feltehetõen meditál, nem pedig óránként bekap egy kis LSD-t... :-)

De nem kell elhinni egyetlen szavát sem, õ maga mondja ezt a film befejezéséül választott mondatában, és ez elég fontos momentuma a filmnek:

"Amire én szeretnélek késztetni titeket, az az, hogy senkinek ne higgyetek el semmit."
iurbanyi 2008 júl. 11. - 09:39:59
(49/76)
A film helyes címe: Van halál a halál elõtt?
A helyes megoldás: Ne bortól részegedjetek meg!
(Amatõrök, outsiderek kíméljenek!)
sublimerator 2008 júl. 10. - 22:50:32
(48/76)
Alapjában véve 3 ember létezik.
-akik megértik azonnal és tökéletesen Feldmárt...képesek megfelelõen magukra vonatkoztatni.
-akik nem értik meg, de sejtik hogy van még sanszuk arra, h egyszer megértsék...
-akik sohasem fogják megérteni...

Utóbbiaknak azt üzenem, hogy "boldogok a szegények, mert övék a mennyek országa..."

Stay in the line...maradjatok a sorotokban...együtt úszni a rajjal...a többi gyengével...bízva abban, hogy a tömegbõl nem pont titeket ragad ki a sors...farkast kiáltani, csak mert mindig többen lesztek...az való nektek, az a biztonságos számotokra...gyávák.

Ezért ne akarjátok feszegetni a határaitokat, ne próbáljátok megérteni Feldmárt, ne váljatok ki a tömegbõl, nem vagytok elég erõsek a szabad és önálló léthez.

Ha mégis megpróbáljátok, akkor vagy a kudarcélmény fog titeket mérgezni, vagy nagyon szar lesz abban a tudatban leélni halovány, vérszegény, kisstílû életetek hátralevõ részét, hogy már az elején elkúrtátok...és egyedül vagytok, nincs már mögöttetek az oltalmat nyújtó tömeg.
De ne aggódjatok, nem ti tehettek majd róla, hanem az anyáitok és az apáitok...

Ha pedig elég erõsnek érzitek magatok, akkor miért ne próbálnátok meg kiválni a tömegbõl? Lehet, hogy nem lesz már visszaút? Ne féljetek, nem lesz rá szükség...
Haljatok meg minél hamarabb...és szülessetek újra!

Vedd észre, hogy igazából nem Feldmárral van bajotok...mert mindaz amit mondd, az nem róla szól...hanem Rólad...ésha ez nem nyilvánvaló, akkor még mindig vár a mennyország...de: "igyekezz az égbolt zár"...
efes 2008 júl. 09. - 17:50:12
(47/76)
És milyen finoman cizellál szenvedély és szenvedély között! Az ellenzõinek ezek szerint egyre megy, hogy valaki heroinista vagy szerelmes. Hiszen mindkettõ szenvedély, tehát gonosz, rossz dolog. Pedig csak oda kellene figyelniük, mit beszél Feldmár, és nem rágózni a gumicsonton...
efes 2008 júl. 09. - 17:43:55
(46/76)
Tehát nem tart senkit sem hülyének, éppen ellenkezõleg, felnõtt és érett embereknek beszél. Szerintem Feldmár Stephen Hawkins, Noam Chomsky és még egy pár hasonló pacák mellett korunk vezetõ, meghatározó és a jövõre messze kiható munkásságú gondolkodói, még akkor is, ha gondolataik esetleg kényelmetlenek számunkra.

A filmmel kapcsolatosan egy kritikai észrevétel: az, hogy kizárólag Feldmár arcát mutatja a beszélõ fejeket épp befejezõ fiatal Fliegeauf, az azért vastagon sugall egyfajta "cipollásító" magánvéleményt. Nyilván nem jutott neki az ayahuasca teából...;)
efes 2008 júl. 09. - 17:35:40 Előzmény filmbolond
(45/76)
Feldmár egyik alapelve, hogy senki sem hülye.
Judga 2008 júl. 09. - 16:47:29 Előzmény kgyuri0
(44/76)
http://video.google.com/videoplay?docid=-1834102102164393998
a címet innen, a fórumból vettem, és mûködik.

Kösz, hogy utánagondoltál! És hát izlések és pofonok... Bár meglehet, csak azért, mert az idézett "elmés" embereket (dr. Csernus Imrére gondolhattál) már sokat hallhattuk, olvashattuk. FA máshogy gondolkodik!

Mélie-nek is üzenem: ez nem egy istenes gondolkodás! Hagyjuk Istent, akár hisszük, akár nem - ez az elme lehetõségeirõl szól, az emberi lehetõségrõl. Hosszan mondja, de ha végig követjük, kiderül, hogy a legnagyobb fájdalmainkra, szorongásainkra van gyógyír - boldogságban élni, szabadnak lenni a körülményektõl, még attól is, hogy véges a földi létünk. És ez persze, nem a drog.

Az említett pacákok mindegyikében az a közös, hogy mind önismerettel élõ emberek.

Valakinek, aki megkérdõjelezte FA szakértelmét: megengedve, hogy mindenkinél van jobb, ez a pacák tud szenvedélybetegeket gyógyítani - amit azért igen kevesen. Persze "gyógyítani", azaz egy másik szenvedélyt ajánlani a megbetegítõ szenvedélyekkel szemben, ami nagyobb boldogságot ad. Ezt egyébként szintén elmondja a filmben.
10/10
mobo 2008 júl. 09. - 09:47:20 10/10
(43/76)
Faruhk

Dettó!
10/10
mobo 2008 júl. 09. - 09:45:58 10/10
(42/76)
Kedves Mélie!

Szerintem félreértesz. Amikor azt mondom, maga az élet veszélyes, azt is értem alatta, hogy ez adja a sava-borsát.
Nem vagyok fásult, sem egy Pesszi Miska!
És nem ijedek meg számomra új, felforgatónak látszó gondolatoktól... : )
Mélie 2008 júl. 09. - 04:02:08 Előzmény mobo
(41/76)
Kedves mobo!:)
Azt hiszem pont Te vagy,aki nem éltél még eleget!...:)
Vagy talán túl sokat is?Azért lettél ilyen fásult,pesszimista?
Mélie 2008 júl. 09. - 03:47:22 Előzmény filmbolond
(40/76)
Nem muszáj engem olvasni!:)
Ha mégis érdekel a véleményem,olvasd el favrik utánad köv. hsz-t,azzal teljes mértékben egyetértek!
10/10
Faruhk 2008 júl. 08. - 22:28:24 10/10
(39/76)
Tegnap késõn este értem haza.
Nagyon fáradt voltam a fizikai munkától.
Majdnem éjfél volt, amikor bekapcsoltam a TV-t, és annak ellenére, hogy a TV1-et nem szoktam nézni, mégis odakapcsoltam. Fáradt, álmos, és kimerült voltam,
mégis olyan érdekfeszítõ felfogását hallhattam az életnek, a szellem betegségeinek, amitõl kiment az álom a szemembõl, és akaratlanul koncentráltam.
Szívesen kérdeztem, vitatkoztam volna-, mert én egy kicsit másként látom ezeket a helyzeteket, de lehet, hogy csak a személyes vita miatt nem gyõzõdhettem meg én is errõl az álláspontról.
Mindenesetre annak ellenére, hogy ma korán kellett kelnem, megérte 1 óra 45 percig hallgatnom Feldmár András megszokottól eltérõ, a pszichiátria tudomány ágat zavarba hozó gondolatait. Sajnálom, hogy fõ mûsoridõben kevés ilyen, és ehhez hasonló dokumentumfilmet látni, hallani.
Heller Ágnest, és Hankis Elemért is szívesen látnám többször a képernyõn- és várnám a "Tízparancsolat"-hoz hasonló sorozatait!
krat 2008 júl. 08. - 22:22:25
(38/76)
Amúgy szerintem nem csak azon sértõdik meg az ember amiben van igazság de most nem arra célzok hogy hülye vagy:) Mert ezt lehet hogy valaki mondta de nekem vannak személyes tapasztalataim ha sokat mondanak neked valamit mégha nincs is alapja az igencsak befolyásoló! AZ igazság dolgot úgy értettem az ember ha valamit úgy hisz az az igazság az nem biztos hogy úgy van mert mi az igazság? nehéz ezt leírni a lényeg,lehet hogy amit ma igazságnak hiszek holnap valaki megcáfolja és lehet hogy kiröhögöm de élehet hogy átvizsgálom az álláspontját és finomítok egy kicsit de ez se garancia arra hogy az igazságot találom meg,ami lehet hogy nincs is:) csak köelítõ vélemények az igazság van de abszolút igzaság nincs vagy csak kevés dologban.
filmbolond 2008 júl. 08. - 22:13:29
(37/76)
Vannak érvek is a világon, nemcsak úgy van ez, hogy behunyom a szemem és rábökök az egyikre, hogy neki van igaza.

Hülye meg nem vagyok, hiába célozgatsz rá olyan finoman. ;-) Megsértõdni meg nem fogok rajta, mert az ember állítólag nem azon sértõdik meg, ha valami olyasmivel vádolják, ami abszolut nem igaz, hanem amiben van egy kis igazság.