Téma: Vasököl

10/10
Betyar 2011 okt. 27. - 06:47:47 10/10 Előzmény Képkockaördög
(103/223)
Aki egy durva akciófilmre vágyik, csalódni fog! Inkább súrolja a családi film kategóriát. Ennek ellenére csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni! Megható, elgondolkodtató! Nagyon jól szórakoztunk!
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 26. - 03:38:25 7/10
(102/223)
A Never Let Me Go, a The Kids Are All Right, a 127 Hours, a Limitless, a Source Code (és még sorolhatnám) szerinted nem mozifilmek vagy nem jók? Csak az számít mozifilmnek, amit nálunk bemutatnak a mozik vagy az is, amit külföldön? (Mondjuk ezeket bemutatták, igaz, többnyire fél-egy év késéssel.) Mert szerintem ezek (de mást is említhetnék, csak a közelmúltból ezek jutnak eszembe) jók is és mozifilmek is. Hozzáteszem, a Marvel filmek is tetszettek :)
7/10
pepeninho 2011 okt. 26. - 02:51:02 7/10 Előzmény Képkockaördög
(101/223)
Nem véletlenül beszéltem MOZIról. A lényeg azon van, hogy MOZIFILM. Nagyon rég volt jó. Persze sok olyan volt ami tetszett. Szerettem a Marvel feldolgozásokat, volt pár vígjáték is amin nagyon jót mulattam, de egy olyan MOVIE sem amire azt mondtam volna, hogy "húú, nyomás haza letölteni és megnézni még kétszer". Gondolkodom,gondolkodom, de nem jut eszembe, hogy mikor mondtam ezt utoljára....
Olyan film volt a közelmúltban ami rögtön csak tévében ment, de az ugyebár nem MOZI!!!

Egyébként köszönöm, hogy belekötöttél a mondanivalómba, legalább látom, hogy valaki olvass a kommentem. :)
7/10
Rahar 2011 okt. 23. - 23:26:30 7/10
(100/223)
Igencsak negatív véleményeket olvastam eme alkotásról, ennek ellenére végignéztem. Az alaptörténet nekem tetszik, érdekes, egyedi. A cselekményvezetés kiszámítható, meglepetéseket nem tartogat, a befejezés pedig a nézõ elégedettségét szolgálja, erre szokták mondani és írni, hogy olyan hollywood-is. Nem éreztem a színészek játékát hiteltelennek és még karakterfejlõdés is van a filmben. Mûfaját tekintve ez egy hibrid, mert a sci-fi, a dráma és az akció filmek jellemzõit viseli magán. Aki nem teljes mértékben elkötelezett az egyik film kategória iránt és a többit kerüli, az tegyen vele egy próbát, nálam például 10 pontból 7 pontot ér.
7/10
Képkockaördög 2011 okt. 23. - 00:48:19 7/10 Előzmény _Freddy_
(99/223)
Egy biztos: ez minden idõk legjobb robotboxos-apás-fiús filmje! :D
9/10
_Freddy_ 2011 okt. 22. - 17:20:30 9/10 Előzmény Citromfû
(98/223)
mért a Transformersen kívül, meg ezen volt vmi más újabb "robotok egymást püfölik" film? :D 2 még nem olyan sok, és teljesen más ennek a története
Missioni 2011 okt. 22. - 17:03:30
(97/223)
Silverbeat! Te is zseniális vagy!! :-)
Én is csatlakozom hozzád.
Silverbeat 2011 okt. 22. - 13:13:48 Előzmény hodiemihi
(96/223)
:DDDD
Hát ez zseniális komment! Ki is mentem :D
7/10
Képkockaördög 2011 okt. 22. - 03:50:45 7/10
(95/223)
Tegnap sikerült eljutnunk moziba, és nem csalódtam. Talán egy icipicit. Sejthetõ volt, hogy kiszámítható, de hogy még a szöveg is..? :) Sztori szempontjából hiányoltam belõle az eredetiséget, viszont ez egy olyan robotos film, ami nem a robotokról szól (ami nem baj). Nekem tetszett. Már az elsõ jelenet olyan hangulatot teremtett, hogy csak na :) Azóta már kb. százszor meghallgattam azt a számot http://www.youtube.com/watch?v=_R5IQoIYvTM és ahogy már többen írták elõttem, le a kalappal az operatõr elõtt. De a CGI-grafikusok elõtt is, mert végre élethû az a CGI, nem olyan rém gagyi, mint mondjuk a Wolverine-ben volt. Apropó Wolverine. ***SPOILER*** Kevin Durand karaktere mikor elgyepálják Jackmanéket valami olyasmit mond, hogy "a régi szép idõk emlékére", nem pont így mondja szerintem, de van valami utalás a régi szép idõkre. Feltûnt rajtam kívül bárkinek is, hogy ez egy "belsõ poén"? Utalnak ezzel ugyanis a Wolverine-re, ahol õk már boxoltak együtt :) Pár jelenet igazán gyönyörû, pl. mikor Charlie boxolni tanítja Atomot - Jackmannek igazat kell adjak -, tényleg olyan, mint egy tánc, de mikor a kisfiú játszik/táncol elõször a robottal, az is nagyon szép. ***SPOILER VÉGE***

A színészek szuperek, Anthony Mackie azért kaphatott volna több jelenetet, de sebaj... a japán srác (Karl Yune) is tetszett, a kissrác meg pláne. Thorként nem volt túl sok szerepe, de szerintem jó színész (ez alapján), nagyon õszintének tûntek az arckifejezései :) Atom meg olyan aranyos :D Emberibb, mint az új Majmok bolygójában a majmok.. (mondjuk azoknál nem nehéz jobbat csinálni)
Jackman és Durand szinkronhangja nem tetszett, a többiekével ki voltam békülve. Gyengepontja még a filmnek, legalábbis nekem nem jött be, hogy Charlie túl sokáig "rossz fej", illetve a végén a patetikus képsorok már-már giccsbe hajlóak, inkább elmosolyodtam rajtuk, nehéz lett volna komolyan venni õket - próbáltam, de nem volt az igazi.

Összességében szerintem jól eltalálták az arányokat, hogy egy élvezhetõ családi mozit csináljanak. Kicsit akció, kicsit sci-fi, kicsit dráma, kicsit nevetõs, kicsit sírós, jók a zenék, szép a kép, és felejthetõ ugyan a történet, de a film nem okoz (nagy) csalódást.
Bozótharcos 2011 okt. 21. - 14:52:18
(94/223)
Jó sztori, jó szereplõk, jó nagy robotok, ütõs akciók, egy kis érzelmi szállal. Ez kell egy jó akciómozihoz. 8/10
Ford Mustang 2011 okt. 21. - 02:42:34
(93/223)
Csúcson a Vasököl

Továbbra is a Vasököl címû produkció tartja a csúcsot Észak-Amerikában. A Hugh Jackman fõszereplésével készített robotos akciófilmre a nézõk az északi államokban és Kanadában 16,3 millió dollár értékben váltottak jegyet a hétvégén. Mindez nem véletlen. Ennek a robotos történetnek nagyon hosszú múltja van, hiszen már a '80-as években hasonló játékokat dobtak piacra – gondolok itt videojátékra és hagyományos játékfigurákra. Az internetes film adatbázison, azaz IMDb oldalán 7.6 pontot kapott a film. A történet lapos lenne, ha csupán bokszoló robotokat látnánk. Nagyjából annyit érne a film, mintha a mai kor igényeihez szokott mozinézõt arra kényszerítenénk, hogy nézzen meg egy Jean-Claude Van Damme filmet, azonban a történet írója, Dan Gilroy egy családi motívumot vitt a történetbe, amely egy kis drámai szálat és érzelmet húzott bele az akciójelenetek fonalába. Így szinte minden korosztály számára egy élvezetes filmet jelenthet. A film sikereire felbuzdulva, a stúdió már a második rész készítésén töri a fejét. Pontosabban annak történetén, ugyanis az már biztos, hogy '14-ben újra visszatérnek a harcoló robotok a vászonra.
Citromfû 2011 okt. 20. - 20:50:08
(92/223)
Még egy robotos, egymást püfölõs film?:S
leopard26 2011 okt. 19. - 23:57:34 Előzmény agarik
(91/223)
rajtam kivul pedig joparan egy masik forumot:)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 19. - 22:51:02 7/10
(90/223)
:D
10/10
agarik 2011 okt. 19. - 22:48:34 10/10
(89/223)
ellenben tudom használni az offtopicot ahol köll
leopard26 2011 okt. 19. - 22:32:42
(88/223)
egy igazi barom vagy
10/10
agarik 2011 okt. 19. - 21:55:40 10/10
(87/223)
...és megrendezik a csillagközi világkupát, a másik oldalon E.T-vel (õ is hoz robotot, és õ is árnyékboxal irányítja! A flashbackben meg Yoda - a SW2-bõl - fogja trenírozni az ujhja helyén beépített fénykardot hordó ûrmanó.)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 19. - 21:41:48 7/10 Előzmény pepeninho
(86/223)
Szerintem nem kell ilyesmit "bevallani". Aki akar, talál nagyon szuper "hollywoodi" (amerikai, de bármilyen más) filmeket is, nem igaz, hogy rosszak lennének, legfeljebb azok az agyonreklámozott filmek azok, amik eljutnak hozzánk, és amiket a legtöbben megnéznek. Ezek az emberek aztán gond nélkül ítéletet mondanak: mostanában sz*r filmeket csinálnak. Elárulom, hogy ez nincs így. Tény, hogy csinálnak rengeteg rossz filmet (ahogy mindig is tették), de csinálnak igazán jó filmeket is (ahogy mindig is tették) - csak keresni kell.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 19. - 21:34:52 7/10 Előzmény szekfuandras
(85/223)
Köszönöm :) Tényleg, Lux Ádám! A Gyilkos elmék a kedvenc sorozatom, és eleinte magyarul néztem, õ irtó jó Hotch-ként, akár csak Zámbori Soma Derekként (de a többiek is). Azóta hozzászoktam az eredetihez, de pl. ez a sorozat nagyon szuper magyar szinkronnal, sokáig hiányoztak a megszokott hangok.
9/10
Voldemort 2011 okt. 19. - 12:34:00 9/10
(84/223)
Nekem is tetszett. Egyébként is Hugh Jackman az egyik kedvenc színészem.
Valóban, mintha loptak volna régebbi filmekbõl, a Túl a csúcson, mint említve volt. De ott van még a Rocky 1 is.

spoiler
Ott sem lett az egyszerû - itt robot - világbajnok.
spoiler vége

pepeninho véleményével nem értek egyet. Szerintem volt benne érzelem. Elég Charlie Kenton és Maxre gondolni:apa-fia kapcsolat.

spoiler

és a fináléban, mikor Charlie boxolt, árnyékmódban, ott lebegett az érzelem.
spiler vége.

Szerintem a második részben az lesz, hogy átvált a robotbox az árnyékmódra, és így ismét szükség lesz az emberre is.
10/9.re értékelem a filmet.