Téma: Vasököl

7/10
pepeninho 2011 nov. 02. - 00:16:14 7/10 Előzmény Rahar
(123/223)
Ámen. :)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 31. - 18:05:54 7/10
(122/223)
A Social Network korrekt, a többit nem találtad el :) De nem javítalak ki :P
Óóó, ha moziban dolgozol akkor viszont pláne irigyellek :) Gépész vagy?
Az Ides of March nálunk nagyon sokára lesz sajna, és sokan mondják, hogy jó, sokak szerint viszont borzalmas pl. a színészi játék - õszntén szólva a trailer alapján nekem ugyanez jött le, de kiváncsi vagyok rá, mert Goslingot nagyon szeretem, úgyhogy amint tudom, megnézem.
8/10
PivarnyikKrisz 2011 okt. 31. - 12:40:29 8/10
(121/223)
Alapjáraton jó film. Nekem nagyon bejött. Tetszett minden benne. Ajánlani tudom. 10/8.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 okt. 31. - 03:25:19
(120/223)
OFF

Tippelek, aztan javits ki

A ket katasztrofanak a Bridesmaidset, illetve az x-men-t titulaltad. Social Networkot gondolod iparosmunkanak. Csalodas nyilvan ismert rendezotol, a woody alen film meg nem jutott el hozzatok sztem, szoval az sztem akkor a Black Swan lesz. Es talan pozitiv csalodas a king's speech?

Tenyleg tippelgetes, mert szemelyisegtol fuggoen akarmi lehetett csalodas, vagy eppen valamilyen szempontbol "iparosmunka". Viszont en ezek kozul akarmelyiket 8-asra vagy annal jobbra ertekelem. Egyedul az X-mennel rezeg a lec, az inkabb 7es, csak nem akartam valami posh kocsognek lejonni, es inkabb tettem akciot is.

Egyebkent itt Londonban az inkabb olyan 3-400000 forintnak megfelelo font, de en ritkan fizetek erte, mert moziban dolgozom. Ezert "engedhetem meg magamnak", hogy gyakorlatilag akarmit megnezzek.

Viszont a listahoz jott eppen ma az Ides of March, ami nekem eddig az ev filmje, nezni is fogom meg egyszer. Egyszeruen Cloony odabasz minden teren. Mondjuk amennyi filmben mar benne volt, nem is csodalom. De azt nem tudom, hogy lehet ennyi terhet egyszerre cipelni, es megis igy kihozni ezt a filmet (producer, rendezo, iro, foszereplo). Mindegy, nagyon jo, meg kell nezni.

reszemrol vege az off-nak, privatban folytathatjuk az eszmecseret, ha erdekel.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 31. - 01:40:43 7/10 Előzmény Charles Foster Kane
(119/223)
Abból, amit te írtál kettõ "konkrétan katasztrófa", egy korrekt iparosmunka, egy nagy csalódás, egy pozitív csalódás, a többit pedig nem láttam. Több, mint 100ezer Ft-ot költeni egy évben mozira dícséretes. Na meg persze az is, hogy van idõd 3-4 naponta moziba járni. Kicsit irigy is vagyok.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 30. - 15:05:29 9/10
(118/223)
*számít
9/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 30. - 15:05:00 9/10
(117/223)
nem rossz film, más a film vége mint amire számítani az ember..
offtopic
Charles Foster Kane 2011 okt. 30. - 12:33:56 Előzmény Képkockaördög
(116/223)
Azert a Never Let Me Go az konkretan katasztrofa volt. A tobbivel egyetertek nagyjabol. Kiegeszites az elm
ult egy evbol:

-King's Speech
-Black Swan
-Scott Pilgrim vs. the World
-Submarine
-Another Year (ez Magyarorszagon aszem epp most megy)
-Bridesmaids
-Social Network
-Drive
-Monsters
-Little White Lies
-x-men First Class
-Midnight in Paris

Most hirtelen csak ennyi jut eszembe, de azert meg volt jo nehany ezen felul is, amit minimum erdemes volt megnezni. Es ezt ugy mondom, hogy az elmult egy evben boven 100 folott neztem filmet moziban. Legalabbis van valamennyi elkepzelesem, mit a helyzet.
10/10
csokikugli 2011 okt. 30. - 11:35:48 10/10
(115/223)
imádom
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 29. - 00:29:42 7/10
(114/223)
Tényleg nem épp egy mûfaj a két film :D Nekem a 127 óra nagy kedvenc, a könyv, amit Aron Ralston írt pedig mégnagyobb. Azt elolvasva lehetett volna jobb/másabb a film, de azért így is tetszik :)
A Stay nekem is új volt nemrégig, mármint hallottam róla, meg is van már évek óta, anno moziban akartam megnézni, aztán valahogy mégsem lett belõle semmi és elfelejtõdött. Viszont nagyon örültem, hogy végre megnéztem :)
7/10
Rahar 2011 okt. 28. - 23:50:32 7/10 Előzmény Képkockaördög
(113/223)
Nem baj ha nem idei alkotás, hiszen rengeteg film van még amit nem láttam és mivel számomra még ismeretlen, ezért számomra még új :)
7/10
Rahar 2011 okt. 28. - 23:48:47 7/10 Előzmény pepeninho
(112/223)
A Majmok bolygója Lázadás címû alkotás nekem is nagyon tetszik, sõt nekem jobban is mint például a 127 óra. Bár tudom, hogy nem korrekt az összevetés, mivel mintha az almát és a körtét hasonlítottam volna össze. Bár a gyümölcsnél is el lehet dönteni, hogy melyik ízlik jobban :)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 28. - 22:17:11 7/10 Előzmény pepeninho
(111/223)
Hmm... nem tudom, nekem a Limitless-szel nem volt bajom... de lehet, hogy csak nem emlékszem rá annyira :)
Elég sok film van James Deanrõl, úgyhogy nem könnyû megtalálni, pláne mert annyi csak a címe, hogy James Dean. 2001-es: http://www.imdb.com/title/tt0240628/ Nekem nagyon tetszett, de feliratot nem találtam hozzá sem magyart, sem angolt, úgyhogy kell hozzá angoltudás. Igaz, nem értettem mindent, de a nagy részét azért igen.
Jó, oké, értem én, hogy "vita" :P de hát muszáj volt belekötnöm :D
A Majmok bolygója miatt "bocs" :) Tényleg nagyon nagyon nem tetszett. Mondjuk a régieket sem láttam, illetve egyre homályosan emlékszem, hogy mintha láttam volna, de kicsi voltam még, szóval mondhatjuk, hogy nem láttam õket, így összehasonlítási alapom sincs.
Végül megnézted a Never Let Me Go-t?
7/10
pepeninho 2011 okt. 28. - 02:52:28 7/10
(110/223)
Nem fog eszembe jutni a Limitless baki, de emlékszem arra, hogy sok baki volt. De ettõl függetlenül jó volt a film. Majmok bolygójáról nem nyilatkozok. Szerintem nagyon jól kitalálták az új sztorit és nekem nem volt bajom a megvalósítással sem. James Dean filmrõl nem is hallottam. Pedig szerettem a formát és a kultuszt ami mögötte van. James Dean a film címe? Vagy micsoda? :) Mert meg kell néznem!!! :)
A vitát nem véletlenül írtam így : "vita". Én is tudom, hogy nem vitáztunk, csak nem jutott eszembe a megfelelõ szõ. Egyébként a végén leírttal én is egyetértek. Nagyjából akkor az ízlésünk azonos, csak a Majmok bolygója a kivétel. :D
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 28. - 00:02:52 7/10 Előzmény pepeninho
(109/223)
A The Kids Are All Rightnak nekem a vége nem tetszett. Nem ez a kedvenc filmem nekem sem, de alapvetõen jó szerintem, leginkább azonban Mark Ruffalo karaktere miatt. Meg persze ahogy játszott. Egyáltalán nem néz ki jól szerintem, de többször játszott már hasonló karaktert, és elég hitelesen szerintem :)
A 127 órában tényleg nagyot alakított, de nézd meg a James Dean-ben vagy a Sonny-ban. Utóbbi egy borzalmasan rossz film szerintem, de James Franco eszméletlenül jó benne. Nem nagyon tudnám rangsorolni ezt a hármat egyébként, mármint alakítás szempontjából.
Milyen nagy baki volt a Limitlessben?
A Forráskódban nem idõutazásról volt szó. Persze némileg visszament az idõben, de nem ez volt a lényeg.
A Never Let Me Go szerintem nem fog tetszeni neked.

Na... Majmok bolygója. Az egyik legrosszabb film, amit valaha láttam. Francót nagyon szeretem, de még õ sem tudta megmenteni :/ Már a trailere is katasztrófa volt szerintem, ennek megfelelõen nem vártam tõle túl sokat, de még azt is alulmúlta. Mondjuk szerintem az elsõ Sherlock Holmes sem jó, csak a két fõszereplõ (karakterek és színészek egyaránt), de nélkülük nulla lenne a film.

"Én arra a filmre mondom, hogy tökéletes vagy majdnem az ami 9 pontot ér el nálam." - szerinted más nem ugyanígy van ezzel? :D Jó, én általában a 10 pontosakra is ezt mondom ;)
"A 'vitánk' meddõ, hiszen Te teljesen máshogy értékeled a filmeket mint én, neked más jön be." - vitáztunk? Én leginkább csak kérdeztem, mert érdekelt a véleményed. Tény, hogy máshogy értékeljük a filmeket. Legjobban tán azokat a filmeket szeretem, amik megtalálják az arany középutat közönségfilm és mûvészfilm közt. Legyen mondanivalója, gondolkodtasson el, legyen mûvészi, ugyanakkor ne legyen élvezhetetlenül elvont. Tudok kedvelni elvont filmeket is meg "gagyi" tömegfilmeket is, ha olyanok, nem arról van szó, hogy nem, de leginkább azok szoktak tetszeni, amik megtalálják a kettõ közti egyensúlyt.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 27. - 23:42:56 7/10 Előzmény Rahar
(108/223)
Közben eszembe jutott mégegy, ami nagyon tetszett és nem túl rég láttam, igaz, nem mostani: Stay (2005).
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 27. - 23:40:12 7/10 Előzmény Rahar
(107/223)
Szivesen, remélem fognak tetszeni :) Eléggé különbözõek, és még ha nem is adnék mindre 10/10-et, nekem tetszettek :)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 27. - 23:38:34 7/10 Előzmény Betyar
(106/223)
Ezt miért nekem írtad?
7/10
pepeninho 2011 okt. 27. - 17:13:34 7/10 Előzmény Képkockaördög
(105/223)
Kids are All Right nekem nem tetszett. A színészi alakításon kívül nem nagyon tudnék mást megemlíteni a film kapcsán. 127 óra nekem kicsit uncsi volt. Nagyon jól alakított Franco (a legjobb alakítása volt azok közül amit láttam), de kicsit vontatottnak éreztem a filmet. Limitlessrõl megfeledkeztem. Jó film volt, bár nem szeretem Coopert és volt a filmben pár nagy baki. De jó volt a sztori és pörgõs, szóval tetszett. A Forráskód sem volt rossz film csak már nekem egy kicsit unalmas a sztori. Bomba,terrorista, vissza a múltba és van pár perced. Igazából több régi film összegyúrása volt ez. Jól sikerült összegyúrása. A Never let me go- t nem volt szerencsém még megnézni de még ma pótlom a dolgot.

Közben kutakodtam az emlékezetemben és rájöttem, hogy nem írtam teljesen igazat. A Majmok bolygójával teljesen és maradéktalanul meg voltam elégedve. Nem is tudom, hogy felejthettem el, hiszen 2 hétig remegve vártam. A régi részeket is imádtam/imádom.
Én arra a filmre mondom, hogy tökéletes vagy majdnem az ami 9 pontot ér el nálam. Persze az ízlésem, a nézeteim és a kritikám egyedi. Valaki egyet ért vele és valaki nem. A "vitánk" meddõ, hiszen Te teljesen máshogy értékeled a filmeket mint én, neked más jön be.
7/10
offtopic
Rahar 2011 okt. 27. - 14:02:53 7/10 Előzmény Képkockaördög
(104/223)
Köszönöm a filmajánlókat, a felsoroltak közül csak a 127 óra címû filmet láttam, de eme hiányosságot nemsokára bepótolom.