Téma: Vasököl

7/10
pepeninho 2011 okt. 19. - 01:34:13 7/10
(83/223)
Nekem kissé Túl a csúcson utánérzésem van. A kamion, az ezer éve nem látott gyerek és az izomszag valahogy azt a filmet juttatta eszembe. Nem lett túlmisztifikálva a film, de azért bõven élvezetes. Összességében én 7 pontot adnék rá. Biztos megnézem majd még pár hónap múlva, ami a mostani filmposványban igen nagy szó szerintem. Na nem mintha az én ízlésem olyan fontos lenne, de valljuk be emberek, mostanában nagyon szar mozikat csinálnak HÁLLIVÚDban.


Ajánlom mindenkinek aki nem drámára vágyik és érzelmekre.
6/10
terra_Q 2011 okt. 18. - 07:20:48 6/10 Előzmény johnny63
(82/223)
szerintem ezek eltörpülnek a The Fountain-ban látottak mellett, abban a filmben tényleg tökéleteset alakít, ez az egyik legjobb filmje, ha a színészi teljesítményt nézzük
offtopic
szekfuandras 2011 okt. 16. - 19:21:10 Előzmény Képkockaördög
(81/223)
Nagyon szépen írsz és szinte teljesen igazad van :) De én mégis preferálom a magyar szinkronos filmeket(vannak olyanok, amiket nem néznék meg szinkronnal mint a Kick-Ass, de azért akármelyik filmben vagy sorozatban meghallom Lux Ádám, Kõszegi Ákos, Kovács Nóra, Sinkovits-Vitay András és még sok-száz más szinkronszínész hangját, akkor az már angolul nem érdekel :D).
6/10
johnny63 2011 okt. 16. - 17:55:19 6/10
(80/223)
Hát Hugh Jackman a Kardhalban, a Van Helsing-ben, a Tökéletes trükkben és az X-men összes részében alakított jól. Az összes többi filmje nekem nagyon nem jöttek be. Legközelebb csak akkor megyek már moziba ha jön az X-men: Farkas 2.
10/10
agarik 2011 okt. 16. - 16:28:20 10/10 Előzmény hodiemihi
(79/223)
Bizony, ez egy családi film (ehhez elég volt megnézni a bemutatót) dögös robotokkal. Legalább olyan ütõs, mint anno az ET. 20 év múlva bizto "gáz" lesz, de ma 10/10-es.

Hugh Jackman pedig most már mindent játszott, nálam beírta magát a Nagy Színészek listájára.
hodiemihi 2011 okt. 15. - 23:02:03
(78/223)
Megnéztük, nagyon jól szórakoztunk (mert kettesben elszabadultunk otthonról az urammal), a film rettenetes.
A mûfaja délutáni zöldkarikás romantikus-családi sírós-kacagós dráma, melynek forgatókönyvét a Dallasból és a Családi mozidélután Disney-vel produkcióiból ollózták össze. Ennek megfelelõen mérhetetlenül bárgyú, hamis, vontatott. Ha egy poén véletlenül ülne, rögtön elismétlik még 26x, hogy a moziban egyébként szép számmal megjelenõ kiskorúak is egész biztos feldolgozhassák. Az "üzenetet" hasonló, de még intenzívebb módon rágják a nézõ szájába. Ezen jeleneteket folyamatos könnyzápor (tényleg!), a kisvárosi countryénekes-verseny 3. helyezettjének legjobb opusai, valamint a Bostoni Filharmonikusok vonós részlegének lágyan szóló melódiái kísérik.
A könnyes-összeborulós jelenetek sorát idõnként - teljesen meglepõ módon - látványos óriásrobot-párharcok szakítják meg néhány percre, amíg a mozi személyzete lavórt cserél a vászon alatt. Ezalatt remek zúzós zenét hallgathatunk és kissé fellélegezhetünk: na végre, hát ezért jöttünk! Am ezek a pihenõ nagyon rövidek, könyörtelenül újra lecsapnak a filharmonikusok zongoraszólóval kiegészülve, s még Hugh Jackman Eastwoodosan acélos és Newman-esen kisfiús tekintetét is könnycsepp fátyolozza, miközben elrebeg néhány mondatot Dusty Farlow legjobbjaiból .
A végsõ zúzás után már nem térünk vissza a délutáni sorozatok világába, szerencsére vége lesz a filnek, mint a botnak, jön a vége fõcím; viszont sajnos a fináléban összeolvad a két motívum. és egyszerre lehetünk tanúi a két robot "élet-halál harcának" (?!) és egyszerre valamennyi szereplõ intenzív szemváladékozásának (kivéve persze a gonoszokat, mert azok is vannak ám).
Összegezve: az alkotás sci-fi akciómozinak semmi esetre sem nevezhetõ. Isaura rajongóit szerintem zavarhatják benne a robotok. Felmerül a kérdés, hogy talán gyerekeknek csinálták? Na ne, erre még gondolni is rossz.
Viszont ha valaki eddig nem sejtette volna: ha lúzer vagy is, csak igazán akarnod kell, és bajnok lehetsz; továbbá apád mindig az apád marad, még ha el is adott korábban ötven lepedõért.
6/10
johnny63 2011 okt. 15. - 19:05:32 6/10 Előzmény Dargo
(77/223)
Sci-fi akció film? Ez inkább családi, vagy kalandfilm volt. A lényeg, hogy jó filmre számítottam, sok robotos bunyóval, ehelyett valami mást kaptam. Nem kellett volna ezért moziba menni. 10/6
Dargo 2011 okt. 15. - 13:39:43
(76/223)
A bemutatóból és a leírásból nem tartottam jó filmnek ,viszont miután megnéztem nagyon szuper a történet talán nem is lehetett volna kihozni jobbat belõle. Penge 1 film nem szabad kihagyni.
offtopic
Marcipáncica_ 2011 okt. 15. - 11:38:18
(75/223)
Nyomjatok mar lecci neha egy offtopicot, mert most szinte csak a szinkronos eszmecseretek jön be a filmnel...
Móni Póni 2011 okt. 14. - 23:18:31
(74/223)
Én még kitartok a jó magyar szinkron mellett (persze azért nézek feliratosan is filmeket), de azt is tudom, hogy csökken a színvonal. Számomra vannak olyan hangok, akiket, ha meghallok, futkos a hátamon a hideg. Ilyen Nemes Takách Kata. Az õ vihorászásaitól égnek áll a hajam. Viszont vannak olyanok is, akik mostanában nagyon felkapottak lettek, mint Szabó Máté. Õt egyre jobban kedvelem! :)
Marcipáncica_ 2011 okt. 14. - 23:10:03
(73/223)
Elcsépelt sztori, elõre kiszámítható jelenetek, de mégis úgy vigyorogtam végig ezt a filmet ahogy rég óta már semmit sem! Hogy miért? Mert jók és szerethetõek a szereplõk, ütõsek és pörgõsek a zenék, szuperek a vágások, a szgépes technika által létrehozott robotok és a mérkõzések meg szinte egyedülállóan élethûek.
Teljesen ellent mond a józan észnek, de ez a film tök jó. Engem megvett kilóra. :)
10/9
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 14. - 20:23:28 7/10 Előzmény eszterlikesrain
(72/223)
Szerintem egy szinkronhang általában akkor jó, ha olyan, mint a színész eredeti hangja (vagy legalábbis hasonlít rá), ha olyan hangsúllyal tud beszélni a szinkronszínész, mint az, akit szinkronizál, ha vele együtt tud lélegezni, ha arra az idõre, míg a hangját kölcsönzi neki, át tud változni azzá a valakivé. Kevés ilyen van (pl. Robert Downey Jr és Fekete Ernõ kb. beleillenek ebbe a kategóriába). Vagy ha annyira illik az adott karakterhez a magyar hangja, hogy elhiszed, hogy tényleg lehet olyan hangja (pl. Jim Carrey és Kerekes József vagy Bradley Cooper és Rajkai Zoltán). Gesztesi Károly is nagyon jó sokszor (pl. Shrekként õ sokkal hihetõbb, mint az eredeti színész).
Mondjuk általában egy szinkronos film nem tudja visszaadni az eredeti élményét. Nem lehet hitelesen szinkronizálni egy walesi, angol, skót, texasi, brooklyni, ausztrál stb akcentust. Egy Sherlock Holmes vagy egy Trópusi vihar ugyan megnézhetõ magyarul, helyenként a magyar szöveg jobb is, de soha nem lesz ugyanaz az élmény, mert hallanod kell, ahogy pl. Jude Law ezzel a gyönyörû angol akcentusával beszél. Szóval hiába jó egy szinkron, annyira jó soha nem lesz, mint amilyen az eredeti.
7/10
Képkockaördög 2011 okt. 14. - 19:54:37 7/10
(71/223)
Attól még, mert lerágott csont, akár még jó is lehet. Még nem láttam, de majd kiderül :)
Melyik fickó béna? Hugh Jackman vagy Anthony Mackie? :)
Móni Póni 2011 okt. 13. - 22:39:29 Előzmény eszterlikesrain
(70/223)
Szerintem ezt nem szabad a Transformershez hasonlítani. Egyébként nincs ebben a filmben semmi extra (csak Hugh Jackman! :D), teljesen sablonos, szinte családi film, néhány robottal. Az árnyék üzemmód (vagy hogy is nevezték) viszont nagyon tetszett.
Kíváncsian várom, mire jutottál a szinkronhangokkal kapcsolatban! :)
eszterlikesrain 2011 okt. 13. - 18:32:43 Előzmény Móni Póni
(69/223)
a szinkronvitátok szerintem messze érdekesebb volt, mint amilyen ez a film lehet... (csak én éreztem, hogy már a trailer is rém ciki? lenyomnak egy mozgássérült transformerst a torkunkon...) Na, szóval, nem szoktam szinkronnal filmet nézni, de ennek a témának mindenképp utánajárok. mitõl jó egy szinkronhang, kihez ki illik, miért
Móni Póni 2011 okt. 12. - 14:32:08
(68/223)
;)
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 12. - 12:47:12 Előzmény Móni Póni
(67/223)
Kár, pedig olyan jól elbeszélhettünk :D
6/10
terra_Q 2011 okt. 12. - 10:17:15 6/10
(66/223)
Tegnap délután láttam a filmet, nem tetszett annyira. Hugh Jackman miatt néztem meg elsõsorban mert kiváló színész, de ebben a filmben igazából hozza a kötelezõt, semmi extra. Többen írták hogy a filmrõl a Transformers és Rocky jut eszükbe. Szerintem Transformersre csak annyiban hasonlít h ebben is vannak robotok, ennyi erõbõl a 200 éves emberhez (kis túlzással) vagy az Én, a robot! -hoz is hasonlíthatna. De úgy látszik ma már robotokkal, kisgyerekkel, és jó zenével mindent el lehet adni, nem csak a filmbéli közönségnek, hanem nekünk is. Zene: Eminem, 50 Cent, Prodigy és társai, nagyon passzol a filmhez, ütõs kis zenék a verekedõs jelenetekzhez. Az operatõr elõtt le a kalappal, ahogy elõttem is mondta valaki, nagyon szép munka. Van egy-két nagyon szép kép. Ha moziban nem is, de otthon érdemes egy péntek estét rászánni, sör és popcorn társaságában. Amúgy a filmrõl nekem inkább a Túl a csúcson ugrott be elõször, apa-fia kapcsolat, kocsival járják az országot és a film végén az apa újra a fellegekben jár. A véleményem kicsit negatívnak tûnhet, de 1x azért tényleg érdemes megnézni a filmet, nem bánom azt a "127 perc" -et amit rászántam. 6-7/10
Móni Póni 2011 okt. 12. - 08:48:35
(65/223)
Nem vitatkozom tovább, Neked Vitay, nekem meg Széles! :)
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 12. - 00:39:46
(64/223)
Hát, kettejük közül nem is kétség, Kõszegi vagy Vitay, de Széles és Vitay között sincs kétség... ...Vitay nyert. :D