Téma: Végjáték

torkild 2013 nov. 10. - 22:30:08 Előzmény _Freddy_
(23/203)
Nagyon merész kijelentés.
2 napon belül láttam mindkettõt...nos Gravity: 9/10, Végjáték: 5/10.
Csak azt tudom mondani, hogy mit éreztem, amikor kijöttem a moziból...A Végjáték után a budit kerestem, a Gravity után az egyensúlyomat.
Kár, hogy OSC könyvébõl ilyen lapos, érdektelen valamit hoztak össze.
Gavin Hood fényévekre le van maradva Cuarón mögött.
7/10
_Freddy_ 2013 nov. 10. - 12:02:13 7/10
(22/203)
Én is végig untam a Gravitációt, sõt...lehet merész kijelentés, de a Végjáték majdhogynem kenterbe veri látványilag IS azt a filmet. Mert amíg ott csak a Földet bámulhattuk, itt a Végjátékban a Földön kívül rengeteg dolog volt amit látványilag nagyszerûen megoldottak, fõleg a harcokat. Szerintem. :)
10/10
Black Adam 2013 nov. 10. - 11:42:57 10/10
(21/203)
Nem azért, de ennek semmi köze sincsen, még témájában, karakterek kapcsolatában se az Alkonyathoz, vagy a Hungerhez. Kedves A76 vagy nézd meg a filmet, vagy nézd meg még egyszer. Mert lehet nem a Natchost kellett volna enni a film nézése helyett. :)
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 10. - 11:27:48 9/10 Előzmény lebel
(20/203)
Üdv Neked és a többi rajongónak!:)

Nagyon várom már, hogy hétfõn beülhessek megnézni ezt a filmet, amely az egyik kedvenc könyvembõl készült! De félek, hogy nagyot fogok csalódni, ahogy A Gyûrûk Urán kívül minden ilyenben. Örülök neki, hogy Ford játssza Graffot, ez már egy jó pont:) , és az is bíztató, hogy Card írta a forgatókönyvet. Talán csak nem baltázza el a saját történetét? Ej, ez a pasas egy zseni!:) Én is sokszor elolvastam a Végjátékot és a folytatásait is, és mindig magukkal ragadtak, bár a Fajirtásban már vannak kissé vontatott, túlmagyarázott részek szerintem Csing-csao történetében, illetve nem tudok kibékülni a végével, ami Ender és felesége sorsát illeti,

SPOILER annyira keserû.:(
SPOILER VÉGE

Egyetértek, ez a film jó lett volna 3D-ben. Szivesen megnéztem volna a súlytalansági edzéseket, szimulációkat és a csatákat úgy.

Igen, megjelent a könyv újra, a borítóján ott virít, hogy film készült belõle, én innen tudtam meg.
A76 2013 nov. 10. - 11:25:59 Előzmény dBLOOD
(19/203)
Igazad van, tiszta pénzkidobás volt, tegnap láttuk. Jó kis altató-film :)
A76 2013 nov. 10. - 11:24:05 Előzmény woar
(18/203)
Isten õrizz trilógiát! Hát az Alkonyat meg most az Éhezõk viadala nem elég??? Egyre f*sabb filmeket csinálnak.
A76 2013 nov. 10. - 11:22:02
(17/203)
Én unatkoztam rajta és majdnem el aludtam itt-ott. Gyenge sci-fi. Az Éghasadás v. a V, mint veszélyes 100x kenterbe veri. Ennyi.
krampampuli 2013 nov. 10. - 07:42:43
(16/203)
Nekem tetszett. Egy percig sem unatkoztam. Könnyed szórakoztató kis scifi. Tudom nem lehet össezhasonítani de abból a szempontból hogy a gravitációt végigszenvedtem ahhoz képest ez kellemes kikapcsolódás. A szent grál megfejtését nem is vártam tõle. 7 pont.
7/10
_Freddy_ 2013 nov. 10. - 00:07:09 7/10
(15/203)
Nem volt ez olyan rossz. A végén tetszett a csavar. Színészi játék perfekt, a zenék is. A történet nem annyira, de nem volt ez rossz. Egyszer nézhetõ kategória.

10/7
10/10
Black Adam 2013 nov. 08. - 23:31:17 10/10
(14/203)
Nagyon-nagyon örülök, hogy nem lõnek le semmit se a tartalomkiírásban, sem a trailerekben. Emiatt engem sem izgatott különösebben a film, de higgyétek el, ez egy remek, intelligens, különleges sci-fi. Nem olvastam a könyvet, de rendesen kedvet kaptam!
viskia01 2013 nov. 08. - 19:04:03
(13/203)
olvasni is rossz volt ezt a sablonos összefoglalót róla. Gatyi divatfilmnek tûnik, egy-emberes hõssel, aki a gonosz fölé kerekedik, és végén Happy END! Így nem csalogatnak be a moziba, inkább a Tom Hanks-at választom a kalózokkal szemben.
10/10
twentytwo 2013 nov. 08. - 13:24:02 10/10
(12/203)
Harrison Ford még mindig zseniális! :)
3/10
woar 2013 nov. 08. - 10:32:39 3/10
(11/203)
Tegnap megnéztem a filmet...
Igazából kicsit olyna, mint az új terminátor film. Mozinak elmegy, terminátor-filmnek pocsék. Aki nem olvasta a könyvet, annak egy átlagos sci-fi (az asszony nem aludt el r), aki olvasta annak "Megerõszakolták Indit" (Kyle Broflovski) érzése van.

Ha valami, akkor ez megért volna egy trilógiát (akár 3d-ben is. Sõt, itt talán még valóban adhatott volna pluszt a 3d). Sajnálom, hogy az idõtartam érdekében, szerintem, nagyon fontos részeket vágtak ki és minden karakterfejlõdést elfelejtettek.

Összességében nem ezt érdemelte volna ez a történet.
10/10
lebel 2013 nov. 06. - 21:43:10 10/10 Előzmény Fõnix_császárnõ
(10/203)
Kedves Fõnix Császárnõ! Már itt is van november, pedig a lap alján még március volt! Vannak még csodák!
10/10
lebel 2013 nov. 06. - 21:35:40 10/10
(9/203)
Sziasztok! Osztom azoknak a véleményét, akik szerint a könyv zseniális. Valóban az. Annakidején annyira a hatása alá kerültem, hogy az új telefonjaimat a szereplõkrõl neveztem el; - így lettek rendre Ender, Bean, Alai és Arkanian nevû telefonjaim. Az ismerõseim fel se tudták fogni, miféle nevek ezek, én meg nem voltam hajlandó elárulni nekik, de felajánlottam 5000 forintot annak aki rájön (olvassanak csak!). Elég nehéz elképzelni, hogy egy ilyen, minden vonatkozásában, fizikai, informatikai és pszichikai síkon is ilyen pontosan kidolgozott regényt hogy lehet visszaadni egy filmen. Azért a 3D sokat segített volna. Ha VALAMI, akkor EZ A TÖRTÉNET igazán megérdemelte volna a három dimenziós látványt.
Más: eddig azt hittem, hogy rajtam kívül alig ismeri valaki ezt a könyvet, úgyhogy örömmel tapasztalom, hogy ez nem így van. Megjelent újra a könyv? Nekem egy régi GALAKTIKÁ-s kiadásban van meg (1991.-es).
Elárulom nektek, hogy csaltam: nem is láttam a filmet, de 10*-ot adtam neki, azért, hogy, ha a film nem is olyan jó, akkor is minél több ember megnézze és esetleg kedvet kapjon a KÖNYV ELOLVASÁSÁRA! Nagy szemét vagyok! :)
honorata 2013 nov. 01. - 12:25:01 Előzmény dBLOOD
(8/203)
A trailer alapján nem ítélünk meg filmet, fülszöveg alapján borítót és két mondat után embert. Ugyanis ha nem tûnt volna fel eddig, a trailerbe mindig igyekeznek belerakni a legviccesebb, legakciódúsabb, leglátványosabb, legérdeklõdésfelkeltõbb részleteket. Hogy lehet valamit még azelõtt lehúzni, vagy felmagasztalni, hogy egyáltalán kijött volna? Kijön, megnézzük és meglátjuk, elbaszták-e. A forgatókönyvet Orson Scot Card írta, nem hiszem, hogy hagyta volna, hogy a könyvébõl valami agyatlan akciófilmet csináljanak.
Shadout 2013 okt. 22. - 17:04:28
(7/203)
A könyv egyszerûen zseniális, minden évben elolvasom legalább egyszer,lassan már tényleg kívülrõl fújom. Várható volt, hogyha filmként kihozzák, akkor valami akciófilmet csinálnak belõle. Ahogy látom kicsit a félelmeim kezdenek beigazódni a filmmel kapcsolatban. Elõször is, szerintem nem ilyen "hallom a gondolatait" film lesz, azaz nem fogjuk érteni Ender mit miért cselekszik, és hogy mi is zajlik folyamatosan a lelkében. A másik pedig, hogy minden poént lelõnek az elõzetesekben. Lassan az elõzetesekbõl, képekbõl simán összevághatom a film fõ vonalát és hogy a csúcspontot is bevágták az egyik elõzetesbe... Minden esetre rettentõen várom és nagyon örülök, hogy valaki elõkotorta a sufniból ezt a fantasztikus könyvet! Meg hát igazából értem én, hogy tényleg kisgyerekekkel nagyon nehéz dolgozni, de azt azért ne felejtsük el a könyvben Ender 6 évesen kerül az iskolába, szóval nem hiszem , hogy igazán erõsen érzékeltetni tudják, hogy Enderbõl a kicsi hat éves gyerekbõl hogy lesz 13-14 éves korára fajírtó.
R-l@nch 2013 okt. 20. - 12:37:40
(6/203)
Egy tanács! Az eredeti könyvet olvasd el, hidd el, zseniális a mû. Sajnos a film trailerébõl egy akciódús scifi jön le, ami nagy arculköpése lenne a zseniális könyvnek, én még reménykedek benne, hogy jó lesz.
dBLOOD 2013 okt. 20. - 06:17:37
(5/203)
Tegnap láttam a bemutatóját a Gravity elõtt. Ekkora baromságot régen láttam már. Hihetetlen hogy a leghülyébb történeteket is mennyire hatásvadász módon tudják tálalni trailer formájában. Bár Abigail Breslin, Harrison Ford és Ben Kinglsey nyilván nagyszerûen alakítanak majd, ezért aki kíváncsi rájuk, mindenképpen nézze meg, de nem érdemes egy forintot sem rákölteni erre az ostobaságra.
karlitomarsh 2013 aug. 13. - 18:18:04
(4/203)
A trailer alapján nagyon nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy minden képkockán milliónyi történés legyen, remélem az agyam nem fog felrobbanni a film alatt, és hogy azért a sztorit sem butították le annyira.