Téma: Végjáték

10/10
avsk 2013 nov. 17. - 21:01:07 10/10 Előzmény A76
(43/203)
furcsa én -és most halál komolyan beszélek-meg az éghasadásról mondanám ugyanezt.Nem is néztem tovább a 4-5. rész után.Annyira nem fogott meg,hogy azt se tudom,hol fejeztem be:-).
8/10
matany001 2013 nov. 17. - 20:38:25 8/10
(42/203)
Na de jó.. a regény tartalmú hozzászólásom nem küldte el. Na mindegy röviden szerintem egész jó film volt, a vége dobott egy jót rajta. Igazából nem vártam semmire a film közbe, azt mutatta amit a film elején is, egy gyerek fejlõdése egy ûrakadémián egészen a csúcsig kb. ennyivel lehet is jellemezni, de azért felvet pár kérdést a film fõleg a legvége. Kellemes esti kikapcsolódásnak tökéletes film. 10/8

Spolier



A könyv második részében már tényleg felnõtt korban van Ender és állítólag 3000éve telt el?? :D
tomes.marcos 2013 nov. 15. - 22:26:39
(41/203)
***SPOILER PÓTOLVA***

Én is láttam a filmet, és nagyon éreztem, hogy egy könyv alapján készítették. Most nem az a kérdés, hogy jó vagy rossz könyv alapján, mert állítólag az remek, bár sajnos nem olvastam. Több dolog is zavart, például Harrison Ford magyar hangja, na meg az, hogy a beválogatottak között volt idõsebb is, konkrétan az az alacsony ellenszenves csapatfõnök. Egy 14 és egy 18-19 éves tinédzser között rettentõ nagy a különbség, kár volt összemérni õket. Aztán a végén a srác kegyeibe fogadta az idegen lényt, és emberinek vagy intelligensebbnek kezelte, ezt egy rovarról nem lehet elmondani, akár mekkorára is nõ meg.
Sz Peter 2013 nov. 15. - 13:48:32 Előzmény Ezüstliliom
(40/203)
Ok, én csak arra céloztam, hogy ne ássuk el elõre a sorozatot (ha esetleg tényleg az lesz belõle). ;)
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 15. - 12:43:31 9/10 Előzmény curka
(39/203)
Más könyvadaptációknál én is így szoktam érezni, de itt most nem. Pedig nekem is az egyik kedvenc könyvem. Persze én is néztem volna hosszabban Ender fiatalkorát, a testvéreivel és iskolatársaival való kapcsolatát, a gyakorlóterem eseményeit vagy ahogy Rackhammal alakul a kapcsolatuk, de az nem fér bele két órába. Mégis úgy érzem, a harci taktikák, Ender zsenije, mozgatóerõi, tetteinek okai így is benne voltak annyira, hogy érthetõ legyen, mitõl különb is õ a többieknél. Pont ettõl lesz érthetõ azok számára is, akik nem olvasták a könyvet, hogy ha csak röviden is, de minden lényeges momentum benne volt a filmben.

Amúgy meg a film oldalán érdemes az értékelési pontjaidat beírni, mert akkor a nicked mellett megjelenik a topikban.
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 15. - 12:34:01 9/10
(38/203)
Abszolút meg tudlak érteni.:) Én is még órákig - talán napokig is - a hatása alatt voltam. Ha erre filmre gondolok, elszorul a torkom.
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 15. - 11:41:53 9/10 Előzmény Sz Peter
(37/203)
A Csillagkapu egy kivétel, ami erõsíti a szabályt.:P Ráadásul az tudtommal nem könyvadaptáció. Jobb szeretek olyan sorozatot nézni, amit nem olvastam könyvben.
Sz Peter 2013 nov. 15. - 10:37:13
(36/203)
"aki nem olvasta könyvet, az nem érti mi miért történik"

Ezt kifejthetnéd melyik részeknél fordul(hat) elõ. Csak mert én nem olvastam de nem éreztem sehol, hogy valamit nem értenék.
curka 2013 nov. 15. - 03:18:32
(35/203)
Miután a könyvet elolvastam (kb 6-szor), sokáig egészen másképp néztem a gyerekekre. Kisméretû felnõttekként tekintettem rájuk. Ez volt a legfõbb hatása rám minden idõk (szerintem) legjobb sci-fiének. Aztán megtudtam, hogy végre kedvenc regényembõl is filmet csinálnak. Ezt gondoltam, mielõtt megnéztem volna. Utólag már nem egészen így gondolom. Nagyon hiányzik a filmbõl Ender jellemfejlõdése, és egyáltalán a hadi iskolában eltöltött több év bemutatása. Például a gyakorlópálya eseményeibõl sokkal több lehetne. Ott az operatõri munka is lehetett volna jobb. A nagytotáloknál szinte nem látni, hogy mi történik, egyébként meg az idõ rövidsége miatt nem látni át a csapatok harci taktikáját. Persze jobb lett volna 3D-ben. Mindenbõl beleraktak egy kicsit, így aki nem olvasta könyvet, az nem érti mi miért történik. Aki meg olvasta, annak folyamatos hiányérzete van a film alatt-után. Talán a Harry Potter mintájára 2-3 részben, és több év alatt kellett volna megfilmesíteni ezt az egy kötetet. Így csak az egyszer nézhetõ kategóriába tartozik. Sajnos.
6 pont
10/10
Vad 2013 nov. 14. - 01:28:39 10/10
(34/203)
Keves olyan film van, amit ott helyben megegyszer megneznek. Na, ez az! Remek rendezes, remek szineszek, tokeletes kivitelezes! 10/10
offtopic
Sz Peter 2013 nov. 13. - 13:42:28
(33/203)
Amíg nem látjuk, ne ítélkezzünk. :) A Stargate is jobb lett a sorozatban mint a film.
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 13. - 12:04:19 9/10
(32/203)
Ja, bocs, hisz nem is Te írtad azt a hozzászólást.:)
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 13. - 12:02:36 9/10
(31/203)
Jaj, azzal nagyon elronthatnák. Nem szeretnék sorozatot belõle. De a további regényeket is szivesen látnám filmen.
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 13. - 12:00:43 9/10
(30/203)
Ezt nem vitattam. Bár szerintem nincs ez annyira elrontva, hisz az utolsó csata tényleg bevégezte a háborút.

Arra viszont nem válaszoltál, hogy eredetiben olvastad-e a könyvet, hogy ezen most akadtál fenn.
Sz Peter 2013 nov. 13. - 10:26:44
(29/203)
Lehet csak tv-sorozat formájában lesz folytatás.
Sz Peter 2013 nov. 12. - 10:15:24 Előzmény Ezüstliliom
(28/203)
"A könyvnek is ez a címe."?

Attól még magyarra lefordítva akkor is: "Ender játszmája"
;)
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 11. - 21:49:21 9/10
(27/203)
Engem letaglózott ez a film. Nem tudom, milyen hatással lehet azokra, akik nem olvasták a könyvet, lehet, hogy azokra nem hat így, de szerintem nem nagyon lehetett volna két óra alatt jobban visszaadni a könyvet. Minden benne volt, ami lényeges, bár nyilván jobban szerettem volna, ha több idõ van kibontani egyes részeket. A gyakorlópálya telitalálat volt, a tavat a tutajjal pedig pont így képzeltem el!:) A szereplõket is jól válogatták össze, úgy érzem. Beant ugyan nem így képzeltem el, de így se volt rossz.
9/10
Ezüstliliom 2013 nov. 11. - 17:26:23 9/10
(26/203)
Ne a "filmfordítókat" szidd! A könyvnek is ez a címe. Gondolom, ezek szerint Te eredetiben olvastad.
krampampuli 2013 nov. 11. - 15:16:49
(25/203)
Pedig nem az. A Gravitáció unalmat adott a végjáték érdeklõdést. Persze kinek mit nyílván de mindenki elmondhatja mit érez merészség nélkül.
Egyébként meg Cuarón van fényévekre lemaradva Gavin Hood mögött, ugyanis az elõzõ a Föld körül játszódik míg az utóbbi a hangyok bolygóján ami fényévekre van innen... :)


Nagyon merész kijelentés.
2 napon belül láttam mindkettõt...nos Gravity: 9/10, Végjáték: 5/10.
Csak azt tudom mondani, hogy mit éreztem, amikor kijöttem a moziból...A Végjáték után a budit kerestem, a Gravity után az egyensúlyomat.
Kár, hogy OSC könyvébõl ilyen lapos, érdektelen valamit hoztak össze.
Gavin Hood fényévekre le van maradva Cuarón mögött.
Pimpace 2013 nov. 11. - 13:33:21
(24/203)
Sziasztok

Baromi jó könyv, baromi jó történet. A filmet még nem láttam, csak itt a bemutatót, fiatal korom egyik nagyon jó regénye, többször is elolvastam.
Ami itt megragadott az a címe és még így sokadszor is ámulatba ejt a magyar "film-fordítók" hozzáértése. :-/

"Végjáték"

Miért is? Mert a fõhõs neve Ender? Amit ha szószerint angolról fordítunk valóban a folyamatos "végez" ige alakja mint: "Végzõ". De egy nevet miért kell lefordítani?!? Az még rendben, hogy így a fõhõs nevével és a "játék" magyar szóval ez így egy szójáték, de szerintem egyátalán nem tükrözi hogy mi is ez a film. Ennél jobb már csak a - az egyik kedvencem - "Batman kezdõdik" a "Batman: Begins"-bõl. :)

Ahogy itt páran írták sajnálnám, ha tényleg ennyire rossz az adaptáció, de hát... a puding próbája... szóval meglessük.

Csumi