Téma: Végrehajtók

6/10
NADALFAN 2010 aug. 16. - 20:33:27 6/10
(17/97)
én jókat nevettem a filmen,nem igazán lehet komolyan venni a történetet mégha scifi is lenne:))
3/10
mrlujoak 2010 aug. 15. - 03:19:00 3/10
(16/97)
SPOILERVESZÉLY!!

Szóval. Megnéztem a filmet, és egyszerûen már a felénél felmérgeltem magam.
Mi az, hogy én, mint a cég alkalmazottja munkavégzés közben a cég által biztosított eszköztõl munkahelyi balesetet szenvedek el maradandó sérüléssel, és még nekem kell fizetni azért a szívért?

Nálam ez a hozzáállás már kicsapta a biztosítékot. Minimum kutya kötelessége lett volna a cégnek egy nemhogy ingyenes új szívet, de még egy életem végéig tartó kárpótlást is adni.

Ráadásul amerikai film (igen és kanadai) lévén (vagy ennyit változott volna a közeljövõben a világ?) hol van az a marhanagy szabadságjog? Az amerikaiak minden kis hülyeségekért perre mennek, és meglepõ módon eredménnyel, akkor itt hogy a francba nincs ilyen? Még a sz@rt is kipereltem volna, hogy a melóm miatt sérült meg a szívem, és még fel is számolják nekem az újat.

Á, kár volt megnéznem ezt a nagy amerikai filmet, csak felment a vérnyomásom...
9/10
Htmn 2010 aug. 14. - 23:36:15 9/10
(15/97)
Sziasztok. Na szóval úgy alapjába véve az egészet szerintem egész jó kis film ez, nagyszerû színészekkel és a történet sem rossz, a kivitelezés kicsit véresre sikeredett (de ez sosem baj:)). Nálam 9/10-es.
regkhe 2010 aug. 14. - 16:09:26
(14/97)
hát érdekes: mikor játszódik aza reklámokból az utcán kiderül, ill. az, hogy még mindig az amcsi házibulikon kis kolbászsütõt használnak:

SPOILER
én abszolút nem értettem a végét. most akkor mit ültettek be neki? azt a boldogságblablablát? és hogy jutott az az iromány, amit a gyereknek adott a céghez?
és akkor most hol van, azon a szigeten, vagy az eredeti fekete városban.

spoiler vége
NYKFAN 2010 aug. 09. - 18:31:44
(13/97)
tegnap sikerült megnézni ezt a filmet, mondhatom meglepõen jó (azért nem klasszis) alkotás, érdekes, elgondolkodtató történet, jó karakterek (még a fõszereplõ csaj is tökéletes, direkt nem az a bombázó, játéka sokszor nyers, de az a mosoly :)), sok a klisé a filmben, de ez egy részben akciófilm esetében nem feltétlenül olyan nagy hiba, ahogy valaki írta is, sokkal rosszabb, és mondanivalóban "üresebb" filmek mennek manapság a nagy multiplexekben, ez egy kifejezetten korrekt és helytálló alkotás, a tényleg gyakran használt klisékkel együtt... (egyébként ha már klisék, a hollywoodi filmgyártás nagy része szinte teljes mértékben klisékbõl, mûfaji korlátokból áll, köszönhetõen a 8 szekvenciás forgatókönyveknek)

ja, és ha már mozi: érdekesnek tartom, hogy nem adják a multik a filmet, van erre valami magyarázat a már említett "gyomorforgatáson" kívül?
10/10
Tom Francesco 2010 júl. 27. - 00:31:23 10/10
(12/97)
Nekem bejött a film. Túl sok filmet láttam már, ezért újabban a filmek felénél tudom, hogy a csavar merre csavarodik majd a végén. Vagy én vagyok szuper-intelligens, vagy a mai filmkiötlõk (nemzetiségtõl függetlenül) silányak e téren. (Talán az utóbbi.) De ennek a vége meglepett. Kétlem, hogy ezzel egyedül lennék.:) Az akciófilmek terén 10/10.:)
mbalint86 2010 júl. 26. - 01:46:04
(11/97)
Nekem nem tetszett, csak kíváncsiságból meglehet nézni egyszer, de az alapötletet valami kapitális baromságnak tartom, emellett sok a klisé. A végén a csavar meglepõ, de nem menti meg a filmet, ellenkezõleg. A gusztustalan totálba mutatjuk a sebészkedõs részeket meg abszolút fölöslegesnek érzem.. Teljesen megértem, hogy miért bukott a film. 3/10
8/10
Imurai 2010 júl. 25. - 13:16:59 8/10
(10/97)
Egész jó film, bár a sztori elég régi (én mondjuk csak a Repo, the genetic opera c. musical-filmet láttam, de tudtommal az is feldolgozás), de tartogatott mé újdonságot. És a vége tényleg meglepõ, és hitelesebb is, mint amit a végének hinnénk.
9/10
Metallica19 2010 júl. 23. - 18:54:31 9/10 Előzmény Drogba56
(9/97)
***SPOILER***
a válaszok!
"- oké, hogy a bankok nem nagyon törõdnek az ügyfeleikkel, de azért egy kicsit drasztikusnak tartom azt, hogy jönnek a behajtók, és egyszerûen kivágják az adott illetõbõl a szervet, ha az nem tud fizetni"
sci-fi mûfajban simán belefér, fõleg nem tudjuk pontosan (ha tévednék javítsatok) hogy hányban játszódik ez a film és mennyire törõdnek egymással az emberek.

"- Mivel a fõhõs a szervkereskedõ cégnél dolgozik (nem is rosszul), bennem felmerült az, hogy egy ilyen dolgozó nem- e ingyen kapna egy ilyen mûszervet, mivel ugye dolgozó a cégnél (olyan, mint amikor a bkv-sok családtagjai ingyen bérletet kapnak :P)"
- ingyen biztos, hogy nem mivel több mint 600ezer dollár, Frank elég anyagiasnak tûnik, mondjuk valami kedvezményt tényleg adhatott volna, fõleg, hogy nagyon jó behajtó volt.

"- Biztosan drága egy ilyen mûszerv, de azért ennyire? Ennyi mindenki nem tud fizetni?"
mindenki? sztem az emeberek max 5% lehetett az aki nem tud fizetni.

"- Ha fõhõsünk nem tud fizetni, ezt nem tudták elõre? Miért nem egy elõnyösebb konstrukciót ajánlottak neki? Hisz a cég érdeke is, hogy az illetõ fizetni tudjon. Nem nagyon derül ki, hogy miért nem tud fizetni Jude, egyszer csak jön a levél..."
jud azért nem tud fizetni, mert, nem akar több embert megölni, így nincs keresete,(igaz az abszurd, hogy még az elsõ törlesztést sem tudta fizetni) mellesleg a felesége is elhagyta.

"Magyarországon miért nem fog menni ez a mozikban? "
lehet hogy túl brutálisa film, úgy gondolták az okos emberek.

amúgy tényleg elég pörgõs a film, meg jókat lehet rajta szakadni =D
10/10
MiaLarge 2010 júl. 18. - 13:24:55 10/10
(8/97)
Nagyon jó fil!
Ajánlom mindenkinek!
A zene ,a történet,a látvány és a szinésuzek mind-mind nagyon jó!
Nekem ez a rész a kedvencem :)

http://www.youtube.com/watch?v=v8vYRPl7xIg
10/10
FilmkritX 2010 júl. 16. - 13:40:23 10/10
(7/97)
Ez a film simán elmenne a moziban, sõt a közelmúlt legmélyebb mondanivalóját hordozó Sci-fijét tisztelhetjük a Repo men-ben. Jude Law és Forest Whitaker játéka tõlük elvárhatóan nagyon meggyõzõ. Itt érdemes megemlíteni, hogy Jude az utolsó 20 perc alapján még a Mátrixba is belefért volna Neo-ként. A látványvilágra szintén nem lehet panasz, bár az a tény, hogy a közeljövõben már csak hybrid tuaregek, toyota priusok és smartok rohangálnak az utcán éleg valószerûtlen. A történet kellõképpen fordulatos a befejezés pedig bár sejthetõ, mégis meglepõ lesz. Aki iszonyodik a vértõl az jobb ha kerüli a filmet. Mindenki más fogyassza nyugodtan, nem fog csalódni.
Drogba56 2010 júl. 16. - 05:40:39
(6/97)
SPOILERES LEHET!


Jó kis film, de azért én pár dolgot nem értek:

- oké, hogy a bankok nem nagyon törõdnek az ügyfeleikkel, de azért egy kicsit drasztikusnak tartom azt, hogy jönnek a behajtók, és egyszerûen kivágják az adott illetõbõl a szervet, ha az nem tud fizetni

- Mivel a fõhõs a szervkereskedõ cégnél dolgozik (nem is rosszul), bennem felmerült az, hogy egy ilyen dolgozó nem- e ingyen kapna egy ilyen mûszervet, mivel ugye dolgozó a cégnél (olyan, mint amikor a bkv-sok családtagjai ingyen bérletet kapnak :P)

- Biztosan drága egy ilyen mûszerv, de azért ennyire? Ennyi mindenki nem tud fizetni?

- Ha fõhõsünk nem tud fizetni, ezt nem tudták elõre? Miért nem egy elõnyösebb konstrukciót ajánlottak neki? Hisz a cég érdeke is, hogy az illetõ fizetni tudjon. Nem nagyon derül ki, hogy miért nem tud fizetni Jude, egyszer csak jön a levél...



Szóval ezeket én azért még átgondoltam volna. Különben izgalmas, pergõ ritmusú film, kiváló színészekkel, remek látvánnyal, és elég sok brutalitással. Magyarországon miért nem fog menni ez a mozikban? Hisz híres színészek játszanak benne, meg ugyebár mégiscsak egy akciófilmrõl van szó. Nem értem...
10/10
Nezelodo 2010 júl. 15. - 00:03:08 10/10
(5/97)
Teljesen rendben van a film, nem csodálom, hogy csak DVD-n nyomják, azért nem olyan könnyen emészthetõ a sztorija.
A vége ismeretében ugyan nem elemeztem ki az egészet, de nekem teljesen lejött, semmiféle hibát nem találtam benne. 10/10.
Snoopyzit 2010 jún. 27. - 11:37:14 Előzmény baz00kahu
(4/97)
Miért csak dvd-nézõknek? Ennél sokkal-de-sokkal-de-sokkal rosszabb filmek mennek a moziban (amúgy ez nem rossz, csak van egy témája). Lehet hogy a hozzászóló ezt nem vette észre. Ez szerintem abszolút megállja a helyét a moziban.
No comment.
10/10
Sonicated 2010 jún. 20. - 08:20:24 10/10
(3/97)
Jude most sem nyúlt mellé. Egy eddig szokatlan szerepben, és itt is bizonyítja hogy ezerarcú, bármilyen szerepben megállja a helyét. A film hatalmas, és a közeli jövõre tekintve: több, mint realisztikus. Ha 2012 után még élünk, akkor elég valószínû, hogy ilyen keserû jövõ vár ránk.
A végén egy akkora hatalmas csavar van, hogy csak na, és ami nagyon ritka.. nem nagyon merik így lezárni a filmeket.
Kíváncsi vagyok ez mikor jön a magyar mozikba.
A színészi játékoknál itt most Jude mellett ki lehet emelni Forest Whitaker játékát is, ami az elején még nem nagyon jön le, a végére viszont megtapasztalja a nézõ.
7/10
baz00kahu 2010 máj. 31. - 11:34:57 7/10
(2/97)
a spojler használata szerintem azért van, hogy aki még nem látta a filmet, az ne feltétlenül a hozzászólásainkból ismerje meg annak részletes tartalmát
:-)
A filmrõl: Dramaturgiai baki hegyek, forgatókönyvírói tárgyi tévedésdömping jellemzi a remek színészi teljesítményekkel feljavított kizárólag kislétszámú (egyedül) DVD nézõknek ajánlott mozit.
Azoknak ajánlanám, akik kicsit borzongani, kicsit izgulni, kicsit pityeregni szeretnek a végén kicsi fordulattal megkomponált filmeken.
7/10
Snoopyzit 2010 máj. 27. - 13:15:08
(1/97)
***SPOILER PÓTOLVA***

Mi történik akkor ha nem fizetjük a hitelünket és a bank elviszi a házunkat vagy az autonkat? És mi történik akkor ha a részletre vásárolt szervünket veszi vissza a cég? Ebben a történetben a nem is olyan távoli jövõben járunk, ahol a technika segítségének hála már nem kell arra várnunk, hogy egy halott embertársunk szervét megkapjuk. A mesterségesen elõállított szervek mindenki számára elérhetõek, azonban van egy kis probléma. Nem éppen az átlagpolgár pénztárcájára szabták! Mai világunkban is már szinte mindent megvehetünk részletre, erre miért ne jelentene megoldást? Filmünk alanyai is rendre aláírják a szerzõdést (kis gyõzködést követõen), amely tartalmazza, hogy 90 nap késedelem után a cég "behajtói" visszavehetik a szerveket. És igen! Az van amire gondoltok, emberünket ott helyben megfosztják szívétõl, májától, veséjétõl stb. Hogy ez milyen gazdasági,erkölcsi és etikai kérdéseket vet fel? A történéseket a Jude Law által játszott "behajtó" azaz egy Repo Men szemszögébõl láthatjuk! Mindenkinek csak ajánlani tudom a filmet, akit érdekelnek a szervdonációval kapcsolatos kérdések, akik Jude Law-t Jason Bourne-ként akarják újra látni és akiket érdekel hogy Forest Whitaker hogy néz ki 20 kg-val könnyebben. A vízió talán már nem is olyan sokáig marad az, lévén klónozni már tudunk! 9/10!