Téma: Verdák 2.

10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 19. - 05:27:01 10/10
(52/72)
igen, ezek durva szavak ahoz képest hogy korhatárra tekintet nélkül megtekinthetõ, de akkor is kisgyerekeknek készül, de persze mindenki megnézi akinek felkelti az érdeklõdését, a szülõk meg ha ottvannak, és ha esetleg a gyerek megkérdezi mit jelent a kinyírlak szó, akkor mondhat neki bármit, csak ne az igazat mert akkor lehet hogy használni fogja pl 5-6 éves létére, de ne már hogy ezt nekem kell magyaráznom egy 35 éves embernek :D
greeen 2011 nov. 19. - 00:29:23 Előzmény _Freddy_
(51/72)
és ha majd jön ez a két elképesztõen durva szó,mint az anyád meg a kinyírlak ,akkor majd a szülõk finganak egyet hogy ne hallják vagy mi?:))) hehe.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 16. - 05:58:11 10/10
(50/72)
úgy értem, a szülõknek üzenem, hogy amikor a gyerekeik nézik ezt akkor az elsõ fél órában legyenek ott mellettük :D csak egy jó tanács :D
10/10
_Freddy_ 2011 nov. 16. - 05:54:16 10/10
(49/72)
Tegnap megnéztem, az elsõ jobban tetszett. A film elején az a "kinyírlak!" meg az "anyád!" nem kellett volna, mert ezt nagyon sok kisgyerek szereti, legalábbis sejtem, mert az én 6 éves unokatesóm jelenlegi kedvence a Verdák elsõ része. Gondolkodtam rajta, hogy megvegyem e neki karácsonyra ezt a filmet, megveszem, de majd szólok, hogy csak szülõi felügyelettel nézheti meg, és ezt minden szülõnek üzenem. :D És aki látta õ tudja miért mondom ezt. Amugy nekem tetszett, jó volt, vicces volt, jöhet a 3. rész.
5/10
idõjós1010 2011 okt. 25. - 18:46:32 5/10
(48/72)
Nekem ez most nem igazán tetszett.
Nagyon emberire akarták csinálni az autókat ami számomra hazavágta a fílinget.
plusz ez a 007 féle kémesdi is bele............ Hát én csalódtam.
Két értékelhetõ dolog volt benne.
1. volt egy frankó poén a Matukával, meg az olajfolyással, és a klotyóval (aki látta, biztosan tudja mirõl van szó) .
2. Jól néztek ki a versenypályák, meg a város.
Minden mást erõltetettnek éreztem.
7/10
stomachh 2011 okt. 18. - 23:57:38 7/10
(47/72)
Annyira azért nem a gyerekek voltak a célközönség, hanem inkább a gyerekes felnõttek. Az elsõ jobban tetszett, ez 7/10.
10/10
janos7795 2011 okt. 08. - 19:23:10 10/10
(46/72)
Igaz,hogy más stílusú,mint az 1. ,de azért lehetett rajta röhögni.
SPOILER
pl.:amikor Matuka átváltozott nem tudom hány dolggá.
SPOILER VÉGE
9/10
7/10
beo71 2011 szept. 23. - 20:45:53 7/10
(45/72)
Hihetetlen család-szerû akcióval kezdõdik az autós-kémmese,ami végig tartja a magas minõséget,mégis az autókkal nehéz azonosulni.Míg egy bohóchalanyuka elvesztése szívszorító,sõt egy kis robot magányossága is mélyen megérinti az embert,addig az élõ-mosolygó-kalandozó kisautók jól mutatnak...és ennyi!
Kisebb lányom uncsinak találta(már az elsõ rész sem jött be neki annyira,mivel azt csak kb.hússzor látta,míg más Pixar prod.kat legalább 50szer)a kémtörténet nem mozgatta meg a kis nõies agyát,nagyobb fiam legalább végig nézte,de nem esett hasra tõle.
7/10.
Igazából egy jól megcsinált,remek filmecske,csak a Pixar színvonal miatt van hiányérzete az embernek.
Csekély értelmû medvebocs 2011 szept. 18. - 12:19:23
(44/72)
Tegnap megnéztem,annyira nem rossz de tényleg nem kisgyerekeknek való (azoknak ajánlom a Micimackó címû rajzfilmet).Nagyon nem mondható 2.résznek inkább egy 106 percesre sikeredett Verdanimáció/Matuka Meséi.10/9.
Gyuri4 2011 aug. 29. - 21:53:47
(43/72)
Sok korábban íróhoz hasonló a véleményem. Az elejét leszámítva nagyszerû, izgalmas, vicces, látványos film ... felnõtteknek, vagy fiataloknak. Így 9/10.
Gyerkõcök számára viszont elég közepes. Fiam, aki hatalmas rajongója, többször csak forgolódott; nem értette, hogy miért nevetek egy-két (sok) résznél, amin Õ nem; kérdezgette, miért nem a versenyt mutatják. Na persze Francescot be kellett már szerezni, és rendületlenül mondja, hogy jobb, mint az elsõ. :) De ez utóbbi nem igaz annyira. És tényleg kínzás, kivégzés, sok lövöldözés van benne. Nem akarok túl konzervatív, prûd, álszent lenni, de nekem ez nem tetszik egy gyermekfilmben. Így 5/10.
Ezzel kapcsolatban milyen érdekes belegondolni az amerikai gondolkodásba. Ma már egy csókjelent is necces, pl. kint láttam az Elemi ösztönt, kb. 80 perc alatt lezavarták, és nem a jégvágós-késelõs jelenetet szabták ki. Miközben a mészárlás, kínzás, öldöklés egy gyermekfilmbe is belefér.
10/10
Kendy 2011 aug. 28. - 13:43:37 10/10
(42/72)
Most néztem meg a filmet!
:)

Szuper volt!
Nekem nagyon nagyon tetszett!
:)
Király!

A Pixar nem tud hibázni!
10/10
Vacskamati12 2011 aug. 18. - 16:30:27 10/10
(41/72)
Hát, nekem az elsõ is tetszett meg ez is, nagy Verdák-fan vagyok, 38 éves vén boszorka létemre. :)
Számomra már az is nagy élmény, hogy rajzolt autók micsoda mimikával vannak felruházva, mennyire ki tudják fejeztetni velük az érzéseiket. Gesztikulálnak, pofákat vágnak... én kalapot emelek a készítõk elõtt.
A történet fonalánál én érdekesebbnek találtam az országok sajátosságainak kifejezését, az apró kis nüanszokat, nagyon tetszett pédául a két másodpercre feltûnõ Francesco-mamma.
A pasimnak jobban tetszett az elsõ rész, mert szerinte ez "túl szürreális" volt, az elsõ sokkal "hihetõbb" ... ez azért nem gyenge vélemény egy beszélõ, pislogó autókkal teli filmrõl... :D
9/10
sematyi 2011 aug. 15. - 14:20:32 9/10
(40/72)
Én a premier után nem sokkal néztem meg és nekem nagyon tetszett. Viszont hogy kicsiknek erõszakos meg stb. hát errõl meg van a véleményem. Hozzáteszem én eleve azt a szülõt nem értem aki erre visz el az óvodás gyerekét holott szerintem az elõzetesekbõl EGYÉRTELMÛEN kiderült (Ugye robbanások,az amerikai ügynök verésébõl is volt egy részlet,Matuka Gatling Gunja és a többi) hogy ez tulajdonképpen egy animált kémfilm lesz és a készítõk nem épp az ovis korosztálynak szánják.(Nekik ott a bogyó és babóca nevezetû történet + ahol én néztem ott alig voltak gyerekek viszont annál több volt a felnõtt) És mik az alapvetõ kellékei ennek a mûfajnak? Tûzpárbajok,vallatás,stb. Tehát emiatt szerintem senki ne akarjon pereskedni,mert a korhatár besorolás már teljesen más tészta! De ha jobban benézünk a dolog hátterébe akkor bizony találunk itt pár dolgot. Hogy mire gondolok? Egyrészt arra hogy míg néztem a filmet addig hallottam két kb 8-10 éves gyerek beszélgetését akik azon agyaltak hogy vajon AK-47-est használnak-e az autók,mert nagyon hasonlitanak rá egy másik filmbõl.(Vajon mi lehet az a "másik film?") A másik dolog meg hogy mivel az anyám óvónõ ezért elsõkézbõl tudom mi az ovisok nagy kedvence mostanában. Hát ahogy hallottam a Ben 10 nevû dolog ahol a kis 10 éves gyerek mindenféle idegenné változik és úgy veri bucivá a többi randa idegent! Hát az se éppen Telletubbies féle öleléses mûsor és az legalább ennyire erõszakos érdekes módon azt viszont mégsem szidja senki! Na csak ennyit akartam. Aki vevõ a kémsztorikra annak viszont bátran ajánlom! Nálam egy erõs 9/10-et érdemel!
tied 2011 aug. 15. - 12:29:00
(39/72)
Mi is megpróbálkoztunk a filmmel, annak ellenére, hogy olvastuk a hozzászólásokat.Nem jól tettük, a kislányunk azóta nem mer beülni az autóba.Tényleg nem az ovis korosztálynak szól.A történethez nem tudok hozzászólni, mert a a szálak teljes összekuszálódását megelõzõen távoztunk. Minket még csak-csak érdekelt volna a story , de a gyerek sírva kérte, hogy menjünk, mert FÉL!A 12-es korhatár simán belefért volna!!
3/10
sugar3 2011 aug. 12. - 21:37:08 3/10
(38/72)
Animációs akciófilm. Semmi báj, semmi maradandó. (Néha feszengés a széken) Túl bonyolult történet, túl sok "vér". Alig vártam, hogy vége legyen.
1/10
Vovo 2011 aug. 11. - 21:01:15 1/10 Előzmény alien1976
(37/72)
Nem kisgyerekeknek való!
Nekiálltam feljelenteni azt a bizottságot, amely besorolta korhatár nélkülinek. Erõszak a köbön. Az egyik autót kínvallatják, majd a kínzáshoz használt eszközt a legnagyobb fokozatra tekerve meggyilkolják. Döbbenet!
Több autót lemészárolnak, orosz maffia, pénzhajhászás, csalás.
Az alaptörténetet az igen értelmes 8 éves fiam egyáltalán nem értette. Fogalma sincs miért mészárolták le az autókat. A négyéves viszont reszketett a félelemtõl az autós üldözésnél.
Ráadásul a film elõtti reklámban szex-el adják el az üdítõt. Korhatár nélküli film elõtt lehet ilyet?
alien1976 2011 aug. 10. - 19:23:52
(36/72)
Nemrég (24 órája) sikerült megnézni ezt a mesét a kisfiammal. Nem volt rossz, de hiányzott valami. Valami olyasmi ami az egész elsõ részt átszõtte, körbevette. Valahogy idegennek hatott a sok - sok lövöldözés, kémfilmes jelenetek, akciók robbantások. :(
De nagyon tetszett, hogy Matuka ennyire ki lett emelve, azaz ha úgy nézzük fõszereplõvé lépett elõ. Jó volt az országok bemutatása, hozzá illõ zenékkel.
De valahogy mégis, olyan idegen érzéssel léptem ki a film végén a terembõl. Lehet, hogy nem ezt vártam? Olyan hiány érzetem volt, pedig a poénok ugyanolyan szikrázóak, mint az elsõ részben, de mégis. megvan.......
Nem volt olyan folytatásos érzése. OK! Egy kicsit az eleje, még Kipufogófûrdõben, de azt hamar bezárták, és ráléptek a sztorira.
2/10
Vik100 2011 aug. 10. - 08:26:35 2/10
(35/72)
A legrosszabb mese amit életemben láttam:( fél óra után nagyon szenvedtem de társasággal néztem ugyh maradtam. Az elsõ rész tüneményes volt nevetni is bõven lehetett rajta Matuka aranyos volt, ebben a részben már a második megszólalásánál kapartam a falat TÚL sok volt. Senkinek nem ajánlom 0-99 éves korig fõleg gyerekeknek nem van benne egy jelenet ahol egy autót kínoznak meg vallatnak erre elevenen elég nos hát nemtom szerintem gyerekmesének kicsit erõs. Egy pozitívuma volt a grafikája valóban kifogástalan aztán ennyi.
Mellékesen egyik héten leadták az Aladdint a tévében tizenegynéhány éve nem láttam de most újra megnéztem még mindig tátott szájjal úgy mint 7 évesen pedig nem felnõtteknek készült, de maximálisan hibátlan rajzfilm kedves humor, imádnivaló szereplõk, örökérvényû dalok, tökéletes tanulsággal a végén és még sorolhatnám, na pont ezek azok a dolgok amik a Verdák kettõbõl hiányoznak.
10/10
Dmozi 2011 aug. 09. - 08:33:44 10/10
(34/72)
Lehet, hogy a Verdák2 már nem a 6 év alatti gyerekeknek szól, de ha figyelembe vesszük, hogy akik az elsõ részt látták moziban idõsebbek lettek, akkor ez szerintem nem is baj.
Egy 8 éves kisfiúval néztem végig, teljesen értette a történetet, nagyon tetszett neki.
Az pedig duplán jó, hogy 28 éves felnõtt fejjel én is élvezni tudtam a filmet. Az elsõhöz képest ez sokkal jobb, a 3D-t pedig a mozi közepérõl érdemes nézni, máskülönben valóban nem jön át eléggé.
anikos 2011 aug. 08. - 20:48:40
(33/72)
Mi 3 D-ben néztük, vidéken, pontosabban Pécsett. Borzalom. Látványban biztos jó, de olyannyira felhúztam magam a filmen, hogy hogyha ez most nem kerül szóba, hogy normál vagy 3 d, én már el is felejtettem.