drProktor 2011 jún. 16. - 17:31:03
(11/31)
“Nem érdekelnek az embermilliók sem. Egy érdekel csupán:
adjátok vissza a hegyeimet! Mert bármit is mondjanak a tudósok,
a fiskálisok és a katonák: azok a hegyek az enyimek. Mint ahogy
én is hozzájok tartozom attól a perctõl kezdve, hogy
megszülettem a lábok alatt,”
Ez azért, beláthatjuk, kiveri a biztosítékot: embermilliók vs. Wass hegyei!
Erre mondom én, hogy egy tehetséges ember(mûvész, író!) beleveszett
a politikai hevületekbe s a hevületek megzabálták, úgy,
hogy semmi nem maradt belõle!
Ilyet normális ember(író) nem ír le, még ha gondol vagy érez is
ilyesmit rossz pillanataiban. Ez fegyelmezetlenség.
Ugyanolyan, mint Koltayé, aki nem vág rendet a burjánzó dzsuvában,
föltehetõleg kifejezetten pártolja a rossz forrásokat(Rékasi,
SelmecziR ripacskodását pl. Miért van, hogy a náluk idõsebb
CsurkaLászló, föltehetõleg már akár családilag is, szintén
elkötelezett, oszt még is kultúremberként, fegyelmezett férfiként
szaval, nem értelmi fogyatékos dedósként deklamál?

Különben ezúttal is még rosszabbat vártam.
Megint úgy gondolom, nem így kellene egy ilyen filmet csinálni,
már ha valaki nem életmûvésznek kepeckedik, hanem mûvésznek.
Mindnesetre néhány trófeát begyüjtött a jobboldal: Karinthy,
JózsefA, Márai, Illyés. Hát, Wass obligát hõzöngõ,
SzentióbiSzabó verse(Térdre Magyar ):
ha már engedve Koltay szándékának, elmélázunki az
aktuálpolitikai értelmezési lehetõségeken,
szóval OV Nagyvzírnek is szólhat éppenséggel.
A történészek választékát illetõen bizony esmeg
hiányérzetem van, túl sok a jobboldallal fertõzött:
Nemeskürtytõl Raffaiig(másra nem is emlékszem, nna. . . )
Yuliusz 2011 jún. 08. - 12:43:57
(10/31)
"A nemzet egysége a határokra való tekintet nélkül is kialakítható, megtartható, fõleg az egyesülõ Európában" - mondta Kövér László. Hozzátette: õ otthon érzi magát Komáromban és Révkomáromban is. Otthon érzi magát Kolozsvár fõterén is. "Szellemi, kulturális vagy történelmi értelemben ez az én hazám is" - mondta.
Errõl van szó!
Talán még soha nem értettem egyet Kövér Lászlóval semmiben, ez most kivétel. Szerintem is erre kell törekedni, ez oldhatná fel a Trianon-szindrómát.
De ha valóban így gondolják, akkor Koltay filmjeit el kéne ásni, mert féligazságokkal teli gyenge fércmûvek és ártanak.
offtopic
drProktor 2011 jún. 05. - 19:13:18
(9/31)
Kedves Moderátorok!

Õszintén örüéök,ha örömet okoztam.
Azt nem értem, miért használjak CapsLock billentyût.
Ráadásul bár nem ezer százalék, de éppen legutóbb is azt használtam,
ezek szerint tetszik a nmoderátor csapatnak, ha nagy betûvel írok?!
Ford Mustang 2011 jún. 05. - 16:15:03
(8/31)
Jól tetted, az egy okostojás, minden topicban össze-vissza írogat, osztja az észt meg dirigál, és ezek tetejébe még azt hiszi, hogy õ a legokosabb.
moderator3 2011 jún. 05. - 16:01:19
(7/31)
Tisztelt drProktor !

A továbbiakban legyen szíves Caps Lock billentyût használni a hsz. megírásához.
Ironikus dicséretét nagy örömmel nyugtázta a moderátor csapat.:)
Shanks 2011 jún. 05. - 13:01:25
(6/31)
Már nekem is kezd teli lenni velük a hócipõm.

Egy másik topikban olyan jól beszóltam a sanjustnak, erre kitörlik, de semmi csúnya nem volt benne... kultúrált beszólás volt.
offtopic
drProktor 2011 jún. 05. - 12:46:57
(5/31)
ÉLJEN KOLTAY ÉS A SZABAD VLÉLEMÉNYNYILVÁNÍTÁS!
DE LEGINKÁBB ÉLJENEK SZERETETT MODERÁTORAINK!!!
drProktor 2011 jún. 04. - 17:41:04
(4/31)
Jó helyen tapogatózol, egy újabb propaganda filmet fogunk látni.
Én már alig várom!
Koltay mindíg meg tud lepni az alávalóságával s
a tehetségtelenségével.
drProktor 2011 jún. 04. - 17:21:35 Előzmény Johann
(3/31)
Tévedsz johann!

Amit te "úgy tudsz", hogy ui mirõl kapta a film a címét, azt a PORT-on olvashattad,
tehát nem igaz, hogy nem írtak lényegében semmit.

Azt meg pluszban nem értem, miért ne nézhetnéd meg még ezt a Koltay-filmet, ha érdekel,
akár moziban is! Valami olyasmit írsz, hogy azét mrt idõközben kijött az újabb filmje Mindszentyrõl. Fölvilágosíthatnál minket, mi az összefüggés: tiltja a vallásod, hogy megnézz egy olyan filmet, amely filmnek a rendezõje már újabb filmet is csinált?
Szóval, gondolom azt is érdkesnek tartod,hogy mi az oka ennek, ne habozz elárulni nekünk!
Johann 2010 okt. 19. - 13:25:19
(2/31)
Ez a film a trianoni békediktátum 90. évfordulójára készült. Az akkori irodalmi élet színe-java reflektált így vagy úgy az égbekiáltó igazságtalanságra. Tehát nem csak Wass Albert vagy Reményik Sándor, hanem József Attila, Juhász Gyula és Karinthy Frigyes is.
Úgy tudom, azért Vérzõ Magyarország lett a film címe, mert ilyen címmel jelent meg annak idején egy antológia, ami az ebben a témában született verseket, írásokat gyûjtötte csokorba.
Sajnos nem láttam Koltay Gábor ezen filmjét, és már talán nem is fogom tudni megnézni, hiszen idõközben kijött a legújabb filmje, a Mindszentyrõl szóló, de úgy hallottam, hogy több átfedés is van a Vérzõ Magyarország és a Trianon címû korábbi Koltay-film között. (Azt a 2004-es filmet talán többen látták, az Urániában még idén is vetítették a trianoni döntés évfordulóján, és a port.hu-s lapján látható szavazatok alapján is nagy népszerûségnek örvend.)

Tehát ennek a filmnek semmi köze a cigányokhoz. Kár, hogy a port.hu lényegében nem írt semmit errõl a filmrõl, a rendezõ és a narrátor nevén kívül.
francika 2010 okt. 14. - 10:36:41
(1/31)
Nem, ez szerintem sokkal fontosabb dologról szól: ne hagyjunk magunkkal kitolni, lássuk be, hogy ha mi nem állunk ki saját magunkért, azt senki meg nem teszi helyettünk, fõleg nem "szövetségeseink", ill. azok, akikrõl ezt hisszük.
Sajnos úgy áll a helyzet, hogy nem sok esélyünk van az elvett területek visszanyerésére, de tanulságként felhasználhatjuk ezt a jövõben a magyarság, a magyar emberek védelmében, de akár az országkölcsönök vissza (nem) fizetésében is.
A cigányság helyzetérõl csak annyit, hogy tanítanunk és foglalkoztatnunk kell õket, rászoktatni az életre, ne legyen idejük és kedvük kitalálni "saját elfoglaltságot". El kell fogadnunk, hogy amíg nem foglalkozunk velük, sokan bûnözni fognak és ha büntetjük, csak ellenségesek lesznek. És ebben "jobbak" nálunk. Tehát csak ésszel...