10/10
Madame de Tourvel 2008 aug. 28. - 17:19:44 10/10
(57/137)
Megemlítem még a film csodálatos zenéjét! Nagyon kifejezõ és zseniálisan felépített a filmzene. Ahol kell, ott feszül, ahol kell, lágy vagy éppen sejtelmes. Kitûnõen illeszkedik a filmhez, és a karakterekhez, ezzel hozzájárulva a döbbenetes hatáshoz. George Fenton érdeme!
10/10
Madame de Tourvel 2008 aug. 28. - 17:09:48 10/10
(56/137)
Számomra hihetetlen, hogy ennyi hozzászólás, és még nem esett szó Michelle Pfeiffer kitûnõ játékáról! Oscarra is jelölték az alakítását, de - nem értem miért - végül nem õ kapta meg. Nagyon hiteles, elbûvölõ, szívbemarkoló és igaz a színészi játéka. A mozdulatai, az arcjátéka, az ahogy formálja szavakat, a tekintete (!) rettentõen hatásos.
Természetesen a többi színész alakítása is fenomenális, de azokat már kitárgyaltátok.

A film olyan különleges viszonyt mutat be mûvészien, ami mindenkire gyakorolhat hatást, elgondolkodtat, de aki megtapasztalt vagy akár érzéseiben megélt már ilyet, életre szóló, máshoz nem hasonlítható élményt, katarzist kap...
8/10
Hörcsögg 2008 jún. 13. - 21:37:43 8/10
(55/137)
Hmm, szerintem kicsit unalmasabb volt mint az 1999es verzió, de Uma Turman cicijei kárpótoltak ezért :)
8/10
June87 2008 jún. 10. - 11:22:37
(54/137)
a könyvhöz még nekem se volt szerencsém eddig, de a film lenyûgözõ,nekem ez a kedvenc feldolgozásom.
nem is tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, hogy a sztori legújabb feldolgozása (Kegyetlen játékok) hatalmas népszerûségnek örvend úgy, hogy a fiatalság azt se tudja, hogy egy szépirodalmi remek adaptációját nézi, ugyanakkor valamilyen úton-módon csak beléjük (belénk) lett plántálva egy kis kultúra.
perry 2008 jan. 03. - 15:59:00
(53/137)
Nem beszélve arról ,- hogy tudom nem-l nem kezdünk mondatot - , kifinomultnak lenni az a dekadencia elõszobája. Önmagáért a "vadászatért" hódítani pedig nem más mint kevés erkölccsel rendelkezni.
Jegyezni kívánom , a kor arisztokráciája fittyet hányt az erkölcsre és inkább a szexust preferálta. A sok cselszövés vége pedig - talán a saját életünkbõl is tudjuk - nem más mint az erkölcsösnek mondott emberek megvetése.:)
*Bátorszív* 2008 jan. 03. - 15:04:38 Előzmény zszoltan
(52/137)
***spoiler***!

´´Pedig a 'tükrös jelenet' (véleményem szerint) kiváló finis explicit'.;

...Merteuil nem'csak a fehér púdert törli le magáról,... hanem allegórikosan, az egész (-addigi-) hazug, álságos, arisztokratikus mázzal bevont életét is...;
...Míg végül szembe találja magát, lecsupaszított, gyûrött, és meggyötört tükörképével, és egyben a kegyetlen valósággal is...,
(...Ami azért is nagyon odaillõ, mert az események a Nagy Francia Forradalom elõtti válságos években zajlanak...És az a fülledt, túlfûtött, már-már csömörbe'hajló, beteges erotika, ami jobb híjján az egész uralkodó osztály kiüresedett életét 'szinte teljesen' kitöltötte, mint egy nagy vihar elõjele, látensen, végig ott vibrál a levegõben...(És ez most en bloc, az egész mûre vonatkozik...,)...)

...Én semmiképpen sem hagytam volna ki az utolsó jelenetet...;
*Bátorszív* 2008 jan. 03. - 13:04:55 Előzmény perry
(51/137)
...Én is valami effélére gyanakszom... ;):)
9/10
Obránszky Ármin 2007 dec. 26. - 23:38:28 9/10
(50/137)
De Laclos... ;-)
10/10
mamoni 2007 dec. 26. - 21:01:33 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(49/137)
CHODERLOS de Laclos
9/10
Obránszky Ármin 2007 dec. 25. - 23:54:16 9/10
(48/137)
Valóban hatalmas igazságtalanság. Ráadásul még az Egerek és emberekért se jelölték... Malkovich ennek ellenére szerintem Nicholsonnal karöltve a legjobb jelenleg.
10/10
Bartuc 2007 dec. 25. - 23:48:31 10/10
(47/137)
Jó, egyezünk ki döntetlenben. Hoffman is remekül alakított meg Malkovich is, mindketten megérdemelték volna az oscart. Csak az bánt, hogy míg az egyik meg is kapta, a másikat egy jelölésre sem méltatták.
9/10
Obránszky Ármin 2007 dec. 25. - 20:57:42 9/10
(46/137)
Remek visszakérdés. :-)
Sokat kellett gondolkodnom, de csak megtaláltam az emberem. Például a Virágot Algernonnak filmváltozatában a fõszereplõ játéka szerintem egyáltalán nem volt hiteles.
Valóban igaz, h emlékezetes marad általában az ilyen szerep, de azt ne mondd nekem Malkovich alakítását könnyen el lehet felejteni! :-)
Továbbra sem értek egyet azzal, h könnyebb lehet eljátszani egy ilyen szerepet. Mindkettõ megformálása gyakorlatilag azonos képességeket igényel és mindkettõnél könnyû hiteltelenné válni. A kulcs természetesen a megfelelõ beleélés és intelligencia.
10/10
Bartuc 2007 dec. 25. - 18:35:05 10/10
(45/137)
Pont errõl beszélek... Szinte minden autista szerep emlékezetes marad, ugyanis rengeteg kihasználható lehetõség van benne. A leghálásabb szerep. Tudsz mondani olyat, aki szerinted rosszul alakította az értelmi fogyatékost? Mert én nem emlékszem ilyenre. Igazad van, kicsit elfogult is vagyok, ugyanis tényleg sokkal jobban tettszett a veszedelmes viszonyok, de ettõl függetlenül is azt állítom, sokkal nagyobb kihívást jelentett Vicomte de Valmont eljátszása (amit John Malkovich páratlanul hajtott végre), mint egy "egyszerû" autistáé.
9/10
Obránszky Ármin 2007 dec. 25. - 11:24:15 9/10
(44/137)
Röviden: amit írsz hülyeség. Egy értelmileg visszamaradott vagy fogyatékos, esetleg autista embert borzasztó nehéz lehet hitelesen eljátszani. Elég komoly alázat, elõismeret és fõleg színészi tehetség kell hozzá. Értem én, hogy jobban tetszett a Veszedelmes viszonyok, mint az Esõember, én is így voltam vele, de Hoffmann Oscarja szerintem teljesen jogos még akkor is, ha Malkovich szerintem is brilliáns volt.
Egyébként olyan sok emberrõl nem tudok, aki hasonlóan jól alakított egy fogyatékos embert. A Száll a kakukk fészkére talán ide is besorolható, bár elmegyógyintézetben játszódik, mint azt gondolom tudod. Na ott például az egész szereplõi gárda, ha jól emlékszem bevonult egy klinikára, h képet tudjanak alkotni ezekrõl az emberekrõl. Mit ne mondjak, sikerült, egyik kedvenc filmem (és Kesey könyve is zseniális). Ha már autistákról szól a film, akkor DiCaprio alakítása a What's eating Gilbert Grape címû filmben követi nálam a sorban Hoffmannét. 18 évesen olyan meggyõzõ, h az Oscarért kiáltott (nahát, nem kapta meg, ki érti ezt pedig autista... ;-)). Sigourney Weaver a Snowcake-ben és Sean Penn az I am Samben szintén emlékezeteset alakít autista szerepkörben, de nálam itt be is zárul a sor. Aki tudja, folytassa.

A filmrõl. Conderlos de Laclos regényének ismeretében (Örkény fordította, ez már önmagában sokat elmondd) egyáltalán nem okozott meglepetést, igaz csalódást sem. Azt kell mondjam, ez az egyetlen verzió, amely méltó megfilmesítése ennek a maga korában botrányosnak, ma inkább klasszikusnak értékelt "levélgyûjteménynek". Alapvetõen én nem nagyon tudtam azonosulni azokkal az elképzelésekkel, h mindezt egy modernebb korba kellene helyezni. Egészen egyszerûen Laclos regénye egy korkép, amely adott társadalomban érvényes normákról és az azok által olykor megfojtott, olykor az azokat meglovagló emberekrõl szól, ez a mai korban akármennyire próbálkozunk nem állja meg a helyét. Persze a mondandója semmit nem kopott az idõk során.
A színészeket nem tudom, ki válogatta ki, de tökéletes munkát végzett. Close olyan tökéletes, hogy Catherine Deneuve sem tudta felvenni vele a versenyt ebben a szerepben (azért az igazsághoz hozzátartozik, h ha Frears rendezi, akkor ez lehet, h nem ezt kellene most írnom), Malkovich szerintem az egyik legnagyobb színész, Michelle Pfeiffer pedig olyan gyönyörû és tisztának látszó ebben a szerepben, h ha fele ilyen színésznõ lenne, akkor se csóválnánk a fejünket. A többiek is mind jól alakítanak.
Aki még nem látta, mindenképpen nézze meg!
10/10
Bartuc 2007 dec. 24. - 15:42:27 10/10 Előzmény perry
(43/137)
Pofátlanság, hogy John Malkovich nem kapott ezért az alakításáért oscart... Hihetetlen, ahogy néz, ahogy játszik... legalább egy jelölést megérdemelt volna. Dustin Hoffmannál biztos jobb volt, egy fogyatékost sokkal könnyebb eljátszani, ahhoz nem kell nagy tehetség. Külömben is idegesít, amikor valaki azért halássza el jobb színészek elõl az oscart, mert fogyatékost/alkoholistát vagy bármilyen kamuszerepet játszik, amiért garantált az "elismerés".
perry 2007 dec. 22. - 15:51:46
(42/137)
Talán azért , mert azonos rugóra jár az agyunk, közel azonos az értékitéletünk. .)
zszoltan 2007 dec. 22. - 15:47:46
(41/137)
Viszont aki látta... az sem. :)
De a tréfát (és hogy alábbi kijelentésed azért picit erõsnek tûnik) félretéve úgy látom, hogy a színészi alakítások nagyszerûek, a kosztümök is nyilván (bár én ehhez nem értek), és a cselekmény is jó. De én mégis úgy érzem, hogy a témából kicsit erõsebb, kifejezõbb drámát is lehetett volna csinálni.
Már a közepén is volt pár pontja a filmnek, amikor én csak annyit kaptam el, hogy most kavarás van, de hogy mit kellene belõle meglátnom, az nem jött le.
A végén meg én egyszerûbben fejeztem volna be. Kihagytam volna a dobolást és a tükrös jelenetet. Szerintem túl harsány lett, fõleg a korábbi finom ábrázolásokhoz képest. Én csak a hatásos belépõt hagytam volna meg; utána ránéznek; õ rájön, hogy tudják; megfordul - azzal a nagyon jó, megbillenõ mozdulattal - és kimegy. Vége.
*Bátorszív* 2007 dec. 22. - 01:52:05
(40/137)
...It's correct 'too'...I agree with You, as usually... ,),
Hesztia 2007 dec. 21. - 22:46:26
(39/137)
Mostanában a szinkronos újrák, sõt a legtöbb dvd 3000 körül mozog..hacsak nem vmi extra kiadásról van szó.
A régi szinkronokat nem nagyon szokták újrakeverni, ezért a mono. Ha 5.1-es lenne, akkor az vmi új verzió lenne. De ennél a filmnél nem is készítették újat...szerencsére. Amúgy sem olyan film amihez extra hangzás kéne.
Römi 2007 dec. 21. - 21:49:04
(38/137)
Köszi az infót!!! :) Nem is kerül sokba, tavalyelõtt még 5900 Ft körül volt, ha jól emlékszem. Az viszont meglepõ, hogy ebben a szinkronos változatban a magyar hang mono. :(