9/10
szurokk 2008 nov. 27. - 15:16:32 9/10
(38/218)
Engem megdöbbent h mennyire jól látja/érti/értelmezi Woody a nõket és érzelmeiket. Én nem tudnék ennyire hitelesen vájkálni a férfiak lelki világában, bár nem is vagyok W.E. és életévei felénél sem tartok még...akkor is minden elismerésem.
Mindhárom felvázolt nõtípus nagyon is hiteles, életszerû és reális karakter, talán pont a férfi a legkevésbé:)
A film csak boncolgat-boncolgat, megmutat, magunkra ismerünk, rájövünk h ezeket mi is tudjuk, és/vagy átéltük. De választ nem ad, mint ahogy válasz szerintem ezekre a dolgokra nincs is, nem is volt soha.
Tetszett.
Poohikan 2008 nov. 27. - 10:26:02 Előzmény MrLuciusMalfoy
(37/218)
Arról volt csak szó, hogy a három csaj közül még mindig õ volt a leghitelesebb, ami nem jelenti azt, hogy jó is volt...Mert ugye a sz** nem mértékegység
1/10
MrLuciusMalfoy 2008 nov. 27. - 01:50:17 1/10
(36/218)
Én ezt a filmet letagadnám Woody helyében, nagyon gyenge, borzasztóan unalmas, semmi ötlet és nulla humor, tarisznyáseltésmûvészet. Inkább még egy huszadik neurotikus filmet!
"Penelopé Cruz volt az egyetlen "igazi" színésznõ a filmben"??? Ez komoly??
Semmi más csak hisztizés amit bármelyik nõ a 7es buszról eljátszik a reggeli dugóban állva.
Na de persze, ízlések és pofonok…
Dius 2008 nov. 26. - 14:11:28
(35/218)
Igen, egyetértünk, nekem sem jött be igazán egyik csaj sem - bár szerintem S. J. gyengébb volt + mégiscsak õ van kinevezve W. Allen. múzsájának...

Valaki írta lejjebb, hogy Penelopé Cruz volt az egyetlen "igazi" színésznõ a filmben, játéka szerint...hát, ebben van valami.
Nem nagyon csíptem azt a nõt, de az Elégia óta el kell ismerjem mûszetét....

Amúgy Javier Bardem sem ezért kap Oscart - de attól még nagyon ott van, ha értitek..! :) :)
Poohikan 2008 nov. 26. - 12:29:10 Előzmény Dius
(34/218)
Nekem meg a Rebecca Hall (Vicky) borzolta kedélyeimet. Mert az, hogy szerepe szerint egy kicsit fád és esetlen, kevéssé felszabadult nõ, attól még azért kiülhetne az arcára némi érzelem... szinészileg nagyon nagy nulla volt a teljesítménye
sicsme 2008 nov. 25. - 23:14:06 Előzmény Dius
(33/218)
Én is tegnap láttam, és szerintem is szuper a film. És tényleg elgondolkodtató...de ki-ki vetítse ki a gondolkodást a saját életére és tapasztalataira nézve.
Javier Bardem irtó szexi a filmben, de a három nõi fõszereplõ is gyönyörû még így nõi szemmel is....;)
jofejtom 2008 nov. 25. - 22:38:40
(32/218)
Szerintem is egy kellemes film!Nagyon jó idõtöltés.Én is mindenkinek ajánlom!Annyira jó,hogy nem ezaz átlagos amerikai megszokott film.Ha valakinek segít innen szedtem le: tone.insidewebhost.com
Dius 2008 nov. 25. - 18:46:15
(31/218)
Tegnap este megnéztem a filmet, és nagyon kellemes volt.
A szereplõgárdából mindenki nagyon tetszett - kivéve Scarlett Johansson-t.
Fel nem foghatom, miért istenítik annyira ezt a nõt - bár meg kell mondanom, hogy más filmekben klasszikusokkal jobb volt, mint ebben! - de hogy Woody múzsája legyen?? Kissé túlzás.
Egyszerûen egy olyan egyszerû jelenetet sem tud átélve és némi mimikával!! felöltve eljátszani, mikor a férfiisten festõ odalép hozzájuk és meginvitálja egy buja hétvégére.
Hülyén oldalra fordítja a fejét - gondolom, rendezõi isntrukcióra - de nem képes egy csábor pillnatásra vagy gesztusra. Ettõl a pasitól akkor is elájulnék, ha az utcán szembe jönne, nemhogy egy ilyen szituban..???
És ez a színészi játék végig jellemzõ volt rá....katasztrofális.

Azonban Javier Bardem és Penelopé Cruz eszméletlen páros - ha jól tudom, az életben is házasok, ugye? Gyönyörûek egymás mellett, két nagyon szép ember.
Javier Bardembe kb. a Belsõ tenger óta odavagyok...csodálatos férfi.

A film pedig igenis kellemes és vicces, nézzétek meg!
Jó szórakozást hozzá! :)
Karolka 2008 nov. 25. - 15:29:44
(30/218)
Nekem csak a Javier unszimpi! Amúgy tuti jó lehet! na majd...
7/10
Obránszky Ármin 2008 nov. 25. - 11:10:32 7/10
(29/218)
Ilyen pozitív indexes kritika? Még a végén nem nézem meg, valami nagy baj lehet a filmmel... :-)
(Különben Woody mester filmjei közül, a Match Pointot leszámítva, a VCBhoz érkezett eddig a legtöbb hozzászólás. Érdekes)
2/10
kambekk 2008 nov. 25. - 10:59:22 2/10 Előzmény kambekk
(28/218)
http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/vcb1125/

Felfújképû = lufipofa

Pedig a kritikát nem is én írtam... :)
Judybaba 2008 nov. 25. - 09:33:10
(27/218)
SZERINTEM IGENIS JÓ FILM!!!!!!!!
ÉS A SOK FELSZÍNES EMBERNEK? AKIK NEM TUDNAK? VAGY NEM AKARNAK GONDOLKOZNI? PERSZE HOGY NEM JÖN BE!!!!
MAGA AZ ÜZENET AMIT ÁTADOTT? JÓ VOLT!ENNYI:...
Sz23 2008 nov. 24. - 21:28:18
(26/218)
Ezt a filmet ugyan még nem láttam, de sztem a Match Point igencsak ott van... Sokan ezt is ahhoz hasonlítják, szóval, ha lesz rá alkalmam, megnézem.
gesztenye 2008 nov. 24. - 20:09:22
(25/218)
***SPOILER*** van benne...
Mivel Barcelona rajongó vagyok, nem bírtam magammal és egy külföldi tartózkodásom alatt megnéztem ezt a filmet. Már régóta terveztem, hiszem pont ott voltam egy ideig Barcelonában, mikor a filmet forgatták, így érdekelni kezdett… Illetve gondoltam adok még egy esélyt Woodynak, mert a Match Point után azt mondtam sohatöbbetneeeee.
Szóval már októberben volt szerencsém megnézni a filmet, persze így magyar szinkron nélkül – amit nem is értek, normális ember nem dönt úgy, hogy egy többnyelvû filmet leszinkronizál, fõleg hogy a többnyelven beszélésnek van szerepe a filmben… ezt nagyon felháborítónak tartom, mert így még rosszabbá tesznek egy amúgy is közepes filmet…

Persze lehet h rosszul emlékszem, de katalánul egy szót sem ejtettek a filmben, úgyhogy nem igazán értem az imdb-t, miért jelöli meg mind a három nyelvet… de lehet h rosszul emlékszem. Mindenesetre a film alapvetõ hibája számomra egy "apróság" volt – igaz próbáltam túllépni a totális kliséken, közhelyeken és sztereotípiákon – szóval Vicky katalán öntudatból írta a szakdolgozatát vagy doktoriját vagy akármijét. Úgy, hogy egy szót nem beszélt katalánul, de még csak spanyolul sem!!!! Ilyen nincs!!! Az a katalán, aki ez meghallaná tõle azonnal ott helyben leütné :)) vagy egyszerûen szóba se állna vele... (és emlékszem valami katalán étteremben talán, valami katalán szakáccsal értekezett??), Aztán az a jelenet, amikor beszélgetett Javier Bardemmel egy vacsoránál, azt mondta neki, hogy te aki katalán vagy, vagy vmi hasonlót, lényeg h Juan Antoniot katalánnak titulálta, aki egyértelmûen nem volt az, hiszen Oviedoban született, ami jócskán nem Katalónia… Mindegy, a földrajzi és nyelvi butaságokon túllépve rémesen idegesítõ volt a szereplõk karakterének banalitása, a következetlenség és a nézõk hülyének nézése…

Amúgy ha vki végigolvassa az imdb kritikákat, láthatja, hogy fõleg az amerikaiaknak tetszett, olvastam spanyol kritikákat is, ott inkább nem tetszett az embereknek… persze azt fontos megemlíteni, hogy Barcelona önkormányzata x millió eurót fizetett a filmbe, hogy ott a helyszínen forgassák és ne stúdióban…
Mert oké, hogy látthattuk Barcelona egy két nevezetességét, de a turistalátványosságokon túl Barcelonában sokkal több érdekes helyszín és ember van, mint a filmbõl lejött...
MIndegy. Ami tetszett, az Javier Bardem és Penelope Cruz, de szegények, õk is megkapták a spanyol temperamentumos szereplõk sztereotípiáját és kész. "Legyetek mediterrán-tempreamentumos-spanyolok" ez lehetett a rendezõi instrukció... Ettõl függetlenül nekem nagyon tetszõ párost alkottak a filmben, legalább feldobták kicsit és a spanyolul-angolul beszélés tök érdekes volt - az ilyet kár elrontani szinkronnal... Szóval Woody Allen jó öreg már és uncsi banális filmeket csinál....
2/10
kambekk 2008 nov. 24. - 17:39:35 2/10
(24/218)
Ez mûvészfilm? Aha...
2/10
kambekk 2008 nov. 24. - 10:19:39 2/10
(23/218)
A film témája teljesen oké, csak a kivitelezés volt számomra gyenge és uncsi.
Judybaba 2008 nov. 24. - 09:38:00
(22/218)
Rebecca Hall a legjobb a filmben!
Judybaba 2008 nov. 24. - 09:31:49
(21/218)
Azért álljunk meg egy pillanatra!!!

Azt azért még jóindulattal is nagyon erõs túlzásnak tartom, hogy "nagyon gyenge film", vagy hogy "unalmas", atb,,..
Azért mert nem ölnek meg pár embert, és nem csak a bosszúról szól, szerintem nem kell így leszólni a filmet!
A témája nagyon aktuális, és nagyon mély tartalom volt a könnyed csevejek mögött,amit csak egy olyan meber vesz észre, aki azért már megélt egyet és mást...
Lehet hogy nem rágod le mind a tíz körmöd a film nézés közben, de ez nem is errõl szólt igazából!!

Sokkal inkább arról, hogy mennyire nem mernek kilépni az emberek egy rossz kapcsolatból, vagy ha "csak" elmúltak már az érzelmek..vagy ha valami másra vágyunk, valami többre, valami jobbra!
Valami nekünk valóbbra..
Hogy sokszor annyira egyértelmûvé válik minden, és a szemünk elõtt zajlik az, amire egyfolytában keressük a választ!Aztán már csak csodálkozunk a következményeken.

Minden színész más más karakter volt, és más típusú embereket formáztak meg, szerintem a legjobb mégis az a színésznõ volt, aki a legkevésbé ismert!

Egyszóval szerintem ez a film magáról az Életrõl szólt, a maga nehézségeivel, és örömeivel együtt, és arról,hogy igazából lehet sokmindent mondani, de a sorsunk mindig a mi kezünkben van!
Mint ahogy az is csak rajtunk múlik, hogy mennyire leszünk boldogok.
És akinek ez nem jött át a filmbõl, az magára vessen!
2/10
kambekk 2008 nov. 24. - 00:50:54 2/10
(20/218)
Videón megpróbáltam megnézni az Elveszett jelentést, Bill Murray miatt, de nem bírtam végignézni. A csaj nekem ott is olyan fajsúlytalan volt - pedig akkor még nem tudtam, hogy kiaz-miaz.

A film alatt szinte végig feszengtem. Untam, és idegesítettek a hulla-nulla karakterek. Aztán amikor a közepe táján belépett Cruz, felültem a széken és hirelen eltûnt az unalom belõlem. Eddig nem voltam Cruz rajongó - fõleg régebbi C kategóriás spanyol filmekben láttam csak õt -, de mikor felbukknat élet került a vászomra. Aztán, mikor újra csak a többiek jöttek, megint bealudtam és bántam a jegy árát érte. Jellemzõ, hogy amikor a barceloniai Nemzeti Múzeum teraszán a házigazda Judyval beszélget Vicky, csakis a városi panoráma tudta lekötni a figyelmem.
7/10
Obránszky Ármin 2008 nov. 24. - 00:04:22 7/10
(19/218)
Nem is értem, h lehetséges, h szinkronosan nyomják a filmet! Azt hittem, h az ilyesmit a Karib-tenger kalózai és Harry Potter-típusú filmekre tartogatják (magyarán fiatalabb korosztályt is megcélozó szórakoztató célzatú tömegfilmekre). Egészen bosszantó, nem is tudom, h így beülök-e rá. Ha igen, akkor kizárólag a Woody iránti tiszteletem miatt.
Scarlett pedig, ha nem is a legsokoldalúbb, de egyáltalán nem rossz színésznõ (megint más kérdés, h mint nõ, nekem se jön igazán be)! Ajánlom az Elveszett jelentés c. Sofia Coppola remekmûvek a figyelmedbe!