1/10
Torolt Felhasználo 2016 jún. 16. - 20:41:37 1/10
(84/124)
Nem, nem azt filmesíti meg.
9/10
King Diamond 2016 jún. 16. - 20:22:54 9/10
(83/124)
1450-ik hozzászólásom témájának megint egy olyan filmet választottam, ami egy kicsit felkapottabb/jobbnak ígérkezik, mint egy átlagos tucatfilm. Ennek megfelelõen moziban, 3D-ben néztük meg és most megint elmondhatom, hogy nagyon sajnálom, hogy itt Debrecenben nincsen IMAX 3D-s terem, mert brutális lehet úgy látni. Gondolom lehengerlõ látvány lehet IMAX-ban, mert itt a "sima" 3D is elképesztõ volt! Még, hogy szar grafika, minõség...MOZIS felvételbõl, 5 percet látva...ez az igazi vicc kategória (de már megszoktuk ettõl a nem normálistól).
SPOILER IS LEHET MOSTANTÓL!!!
Elég régen, de játszottam anno a Warcraft elsõ és második részével (a kiegészítõvel is), viszont a harmadikkal már nem, és a World of Warcraftban sem vagyok otthon. Ennek ellenére az utóbbi 2 évben, a kezdetektõl kezdve játszom a Hearthstone-Heroes of Warcraft kártyás játékkal és elmondhatom, hogy nagyon tetszik. Az elsõ két rész történetére már nem nagyon emlékszem, lényekre, varázslatokra még igen. Reménykedtem, hogy elég sok ismerõs karakter lesz benne, akiket beletesznek az esetleges játékból/játékokból. Számomra leginkább a Hearthstone-ból voltak ismerõsek a karakterek, aminek nagyon örültem, mert elég sokat beletettek. Az általam ismert karakterek: Medivh (õ nemrég került bele a Hearthstone-ba, mint kiegészítõ/megvásárolható Mage "hõs", tetszett a karaktere, a varázslásai, kíváncsi vagyok, hogy a folytatásban benne lesz-e), Khadgar (õ is kiegészítõ/megvásárolható hõsként került bele nemrég a Hearthstone-ba, neki is tetszettek a varázslásai, a Polymorph-nak külön örültem, hatalmas volt), Gul'dan (elképesztõen brutális karakter, akárcsak a játékban), Blackhand (furán hatott a Feketekéz fordítás), egyszer említik (ha jól emlékszem) Wrynn király nevét, aki nincs benne a Hearthstone-ban, viszont a fia (aki itt még kicsi), Varian Wrynn már benne van, akkor ezek szerint a Hearthstone Priest "hõse", Anduin Wrynn pedig majd Varian fia lesz gondolom. A többi karakter szerintem nincs benne a Hearthtone-ban, illetve Grommash Hellscream benne van, de az õ nevét egyszer sem mondják, pedig elvileg szerepel többször is a filmben. Durotan, Garona, Anduin Lothar, Orgrim és a többi karakter eddig még nincs a kártyás játékban, most látom, hogy az IMDb listáján szerepel King Magni is, õt is nemrég tették bele, mint kiegészítõ/megvásárolható törp/warrior "hõst", akkor gondolom az elején, illetve a tanácsban jelen lévõ törp õ volt. Antonidast is jegyzi az IMDb, õt sem ismertem meg egyáltalán, bár nyilván itt, ha benne is volt, még fiatal volt, nem egy idõs varázsló, mint a játékban, elvégre Khadgar is fiatal még. A karakterek és színészek nagyon jók, és nagyon örülök az egyes kitekintések felé a játékokból (pl.: varázslatok, a murloc jelenet is hatalmas, nagyon jó volt látni, a Frostwolfok, griffek beletétele, stb.).
A csaták, harcok brutálisak, nagyon látványosak, csak úgy röppen az idõ a film közben. Gul'dan nem semmi a végén, sajnáltam mind Wrynn királyt, mind Durotant, Blackhandet már kevésbé. Kíváncsi vagyok, hogy merre megy tovább a történet a folytatásban, mivel szinte kötelezõ a folytatás, mert akkor semmi értelme nem volt belekezdeni ebbe az egész Warcraft történetbe.
A filmzene remekül pasaszolt a filmhez, már az elején a dobok (wardrum) megalapozták az egész hangulatát. A csaták közben voltak természetesen a legjobb zeneszámok. Magyar szinkronnal néztük, itt-ott kicsit furcsán hatott egy-két karakter/helyszín nevének magyar fordítása, szerintem meg lehetett volna akár hagyni Blackhandnek, Stormwindnek, stb. Arra vagyok még kíváncsi, hogy az esetleges folytatásban/folytatásokban mennyi újabb szereplõt fogunk még megismerni, remélem a Hearthstone-ból is beletesznek minél többet, gondolom itt például a következõkre: Thrall, Jaina, Grommash-nak is nagyobb szerepe lesz remélhetõleg (jöhetne Garrosh is majd), Malfurion, Rexxar, Uther, Valeera. És akkor olyan karakterekrõl még nem beszéltem, mint mondjuk Emperor Thaurissan vagy Ragnaros, esetleg a sárkányok közül valaki (remélhetõleg idõvel õk is be fognak kerülni, Ysera, Deathwing, Onyxia, Malygos, Alexstrasza, stb., stb.). Nagyon jó lenne/lesz.
A filmet egyértelmûen moziban, 3D-ben, vagy még inkább IMAX 3D-ben érdemes megnézni, utána pedig, ha tényleg 40 perccel lesz hosszabb a kibõvített verzió, természetesen azt is megnézni, mint ahogy én is meg fogom.
9/10
8/10
Ljerk 2016 jún. 12. - 16:16:02 8/10
(82/124)
Elég sokat játszottam a játékkal, a film nekem érthetõ volt - le is kötött, meg voltam vele elégedve.
8/10
porthosz 2016 jún. 12. - 10:36:38 8/10
(81/124)
Na megnéztem én is, sokkal jobb mint számítottam. Az orcok egyáltalán nem lógnak ki az emberek közül a vásznon.

Egy picit hosszan nyújtják a filmet (lehetett volna rövidebb is), de egyébként rendben van a film. Viszont nagyon belecsaptak a lecsóba, a feleségem panaszkodott hogy sokáig tartott mire rájött hogy ki-mi-hogyan (õ nem játszott a játékkal). Jobb lett volna egy kicsit bemutatni az elõzményeket is.
Remélem lesz folytatás.
10/7
Denick 2016 jún. 08. - 15:36:59
(80/124)
Üdv!
Csak nekem tûnt fel egy bõdületes nagy baki a sztoriban? Horda akar szövetkezni a szövetséggel?

Másik alapvetõ hiba, hogy a rendkivül sablonos sztori csak az Orkok és Emberek harcának a kezdete és nem a Warcraft sztorinak!

Sokkal átütõbb lett volna ha tényleg a kezdetekig visszamegy, és a nem rajongó közönségnek is lefestik azt a fantasy világot ami e mögött van. Akkor talán nem csak a rajongók évezhetik kicsit a nosztalgia élmény miatt.
A kezdetekkel megalapozható lett volna egy szerteágazó sorozat mindenki számára de félõ, hogy már nem lesz lehetõség bemutatni a Teremtést, a Titánokat, Sargeras-t, Kil\'jaden-t, Archimond-ot, A sárkányok szövettségét, Az élet kialakulását. Az éjelfek harcát... és sorolhatnám - aki ismeri a játékot, tudja mennyi lehetõség van az igazi kezdetekben.

Alapvetõen nagyjából erre számítottam az elõzetesek alapján, de rendkívül bosszant, hogy csak az egyszer nézhetõ kategóriába kell sorolnom.

Bízom egy jobb folytatásban :)
2/10
pikigeri 2016 jún. 06. - 02:07:08 2/10
(79/124)
Katasztrófa volt ez a film!
Igaza volt a sok negatív kritikának, ami megjelent a filmrõl, mert ez a film a Warcraft név totális kigúnyolása!
A Blizzard sárba tiporta ezzel a filmnek nevezett katyvasszal a Warcraft brandet!
Katasztrófa, hogy több, mint 5 év alatt ezt tudták összehozni, ráadásul mindezt a Blizzard közremûködésével.
Jellemzõ példája annak ez a film, hogy azt gondolják, hogy se kidolgozott story, se cselekmény, se háttér, se a felmerülõ kérdések megválaszolása nem kell a filmbe, mert önmagában a látvány és a Warcraft név sikeressé teszi. Ez nem így van!
Ma már nem elég a látvány!
Összevissza kapkod a film, nincs idõ semmire, nincs a filmnek se eleje, se vége, semmi nincs kibontva és semmi nincs megmagyarázva, semmi nem következik semmibõl, egy nagy név sincs a színészek között!
Az egyik legrosszabb film, amit életemben láttam!
8/10
Irgum76 2016 jún. 04. - 23:06:41 8/10
(78/124)
elõször is abbahagyhatnátok ezt a szájkaratét mert le lesz zárva a topik premier után pár nappal

A filmrõl:
Hát én az elsõ 5 percnél majdnem kimentem a moziból
könny fátyolos szemû ork simogatja a terhes felesége pociját áhhh
én heavy metal fantasyra ültem be nem a Romeo és Júliára
késõbb nekem elég zavaros volt a sztori pl a három hosszú, sötét hajú, szakállas ember karaktert mindig összekevertem és mint a kínaiakat a zorkokat sem volt könnyû beazonosítani, hogy ki kivel van ki ellen
a végére már tisztult a kép
én pár hónapot játszottam a wow-al (általában undead warlock-al) és jó volt látni a bejárt helyszíneket, hátasokat, PvP párbajokat és így belegondolva mintha a játékból visszaköszönõ küldetések sorozata lett volna a film
a zorkok baromi jól néztek ki minden apróságra figyeltek az agyar pirszingtõl a koponya vállvértig és azok a brutál fegyverek ahhh gyönyörû volt
igaz az emberek is szép vérteket, fegyvereket kaptak
kicsit több háttér információ és akció lehetett volna és kevesebb romantika de ami akció volt az kemény
ja és igen néha mintha bárdal vágták volna meg egyik pillanatban még ütésre lendíti az öklét az ork másik pillanatban meg a varázsló csata közepébe pottyanunk bele hiába na hiányzik az a 40 perc bár mint dohányos nekem pont elég egy filmbõl 2 óra
amit nagyon hiányoltam a többi faj bevonása

SPOILER

a végén nem értem miért fordultak el a zork warlock-tól a PvP-ben minden speckó megengedett nincs etikai kódex, hogy már pedig csak püfölni lehet egymást az életerõ szívás csalásnak számít
mint a Butch Cassidy és a Sundance kölyök-ben
"-jó elõször beszéljük meg a szabályokat
-milyen szabályokat? A késpárbajban nincsenek szabályok"
erre Sundance tökönrúgja
jó igazából értem a dramaturgia ezt diktálta de így kicsit játékidegen lett

SPOILER VÉGE

összességében nekem ez a stílus sokkal jobban bejön mint a Gyûrûk ura de ne hasonlítsuk az almát a körtével
nálam 8/10

Ui.: Westend-ben néztem néha homályos volt néha beszaggatott húgom mondta, hogy múltkor náluk is ez volt az x-men-en szintén az 5-ös teremben
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 jún. 03. - 23:26:54
(77/124)
Ezzel megint csak magadat járatod le. De csináld csak. Ami késik, nem múlik.
1/10
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 jún. 03. - 23:16:58 1/10
(76/124)
De ezek szerint ÉRTELMETLEN moziban megnézni bármit, hiszen a DLC-k nélkül hiányzik a fél film!
1/10
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 jún. 03. - 23:14:39 1/10
(75/124)
Megint itt trollkodsz kicsi troll?
amúgy az SG-rõl, de innense tudnak kitakarítani senkit. Max 2 perc létrehozni egy új accot... És azt manuálisan.
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 jún. 03. - 22:54:37
(74/124)
A hülyeségeket megint csak te nyomod egyedül. De csináld csak.
Remélem innen is kitakarítanak majd, úgy mint az sg-rõl!
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jún. 03. - 13:55:34 1/10
(73/124)
Akkor javaslatod az hogy vegyük meg a filmzeneCD-t, annak a borítóján biztos van pár ork, a filmet meg hanyagoljuk?
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jún. 03. - 13:54:13 1/10
(72/124)
Hm, szóval az új trend az hogy nézd meg moziban, aztán vedd meg a patchet/dlc-t aka. "bõvített/rendezõi változatot", kimaradt jeleneteket, akármi, és csak akkor fogod látni konkrétan a filmet amiért olyan sokat leszurkoltál a moziban?

Ennyire hülyének néznek?
És annyira hülyék vagytok hogy nem is ellenkeztek?
10/10
MattColors 2016 jún. 03. - 09:54:04 10/10
(71/124)
Én remélem, eléri a szükséges bevételeket a folytatásokhoz, és a Blizzardnak lesz annyi esze, hogy ezeket a hibákat kiküszöbölje a késõbbi filmekben. Az idegesítõ vágások, pont a kimaradt 40 perc miatt vannak. Ezen is látszik, hogy még nincs tapasztalatuk. Csak azt nem értem, hogy miért spóroltak? Értem én, elsõ film, ott a para, hogy bukhat, de pont azért kellett volna nagyobb kockázatot vállalniuk, hogy ez ne történjen meg, plusz annyi pénzük van, hogy az már felér egy istenkáromlással.
Törolt Felhasznaló 2016 jún. 02. - 06:58:14
(70/124)
40 perccel van vágva a film. A vágatlan talán több mindent magyaráz majd.
6/10
Áron Janosov 2016 jún. 02. - 03:23:36 6/10
(69/124)
ami jó:
- zene. epic fantasy, ilyen kellett legyen, nem mint a trailerben. ahogy bejön a Blizzard-Warcraft felirat a mély drummal, libabõr.
- CGI. az orkok fizikumát, súlyát nagyon sikerült átadni
- az orkok nagyon jól kivannak fejtve, a karaktereik kiválóak. nincs panasz

ami rossz nekem:
- borzasztó vágás. a film elsõ 20-30 perce abból áll hogy másfél percenként ugrálunk helyszínek közt, képtelen egy normális hosszúságú jelenetet megtartani, és ott elmondani hogy mi van, rohan mint a lefejezett veszett tyúk.
- ember karakterek. kongnak az ürességtõl. Lothar - a világ legjobb harcosa. és vizenyõs ragnar szemei vannak. Fia - szeret harcolni. Király - jó király. ennyi a személyiségük, és a párbeszédek nem segítenek rajtuk.
- sztori. katyvasz, nem magyaráz olyan dolgokat, amiket kéne, egy csomó felesleges infót mond, amit ki lehetett volna hagyni, vagy +15 perccel emészthetõbbé lehetett volna tenni.
- világ. annyit tudunk meg Azerothról, hogy vannak törpök, ott valahol a háttérben elfek, meg emberek, és a szövetségük gyengusz. meg vannak varázslók. és ennyi. két óra alatt. ez az információ visszatartás teljesítmény.

summa: mint játékadaptáció, feljebb húzta a mûfajt, de mint film, gyenge lett nekem
10/10
MattColors 2016 jún. 01. - 15:28:37 10/10
(68/124)
Elsõ filmnek, tök jó volt. Közel sem volt tökéletes, de én el tudtam tekinteni a hibáitól. Mellesleg korongon lesz egy 40 perccel hosszabb rendezõi változat, ami elég jó hír.
A folytatásokban, majd kiforrja magát.
9/10
BReal85 2016 jún. 01. - 15:05:07 9/10
(67/124)
Persze, hogy jobban néztek ki a Gyûrûk urában, mert ott az összes ork maszkírozott, beöltöztetett színész, statiszta volt. Lehet, hogy a nagy csatajeleneteknél a hátsó orkok számítógéppel lettek megvalósítva, de amiket közelrõl láttunk, azok nem. A Warcraftban elhiszem, hogy a háttérben lévõ, névtelen orkok kidolgozása nem tetszett, de azt nem, hogy Durotan stb. nem volt elég élethû. Ugyanis A hobbit CGI orkjait (mert ott már számítógéppel készültek) keresztbe lenyelik.
10/10
offtopic
MattColors 2016 jún. 01. - 13:50:28 10/10
(66/124)
Egyetértünk. Torolhetnék már a baromságaidat.
6/10
michael corleone 2016 jún. 01. - 09:20:09 6/10
(65/124)
Én nem játszottam a film alapjául szolgáló játékokkal,a sztori,karakterek,csaták,-a Gyûrûk Ura ugrott be róluk(csak a gy.u.-ban jobbak voltak a zenék+az orkok jobban/élethûbben néztek ki).Mint látványfilm sem nagy eresztés,a fullcgi orkok is elég bénák,sok a sablonos jelenet a sztoriról már nem is beszélve.Egyszer azért nézhetõ ha nincs más.10/6.