10/10
Borovi Bence 2016 máj. 30. - 08:40:06 10/10
(44/124)
Egyetértek és örük, hogy végre olyan fantasy, amiben sok a varázslat.
10/10
MattColors 2016 máj. 30. - 01:17:46 10/10
(43/124)
Most nézem, hogy láttál 5 percet a filmbõl, valószínûleg kamerásan, lepontoztad 1-esre, és fikázol??? Na takarodj te galamb!
10/10
MattColors 2016 máj. 30. - 01:10:19 10/10
(42/124)
Ja, a kritikusoknak meg azt üzenem, hogy szívják le Hálivúdot! De tényleg! SW7-et kinyalták, meg s-bõl szájba, ezt meg húzza a sok fizetett ízlésficamos... A Blizzard ezt nagyon keményen odatette, és ennyi!!!!
10/10
MattColors 2016 máj. 30. - 01:04:56 10/10
(41/124)
Mellesleg tudod egyáltalán ki az az Ork árva? (...)
10/10
MattColors 2016 máj. 30. - 01:03:02 10/10
(40/124)
Legkomolyabb filmes Fantasy élményem volt, ne hallgassatok a "mindent kritizálok, mert szánalmas az életem és ki kell élnem magam" emberekre!
Sz*r a grafika???? Imax 3d-ben néztük és kb lecidáztuk magunkat a látványtól... Haverom meg õs wow-os, elõre megmondta (nem el spoilerezte, csak utalt rá, meg láttam rajta, hogy tudja mi jön - "Most nagyon komoly varázslatot csinál" például)
A film után, másfél órát beszélgettünk még róla és srácok... Ez a Warcraftból, csak egy morzsa... Azért is ez a címe. A kezdet. Akkora univerzum, akkora történettel, hogy ebben a filmben, még semmit nem láttunk belõle. Annyi karakter van még, akiket látunk majd, itt épp csak megmutatták, mirõl lesz szó...
Humor ott van, az ork sámán (démon) egy állat. :D

SPOILER

Amikor a sámán magyaráz a másiknak és közben úgy szívogatja a mellette láncra vert ember életerejét, mint ahogy én szoktam chipset, vagy földimogyorót csipegetni a dohányzóasztalnál, az hatalmas volt! És ez csak egy!

SPOILER VÉGE

A varázslatok megjelenítése egy az egyben a játék...

Marvel? (Kedvelem... Fogjuk rá...) DC? (Szeretem) De most?

BLIZZAAAAARD!!!!! Jöjjön a töbii! MégMégMég!!! :D

Én nagyon óvatosan pontozok, de ez nálam 10/10

Aki meg azért nézi meg, hogy csak a hibákat keresse, hogy közben lemaradzhasson a filmrõl, azt csak szánni tudom.....
10/10
MattColors 2016 máj. 30. - 00:56:20 10/10
(39/124)
Ne sértõdj meg, de hülye vagy!!! Te mindent lehúzol? A nõdet is így kritizálod? Van egyáltalán?
10/10
MattColors 2016 máj. 30. - 00:47:54 10/10
(38/124)
Meg bizony!!! ;)
10/10
Jozsef Nanasi 2016 máj. 29. - 20:54:50 10/10
(37/124)
Kiváló film, igényes.
8/10
iarobz5 2016 máj. 29. - 17:36:03 8/10
(36/124)
Ami nem tetszett:
- a filmet kísérõ állandó, ütemes dobogós zene.

Szerintem a játék sikeréhez ez is hozzájárult, minden WoW playerbe beleivódott rengeteg klasszikus, amik többsége a háború dobjaitól zengett. Itt most több millió játékosról beszélünk, akik leültek a gép elé és a kezdõképernyõn a Dark Portál mellett egy ütemes, dobogós zene fogadta õket, ekkor már beindult a Pavlovi reflex :) Nekem mint volt játékosnak ( kb. 6 évig voltam a rabja ) ez egy pozitívum.

Óriási feladat volt úgy összerakni ezt a filmet, hogy mindenki élvezni tudja, szinte lehetetlen a nagyközönségnek és a gamer társadalomnak is egyszerre hozni az elvárásokat, ami az egyiknek negatívumként csapódik le, az lehet a másiknak plusz pont.

Például nekem libabõrös lenne a hátam, ha ezt meghallanám a moziban, annyi emléket ébreszt fel:

https://www.youtube.com/watch?v=800be1ZmGd0
10/10
bencedab 2016 máj. 29. - 17:15:16 10/10
(35/124)
Nemrég néztem meg a filmet és nem voltak nagy elvárásaim (a trailereket látván), de nagyon tetszett.
Az elejérõl hiányolok egy kis részletezést, hogy mégis mi-hogyan, de kárpótol a folytatás a gyönyörû helyekkel, grandiózus csatákkal és a fordulattal, de nem spoilerezek.
Mindenképpen javaslom az IMAXet (nem a 3D miatt, az IMAX miatt), mert a gyönyörû hatalmas terek/helyek/városok ott jönnek át igazán.
Ottofan1 2016 máj. 29. - 16:35:28
(34/124)
A 3D megérte?
1/10
Torolt Felhasználo 2016 máj. 29. - 16:31:16 1/10
(33/124)
Nem a felvétel minõsége bosszant. A grafika eredeti minõsége bosszant. Az meg olyan sz*r hogy bûn kiadni pénzt érte BÁRHOL. Ugyanis egy Bio-nikkel filmben menne csak el ez a hülye lézer-dimenzió-kapu.

De ha a trélert nézed, akkor pl. a zorkok pont úgy néznek ki mint egy videojáték-szökevény (erõsen a szögletes wow-grafika, ami wow-milyen-f*s), nem mint valami amit filmen 200 millió dodóért akarnál látni.

Ja, ha vki esetleg olvasta azt a botorságot hogy "a film története az 1. játék története", az gyorsan felejtse el. Az 1. játékban az orkok õshonosak voltak Azerothban, és kapunyitogatásról sem volt szó a 2. játékig, ahol szintén nem az orkok jöttek át a kapun, hanem vmi démon-egységek az orkok erõsítésének, mert az emberek holokausztot hirdettek ellenük.
xdm 2016 máj. 29. - 16:08:30
(32/124)
Mozis felvételt nézel, és ki vagy akadva a minõségre ? :DDDDD Ember, te mirõl szövegelsz ? Nem is láttad moziba, és így osztod az észt?
7/10
filmróka 2016 máj. 29. - 15:13:14 7/10
(31/124)
Moziban néztem 3D-ben. Nem ismerem a wow világát és az elõzményeket. Nekem alapvetõen tetszett a film, és érthetetlennek sem találtam.

Nagy, világmegváltó bölcseleteket nem szabad várni tõle, ez nem filozófikus mûvészfilm magvas mondanivalóval, ezért ennek megfelelõen kell értékelni. Fantasztikus, hogy a cgi mire képes manapság, félelmetes, de az orkok jobb színészek voltak, mint az emberek!

Ami nem tetszett:
- a filmet kísérõ állandó, ütemes dobogós zene. Nem a minõségével volt bajom, hanem a mennyiségével, non-stop hangosan nyomták. Szó szerint örültünk a végén, hogy végre csend lett.
- szereplõk kiválasztása: nem passzolt a szerepre például a király, ill. semmiféle kohéziót nem éreztem a király-királynõ párosban vagy a többi szereplõ között. (Tudom, nem errõl szólt a film..de mégis).
- érzelmileg nem lehetett azonosulni egyik szereplõvel sem, itt nekem valami hiányzott /átélés/, így nézõként csak valóban nézõ maradtam: a cselekmények futószalagszerûen jöttek, és kívülállóként szimplán konstatáltam a történéseket. (Gyanítom, hogy a karakterek és a sztori jobb kidolgozása segített volna, viszont a játékidõ már így is hosszúra sikerült.)
- a végére a meglévõ gyenge színészi játék teljesen elfáradt. Az õrzõ, a király stb már-már gagyi szintig süllyesztette a filmet. Kár volt.

Mindezektõl függetlenül szerintem élvezhetõ, érdemes egyszer megnézni.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 máj. 29. - 14:57:33 1/10
(30/124)
Kezdjük ott, hogy a LÉNYEK grafikájáról nyilatkozták csak hogy jó. A HÁTTÉRrõl ellenben alig esett szó - mégpedig azért, amiért ha szóesett róla azt már lehúzták.

Az egész olyan mint egy playstationre programozott szereplõk egy odaokádott, összefolyó háttér elõtt vacakolnak. Egyszerûen pocsék.

Az sem lenyûgözõ hogy egy random terhes ork mûhassalfetreng, majd végigsétálnak egy ködön, majd egy ~sereg között, majd elérnek vmi lézerkapuhoz, és következik vmi Halálhajó-effekt, vagy víz alatt nyüglõdés mint átkelés a portálon. Miközben egész mozivászont betöltõ szakállas-ork-varázsló pofát bámulhatunk, aki nyilván nagyon gonosz, mert kék a szeme, vagy valami...
Szóval a WC-t le lehet húzni.
10/10
avsk 2016 máj. 29. - 14:25:09 10/10
(29/124)
Ugye tudod, hogy szinte senki sem veszi már komolyan a hozzáoszlásaidat! Akkora ordenáré hülyeségeket írsz, hogy az már lassan-lassan mûvészet. Mióta szar a grafika? Még a negatív kritikusok is dicsérik, de te már csak hobbiból szapulod. 1. 5 perc, mi? Talán nem csukott szemmel kéne nézni és az Ûrgammákon elmélázni.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 máj. 29. - 14:03:54 1/10
(28/124)
Na megnéztem az elsõ 5 percet.

A grafika mindent alulmúl, és semmi vonzó nincs a cuccban. Trágya hulladék, aminél már azon sem erõlködtek hogy jól nézzen ki, csak lufiként felhypolták. Pedig manapság a történet mint tudjuk kiveszett a filmgyártásól, és csak a villogó képernyõ maradt. Na hát úgy tûnik itt már azt is kispórolták.
Ki akar gyûjtést rendezni az Ork Árvák számára? Izaurának is milyen jól sikerült a szemmûtétje!
9/10
BReal85 2016 máj. 29. - 11:22:36 9/10
(27/124)
http://wow.zamimg.com/uploads/screenshots/normal/526928.jpg

Svéd oldalról kép a Bluray kiadás steelbookjáról. Csinos. :)
10/10
avsk 2016 máj. 28. - 19:24:41 10/10
(26/124)
Na hosszú hónapok várakozása után ez is eljött.Egy - két dolgot leszámítva ez az alkotás simán megérne egy folytatást, ha másért nem , de legalább, hogy megtudjuk, hogy a trilógia végén hogyan javítják ki a lore eltéréseket. Alapesetben szerintem nem lett volna semmi gond belõle, ha hagyják szinte szóról-szóra az eredeti felállást. Gond nem lett volna belõle, mert mint a Gyûrûk Úrában az elsõ 10-20 percben simán el lehetett volna kõrvonalakban mesélni a háttérsztorit (miért zöld a bõrük az orkoknak pontosan, Gul'dan és medvih kinek a parancsára cselekedet eredetileg, ki az a Sargeras, stb.), bár ha ezt szép lassan kirajzolódik a trilógiában minden rendben van. Mással is osztom azt a nézetet, hogy simán belefért volna még egy 30-40 perc az elsimítások véget és az árnyaltabb karakterábrázolások miatt.
És azt a rengeteg utalást a játékosoknak! Fenomenális. Jókat mosolyogtam rajta az ismerõseimmel. Mindenképp érdemes megnézni, az biztos, hogy nekem a DVD verziója ott lesz a polcomon
1/10
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 máj. 28. - 19:06:15 1/10
(25/124)
Sokkal viccesebb hogy a felhasználónevem nem az amit én választottam, hanem amire a port.hu árírta.