10/10
Newton 2009 márc. 10. - 09:02:04 10/10
(140/860)
Furcsa, hogy akiknek tetszett a film azok értelmesen próbálják kifejteni a véleményüket, érvelnek, mesélnek az eredetirõl, megkérdezik az "ellentábort" hogy mégis mondják el a konkrét problémáikat, akiknek nem tetszett azok pedig fröcsögve, habzó szájjal szapulják, és meglehetõsen igénytelenül szólnak a témához, tisztelet a kivételnek persze, mert ilyenek is voltak. Bármelyik képregényadaptációban találhatunk buktatókat, és 100 dologba bele lehetne kötni, de nem tesszük. Ebben az esetben miért ilyen fontos?
9/10
SandM 2009 márc. 09. - 23:24:44 9/10
(139/860)
Én ma néztem meg, és nagyon tetszett! Nem olvastam a lépregényt (sajnos), de nagyon megfogott a film. Nem is tudnám más filmekhez hasonlítani. Nem tudom miért volt gondja egyeseknek az akciójelenetekkel, szerintem azok is rendben voltak, ki voltak dolgozva, bár ebben a filmben szerintem ennyi és így volt a jó. Rorschach karaktere nagyon ott volt, mivel szerintem az õ személyisége volt a legjobban kidolgozva.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a hosszú, elgondolkodtató, nem sablon filmeket...és az a 16-os karika sem véletlenül van a film elején:P
9/10
offtopic
Leonidas 2009 márc. 09. - 22:43:57 9/10
(138/860)
ne haragudj tényleg nem te voltál :S twilight volt :D
csak egybõl utána írtál és valahogy összemoshattam a két hozzászólást :D
sipka 2009 márc. 09. - 22:36:05
(137/860)
Én valahol emlegettem a "Amerika kapitány"-t? :D
Hol?! Na mindegy.
Egyébként a ruházati megújulás nem egy képregény részen belül történik. (Bár értem, hogy mire célzol :P
Ha viszont Alan Moore (képregényíró) úgy döntene, hogy csinál még egy fejezetet a "Watchmen"-nek, akkor nyilván másképp állna a tervezéshez :) Tetszetõsebb rucikkal dobná föl a szereplõk kinézetét :D
sipka 2009 márc. 09. - 22:26:56
(136/860)
Hát igen :) Lehet hogy egyszer majd eljutunk oda, hogy a rajzolt képkockák helyett, híres színészek beállított mozdulatait láthatjuk :D Sokkal hamarabb meglenne az egész, hisz csak egy kattintás, majd pedig jöhet a photoshop XD

UI: Itt van még egy adag képregényhõs, régi köntösben :) (Rozsomák durván néz ki!! :D
9/10
Leonidas 2009 márc. 09. - 22:22:27 9/10
(135/860)
Azt azért nem állítanám, hogy nem újultak semmit a kosztümök...
A filmben két generáció van feltüntetve:
a régi Minutemen csapat (1940-es évek, persze, hogy gagyinak tûnnek a szerkók :P )
Az új Watchmen csapat ahol a régiek kicsit modernizálták a felszerelésüket,de hûek maradtak a képregényhez:
pl. Nite Owl, Comedian, Ozymandias

U.i.: nem tudom milyen captain americáról beszélsz :P õ a Marvel comics-hoz tartozik. Sztem Dollar Billel kevered.

utó Ui.: a film elött nem ismertem a képregényt, de most már muszáj lesz :)
10/10
janka:) 2009 márc. 09. - 21:59:22 10/10 Előzmény majszli
(134/860)
nem vagy filmkritikus te csak 1 vagy a sok nézõ közül.
és ahogy észreveszem több ember fedezte fel a film különlegességét.
vannak ám olyan filmek amin gondolkozni is kell és a sztori mögé kell nézni.
de úgy látszik ezek nem neked valók:P
offtopic
norton15 2009 márc. 09. - 21:55:48
(133/860)
Ez az Ájronmen inkább Bádogember.:) Érdekes látni, hogy mennyit változtak a karakterek. A legtöbbet Vasember változott láthatóan, hálistennek.
sipka 2009 márc. 09. - 21:49:28 Előzmény majszli
(132/860)
A szereplõk béna jelmeze összefügg az adott képregény terjedelmével. Például a "Watchmen" csak tizenkét részes. Se több, se kevesebb.
Viszont a többi hõsnek (Pókember, Batman, Vasember, Superman stb.) több ezer története van, amiben fokozatosan alakultak át a hacukák (mindig az adott kornak megfelelõen). Tehát szép lassan kifejlõdött a karakter, és vele együtt a ruhatár is.
Ha véletlenül úgy alakult volna a helyzet, hogy mondjuk a "Vasember" képregény megáll a 30. résznél, akkor a belõle készült filmben is ugyanolyan gyatrán nézett volna ki, mint az 1964-es képfüzetekben (szürke dromedár) :)
De ez szerencsére nem következett be, így piros-sárga páncélzatban láthatjuk a Tv képernyõjén (a modernkor követelményeinek eleget téve).
Szóval nem kell csodálkozni a "Watchmen"-ben feltûnõ szuperhõs öltözékeken, hisz a folytatás megléte nélkül nem volt alkalom a megújulásra. 1986-87-ben még jól nézett ki :)

UI: Beszúrtam egy képet, amelyen ismert hõsök láthatóak.....a legelsõ sztorijukban :P Vicces :DD
10/10
janka:) 2009 márc. 09. - 21:46:53 10/10 Előzmény majszli
(131/860)
mi az hogy nem mutatott újat???
szerintem egyszerûen az a fajta vagy aki nem néz a film mögé. szerintem igen csak Sin Citys hangulata volt nem 1x, és igazán új témát vetett fel érdekes sztoriban. mindenkinek csak ajánlani tudom (persze 18 év felett:))
az intelligens hozzászólásodhoz meg csak gratulálni tudok.
9/10
offtopic
Leonidas 2009 márc. 09. - 21:28:41 9/10 Előzmény majszli
(130/860)
hát ezek aztán az érvek...
"ez egy f*s, az egy szánalom, az meg g*ci, az meg egy b*zi..."
ezek az érveid???
van egy véleményed...oké legyen, de ***moderálva*** hogy másokat elbátoríts a filmtõl?
a másik meg az, hogy kulturáld már magad...
itt egy valami (valaki) van ami szánalmas... ez a komment az Õ kommentjére a válasz
Anteris 2009 márc. 09. - 21:23:29
(129/860)
Ha láttál már egy képregényadaptációt akkor mindet láttad. A traliereknek meg nem szabad hinni, a szakma legszemetebb mûfaja.
offtopic
leopard26 2009 márc. 09. - 20:03:33
(128/860)
Én is így vagyok vele de még pár napot várni kell rá!Még az angol sincs fent sehol se
10/10
Zyppho 2009 márc. 09. - 20:02:07 10/10
(127/860)
*** Spoiler ***

a képregényben van igazán részletezve... Dr. Manhattan által alkotott ruhaanyag. Még 16 évesen Rorschach ruhaiparban dolgozott.. egy nõ rendelt egy ruhát ebbõl az anyagból de nem vitte el mert rondának tartotta. ezért R. hazavitte és átszabta. No.. visszakellett egy kicsit olvasnom de no problem :D
1/10
Cullangka 2009 márc. 09. - 19:36:45 1/10
(126/860)
nem tud valaki feliratot a filmhez????:S fontos
majszli 2009 márc. 09. - 19:15:03
(125/860)
1. amit már nem tudom ki írt: hogy ez egy groteszk világ. hát nem az. nincs olyan hangulata, ebben akkor már sokkal inkább mutatja meg a grotesz világot a sin city, ami hozzátenném egy kibaszott jó film. másrészt semmi új nem volt benne, semmi, ami izgalmassá tete volna, a börtönös rész volt talán az egyetlen. sok filmet néztem már, és nem a tipikus akciófilmeket szeretem amiben egy szál van, és az is egyszerû. igényesebb alkotásokhoz szoktam. az oldboy elég jó film, és ott nem erõltetett, hanem megrázó a befejezés.itt meg mindent odahánytak a végére ami szerintük csavar a filmben: a csaj apja a komédiás, aztán a rosszfiúról kidderül h õ a jó. semmi értelme sincsen, mivel nem nagy élményt nyújtott, mint más filmeknél a csattanó: hogy úristen ezt nem is gondoltam volna! hanem továbbsiklottam felette, h oké, és akkor most mi jön? nem izgultam senkiért, mert mindenkit utáltam a filmben: a szemüveges buzi gyerek hát az nagyon gyerekes, és még a szerkója is szar. a csaj az 1 ribanc, a kék geci az meg hidegen hagyott, nem tudom 1 isten mit keres ott, az a csávesz aki elvileg a legintelligensebb, na az se tûnt okosnak, nem volt bölcs, felületes búra volt 1 szaros hátratûzött hajpánttal, ami ismételten szánalmas volt. annyira untam az egészet, hogy ilyen még velem nem volt sose. még az unalmas mûvészfilmek is jobbak. amúgy ha fordulatos filmeket akartok nézni: nézzetek Linch filmeket. a képregényt nem minõsítem mivel nem ismerem, de a film 1 rakás szar. ennél még a max payne film is jobb volt, pedig az is egy fos.
sipka 2009 márc. 09. - 18:26:20
(124/860)
A képregényt 1986-ban adták ki. Elég régen... Így én nem írnám a számlájára a "másolás"t, illetve az egyéb filmekbõl látott hasonlóságot. Az a bizonyos 200 film, biztos a comics megjelenése után készült :P
A klisé pedig már a filmipar megszületése óta terjeszkedik, amely miatt (manapság) kevés a sablon mentes alkotás.
A "Star Wars"-szal való azonosítást pedig igazán kár volt szóba hoznod, mert akkor az "Oldboy" címû mûremeket is simán leköphetnénk, mert alkalmazni merészelte a "rokoni-titkot". Nehogy már ettõl legyen sz#r egy film :P
A rejtélyes maszkon se kéne feldühödni. Nekem egyáltalán nem okozott álmatlan éjszakákat az álarc különös mûködése :) Vicces lenne ha elgondolkoznánk az olyan momentumokon, mint mondjuk: "Hogyan mûködik a Jedi-erõ?", vagy "Batman (egy felhõkarcoló esetében) miképpen tud odaszállni a megfelelõ ablakhoz?" vagy "A Wanted-es lövések, hogyan valósíthatók meg?" stb.
Ezek mind-mind idõpazarló kérdések...
A karakterek jellemábrázolása pedig elég részletesre sikeredett (szerintem). Fõleg, hogy itt több (ismeretlen) hõst kellett megismertetni a közönséggel, míg a Batman filmekben csak (nagyjából) egyet :)
Amúgy te ettél már "M and M's"-et? :DD Nagyon finom, de az alakja nem igazán hasonlít "Éji Bagoly II." jármûvére :P

Ja, meg megszeretném még kérdezni, hogy: "Mi volt következetlen a filmben?" Jó lenne ha kifejtenéd, mert nem igazán tudom, hogy mire gondolsz...
twillight 2009 márc. 09. - 18:15:02
(123/860)
Szerintem egy baja vana filmnek: ez nem egy film. Nem is egy képregény filmen. Hanme egy _egész csomó_ képregény filmen. Baromira megterhelõ nézni, otthon, részletekben sokkal befogadhatóbb lesz.

Pár kifogást említettetek, ezekre reflektálnék: a film nem unalmas. A szerkezete szokatlan, mert képregénykockák vannak a filmen, nem folyamatos cselekvés, és ezek fokozzák, módosítják egymás értelmét. Ezért telik órákba egy sima képregényfüzet "elolvasása" is.
A kék embernél nem vérkeringés, hanem keringési rendszer van. A fordítás feliraton jó (no és persze ha tudsz angolul és figyelsz).
A "Csótány" maszkjára én is kíváncsi lennék, de elmondják mit jelképez: a pszichológusok tintapaca-tesztjét.
Az is "uncsivá" tehette a filmet egyeseknek, hogy nincs egy fõszereplõ, vagy egyetlen közösen ügyködõ csoport, hanem sok-sok szál, amire mind figyelni kell (de legalábbis érdemes).

Az meg, hogy 1 ütéssel képesek kiütni bárkit, az tipikus képregényhõs elem. A film koncepciójában ugyanis kettõs: egyfelõl a torz világ nyomasztó volta jelenik meg, de folyton ott libeg körülötte a szatíra párafelhõje (pl. az elsõ csoportképen ott van "Amerika Kapitány", vagy mikor a lány megjegyzi "kosztümös hõs vagyok, szokásom hajnali háromkor õrültségeket csinálni").

Nagyon-nagyon-nagyon jó film ez, csak megterhelõ (és nem akciófilm. Ha azt akarsz ülj be a Véres Valentinra).
8/10
nabukodonozor 2009 márc. 09. - 18:06:41 8/10
(122/860)
Én olvastam a képregényt és rajongóként néztem meg a filmet. Nehéz megállapítani, hogy ez milyen lehet valakinek, aki nem olvasta. A képregény úgy 1000-szer jobb, mint a filme, de az a zseniális ebben, hogy ha még a képregényt elosztom ezerrel, az még így is rohadt király. Nekem tetszett a film, szerintem nem unalmas, de ez nem egy pókember film, ezt meg kell érteni. A képregény annak idején gyakorlatilag egyfajta lázadás volt ezek ellen a szuperhõs karakterek ellen és egyben tisztelgés elöttük. Aki látta a filmet és unalmasnak találta azt arra buzdítom, hogy kicsit gondolkodjon el a mûvön, mert tele van filozófiával, bár lehet, hogy ez a vásznon kevésbé jött át. És itt inkább a karakterek fontosak nem történet, tehát nem csoda ha nem különösebben akciódús, bár szerintem az egész filmben az akciójeleneteket rontották el a legjobban. Ismerve a képregény nekem ez olyan 8/10, korrekt adaptáció, de nem túl bátor és sok minden hiányzik belõle nekem.
10/10
emii. 2009 márc. 09. - 17:43:13 10/10
(121/860)
Helóó mindenki!
Nos. Hogy az igazat megvalljam, az elején rohadtul nem tetszett a film.
Kiléptem a moziterembõl (barátommal voltam) és mindketten ráztuk a fejünket, hogy huh... hát ez nem tetszett.
Másnap. Sétáltunk egy kis utcán, és egyszer csak megszólal: visszavonom, amit tegnap mondtam, mert egy film azért tetszik, mert megtalálod benne önmagad.
És elkezdtünk a filmrõl beszélni. Kibontogattuk a szálakat... és úgy gondolom, hogy nem pusztán önmagad találod meg ebben a filmben. Egyedül, az nem tetszett, hogy ugráltak össze-vissza az idõsíkokban.
Ez a film... ha belegondoltok zseniális. És órákat lehet róla beszélni. Megfogott... Pedig az elején értéktelennek és semmitmondónak tûnt.
Én ajánlom minden olyan embernek, aki szeret a dolgok alá látni. ;)