1/10
beszelo86 2012 okt. 05. - 09:00:12 1/10 Előzmény danton-b
(29/209)
http://www.youtube.com/watch?v=EO82t4ViZl4

5 és a 22 perc között egyenesen nézhetetlen és siralmas.
1/10
beszelo86 2012 okt. 05. - 08:57:45 1/10 Előzmény danton-b
(28/209)
Hogy kinek mi tetszik, tényleg szubjektív dolog. Én egyszer szenvedtem végig, és már az elején úgy voltam vele, hogy ha ez a pocsék ömlengés tovább folytatódik, menten kikapcsolom a tévét.
Annak idején azért lehetett népszerû a film, mert gyakorlatilag a Haragban a világgal címû filmben (szintén Natalie Wooddal) ábrázolt lázadó fiatalságot próbálja bemutatni. Nagyon sokan korszerûnek tekintették a témát, ami mára meglehetõsen elavult. Így marad a hömpölygés, a nyál, Rómeó meg Júlia.
Nagyon érdekes viszont, hogy két helyrõl is olvastam (1001 film, amit..., Roger Ebert), bár a filmet a mai napig egyesek a legjobbak közé sorolják (ez teljességgel érthetetlen a számomra), a koreográfiát elnagyoltnak (helyes megállapítás), a fõszereplõ színészeket pedig rossz döntésnek tartják (abszolúte így van).
Shakespeare-nek pedig nem minden darabja (Hamlet, Macbeth, Othello, Lear király) volt bulvár, egész egyszerûen a megélhetésért, a pénzért kénytelen volt néha a közönség számára írni darabokat. Mint mondtam, a Romeo és Júliát nem a legjobbak közé sorolják, egész egyszerûen a kommerszsége miatt, míg a Hamlet egyértelmûen a legkiemelkedõbb minden darabja közül.
10/10
danton-b 2012 okt. 04. - 11:09:43 10/10
(27/209)
Kedves moderátorok ,az egy dolog hogy zampano minõsíthetetlen személyeskedõ beszólásai háborítatlanul diszeleghetnek itt,de az mitõl van hogy a balodalt megjelenõ válaszok idõrendi oszlopában,amikor elõhívja az ember a Fórum menüpontot egyedül az õ válaszai nincsenek megjelenítve?
10/10
danton-b 2012 okt. 04. - 10:59:04 10/10
(26/209)
Talán felesleges G. B. Show-t Shakespeare elé sorolni nem beszélve Ingmar Bergmanról ,de az igaz hogy korukban az operák pl vagy a Shakespeare drámák ugyanazt a szerpet töltötték be mint ma az un. könnyû mûfajok.Ez önmagában egy intõ jel arra ,hogy valaki visszafogottan nyilatkozzon arról hogy õt mitõl veri ki a víz pl. Ismétlem csak jó vagy rossz mû van és minden mûfajra igaz kivétel nélkül.
Hogy egy egy darab kinek hogy tetszik az szubjektív dolog,de talán el kéne gondolkodnod azon hogy ,vajh a tömegek izlése annyira csapnivaló ,ebbe profi kritikusok is belértendõk a West S. Story esetében pl,vagy csak nálad a bölcsek köve,a mérvadó ítéletalkotás?
1/10
beszelo86 2012 okt. 04. - 08:44:36 1/10 Előzmény danton-b
(25/209)
Én nem gondolom, hogy ez így lenne. Szerintem vannak mûfajok, amelyek alapvetõen rosszak, és ebbõl a rosszból a páratlan tehetségû emberek mégis képesek a lehetetlenre: minõséget alkotni. Vannak mûfajok, például a rock (Simon és Garfunkelt kihagytad :), amelyek pedig alapvetõen minõségiek, mégis képesek egyesek (pl. szerintem Madonna) az egészbe belerondítani.
Nekem a Jézus Krisztus szupersztár sem tetszett, de alapvetõen Webber összes darabja - szerintem - egy kaptafára megy. Az István, a királyt szintúgy nem kedvelem, ahogy az operettektõl is kiver a víz. egy dolog, ha valami kommercionálisan sikeres, más, ha minõségileg is megállja a helyét. A Romeo és Júlia angol irodalomtörténészek szerint nem a legjobb darab Shakespeare-tõl, csak az akkori közönség ízlése számára íródott mû, ami felnyomta a színház(ak) büdzséjét, mivel könnyen érthetõ, kommersz témát mozgató drámáról volt szó. Talán a mai romantikus szappanoperák is ilyenek, amelyekre inkább leül az átlagember egy nehéz nap után, minthogy megnézzen egy Ingmar Bergman-filmet.
A My fair lady George Bernard Shaw színdarabjából készült, aki többek között olyan remekmûveket is letett az asztalra, mint a Szent Johanna. Sikerének titka a Mayfair-akcentus paródiája, no meg az erõteljes Pygmalion-mitológia könnyed beültetése egy romantikus-komikus történetbe.
10/10
danton-b 2012 okt. 03. - 11:51:39 10/10
(24/209)
Merész állítás egy mûfajt leszólni,aminek pedig nagyszerû darabjai vannak.ez így van bármelyik mûfaj eetén hogy szór a minõség.Legyen az komolyzene vagy a mai limonádé és hallgathatatlan pop rock,de attól még nem dobjuk ki a Beatlest a Qeen-t pl.
A Jézus Krisztus szupersztár remekmû és erõs áthallása van az István a királyban is,ami szintén sikeres mû.
És akkor még nem beszéltünk az operettekrõl.Nincs különbség a mûfajok rangja között ,csak jó mû van meg rossz.
A Rómeó és Júlia nem giccs ,hanem Shakespeare halhatatlan alkotása, és hogy valaki erre egy ilyen darabot épít ,az egyszerûen zseniális ötlet.Betétdalai örökzöldek ,a táncok koreográfiája nagyon is profi.
Másoknak meg pl a My fair lady giccs ,ami szintén egy klasszikus mû musicalre való átültetése.
Szerintem meg mindkettõ örökbecsû darab lesz.
1/10
beszelo86 2012 okt. 03. - 11:26:32 1/10
(23/209)
Ezt tudom. Dolgoztam színházban, és nem is egy musical-elõadást volt alkalmam megtekinteni. A mûfajt magát meglehetõsen felszínesnek és "kenyeret és cirkuszt a népnek" szintûnek tartom. Ebbe beletartozik Az operaház fantomja, a kismilliószor agyonrágott Romeo és Júlia - amelybõl többek között ez a vacak is merítkezett -, az Evita, a Jézus Krisztus Szupersztár, stb. Egyébként a mûfajnak egyik alapköve a Ziegfeld Follies volt, a harmincas évek amerikai szórakoztatóipara pedig mindahányszor a látvánnyal, a szüntelen dalolásokkal próbálta kompenzálni az amúgy meglehetõsen üres történeteket.
Mindazonáltal születtek nagyszerû darabok is ezen a mûfajon belül, például a My fair lady vagy a Kabaré, de a kivétel ugyebár...
10/10
danton-b 2012 okt. 03. - 00:03:45 10/10 Előzmény beszelo86
(22/209)
talán azért nem rajongasz a musicalekért ,mert nem értesz a mûfajhoz.Ne keress olyat benne,ami nem belevaló.Mellesleg a rendezés tökéletes,a zene tökéletes , a tánc szintúgy.Egy musicalban a színészi játékot az éneklés és a tánc jelenti ,és nem Hamlet monológja:)Még ma is hibátlan alkotás.a megszületésekor meg korszakalkotó volt.Emberek azért mentek nyugatra hogy láthassák.
cellasto 2012 okt. 02. - 23:42:35
(21/209)
engem régebben jobban megfogott ez a film
a zenék jók benne,de már csak a"nagy" dalokat szeretem(maria-maria,tonight)
az egész túl mesterkélt a mai szememmel :)
Susanne 2012 okt. 02. - 23:30:58 Előzmény beszelo86
(20/209)
Ha Bernstein semmi mást nem írt volna, ezzel akkor is beírta magát a halhatatlanok közé.
1/10
beszelo86 2012 aug. 10. - 08:16:11 1/10
(19/209)
Nem rajongok a musicalekért. Ez a film pedig a legrosszabb mind közül. Rendezés 0%, színészi játék -0%, túláradó giccs 200%.
mezsge 2011 dec. 04. - 16:28:44 Előzmény meszag
(18/209)
áháááá :D köszönöm :)
Ford Mustang 2011 szept. 16. - 17:52:46
(17/209)
Én is még ff.-ben láttam nem is tudom mikor, színesben még nem. :-)
offtopic
kata3 2011 szept. 16. - 16:36:20
(16/209)
Már megint a Cinemaxosok járnak jól. :-(
Anno még fekete-fehérben láttam, tényleg rég volt, akkor még nem igazán fogtam fel, miért kell annyit énekelni egy filmben. :-DDD
Ford Mustang 2011 szept. 16. - 15:56:27
(15/209)
Végre lesz egy értelmes csatornán. :)
10/10
offtopic
meszag 2011 szept. 16. - 10:32:17 10/10 Előzmény mezsge
(14/209)
chyga 2011 szept. 16. - 09:15:35 Előzmény mezsge
(13/209)
Az alapsztori Shakespeare Rómeó és Júliája.
mezsge 2011 júl. 11. - 13:08:30
(12/209)
most láttam elõször a filmet, és teljesen ledöbbentem a story-n. elmondom, miért: annom pár éve olvastam egy könyvet (elég rövid volt) u.ezzel a címmel. csak teljesen más storyval!! egy szó nem volt bandaháborúról, és a fõszereplõ lány és fiú elõször nem nagyon csípték egymást, és a végén a lány halt meg vmi betegségben.
aki felismerte, v érti mirõl beszélek megmondaná h melyik az alap story? köszönöm!
10/10
meszag 2010 szept. 13. - 09:22:38 10/10
(11/209)
Azért jutott eszembe, mert tegnap a tv-ben láttam egy magyar változatát, ami teljesen elborzasztott. A Puerto Rico-i frenetikus táncjelenetet egy elbaltázott rikácsolássá sikerült átváltoztatni, és a tánc is nulla volt. Szóval õrjítõ volt a különbség... jobb lenne ha pancser változatok nem születnének....

A Robert Wise és Jerome Robbins változat nagyszerû, elõször 12 évesen láttam, egy lepukkant kis külvárosi moziban. Az eleje nagyon vontatottnak tûnt, majdnem feladtam. :) de örülök, hogy nem tettem, mert csodás élmény volt összességében, és máig szeretem.
8/10
Numa 2010 jún. 20. - 19:19:10 8/10
(10/209)
Jó film! Kitûnõen táncolnak, szépen énekelnek és ez a csettintés baromi jó! =) Néhány rész lehet, hogy unalmas, de pereg tovább az esemény és ezt elfeledeteti. Egyszer mindenképp nézzétek meg! Maria meg nagyon szép nõ, csodálom is érte.