cellasto 2017 ápr. 17. - 10:42:09
(18/38)
gojko mitic a keleti blokk winetou-ja :))
már anno is sirvaröhögõs volt, nem hogy most :)
10/10
steelprophet 2017 ápr. 17. - 10:29:50 10/10
(17/38)
Forgatókönyvíró: Karl May! Hoppá!!! Én kérek elnézést! :-)
Szelki Lata 2017 ápr. 16. - 14:26:44
(16/38)
Üdv.mindenkinek!
...húúú még mindig sokkhatás alatt vagyok.Megnéztem ezt a Winnetou utánzatot,illetve még annak sem titulálnám,és itt álljunk meg egy szóra,nem a szinészek,kvalitását akarom firtatni,mert az olyan amilyen - nem lehet mindenki Lex Barker vagy Pierre Brice - pont.,de ez a remake nem egy remek,hogy gyatra szó játékkal éljek.
Az elõzõ 1963-as eredeti verzió,még úgy ahogy képben van a könyvet illetõleg,mondom ezt úgy,hogy ott is vannak elég vaskos ferdítések.
Nos visszatérve erre a -számomra - rettenetre, végkép köszönö viszonyba sincs a Karl May által életre keltett vadnyugati story-val vagy karakterekkel - Sam Hawkins-ból csináltak egy ...hát jobb szót nem találván, egy lecsúszott pitiáner remetét. Gojko Mitic vissztérése öröm volt,jó volt látni újfent egy Winnetou filmben DE megnéztem volna ha az eredeti történet marad,hogy kûzdött volna meg Old Shatterhandal :) tudom a digitalizálás világában ezt is meg lehetett volna oldani.
Egy szónak is száz a vége a forgatókönyv írónak büntetésbõl ki kéne olvasni az összes Winnetou könyvet ...hát legalább 10 x s talán akkor megismerte volna az író által megálmodott szereplõket...pl Winnetou sosem hordott sas tollat a hajában...Old Shatterhand,meg közel A fõcimszereplõvel azonos korú volt.
Nem akarom nagyon lehúzni a keresztvizet az \"alkotásról\"- majd megteszi más is gondolom....Szóval kár a bele ölt pénzért.
...ezekután nem tudom,kiváncsian várom-e,hogy mit alkottak az ezüst tó kincsével ;)

Uff Én beszéltem-----azaz írtam :)
R.mara 2017 ápr. 16. - 14:12:55
(15/38)
Ezt már én is akartam írni. A második fórum, ahol olvasom.
Gojko Mitic valóban játszott az 1964-es Winnetouban, de csak mint mellékszereplõ.
A szímszerepet mindig is Pierre Brice alakította.
fjulcsi 2017 ápr. 16. - 13:57:36
(14/38)
Bocsi, Gojko Ulsana volt, Winnetout nemigen õ játszotta
fjulcsi 2017 ápr. 16. - 13:55:28
(13/38)
Nagyon igazad van!!
fjulcsi 2017 ápr. 16. - 13:50:52
(12/38)
Winnetou soha nem volt méregzsák, ahogy a filmben ábrázolták, Old Shatterhand pedig nem volt nyafogós.
Az eredeti történettõl igencsak elrugaszkodott, szánalmas történetet kerekítettek.
5/10
cyrrusz 2017 ápr. 16. - 13:36:40 5/10
(11/38)
Csalódás ez a film!
2/10
olahmiki1959 2017 ápr. 16. - 12:25:35 2/10
(10/38)
"1908-ban járt Amerikában Karl May,de mindegy :D :D"
Ebben igazad van, akkor pontosítok: Karl May 1908-ban járt ugyan Amerikában, de a Vadnyugaton még akkor sem, és addigra már megírta az összes "indiános" regényét.

A másik, a Karl May-May Károly-os megjegyzésedre: egyetlen szóval sem állítottam, hogy Karl May magyar lenne, mint ahogy - sajnos - Jules Verne sem az.
Csak - könyvgyûjtõ lévén ezek kivétel nélkül megvannak nekem - a két háború között megjelent összes Verne Gyula és May Károly könyvön így, magyaros formában látható a nevük.
Õk ketten érték el a magyar olvasóknál azt a megbecsülést - és a kiadók is biztosan nagy üzletet láttak ebben - hogy a nevüket magyarul írták rá a könyvekre.

Luke Skywalker, mint Égbenjáró Lukács?
Elég nagy marhaság, de nekem tetszik...:D

A sztorinál én is megírtam, hogy ha más címmel, más szereplõkkel forgatják le ezt a filmet, nem lett volna akkora baj.
Csak ne Old Shatterhand, és ne Winnetou legyen!
Mert annak katasztrófa volt!

Az operatõri munka, a díszlet, a jelmezek rendben voltak.
De csak azok.
Üdv!
Bigpapa 2017 ápr. 16. - 09:03:47
(9/38)
1908-ban járt Amerikában Karl May,de mindegy :D :D

Egy másik kommentelõnek (olahmiki1959) meg: Ha Karl May szerinted May Károly (régen divat volt mindenkit magyarítani, hogy jobban azonosuljon vele a magyar olvasó,de attól még nem magyar, ahogy Jules Gabriel Verne se Verne Gyula), akkor Luke Skywalker Égbenjáró Lukács? :D :D

Tegnap semmi normális film nem volt a tévében, kapcsolgattam és pont akkor kezdõdött ez. Lövésem sem volt,mi lesz, csak azt néztem, hogy nagyon szépen volt fényképezve a film eleje, így nézni kezdtem. Nem tudom, talán 12 évesen néztem végig utoljára indiános filmet. Pedig azokon nõttem fel,de valahogy nálam elmúlt az az érzés.
Ezt viszont végig néztem,még a sok reklám ellenére is. És nem volt rossz. Mondjuk pont leszartam, hogy eredeti-e a sztori, vagy sem, de elég jól megcsinálták. A díszlet rendben volt, a színészek és karakterek sokszínûsége is. Mivel a szakmában vagyok, tudom, kb mibe kerül (pénz,idõ) egy korhû díszlet összedobása, túltolt CGI nélkül.
És ez rendben volt.

Ha igazán okádni akartok filmtõl, akkor nézzétek meg a Hét mesterlövész új verzióját. Ahhoz képest ez Oscar-díjas! :D
2/10
olahmiki1959 2017 ápr. 16. - 02:43:59 2/10
(8/38)
Hogy ezt mi a fenének kellett leforgatni, fogalmam sincs.
Ha más címmel, más szereplõkkel egy Vadnyugaton játszódó történet lenne, ami arról szól, hogy egy német mérnök kivándorol Amerikába szerencsét próbálni, és ott különbözõ kalandokban lesz része, egy szót sem szólok. Volt ilyen, a sokezer, Európából kivándorló között elõfordult mindenféle ember, ez eddig oké.
Nade!
May Károly könyveibõl, a Winnetou nevével fémjelzett történetekbõl egy ilyen elképesztõen silány fércmûvet készíteni...!
Old Shatterhand egy kb. 190 cm magas, bivalyerõs, magabiztos, hihetetlenül férfias szereplõ a könyvben, Winnetou pedig egy tanult, nemes arcvonású, nemes gondolkodású indián, a népének a büszkesége!
Mindkét szereplõ több, mint 100 éven keresztül az ifjúság példaképe volt, a fiatal olvasók ezekbõl a történetekbõl vehettek példát büszkeségbõl, emberi tartásból, hûségbõl, bajtársiasságból, lovagiasságból, és még hosszan sorolhatnám a jelzõket.
Ezt a szerencsétlen lúzer, a nyafogó, férfiatlan, gyenge fizikumú, nyámnyila Old Shatterhand kinek a példaképe lehet?
És Winnetou?
A primitív arcával, a sötét nézésével, a buta gondolataival?
Egy kigyúrt felsõtest még kevés az üdvösséghez, ezt a rendezõnek üzenem...

Az, hogy a történet még a legkisebb részletében sem egyezik meg az eredetivel, csak egy dolog.
De egyébként is tele van hülyeségekkel, sutaságokkal, nevetséges epizódokkal.

Kontrollpont olvasótársam nagyon jól írta, hogy Karl May - vagy nekünk, magyaroknak kedvesebb formában May Károly - soha nem járt Amerikában, viszont színes fantáziája lévén, szórakoztató, fordulatos történeteket tudott írni róla.
És az is igaz, hogy a magyar Xantus Jánosról mintázta meg Old Shatterhand alakját, aki viszont az 1848-as szabadságharc leverése után Amerikába emigrált, és valóban a vasútépítõ társaságnál dolgozott.
Xantus János elképesztõ fizikummal bírt, kitûnõ vadász volt és rengeteg kaland tényleg megtörtént vele.

Ha ezt a szánalmas filmet egyszer megnéztük, másnapra már el is felejtettük. Kár volt elkészíteni...
Egy pozitívuma volt, az operatõri munka. Azon kívül semmi.
Ritkán adok ilyen alacsony pontszámot egy filmre, de ez most nem érdemel többet.
2/10
4/10
Banán 2017 ápr. 15. - 22:02:12 4/10
(7/38)
Igen, valóban egyszer nézhetõ. Miért nem lehet pontosabban visszaadni az eredeti történetet???
1/10
alexmotier 2017 ápr. 15. - 21:50:53 1/10
(6/38)
Ha Karl May még élne, a film láttán tökön szúrná magát elkeseredésében. Én is közel jártam hozzá. Egyszer nézhetõ, de leginkább egyszer sem, aki indiánt akar, inkább olvassa el a könyvet, jobban jár vele. Uff, én beszéltem.
kontrollpont 2017 ápr. 15. - 21:03:52
(5/38)
Akár még az \"egyszer megnézhetõ\" kategóriába is tartozhatna ... ha ...
... ha nem venné el az ember kedvét a sok-sok bárgyú tévedés ...
amik közül az elsõ, legfontosabb, és elfeledhetetlen, hogy Old Shatterhand sosem volt Karl May, Karl May sosem volt Amerikában ...
Viszont az tény, hogy Karl May levelet írt a magyar Xantus Jánosnak, és engedélyét kérte, hogy róla mintázhassa meg Shatterhand alakját.
1/10
itgy 2017 ápr. 15. - 20:42:09 1/10
(4/38)
Ez egy unalmas szemét, Karl May forog a sírjában! Nem is hasonlít az eredeti történetre. Winnetou egy bunkó, Old Shatterhand egy nyávogó tesze-tosza alak, az egész hamis. És még May vallásosságát is píszíre vették, a fõhõs szájába adva, hogy \"én csak az elmében hiszek\". A film ezt leszámítva is unalmas, vontatott, legfeljebb nyomokban hasonlít a regényre. Kár volt néznem.
bandey 2017 ápr. 15. - 20:29:39
(3/38)
Kimaradt a szereplõlistából Gojko Mitic, aki kiöregedett Winnetou szerepébõl és most Incsu-Csunnát játssza. :)
(Mario Adorf meg nem is szerepel ebben)
Annamaria Bencze 2017 ápr. 15. - 15:08:17
(2/38)
olahmiki1959 - ugyanez a véleményem!
2/10
olahmiki1959 2017 ápr. 15. - 05:50:52 2/10
(1/38)
Lehet, hogy a film jó lesz - ebben reménykedem.
De két ilyen antipatikus nyikhajra bízni a fõszerepeket, Winnetou és Old Shatterhand szerepét, te jó ég!
A régi, klasszikus, 60-as években készült Winnetou filmekben a nemes arcélû Pierre Brice játszotta Winnetou-t, és a baromi jóképû, magas, vállas Lex Barker volt Old Shatterhand.
A két szereplõgárdát nem lehet egy galaxisban sem említeni - sajnos.
De mondom, attól még a film lehet, hogy jó lesz...
Reménykedjünk...:)