Téma: X-Faktor

szevacica 2014 okt. 05. - 07:52:59
(145/385)
Már volt!
tramonto 2014 okt. 04. - 21:11:11
(144/385)
Gabit kellett volna elvinni a Celeb táborba. Addig lemenne ez a mûsor békésen, és nekünk sem futkosna a hideg a hátunkon.
fo.ma 2014 okt. 04. - 20:23:21
(143/385)
Nem tudom Gabi miért érzi magát sértve, õ volt a ..... Szikorával.



"MODERÁLVA"
fo.ma 2014 okt. 04. - 16:32:19 Előzmény multibit
(142/385)
Hát barátom ezt te is jól benézted, ugyanis Ady nem Vazulról, hanem saját magáról ír az említett versben. Hitvallásáról, lázadásáról, költõi sorsa kilátástalanságról, stb....
Cullangka 2014 szept. 28. - 11:17:57
(141/385)
Az utolsó énekes az mi borzalom volt már?:D aztmondják jobb volt mint tavaly (tavaly nem néztem nem ismertem) de ha ennél még rosszabb volt akkor hogy jutott tovább?:D bántotta a fülemet olyan hamis volt... az ilyeneket engedik tovább (ja igen el lehet adni majd feljavitják a hangját).. :D
multibit 2014 szept. 28. - 10:14:46
(140/385)
kosheen01-nek és mindenkinek, aki afféle "senkinek" gondolta Little G-t. Õ bizony egy remek blues zenész, büszkék lehetünk rá! A linkelt videón még Kepes Robi penget basszuson (R.I.P.).
multibit 2014 szept. 28. - 10:09:07
(139/385)
Szikora Robira ráférne egy kis mûvelõdés, ha már Ady-val példálózik. A Góg és Magóg fia vagyok én... címû versben nem Dózsáról, hanme Vazulról van szó!
1/10
Kritikus01 2014 szept. 28. - 09:53:15 1/10
(138/385)
A Tóth Gabit én ismerem személyesen mert évfolyamtársam volt a gimiben. Persze,hogy túljátsza a szerepét hisz ezért fizetik. Ha pl azért adnának neki adásonként 4 millát ................. és ugy énekeljen az is megtenné bár azt lehet .................. Soha ne felejsétek,hogy itt nem a............... van az X hanem a zsûriben akik adásonként 4 millió forintot kapnak. ÕK AZ IGAZI NYERTESEK! A többiek vagy aki nyer mehet mint a többi nyertes falu napokra énekelne 10 ezer forintért.


" MODERÁLVA"
olahmiki1959 2014 szept. 28. - 00:04:37
(137/385)
Amikor a zsûri elájul valakitõl, akkor én mindig azt várom - ha már reális, õszinte véleményt kellene mondani, ami szakmailag is megalapozott, - hogy a pozitív dolgok mellett, a hibákra is felhívják a figyelmet, tapintatosan, segítõ szándékkal, elvégre ez lenne a zsûri feladata.
Ehelyett ömlengés van, túljátszott gesztusok, teátrális, eltúlzott mozdulatok, felugrálás, sikoltozás, - mindez 95 százalékban Tóth Gabi számlájára írható, - és közben például az igen tisztelt zsûri nem vette észre, hogy az elsõ srác mennyire zihálva, hangosan, színpadképtelenül vette a levegõt - amellett, hogy valóban jól énekelt.
Ez egy technikai hiba, amit majd, miután továbbjutott, ki kell belõle nevelni, mert teljesen élvezhetetlenné teszi az éneklését.

Ma is voltak érthetetlen versenyzõ-kiejtések, indokolatlan, erõltetett továbbjuttatások, - ezeknek nagy része úgyis ki fog esni a késõbbiekben, gondolom, - például az a sovány színészgyerek, akit Alföldi Róbert ismerõsként üdvözölt, és aki Freddie Mercury számát énekelte, egyáltalán nem volt olyan jó, mint amennyire elájultak tõle - hogy mást ne mondjak, a kitartott hangoknál egészen minimálisan, de végig aláénekelt.
Az meg egyenesen a közröhej kategóriája volt, amikor Little G Weevil - aki talán szakmailag a legjobban látja itt a dolgokat, de ma nagy marhaságot mondott - azt mondta neki, hogy így a Broadway-n énekelnek. Na neeee! A gyógyszerünket azért ne hagyjuk elgurulni a nagy igyekezetben!

Tóth Gabi egyetlen jó meglátása ma este az volt - jó lenne, ha több is lenne belõlük... - amikor a We Are The World címû számot éneklõ csapatból kiemelte azt a valóban tehetséges kislányt, akit végül egyedül továbbengedtek.

Aki viszont egyértelmûen, magasan a legjobb volt ma, az a másik színészsrác, Borbély Richárd - nem kis utánajárásba került, amíg kinyomoztam a nevét - aki kristálytisztán, gyönyörûen énekelt, erõteljes, férfias hangon, - és borzasztó volt az éneklése közben látni a zsûritagok fanyalgó arcát, akik ELEVE valamiféle ellenszenvvel, elõítéletesen nézték a srácot.
Miért?
Nem az lenne a normális, hogy elfogulatlanul, nyitottan hallgassanak meg bárkit?
Miért kell "pofákat vágni" közben? Pont akkor, amikor ilyen elképesztõen jól énekel valaki?
Ha - szerintük - nagy mellénnyel érkezett, azt neveljék ki belõle, nyesegessék le a vadhajtásait, de nagyságrendekkel gyengébb versenyzõket már továbbengedtek ma is, és az elõzõ adásokban is.

Azzal az elképesztõen jó alakú, bombázó külsejû csajjal, aki Tina Turner számát énekelte, nem az volt a baj, hogy hamisan énekelt - annyira nem - hanem az, hogy nem tudta a dallamot, hol a felsõ szólamot énekelte, hol az alsót - mondanom sem kell, a zsûri ezt sem vette észre.
A "hölgy" a külseje alapján - meg a körülötte lebzselõ barátokat, ismerõsöket elnézve - valószínûleg nagy és sikeres karriert fog befutni olyan szakmákban, ahol... khm... a hangja helyett inkább a testi adottságai kerülnek majd elõtérbe...:D

A zenekarok jók voltak, bár például egy hangulatos, vérpezsdítõ latinos zenei egyveleg el tudja takarni adott esetben a kisebb-nagyobb zenei hiányosságokat, és magával tudja ragadni a nézõket, és a zsûrit egyaránt, de ma nem volt ilyen. Ezek tényleg jók voltak, a kemény rockot játszó bandák is.

Nem tudok szabadulni attól az érzéstõl, hogy megint, már megint az elfogultság, a rossz döntések, a félresiklott vélemények fognak dominálni ebben a szériában is, azt csak remélni tudom, hogy ezekbõl minél kevesebb lesz...:)
Semprini 2014 szept. 27. - 20:55:22
(136/385)
Én még ilyen rossz ripacskodást, ahogy Tótgabi civilben túljátssza saját magát, nem láttam. Mintha valami szerepet játszana, ami szerinte nyilván õ maga, de mutatóba sincs egy õszinte gesztusa. A jelenlegi X faktor fõ hibájának tartom, hogy õt nem cserélték le. Nagyon de nagyon nem zsûribe való.
malvinkicska 2014 szept. 27. - 20:18:27
(135/385)
A fiatalokkal kapcsolatban, még ezután fog mutálni a hangjuk el vannak ájulva, de mitõl azt nem tudni, szóval gyenge a felhozatal, nincs ezt mit ragozni ennyi X szóval nevetséges.
Semprini 2014 szept. 27. - 20:04:03
(134/385)
Ettõl a 15 éves kiscsajtól is el voltak ájulva, pedig egyáltalán nem énekelt jól, a sorok végét idegesítõen túlvibrálta, agresszíven nyomta a hangot, nem is a saját hangán énekelt, és a mozgása is kicsit sok volt. Persze van benne spiritusz, csak ez így nem annyira kész még.
fo.ma 2014 szept. 27. - 19:59:16
(133/385)
Ja, engem is zavart. Meg az a nagy szenvedés is, amit elõadott. Nem is értem, mitõl voltak úgy elájulva a zsûrik.
Semprini 2014 szept. 27. - 19:45:36
(132/385)
A zsûri véleményével odáig egyetértettem, hogy "ilyet még életemben nem hallottam", csak úgy folytatódik, hogy - aki ennyire zihálva vette a levegõt éneklés közben.
fo.ma 2014 szept. 27. - 19:39:30
(131/385)
Azért nem kéne átesni a ló másik oldalára, mert az elsõ fellépõ, Krisztián annyira nem volt jó, mint amennyire elájultak tõle.
Seven7Crown 2014 szept. 24. - 00:03:11
(130/385)
T.Gabit egyszerûen elviselhetetlenné teszi a megfelelési kényszere, ráadásul a hiperaktív hölgy IQ-ja sem kimondottan a holdon landol.
Egy kritikusnak, pedig megfelelõ tapasztalattal kell rendelkeznie ahhoz, hogy másokról hiteles véleményt alkosson, viszont mindenkinek jobb lenne, ha a Magyar Lady Gaga állapotáról egy pszichológus nyilatkozna, és beutalná a kisasszonyt valamelyik elmegyógyintézetbe.
De hát köztudott, hogy ezek a tehetségkutatók nem igazi énekes palántákra vadásznak, hanem a csatorna késõbbi bulvár mûsorainak szereplõire, akik az X-Faktor után még elmondhatják magukról büszkén: hogy benne vagyok a Tv-be! Vagy egy egy parodista áldozatává válnak rosszabb esetbe!:D

P.S.
Az utolsó három hiteles kritikus M.Miklós, P.Róbert, és Sz.Tamás volt, de nekik sem ilyen mûsorba kellett volna szerepelniük.
idõjós1010 2014 szept. 22. - 19:04:03
(129/385)
Tóth Gabinak az idegei szerte széjjel vannak. Nagyon komolyan önbizalom hiányos, egy pillanat alatt össze tud omlani, viszont azért ilyen irritáló, mert ezt extrémen harsány viselkedésével próbálja leplezni. Nem kicsit spanolja direktbe saját magát is. Õ szinte már-már erõltetetten jókedvû, és teljesen mû. Külsejére is ugyanez igaz. Jó nõnek tûnik, de ha lekopik róla a smink, leesik a magassarkú, és leszakad róla a ruha, éppen olyan mint egy kisfiú mellekkel, aki azonnal sírva fakad, ha kicsit mérgesebben néz rá valaki. Ugyanilyen könnyen megy nála az elérzékenyülés is, de azt is próbálja takargatni, amikor azt állítja magáról, hogy õ a kemény, bevállalós rocker.
olahmiki1959 2014 szept. 22. - 18:00:53
(128/385)
"A bemutatkozásul választott szám ráadásul szerintem nagyon ízléstelen: Beethoven Örömódáját ilyen erõltetett, mû-gospeles stílusban kicsavarni, ráadásul angol szöveggel, úgy hogy gyakorlatilag a kíséret harmóniáin kívül nem is emlékeztet az eredetire, hát nem tudom, biztos van, akinek tetszik, nekem nagyon nem jön be."

Itt meg kell állnunk egy pillanatra.
Alapból igazat adnék neked, abban, amit leírtál, csakhogy itt más a helyzet. (Én sem szeretem, ha egy dalt úgy kicsavarnak, hogy "az anyja sem ismer rá").
Amikor valaki jelentkezik egy tehetségkutató mûsorba, akkor általában hoz magával egy zenei alapot, amire majd rá fog énekelni. Ez a karaoke klubok bevett gyakorlata, ahol bejátsszák a zenei kíséretet, amire az énekes rá tud énekelni.
Szabó Mariann is magával hozta az alapot, ami nekem nagyon ismerõs volt, de nem tudtam, hogy hol hallottam már.
Aztán ugrott be, hogy az Apácashow 2 címû film egyik fergeteges jelenetének a kísérõzenéje, rá is kerestem a neten, meg is találtam - nem volt könnyû, rengeteget kellett ide-oda kattintgatnom.
A lényeg - a dal nem erõltetett, nem MÛ, hanem nagyon is valódi gospeles stílusú, az angol szöveg pedig természetes, hiszen Beethoven klasszikusának egy amerikai feldolgozásáról van szó.
Egyébként pont a kíséret harmóniái nem nagyon emlékeztetnek az eredetire, hiszen egy elképesztõen gazdag nagyzenekari hangszerelésrõl van szó, fúvóskórusokkal, rappelõ részekkel, dzsesszes harmóniákkal.

Én értem az idegenkedésedet az ilyen feldolgozásokkal szemben, - magam is így vagyok vele általában, - de az is igaz, hogy az amerikai vallásos feketebõrû lakosság a miséket, vallási összejöveteleket tulajdonképpen ürügynek tekinti arra, hogy a pap prédikációja után táncolni és énekelni kezdjen, hogy aztán egy önfeledt, euforikus hangulatú extázisba torkolljon az összejövetel.
Ezt számtalan játékfilmben láthattuk már, akár még Amerika furcsaságait bemutató dokumentumfilmekben is, úgy látszik, õk így gyakorolják a vallást, más a temperamentumuk, más a vérmérsékletük...

Nekem tetszik ez a fajta önfeledt, ösztönös, belülrõl fakadó, zenében való feloldódás, de azt is tudom, hogy ez nagyon, de nagyon messze áll a magyar emberek zenei ízlésétõl, temperamentumától.
Éppen ezért, az ilyen mûfajt mûvelõ énekesek, zenészek sohasem lesznek igazán népszerûek Magyarországon, valószínû, hogy Szabó Mariann is - sok más, egyéb körülmény mellett - ennek köszönheti, hogy eltûnt a szakmából...:D
olahmiki1959 2014 szept. 22. - 17:39:13
(127/385)
Nem dobtál hátast, persze, mert magát a mûfajt nem szereted...:)
Ezzel nincs semmi baj, ízlések és pofonok különbözõek.:D
Én például a heavy metált nem szeretem. (Van néhány szám, amit igen, de úgy általában nem az én stílusom). Elismerem a zenészek tudását, - mert általában a gitárosok baromi jók azokban a zenekarokban, én meg gitáros vagyok, tehát alapból szeretek szinte minden gitárzenét - de magát a mûfajt, a torzított hangzást, az üvöltõ éneklést, a meglehetõsen primitív szövegeket nem szeretem.
Nem vagyunk egyformák, és a világ pont ezért szép - baromi nagy közhely, de igaz...:)
Seven7Crown 2014 szept. 22. - 17:37:56
(126/385)
És ez az tényleg Majka estje volt, aki még a Husky szemû Dénesnek is azt mondta viccbõl, hogy olyan szép, hogy még akkor sem haragudna rá, ha vele csalná meg a csaja!:D
Nagy volt ma, de azért az is biztos, hogy azok a gyerekek, akik a Fridi mûsorában szerepeltek eddig, mind tükröt mutathatnának a sok idiótának, akik jelentkeznek bármelyik tehetségkutatóba, mert szinte profi módon énekelnek!